• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Державній службі геології та надр України, на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери її управління, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України | Наказ, Перелік, Методика від 28.05.2021 № 351
Реквізити
  • Видавник: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
  • Тип: Наказ, Перелік, Методика
  • Дата: 28.05.2021
  • Номер: 351
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
  • Тип: Наказ, Перелік, Методика
  • Дата: 28.05.2021
  • Номер: 351
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.05.2021 № 351
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 червня 2021 р.
за № 799/36421
Про затвердження Методики оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Державній службі геології та надр України, на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери її управління, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 квітня 2021 року № 285 "Про затвердження Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року", пункту 8 Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614, і з метою дотримання та реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю, виявлення та усунення перепон і бар’єрів, що заважають зазначеній категорії осіб у задоволенні їх повсякденних потреб, відповідно до вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методику оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Державній службі геології та надр України, на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери її управління, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Держгеонадр, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери її управління, та господарських товариств, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра, здійснювати оцінювання своєї роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю.
3. Департаменту з питань надрокористування та відновлення довкілля (Олександр ШУСТ) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
МіністрР. Абрамовський
ПОГОДЖЕНО:

Міністр соціальної політики України

Голова Державної служби геології та надр України

Урядовий Уповноважений з прав осіб з інвалідністю

Уповноважений Президента України
з прав людей з інвалідністю

Голова Спільного представницького органу
об’єднань профспілок

Виконавчий Віцепрезидент
Конфедерації роботодавців України

Голова Громадської організації "Всеукраїнська
організація Союз осіб з інвалідністю України"

Генеральний Секретар Громадської спілки
"Всеукраїнське Громадське об’єднання
"Національна Асамблея людей з інвалідністю
України"

Керівник Секретаріату Спільного представницького
органу сторони роботодавців на національному рівні

Заступник Голови Всеукраїнської громадської
організації інвалідів "Українське товариство сліпих"

В. о. голови Всеукраїнської горомадської
організації інвалідів "Українське товариство глухих"


М. Лазебна

Р. Опімах

Т. Баранцова


В М. Сушкевич

Г. Осовий


О. Мірошниченко


В.В. Назаренко




В. Назаренко


Р. Іллічов


М.М. Новосецький


С.В. Котельянець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства захисту
довкілля та природних
ресурсів України
28 травня 2021 року № 351
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 червня 2021 р.
за № 799/36421
МЕТОДИКА
оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Державній службі геології та надр України, на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери її управління, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра
I. Загальні положення
1. Цю Методику розроблено з метою захисту та забезпечення повного й рівного здійснення прав і основоположних свобод осіб з інвалідністю.
2. Оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Держгеонадрах, на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери управління Держгеонадр, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра (далі - оцінювання), проводиться з метою виявлення проблем у роботі, пов’язаних із забезпеченням прав осіб з інвалідністю, прийняття управлінських рішень щодо забезпечення реалізації прав і задоволення потреб осіб з інвалідністю нарівні з іншими громадянами, поліпшення умов їх життєдіяльності згідно з Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю, Законом України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" та іншими нормативно-правовими актами", створення рівних умов для реалізації права на працю.
3. Оцінювання організовується і проводиться в структурних підрозділах Держгеонадр, на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери управління Держгеонадр, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра (далі - суб’єкти оцінювання).
II. Організація та проведення оцінювання
1. Оцінювання здійснюють керівники суб’єктів оцінювання шляхом надання письмових відповідей на питання, які складені у вигляді тестів відповідно до Переліку питань для оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Державній службі геології та надр України, на підпримствах, установах, організаціях, що належать до сфери її управління, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра, який наведено у додатку до цієї Методики.
У разі відсутності керівників суб’єктів оцінювання з поважних причин оцінювання здійснюють їх заступники.
2. Керівники суб’єктів оцінювання обирають одну з відповідей у питанні тесту, яка відповідає дійсному стану справ із забезпечення прав осіб з інвалідністю у структурному підрозділі, підприємстві, установі, організації та позначають її символом (+).
Варіант відповіді "Так" обирається у разі позитивної відповіді на питання чи повного виконання завдання.
Варіант відповіді "Ні" обирається у разі негативної відповіді чи невиконання завдання.
Варіант відповіді "Інше" обирається у разі, якщо вживаються відповідні заходи щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю.
3. Керівники суб’єктів оцінювання в межах своєї компетенції до 10 січня готують заповнені відповіді на запитання та подають до Сектору по роботі з персоналом та державними підприємствами Держгеонадр (далі - Сектор).
4. Сектор щороку до 15 січня узагальнює отриману інформацію та проставляє кожному суб’єкту оцінювання за результатами оцінювання загальну оцінку, яку доводить до їх відома до 20 січня.
5. Якщо за результатами оцінювання суб’єкта оцінювання наявна хоча б одна відповідь "Ні", цей суб’єкт оцінювання вважається таким, в якому не повною мірою забезпечуються права осіб з інвалідністю.
6. Керівники суб’єктів оцінювання, які подають заповнені відповіді на запитання, персонально відповідають за достовірність викладених у них даних.
7. Сектор щороку до 20 січня доповідає першому заступнику Голови Держгеонадр про результати оцінювання суб’єктів оцінювання щодо забезпечення прав і основоположних свобод осіб з інвалідністю.
8. Сектор взаємодії зі ЗМІ, супроводження ІТ систем та міжнародного співробітництва Держгеонадр оприлюднює результати оцінювання суб’єктів оцінювання щодо забезпечення прав і основоположних свобод осіб з інвалідністю за відповідний рік на офіційному вебсайті Держгеонадр.
Директор Департаменту
з питань надрокористування
та відновлення довкілля


О. Шуст
Додаток
Методики оцінювання роботи
із забезпечення прав осіб з інвалідністю
в Державній службі геології
та надр України, на підприємствах,
установах, організаціях, що належать
до сфери її управління, та господарських
товариствах, повноваження
з управління корпоративними правами
держави щодо яких здійснює
Держгеонадра
(пункт 1 розділу II)
ПЕРЕЛІК
питань для оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Державній службі геології та надр України, на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери її управління, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра
1. Чи визначено посадових осіб, відповідальних за забезпечення, дотримання та реалізацію прав і свобод осіб з інвалідністю, на рівні не нижче заступника керівника? (Так/Ні)
Так
Ні
2. Чи утворено постійно діючу робочу групу щодо вирішення питань, які стосуються осіб з інвалідністю, із залученням до її складу представників громадських об’єднань, які опікуються питаннями осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
3. Чи проводиться з працівниками роз’яснювальна робота з популяризації вимог положень Конвенції про права осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
4. Чи виконуються вимоги статті 1 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" щодо залучення до прийняття рішень (у тому числі до опрацювання нормативно-правових актів) представників громадських об’єднань, які опікуються питаннями осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
5. Чи виконуються вимоги статті 2 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" щодо заборони дискримінації до осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
6. Чи виконуються вимоги статті 5 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" стосовно виконання індивідуальної програми реабілітації осіб з інвалідністю? (Так/Ні/Інше "Індивідуальні програми реабілітації не містять вимог щодо режиму та умов праці").
Так
Ні
Інше
7. Чи виконуються вимоги частини третьої статті 17 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" щодо недопущення відмови в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільненні за ініціативою адміністрації, переведенні особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди з мотивів інвалідності, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осію, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров’я осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
8. Чи виконуються вимоги статті 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" стосовно звітування Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10-ПОІ (річна), затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 27 серпня 2020 року № 591 "Про затвердження форми звітності № 10-ПОІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та Інструкції щодо її заповнення", зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13 жовтня 2020 року за № 1007/35290? (Так/Ні)
Так
Ні
9. Чи виконуються вимоги статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" стосовно реєстрації у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів згідно з Порядком реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70? (Так/Ні)
Так
Ні
10. Чи виконуються вимоги статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" стосовно виконання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
11. Чи виконуються вимоги статті 25 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" стосовно створення безпечних і нешкідливих для здоров’я умов праці, чи вживаються заходи щодо запобігання інвалідності та відновлення працездатності осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
12. Чи виконуються вимоги статті 25 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" стосовно розумного пристосування робочих місць працівникам з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
13. Чи виконуються вимоги статті 26 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" стосовно створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
14. Чи виконуються вимоги статті 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" стосовно виділення біля адміністративної будівлі місць для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують (перевозяться) особи з інвалідністю? (Так/Ні/Інше "Майданчика немає")
Так
Ні
Інше
15. Чи здійснювалися заходи щодо покращення соціально-побутових, матеріальних умов для працюючих осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
16. Чи всі звернення щодо порушення прав осіб з інвалідністю розглянуто відповідно до вимог чинного законодавства? (Так/Ні)
Так
Ні
17. Чи виконуються вимоги Кодексу законів про працю України та Закону України "Про відпустки" в частині надання відпусток особам з інвалідністю та батькам дітей з інвалідністю (за зверненням)? (Так/Ні)
Так
Ні
18. Чи виконуються вимоги Кодексу законів про працю України в частині залучення до роботи із шкідливим виробництвом тільки за умови згоди та за відсутності медичних протипоказань? (Так/Ні)
Так
Ні
19. Чи виконуються вимоги Податкового кодексу України щодо платників податку, які утримують дитину з інвалідністю віком до 18 років, та з числа осіб з інвалідністю I та II групи в частині застосування податкової соціальної пільги? (Так/Ні)
Так
Ні
20. Чи виконуються вимоги Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" в частині пільгових розмірів єдиного внеску? (Так/Ні)
Так
Ні
21. Чи виконуються вимоги щодо створення (модернізації) офіційних вебсайтів (вебпорталів) органів виконавчої влади, наведені в додатку до Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 січня 2002 року № 3? (Так/Ні)
Так
Ні
22. Чи наявний на сайті окремий розділ щодо осіб з інвалідністю? (Так/Ні)
Так
Ні
23. Чи запроваджені (здійснюється збір та оприлюднення) статистичні звітності та адміністративні дані з питань, які стосуються осіб з інвалідністю, та чи проводиться аналіз відповідних даних? (Так/Ні/Інше "Немає потреби")
Так
Ні
Інше
24. Чи пристосовані бази даних, реєстри та програмне забезпечення для користувачів з порушенням зору та чи відсутні у них графічні капчі? (Так/Ні)
Так
Ні
25. Чи виконуються вимоги стосовно забезпечення прав осіб з порушеннями слуху на отримання інформації шляхом візуалізації голосових повідомлень засобами титрування та графічного супроводу, наявності графічних показників з метою орієнтації на території в адміністративних та виробничих будівлях, забезпечення безпеки при надзвичайних ситуаціях тощо?
Так
Ні
26. Чи забезпечено доступ адміністративного персоналу до системи "Сервіс УТОГ" з метою безперешкодного спілкування з жестомовними особами з числа персоналу, працівників та відвідувачів за допомогою онлайн-зв’язку з перекладачем жестової мови?
Так
Ні