• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про відомчу пожежну охорону Державної кримінально-виконавчої служби України

Міністерство юстиції України  | Наказ, Положення від 12.08.2014 № 1334/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 12.08.2014
  • Номер: 1334/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 12.08.2014
  • Номер: 1334/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.08.2014 № 1334/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 серпня 2014 р.
за № 982/25759
Про затвердження Положення про відомчу пожежну охорону Державної кримінально-виконавчої служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 560/5 від 22.02.2019 № 1585/5 від 05.05.2020 )
Відповідно до Переліку суб’єктів господарювання, в яких створюється відомча пожежна охорона, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2013 року № 397, та Типового положення про відомчу пожежну охорону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2014 року № 5, з метою захисту життя і здоров’я громадян, державної власності від пожеж і підтримання належного рівня пожежної безпеки
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про відомчу пожежну охорону Державної кримінально-виконавчої служби України, що додається.
2. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України (Мартиненко С.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Ємельянову І.І.
МіністрПавло Петренко
ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Голова Державної пенітенціарної
служби України



С. Бочковський


В.М. Палаганюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
12.08.2014 № 1334/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 серпня 2014 р.
за № 982/25759
ПОЛОЖЕННЯ
про відомчу пожежну охорону Державної кримінально-виконавчої служби України
1. Відомча пожежна охорона (далі - ВПО) утворюється в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, навчальних закладах, закладах охорони здоров’я, на підприємствах установ виконання покарань, інших підприємствах, в установах та організаціях, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - об’єкти кримінально-виконавчої служби), та складається з пожежно-рятувальних підрозділів, кількість яких визначається Департаментом з питань виконання кримінальних покарань.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 560/5 від 22.02.2019, № 1585/5 від 05.05.2020 )
2. ВПО утворюється для виконання завдань, передбачених Кодексом цивільного захисту України, з метою захисту життя і здоров’я людей, державної власності від пожеж і підтримання належного рівня пожежної безпеки на об’єктах кримінально-виконавчої служби.
3. ВПО у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
4. Основними завданнями ВПО є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків під час пожеж, гасіння пожеж на об’єктах кримінально-виконавчої служби, рятування засуджених, осіб, узятих під варту, персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України та інших осіб, які можуть перебувати на об’єктах кримінально-виконавчої служби, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.
5. Служба пожежної безпеки Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та його структурні підрозділи, утворені для забезпечення пожежної безпеки в органах і установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, навчальних закладах, закладах охорони здоров’я, на підприємствах установ виконання покарань, інших підприємствах, в установах та організаціях, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України, здійснюють контроль за виконанням правил пожежної безпеки на цих об’єктах.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 560/5 від 22.02.2019, № 1585/5 від 05.05.2020 )
6. ВПО відповідно до покладених на неї завдань:
запобігає виникненню пожеж та нещасним випадкам під час пожеж;
здійснює гасіння пожеж, проводить евакуацію людей та матеріальних цінностей, вживає заходів щодо мінімізації або ліквідації пожеж;
проводить аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи;
здійснює контроль за дотриманням порядку проведення пожежонебезпечних робіт;
подає суб?єктові господарювання пропозиції щодо проведення науково-дослідних, проектних і проектно-конструкторських робіт у галузі пожежної безпеки;
здійснює контроль за виконанням галузевих програм у частині забезпечення пожежної безпеки;
бере участь у вирішенні питань кадрового забезпечення ВПО;
використовує об’єктові системи оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також відомчі засоби масової інформації для інформування про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки;
здійснює інші функції, передбачені актами законодавства.
7. Посадові особи ВПО мають право:
одержувати від персоналу об’єктів кримінально-виконавчої служби відомості та документи щодо стану пожежної безпеки, дані про пожежі, технічну документацію на розроблення і виготовлення пожежонебезпечних приладів, обладнання та іншої продукції, речовин і матеріалів;
брати участь у розслідуванні обставин і причин пожеж, загибелі та травмування людей, знищення і пошкодження майна;
складати протоколи про адміністративні правопорушення та готувати пропозиції щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні вимог пожежної безпеки на об’єктах кримінально-виконавчої служби;
брати участь у розробленні проектів відомчих і галузевих стандартів, норм, правил, технічних умов на виготовлення продукції та проведення робіт, що встановлюють вимоги до пожежонебезпечних технологічних процесів та продукції;
надсилати у разі виявлення порушень вимог пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та/або здоров’ю людей, відповідні матеріали територіальним органам Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС) для прийняття рішення.
8. Пожежно-рятувальні підрозділи, які мають виїзну пожежну техніку, залучаються до гасіння пожеж у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України.
9. Під час гасіння пожеж персонал пожежно-рятувальних підрозділів має право на безперешкодний доступ до житлових, виробничих та інших приміщень об’єктів кримінально-виконавчої служби, а також вжиття всіх необхідних заходів, спрямованих на рятування населення та осіб, які перебувають на території об’єктів кримінально-виконавчої служби, запобігання поширенню вогню та ліквідацію пожежі.
10. Керівник пожежно-рятувального підрозділу безпосередньо підпорядковується керівникові об’єкта кримінально-виконавчої служби або його заступникові.
11. Методичне керівництво, координацію діяльності ВПО здійснює керівник об’єкта кримінально-виконавчої служби, а контроль за діяльністю ВПО-ДСНС.
12. Персонал пожежно-рятувальних підрозділів (крім тих, що працюють на об’єктах кримінально-виконавчої служби, які фінансуються з державного бюджету) підлягає обов’язковому особистому страхуванню на випадок загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, отриманих під час ліквідації пожежі або наслідків аварії, згідно з Положенням про порядок і умови обов’язкового особистого страхування працівників відомчої та місцевої пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1995 року № 232.
13. Забороняється залучати персонал пожежно-рятувальних підрозділів до виконання завдань, не передбачених цим Положенням.
14. Штатна чисельність пожежно-рятувальних підрозділів визначається керівником об’єкта кримінально-виконавчої служби відповідно до покладених на такі підрозділи завдань та з урахуванням пожежної небезпеки виробництва і типових штатів, що затверджуються Мін’юстом за погодженням з ДСНС.
( Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 560/5 від 22.02.2019 )
15. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення ВПО здійснюється за рахунок коштів на утримання Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.
( Пункт 15 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 560/5 від 22.02.2019, № 1585/5 від 05.05.2020 )
16. На керівні посади та посади, пов’язані з виконанням функцій щодо запобігання виникненню пожеж та здійсненням контролю у сфері пожежної безпеки, призначаються особи, які мають базову або повну вищу спеціальну технічну освіту.
Заступник директора
Департаменту взаємодії
з органами влади


С.В. Мартиненко