МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.08.2009 N 551 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2009 р.
за N 847/16863
Про затвердження Порядку конкурсного відбору інвестиційних проектів, спрямованих на технічне переоснащення підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2008 року N 191 "Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, в тому числі через механізм здешевлення кредитів", постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року N 245 "Про порядок використання у 2009 році коштів, передбачених у державному бюджеті за деякими програмами щодо державної підтримки вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок конкурсного відбору інвестиційних проектів, спрямованих на технічне переоснащення підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, що додається.
2. Державному департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування (Саченку В.І.):
2.1. Подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Підготувати проект наказу Міністерства промислової політики про затвердження складу Міжвідомчої конкурсної комісії з відбору інвестиційних проектів, спрямованих на технічне переоснащення підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, до якої включити (за згодою) представників Міністерства економіки та Міністерства фінансів.
3. Міжвідомчій конкурсній комісії у своїй роботі керуватись вимогами затвердженого Порядку.
4. Управлінню організаційного та інформаційно-аналітичного забезпечення роботи Міністра (Юмашеву П.В.) забезпечити оприлюднення наказу.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - директора Державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування Савченка В.І.
6. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
промислової політики України
18.08.2009 N 551
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2009 р.
за N 847/16863
ПОРЯДОК
конкурсного відбору інвестиційних проектів, спрямованих на технічне переоснащення підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу
1. Цей Порядок визначає механізм проведення конкурсного відбору інвестиційних проектів підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу (далі - виконавці проектів), які реалізуються за рахунок кредитів банків, отриманих у національній валюті, з відшкодуванням відсоткових ставок за рахунок коштів державного бюджету за кодом програмної класифікації видатків 2601430 "Компенсація облікової ставки НБУ, відсоткових ставок комерційних банків за кредитами на технічне переоснащення підприємств машинобудування для АПК".
2. Інвестиційні проекти на конкурс можуть подавати суб'єкти господарювання усіх форм власності ( далі - заявник).
3. До участі в конкурсі не допускаються суб'єкти господарської діяльності, якщо вони:
визнані банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство або які ліквідуються чи реорганізуються;
провадять господарську діяльність менше двох років;
мають заборгованість із виплати заробітної плати;
мають заборгованість перед державним бюджетом за залученими кредитами, а також із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів);
не мають достатньо обігових коштів для забезпечення поточної діяльності;
мають не виконані зобов'язання щодо погашення та обслуговування кредиту, отриманого на реалізацію інвестиційного проекту, що подається до участі в конкурсі.
4. Критерії відбору інвестиційних проектів:
4.1. Загальні критерії:
4.1.1. відповідність проекту напрямам і завданням Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу на 2007-2010 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 року N 1181;
4.1.2. бюджетні кошти повинні спрямовуватись на відшкодування відсоткових ставок за користування кредитами, залученими виконавцями проектів для проведення технічного переоснащення підприємств машинобудування за рахунок придбання виключно техніки і обладнання вітчизняного виробництва;
4.1.3. максимальна ефективність використання бюджетних коштів шляхом визначення обсягів виробленої продукції на одну використану гривню Державного бюджету;
4.1.4. відповідність проекту концепції розвитку підприємств.
4.2. Науково-технічні критерії:
4.2.1. перспективність впровадження запропонованих технічних програм;
4.2.2. відповідність технічного рівня проекту вимогам нормативно-технічної документації на продукцію, що виготовляється.
4.3. Соціальні та екологічні критерії:
4.3.1. вплив реалізації проекту на рівень зайнятості населення;
4.3.2. позитивний вплив реалізації проекту на створення нових робочих місць;
4.3.3. відповідність вимогам санітарно-гігієнічних, радіаційних, екологічних, архітектурних та інших норм, встановлених законодавством України.
4.4. Економічні критерії:
4.4.1. передбачуваний річний прибуток;
4.4.2. термін окупності;
4.4.3. частка власних коштів у повній вартості проекту;
4.4.4. конкурентоспроможність продукції за ціною і якістю;
4.4.5. надходження платежів до бюджету.
5. Конкурсний відбір інвестиційних проектів (далі - конкурс) здійснюється Міжвідомчою конкурсною комісією з відбору інвестиційних проектів (далі - Комісія), спрямованих на технічне переоснащення підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, склад якої затверджується наказом Мінпромполітики.
Комісія у своїй роботі керується вимогами цього Порядку.
Інформаційне та організаційно-технічне забезпечення роботи Комісії здійснює Державний департамент тракторного і сільськогосподарського машинобудування Мінпромполітики.
6. Оголошення про проведення конкурсу розміщується на веб-порталі Мінпромполітики не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення конкурсу та має містити таку інформацію:
умови та місце проведення конкурсу;
граничний строк подання на конкурс інвестиційних проектів та документів, необхідних для участі в конкурсі, який повинен бути не менше 30 днів від дня оголошення про проведення конкурсу.
7. Для участі в конкурсі заявник звертається з листом до Міністра промислової політики, до якого додає такі документи:
7.1. інвестиційний проект з обов'язковим поданням затвердженого в установленому порядку ескізного проекту та техніко-економічного обґрунтування;
7.2. концепцію розвитку підприємства до 2015 року;
7.3. договір про наміри кредитування проекту, укладений між виконавцем проекту і банком;
7.4. копії установчих документів, документів про державну реєстрацію та взяття на облік в органах державної податкової служби суб'єктів господарювання, засвідчені в установленому порядку;
7.5. копії форм фінансової звітності (форми N 1, 2, 3 бухгалтерського обліку), визначених наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 року N 87 "Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 червня 1999 року за N 391/3684, за останні два роки на момент останньої звітної дати;
7.6. завірену в установленому порядку копію позитивного висновку комплексної державної експертизи інвестиційного проекту відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року N 1269 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи";
7.7. виписку з реєстру прав власників іменних цінних паперів (для акціонерних товариств);
7.8. відомості про найменування, місцезнаходження юридичної особи, номер телефону, прізвище, ім'я та по батькові керівника;
7.9. інформацію про наявність заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами;
7.10. інформацію про отримані кредити за останні три роки.
8. Документи складаються українською мовою і підписуються керівником та головним бухгалтером заявника. Керівник заявника відповідальний за достовірність інформації згідно із чинним законодавством.
Інформація, що міститься в документах, не підлягає розголошенню, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
9. Комісія розпочинає приймання документів на участь у конкурсі з дня оголошення, зазначеного у пункті 6 цього Порядку.
10. Комісія перевіряє комплект документів на відповідність вимогам пункту 7 цього Порядку і реєструє їх надходження у книзі реєстрації, яка повинна бути пронумерована, прошнурована і засвідчена печаткою Мінпромполітики, де вказується дата прийому заявки.
Подані не в повному обсязі документи не реєструються і повертаються заявнику із зазначенням причин повернення.
11. Комісія перевіряє відповідність поданих заявником документів конкурсним вимогам і у разі виявлення недостовірної інформації приймає вмотивоване рішення про відхилення участі у конкурсі заявника, про що повідомляє його протягом 10 днів з дня реєстрації документів, у письмовій формі, з обґрунтуванням причин відмови. При цьому реєстрація анулюється і документи вважаються такими, що не подані для участі в конкурсі.
12. Документи на участь у конкурсі, одержані Комісією після закінчення граничного строку відповідно до пункту 6 цього Порядку, не розглядаються.
13. Заявник має право:
подати на конкурс декілька інвестиційних проектів;
звернутися до Комісії із запитом стосовно роз'яснення конкурсних вимог (Комісія дає відповідь на запит протягом десяти робочих днів після його отримання);
відкликати інвестиційний проект, повідомивши про це Комісію у письмовій формі.
14. Голова Комісії призначає дату і місце проведення конкурсного відбору.
15. Комісія розглядає та проводить оцінку інвестиційних проектів на основі критеріїв, зазначених у пункті 4 цього Порядку.
Члени Комісії дають оцінку кожному критерію проекту за двохбальною шкалою: не відповідає критерію - "0 балів", відповідає критерію не в повній мірі - "1 бал", відповідає критерію - "2 бали".
16. Проекти, які отримали більшу кількість балів, є проектами, які пройшли конкурсний відбір та вважаються переможцями конкурсу.
17. Рішення Комісії щодо переліку інвестиційних проектів, які пройшли конкурсний відбір, приймається на закритому засіданні простою більшістю голосів у разі участі в голосуванні не менш як двох третин її членів, оформляється протоколом, що підписується всіма членами Комісії, які були присутні на засіданні, затверджується головою Комісії і розміщується протягом п'яти робочих днів на веб-порталі Мінпромполітики та доводиться до відома заявників для укладення договору на здешевлення кредиту.
18. За результатами конкурсного відбору Мінпромполітики укладає з виконавцями проекту - переможцями конкурсу договір на здешевлення кредитів.
Заступник Міністра - директор Державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування | В.І.Саченко |