• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 травня 2019 року № 241

Міністерство аграрної політики та продовольства України | Наказ від 14.06.2024 № 1822
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 14.06.2024
  • Номер: 1822
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 14.06.2024
  • Номер: 1822
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.06.2024 м. Київ № 1822
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
01 липня 2024 р. за № 981/42326
Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 травня 2019 року № 241
Відповідно до статей 6, 23, 24, 26 та 30 Закону України "Про безпечність та гігієну кормів", пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність із законодавством України,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до преамбули наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 травня 2019 року № 241 "Про затвердження деяких нормативно-правових актів щодо безпечності та гігієни кормів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 липня 2019 року за № 800/33771, замінивши слова та цифри "від 25 листопада 2015 року № 1119 (із змінами)" словами та цифрами "від 17 лютого 2021 року № 124".
2. Внести зміни до Вимог до інформації про особливості складу кормової суміші (обов'язкової декларації), затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 травня 2019 року № 241, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19 липня 2019 року за № 802/33773, доповнивши новим пунктом такого змісту:
"4. У маркуванні кормів для домашніх тварин словосполучення "сирий протеїн" може замінятися словом "протеїн", словосполучення "сирий жир" - словом "жир", словосполучення "сира зола" - словосполученнями "неорганічна речовина" або "залишок після спалювання", за умови існування відповідних методів (методик) лабораторних досліджень (випробувань)".
3. Внести зміни до Вимог щодо маркування кормових добавок у кормових матеріалах та кормових сумішах для продуктивних та непродуктивних тварин, а також вимоги щодо зазначення у маркуванні вмісту вологи у кормах, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 травня 2019 року № 241, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19 липня 2019 року за № 803/33774, виклавши їх в новій редакції, що додається.
4. Затвердити Зміни до Дозволених відхилень між наведеними у маркуванні значеннями складу кормового матеріалу та/або кормової суміші та значеннями, встановленими під час здійснення державного контролю, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 травня 2019 року № 241, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19 липня 2019 року за № 805/33776, що додаються.
5. Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів і продовольчої безпеки забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра аграрної політики та продовольства України згідно з розподілом обов'язків.
 

Виконуючий обов'язки
Міністра аграрної політики
та продовольства України

Тарас ВИСОЦЬКИЙ

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної служби України
з питань безпечності харчових
продуктів та захисту споживачів

Сергій ТКАЧУК

Голова Державної служби
спеціального зв'язку та захисту
інформації України

Юрій МИРОНЕНКО
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
06 травня 2019 року № 241
(в редакції наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України
від 14 червня 2024 року № 1822)
Вимоги
щодо маркування кормових добавок у кормових матеріалах та кормових сумішах для продуктивних та непродуктивних тварин, а також вимоги щодо зазначення у маркуванні вмісту вологи у кормах
1. Маркування кормових матеріалів та кормових сумішей для продуктивних та непродуктивних тварин має містити інформацію щодо вмісту таких кормових добавок:
1) кормові добавки, максимальний вміст яких встановлено щонайменше для:
однієї продуктивної тварини (при маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей для продуктивних тварин);
однієї непродуктивної тварини (при маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей для непродуктивних тварин);
2) кормові добавки, що належать до зоотехнічних кормових добавок, кокцидіостатиків та гістомоностатиків;
3) кормові добавки, щодо яких перевищено рекомендований максимально допустимий вміст, зазначений під час їх державної реєстрації.
2. Інформація, яка зазначається у маркуванні щодо кормових добавок, визначених у пункті 1 цих Вимог, має відповідати її реєстраційним даним та містити:
1) назви кормових добавок та їх ідентифікаційні номери (у маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей для продуктивних тварин), назви кормових добавок та/або їх ідентифікаційні номери (у маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей для непродуктивних тварин), присвоєні відповідно до законодавства України або Європейського Союзу;
2) додану кількість кормових добавок;
3) назви категорій або функціональних груп, до яких належать кормові добавки.
3. Додана кількість кормових добавок, зазначена в підпункті 2 пункту 2 цих Вимог, має бути виражена як кількість кормової добавки, за винятком випадків коли в відомостях реєстраційних даних кормових добавках щодо максимально допустимого вмісту кормової добавки в кормах, зазначена речовина, в такому випадку додана кількість кормових добавок повинна бути виражена як кількість зазначеної речовини.
4. Щодо кормових добавок, що належать до функціональної групи "вітаміни, провітаміни та речовини зі встановленим хімічним складом із схожою дією", які необхідно зазначати відповідно до пунктів 1 - 3 цих Вимог, гарантована протягом усього строку придатності корму загальна кількість кормових добавок може бути зазначена на маркуванні у списку з іншими поживними речовинами замість зазначення їх доданої кількості, якому передує заголовок "добавки".
5. Назви функціональних груп кормових добавок, які можуть бути замінені абревіатурами, зазначені у додатку до цих Вимог.
6. Маркування кормових добавок, присутність яких в кормі виокремлена словами, малюнками або графічними зображеннями, має відповідати вимогам пунктів 1 - 4 цих Вимог.
7. Оператор ринку, відповідальний за маркування, зобов'язаний надати на запит покупця інформацію щодо назви, ідентифікаційного номера та функціональної групи кормових добавок, які не входять до переліку кормових добавок, визначених у пунктах 1 - 4, 6 цих Вимог. Зазначена вимога не застосовується до ароматичних сумішей.
8. Щодо кормових добавок, не зазначених у пунктах 1 - 4, 6 цих Вимог, може застосовуватися добровільне маркування із зазначенням щонайменше назви відповідних кормових добавок або (у разі ароматичних сумішей) із зазначенням щонайменше відповідної функціональної групи кормових добавок.
9. У разі добровільного маркування сенсорних добавок та поживних кормових добавок їх додана кількість має зазначатися відповідно до пунктів 1 - 4 цих Вимог. Положення цього пункту не поширюється на пункт 8 цих Вимог.
10. Якщо кормова добавка належить до більше ніж однієї функціональної групи, у маркуванні має зазначатися категорія або функціональна група кормової добавки, яка є основною відповідно до її функціонального призначення у відповідному кормі.
11. Якщо в реєстраційних даних кормової добавки міститься інформація щодо способу використання кормового матеріалу або кормової суміші, ця інформація зазначається у маркуванні.
12. Вимоги пункту 2 цих Вимог не поширюються на маркування кормових добавок у кормових матеріалах та кормових сумішах для непродуктивних тварин, що належать до функціональних груп "консерванти", "антиоксиданти", "барвники", "ароматичні суміші". Маркування зазначених кормових добавок у встановлених пунктом 1 цих Вимог випадках повинно містити інформацію щодо назви їх функціональної групи, а оператор ринку, відповідальний за маркування, зобов'язаний надати на запит покупця інформацію, зазначену у пунктах 2 - 4 цих Вимог.
13. Якщо в Державному каталозі кормових матеріалів та Вимогах до інформації про особливості складу кормового матеріалу (обов'язкової декларації), затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 06 травня 2019 року № 241, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19 травня 2019 року за № 801/33772, не встановлений інший рівень вмісту вологи, у маркуванні кормів зазначається вміст вологи, якщо такий вміст перевищує зазначені нижче показники:
5 % - для мінеральних кормів, що не містять органічних речовин;
7 % - для замінників молока та інших кормових сумішей, в яких вміст молочного продукту перевищує 40 %;
10 % - для мінеральних кормів, що містять органічні речовини;
14 % - для інших кормів.
14. Оператор ринку, відповідальний за маркування, може зазначати на маркуванні кормових матеріалів та кормових сумішей іншу інформацію за умови дотримання цих Вимог.
 

Директор департаменту державної
політики у сфері санітарних
та фітосанітарних заходів
і продовольчої безпеки

Андрій ПИВОВАРОВ
 
Додаток
до Вимог щодо маркування кормових добавок у кормових матеріалах та кормових сумішах для продуктивних та непродуктивних тварин, а також вимоги щодо зазначення у маркуванні вмісту вологи у кормах
(пункт 5)
Назви
функціональних груп кормових добавок, які можуть бути замінені абревіатурами
Функціональна група Назва та опис Скорочена назва
1 2 3
1h Речовини контролю радіонуклідного забруднення - речовини, які перешкоджають поглинанню радіонуклідів або сприяють їх виведенню Речовини для контролю радіонуклідів
1m Речовини для зменшення забруднення кормів мікотоксинами - речовини, здатні стримувати або знижувати поглинання мікотоксинів, сприяти їх виведенню чи змінювати спосіб їх дії Речовини для зменшення мікотоксинів
1n Підсилювачі гігієни - речовини або мікроорганізми, які сприятливо впливають на гігієнічні характеристики кормів шляхом зниження їх мікробіологічного забруднення Підсилювачі гігієни
2b Ароматичні суміші - речовини, наявність яких у кормі підвищує їх запах та смакові якості Ароматизатори
3a Вітаміни, провітаміни та речовини зі встановленим хімічним складом із схожою дією Вітаміни
3b Суміші мікроелементів Мікроелементи
3c Амінокислоти, солі амінокислот та їх аналоги Амінокислоти
3d Сечовина та її похідні Сечовина
4c Речовини, які сприятливо впливають на навколишнє природне середовище Покращувачі навколишнього природного середовища
____________