• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку застосування податкової застави контролюючими органами

Міністерство фінансів України , Міністерство фінансів України  | Наказ, Наказ, Зразок, Повідомлення, Журнал, Акт, Форма типового документа, Рішення, Порядок від 16.06.2017 № 586
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України , Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Наказ, Зразок, Повідомлення, Журнал, Акт, Форма типового документа, Рішення, Порядок
  • Дата: 16.06.2017
  • Номер: 586
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України , Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Наказ, Зразок, Повідомлення, Журнал, Акт, Форма типового документа, Рішення, Порядок
  • Дата: 16.06.2017
  • Номер: 586
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.06.2017 м. Київ № 586
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
14 липня 2017 р. за № 859/30727
Про затвердження Порядку застосування податкової застави податковими органами
( заголовок із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства фінансів України від 21.01.2021 р. № 30 )( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказами Міністерства фінансів України  від 21 січня 2021 року № 30, від 13 квітня 2023 року № 188 )
Відповідно до статей 88 - 90, 92, 93 та 100 глави 9 розділу II Податкового кодексу України, Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок застосування податкової застави податковими органами, що додається.
( пункт 1 із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства фінансів України від 21.01.2021 р. № 30 )
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 572 "Про затвердження Порядку застосування податкової застави органами доходів і зборів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1841/24373.
3. Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на в. о. Голови Державної фіскальної служби України Продана М. В.
 

Міністр

О. Данилюк

ПОГОДЖЕНО:

 

В. о. Голови Державної
фіскальної служби України

М. В. Продан
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
16 червня 2017 року № 586
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 липня 2017 р. за № 859/30727
ПОРЯДОК
застосування податкової застави податковими органами
( У заголовку, тексті Порядку та додатках до Порядку слова "контролюючий орган" в усіх відмінках та числах замінено словами "податковий орган" у відповідних відмінках та числах згідно з наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2021 року № 30 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблений відповідно до статей 88 - 90, 92, 93 та 100 глави 9 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і визначає механізм застосування податкової застави податковими органами.
2. Дія цього Порядку поширюється на платників податків - фізичних осіб (резидентів і нерезидентів), юридичних осіб (резидентів і нерезидентів) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування відповідно до Кодексу або податкових законів, і на яких покладено обов'язок із сплати податків, зборів, платежів згідно з Кодексом.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Кодексі.
4. З метою забезпечення виконання платником податків обов'язків, визначених Кодексом, майно такого платника податків у випадках, встановлених Кодексом, передається у податкову заставу.
5. Право податкової застави виникає згідно з Кодексом та не потребує письмового оформлення.
6. У разі якщо податковий борг виник за операціями, що виконувалися у межах договорів про спільну діяльність, у податкову заставу передається майно платника податків, який згідно з умовами договору був відповідальним за перерахування податків до бюджету, та/або майно, яке внесене у спільну діяльність та/або є результатом спільної діяльності платників податків. У разі недостатності майна такого платника податків у податкову заставу передається майно інших учасників договору про спільну діяльність у розмірах, пропорційних їх участі у такій спільній діяльності.
7. Право податкової застави виникає:
у разі несплати у строки, встановлені Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;
у разі несплати у строки, встановлені Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної податковим органом, - з дня виникнення податкового боргу;
у випадку, визначеному в пункті 100.11 статті 100 глави 9 розділу II цього Кодексу, - з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань.
8. День виникнення права податкової застави визначається на підставі даних інформаційно-комунікаційних систем податкових органів відповідно до законодавства.
( пункт 8 розділу I із змінами, внесеними згідно з наказом   Міністерства фінансів України від 13.04.2023 р. № 188 )
9. Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 статті 89 глави 9 розділу II Кодексу, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою, ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.
10. Право податкової застави не поширюється на майно, визначене підпунктом 87.3.7 пункту 87.3 статті 87 глави 9 розділу II Кодексу, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов'язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.
11. Право податкової застави не застосовується, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
( пункт 11 розділу І із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2021 р. № 30 )
12. Повідомлення про виникнення у платника податків, що має податковий борг, права податкової застави міститься у податковій вимозі, яка надсилається відповідно до вимог статті 59 глави 4 розділу II Кодексу.
13. Розстрочення, відстрочення податкового боргу не звільняють майно платника податків з-під податкової застави.
II. Опис у податкову заставу майна платника податків, що має податковий борг
1. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення про опис майна у податкову заставу (додаток 1), яке приймається керівником податкового органу (його заступником або уповноваженою особою). Рішення про опис майна у податкову заставу надається платнику податків, що має податковий борг.
2. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису майна (додаток 2). Акти опису майна реєструються у журналі реєстрації актів опису майна у податкову заставу (додаток 3).
Повноваження щодо опису майна платника податків, що має податковий борг, покладаються на податкового керуючого.
3. Відмова платника податків від підписання акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави, не звільняє такого платника податків від поширення права податкової застави на описане майно. У такому разі опис здійснюється у присутності не менш як двох понятих.
Понятими не можуть бути працівники податкових органів або правоохоронних та інших державних органів виконавчої влади, а також інші особи, участь яких як понятих обмежується Законом України "Про виконавче провадження".
( абзац другий пункту 3 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2021 р. № 30 )
4. У разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису (окрім особливостей, передбачених розділом III цього Порядку), складається акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу (додаток 4).
У такому разі податковий орган звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках / електронних гаманцях платника податків, заборони відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу. У разі прийняття судом рішення щодо зупинення видаткових операцій на рахунках / електронних гаманцях платника податків, заборони відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу його копія надсилається (надається) податковим органом банкам, іншим фінансовим установам, небанківським надавачам платіжних послуг, емітентам електронних грошей, а також платнику податків.
( абзац другий пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства фінансів України від 13.04.2023 р. № 188 )
Зупинення видаткових операцій на рахунках / електронних гаманцях платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня:
( абзац третій пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства фінансів України від 13.04.2023 р. № 188 )
складення акта опису майна податковим керуючим;
складення акта про відсутність майна у платника податків, що може бути описано у податкову заставу;
погашення податкового боргу в повному обсязі.
Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати (надати) банкам, іншим фінансовим установам, небанківським надавачам платіжних послуг, емітентам електронних грошей, а також платнику податків рішення про складення актів (додаток 5), яке є підставою для поновлення видаткових операцій та скасування заборони на відчуження майна.
( абзац сьомий пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства фінансів України від 13.04.2023 р. № 188 )
5. До акта опису насамперед включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
6. У разі якщо балансову вартість такого майна не визначено, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
7. У разі якщо на момент складення акта опису майно відсутнє або його балансова вартість є меншою, ніж сума податкового боргу, право податкової застави поширюється на інше майно, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому, до погашення податкового боргу в повному обсязі.
Платник податків зобов'язаний не пізніше робочого дня, що настає за днем набуття права власності на будь-яке майно, повідомити податковий орган про наявність такого майна. Податковий орган зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дня отримання зазначеного повідомлення прийняти рішення про включення такого майна до акта опису майна, на яке поширюється право податкової застави та балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, або відмовити платнику податків у включенні такого майна до акта опису.
У разі якщо податковий орган приймає рішення про включення такого майна до акта опису, складається відповідний акт опису, один примірник якого надсилається платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.
До прийняття відповідного рішення податковим органом платник податків не має права відчужувати таке майно.
У разі порушення платником податків вимог цього пункту він несе відповідальність згідно із законом.
8. У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису майна на суму, що відповідає сумі податкового боргу платника податків.
9. У разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, майна, достатнього для здійснення опису у податкову заставу, опису підлягає майно такої юридичної особи з урахуванням вимог цього Порядку.
10. Якщо майно платника податків є неподільним і його балансова вартість більша за суму податкового боргу, таке майно підлягає опису у податкову заставу в повному обсязі.
Опис майна може бути проведено за інформацією, документами і матеріалами державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності та їх посадових осіб, які забезпечують ведення відповідних державних реєстрів (кадастрів).
11. Податковий керуючий (або інша посадова (службова) особа податкового органу) здійснює додатковий опис майна у податкову заставу в порядку, визначеному статтею 89 глави 9 розділу II Кодексу у разі, якщо сума коштів, отримана в результаті продажу майна платника податків, є недостатньою для погашення податкового боргу платника податків.
12. Якщо сума податкового боргу, заявлена до розстрочення (відстрочення), становить 1 мільйон гривень і більше, податковий керуючий здійснює опис у податкову заставу майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення (відстрочення) суму податкового боргу.
III. Особливості опису у податкову заставу майна платника податків при наданні розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання
1. Якщо сума грошового зобов'язання, заявлена до розстрочення (відстрочення), становить 1 мільйон гривень і більше, майно платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення (відстрочення) суму грошового зобов'язання, підлягає передачі у податкову заставу.
2. Повноваження щодо опису майна у податкову заставу у разі надання розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань покладаються на посадову (службову) особу податкового органу.
3. Опис майна у податкову заставу здійснюється у порядку, визначеному розділом II цього Порядку, та з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
4. Документи за формами, наведеними у додатках 1 - 4, 6, 7 до цього Порядку, складаються із урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
5. Складання акта відмови платника податків від опису майна у податкову заставу є підставою для відмови у наданні розстрочення (відстрочення), якщо сума грошового зобов'язання, заявлена до розстрочення (відстрочення), становить 1 мільйон гривень і більше.
IV. Державна реєстрація податкової застави
1. Податковий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі у п'ятиденний строк з дня складення акта опису майна.
2. Така реєстрація здійснюється:
щодо рухомого майна - відповідно до Закону України "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень", Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 липня 2004 року № 830, наказу Міністерства юстиції України від 07 липня 2006 року № 57/5 "Про визначення реєстраторів Державного реєстру обтяжень рухомого майна", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 липня 2006 року за № 802/12676 (зі змінами), та Інструкції про порядок ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна та заповнення заяв, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 29 липня 2004 року № 73/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 липня 2004 року за № 942/9541 (із змінами);
( абзац другий пункту 2 розділу ІV із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2021 р. № 30 )
щодо нерухомого майна - відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1141, постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та наказу Міністерства юстиції України від 21 листопада 2016 року № 3276/5 "Про затвердження Вимог до оформлення заяв та рішень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21 листопада 2016 року за № 1504/29634.
V. Узгодження операцій із заставленим майном
1. Платник податків зберігає право користування майном, що перебуває у податковій заставі, якщо інше не передбачено законом.
Платник податків може відчужувати майно, що перебуває у податковій заставі, тільки за згодою податкового органу, а також у разі, якщо податковий орган впродовж десяти днів з дня отримання від платника податків відповідного звернення не надав такому платнику податків відповіді про надання (ненадання) згоди.
У разі якщо в податковій заставі перебувають лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди податкового органу за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні, та за умови, що кошти від такого відчуження будуть спрямовані в повному обсязі в рахунок виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або погашення податкового боргу.
2. У разі звернення платника податків з письмовою заявою щодо заміни предмета податкової застави у зв'язку з необхідністю його відчуження або оренди (лізингу) такий платник податків зобов'язаний замінити його іншим майном такої самої або більшої вартості.
Заміна предмета застави здійснюється тільки за згодою податкового органу, яка надається за умови, що балансова вартість майна, запропонованого платником податків на заміну, має таку саму або більшу вартість.
Згода надається протягом десяти днів з дня отримання від платника податків письмової заяви та оформлюється шляхом складення акта опису майна (щодо заміни предмета податкової застави) (додаток 6).
Зменшення вартості заміненого майна допускається тільки за згодою податкового органу за умови часткового погашення податкового боргу.
3. У разі здійснення операцій з майном, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди податкового органу, якщо отримання такої згоди є обов'язковим згідно з Кодексом, платник податків несе відповідальність відповідно до закону.
( пункт 3 розділу V із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства фінансів України від 13.04.2023 р. № 188 )
4. Положення цього розділу не застосовуються у випадку, передбаченому розділом VII цього Порядку.
( розділ V доповнено пунктом 4 згідно з наказом  Міністерства фінансів України від 13.04.2023 р. № 188 )
VI. Припинення податкової застави
1. У випадках, визначених пунктом 93.1 статті 93 глави 9 розділу II Кодексу, майно платника податків звільняється з-під податкової застави, про що такому платнику надсилається повідомлення (додаток 7).
2. Звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення у встановлені законодавством строки з відповідних державних реєстрів здійснюються у порядку, передбаченому пунктом 93.2 статті 93 глави 9 розділу II Кодексу.
( пункт 2 розділу VІ із змінами, внесеними згідно з  наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2021 р. № 30 )
3. У випадках, передбачених пунктом 100.11 статті 100 глави 9 розділу II Кодексу, майно платника податків звільняється з-під податкової застави за умови отримання податковим органом підтвердження надходження коштів до бюджету в рахунок погашення розстрочених (відстрочених) сум та плати за користування таким розстроченням (відстроченням) в повному обсязі.
4. У разі продажу майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до статті 95 глави 9 розділу II Кодексу таке майно звільняється з-під податкової застави (із внесенням змін до відповідних державних реєстрів) з дня отримання податковим органом підтвердження надходження коштів до бюджету від такого продажу.
VII. Особливості поводження із заставним майном у разі його відчуження у процесі приватизації
1. Цей розділ визначає особливості поводження із заставним майном у разі продажу у процесі приватизації державного або комунального майна у складі єдиного (цілісного) майнового комплексу державного або комунального підприємства, майна Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт".
2. Не підлягає узгодженню з податковим органом відчуження у процесі приватизації державного або комунального майна у складі єдиного (цілісного) майнового комплексу державного або комунального підприємства, майна Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт", що перебуває у податковій заставі, якщо договором купівлі-продажу об'єкта приватизації передбачено зобов'язання покупця щодо погашення у повному обсязі та у визначений договором купівлі-продажу об'єкта приватизації строк суми податкового боргу, у зв'язку з яким виникло право податкової застави.
3. Податкова застава, зареєстрована у відповідному державному реєстрі на момент відчуження державного або комунального майна у складі єдиного (цілісного) майнового комплексу державного або комунального підприємства, майна Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт", зберігається за покупцем об'єкта приватизації до повного погашення покупцем податкового боргу, у зв'язку з яким виникло право податкової застави.
4. Покупець державного або комунального майна у складі єдиного (цілісного) майнового комплексу державного або комунального підприємства, майна Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт" як балансоутримувача майна в розмірі 100 відсотків балансової вартості такого майна станом на останню звітну дату набуває усіх прав та обов'язків щодо погашення податкового боргу, що залишився непогашеним на момент переходу права власності на об'єкт приватизації.
5. Майно звільняється з-під податкової застави (із виключенням з відповідних державних реєстрів) з дня отримання податковим органом підтвердження повного погашення податкового боргу покупцем об'єкта приватизації.
( наказ доповнено розділом VII згідно з наказом  Міністерства фінансів України від 13.04.2023 р. № 188 )
 

В. о. директора Департаменту
податкової політики

В. П. Овчаренко
 
( У тексті додатків до Порядку слова "прізвище та ініціали", "ініціали та прізвище" замінено відповідно словами "прізвище та власне ім'я", "Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ", після слів "прізвище, ім'я, по батькові" доповнено словами "( за наявності )" згідно з наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2021 року № 30 )( У тексті додатків 1 - 7 до Порядку слова "код за ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків" замінено словами "податковий номер або серія ( за наявності ) та номер паспорта"; слова "Серія ( за наявності ) та номер паспорта ( для фізичних осіб - платників податків, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта )" замінено словами "Серія ( за наявності ) та номер паспорта зазначається для фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті" згідно з наказом Міністерства фінансів України від 13 квітня 2023 року № 188 )
Додаток 1
до Порядку застосування податкової застави податковим органом
(пункт 1 розділу II)
(зразок)
Штамп податкового органу
РІШЕННЯ
про опис майна у податкову заставу
Я, ___________________________________________________________________________________
                                                                                        (посада, прізвище та власне ім'я)
_____________________________________________________________________________________,
відповідно до статті 89 розділу II Податкового кодексу України вирішив(ла) здійснити опис майна, що перебуває у власності (господарському віданні або оперативному управлінні) платника податків
_____________________________________________________________________________________
(найменування / прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта*)
_____________________________________________________________________________________,
а у разі, якщо на момент складення акта опису майно відсутнє або його балансова вартість менша за суму податкового боргу, - також того майна, право власності на яке він набуде у майбутньому**.
____________
* Серія (за наявності) та номер паспорта зазначається для фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті.
** Не застосовується у разі опису майна у податкову заставу при розстроченні/відстроченні грошового зобов'язання.
Керівник
податкового органу
(його заступник або
уповноважена особа)
 
 
 
________________
              (підпис)
 
 
 
___________________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
___ ____________ 20__ року
М. П.
 
Додаток 2
до Порядку застосування податкової застави податковими органами
(пункт 2 розділу II)
ЗАТВЕРДЖУЮ
Керівник (його заступник або
уповноважена особа)
______________________________
  (найменування податкового органу)
_______    _____________________
   (підпис)               (Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
____   ____________ 20__ року
(дата)
АКТ
опису майна
від ___ ____________ 20__ року
Я, податковий керуючий / посадова (службова) особа податкового органу
_____________________________________________________________________________________,
                                                                                                (прізвище та власне ім'я)
призначений наказом* _________________________________________________________________
                                                                                                (найменування податкового органу)
від ___ ____________ 20__ року № ______, на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) податкового органу
_____________________________________________________________________________________
                                                                            (найменування податкового органу)
від ___ ____________ 20__ року № ______ про опис майна у податкову заставу платника податків
_____________________________________________________________________________________,
(найменування / прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта**)
керуючись нормами Податкового кодексу України:
1) провів опис такого майна
N
з/п
Найменування майна (з детальною характеристикою кожного предмета: вага, метраж, розмір, вид, колір, товарний знак, проба, виробнича марка, дата випуску, ступінь зносу тощо) Кількість Одиниця виміру Вартість, грн
одиниці усього
           
  Разом   Х    
____________
* Реквізити наказу в акті заповнюються у разі наявності у платника податків податкового боргу.
** Серія (за наявності) та номер паспорта зазначається для фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті.
Усього на загальну суму _______________________ гривень ______ копійок;
2) підтверджую відсутність на день складення цього акта майна, що може бути описано у податкову заставу (заповнюється у разі неможливості заповнення пункту 1)***.
____________
*** Застосовується у разі наявності у платника податків податкового боргу.
Податковий керуючий /
посадова (службова) особа
податкового органу
 
 
__________________
                  (підпис)
 
 
_____________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
Платник податків / його законний
чи уповноважений представник
 
______________
            (підпис)
 
____________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
Інші залучені особи __________________
               (підпис)
_____________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
  __________________
               (підпис)
_____________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
  __________________
               (підпис)
_____________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
Цей документ складено у _____ примірниках.
___ ____________ 20__ року
М. П.
( додаток 2 із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства фінансів України від 21.01.2021 р. № 30 )
 
Додаток 3
до Порядку застосування податкової застави податковими органами
(пункт 2 розділу II)
_____________________________________________________
(найменування податкового органу)
ЖУРНАЛ
реєстрації актів опису майна у податкову заставу
N
з/п
N та дата акта опису майна Найменування / прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* Особа, що проводила опис (прізвище, ініціали, посада) Загальна вартість описаного майна, грн Особливі відмітки
1 2 3 4 5 6
____________
* Серія (за наявності) та номер паспорта зазначається для фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті.
 
Додаток 4
до Порядку застосування податкової застави податковими органами
(пункт 4 розділу II)
АКТ
відмови платника податків від опису майна у податкову заставу
від ___ ____________ 20__ року N ______
Я, податковий керуючий / посадова (службова) особа податкового органу
_____________________________________________________________________________________,
                                                                                             (прізвище та власне ім'я)
підтверджую, що платник податків
_____________________________________________________________________________________
(найменування / прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта*)
за наявності законодавчих підстав відмовив(ла) у здійсненні опису майна у податкову заставу та/або не надав документи, необхідні для такого опису.
____________
* Серія (за наявності) та номер паспорта зазначається для фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті.
Податковий керуючий /
посадова (службова) особа
податкового органу
 
 
________________
               (підпис)
 
 
____________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
___ ____________ 20__ року
М. П.
 
Додаток 5
до Порядку застосування податкової застави податковими органами
(пункт 4 розділу II)
РІШЕННЯ
про складення актів
У зв'язку з настанням такої обставини (непотрібне викреслити):
складення акта опису майна;
складення акта про відсутність майна платника податків, що може бути описано у податкову заставу;
погашення податкового боргу в повному обсязі,
прийнято це рішення, яке відповідно до статті 89 розділу II Податкового кодексу України є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків
_____________________________________________________________________________________
(найменування / прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта*)
Податковому керуючому _______________________________________________________________,
                                                                                                                              (прізвище та власне ім'я)
призначеному наказом від ___ ____________ 20__ року № _______, направити це рішення банкам та іншим фінансовим установам.
____________
* Серія (за наявності) та номер паспорта зазначається для фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті.
** Рішення не застосовується у випадках розстрочення/відстрочення грошових зобов'язань.
Керівник
податкового органу
(його заступник
або уповноважена особа)
 
 
 
___________
        (підпис)
 
 
 
__________________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
___ ____________ 20__ року
М. П.
 
Додаток 6
до Порядку застосування податкової застави податковими органами
(пункт 2 розділу V)
АКТ
опису майна
(щодо заміни предмета податкової застави)
від ___ ____________ 20__ року
______________________________________________________________________________________
(найменування / прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта*)
Майно, яке передається у податкову заставу:
N
з/п
Найменування майна (з детальною характеристикою кожного предмета: вага, метраж, розмір, вид, колір, товарний знак, проба, виробнича марка, дата випуску, ступінь зносу тощо) Кількість Одиниця виміру Вартість, грн
одиниця усього
           
  Разом   Х    
Майно, яке звільняється з-під податкової застави:
N
з/п
Найменування майна (з детальною характеристикою кожного предмета: вага, метраж, розмір, вид, колір, товарний знак, проба, виробнича марка, дата випуску, ступінь зносу тощо) Кількість Одиниця виміру Вартість, грн
одиниця усього
           
  Разом   Х    
____________
* Серія (за наявності) та номер паспорта зазначається для фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті.
Податковий керуючий /
посадова (службова) особа
податкового органу
 
 
___________________
                  (підпис)
 
 
______________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
Платник податків / його законний
чи уповноважений представник
 
_______________
             (підпис)
 
_____________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
___ ____________ 20__ року
М. П.
 
Додаток 7
до Порядку застосування податкової застави податковими органами
(пункт 1 розділу VI)
Штамп податкового органу ________________________________
         (найменування юридичної особи / її
               відокремленого підрозділу або
________________________________
 прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) фізичної особи)
________________________________
   (місцезнаходження або місце проживання)
________________________________
     (податковий номер або серія (за наявності)
      та номер паспорта*)
ПОВІДОМЛЕННЯ
_____________________________________________________________________________________
                                                                             (найменування податкового органу)
Повідомляє (непотрібне викреслити):
на підставі пункту 93.1 статті 93 розділу II Податкового кодексу України;
відповідно до договору про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань від "___" ________ 20__ року № ____ та на підставі підтвердження повного погашення розстрочених (відстрочених) сум та плати за користування таким розстроченням (відстроченням)
____________________________________________________________________________________
(найменування / прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта*)
майно платника податків звільняється з-під податкової застави.
Керівник
податкового органу
(його заступник
або уповноважена особа)
 
 
 
_________________
                (підпис)
 
 
 
_____________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
М. П.
Перший примірник повідомлення отримано:
_____________________________________
(посада особи, яка отримала повідомлення)
___________
(підпис)
____________________________
(Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ)
___ _______________ 20__ року
(дата отримання повідомлення)
____________
* Серія (за наявності) та номер паспорта зазначається для фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку у паспорті.
____________