ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.06.2004 N 172/210/321/656 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 червня 2004 р.
за N 750/9349
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби експортного контролю N 96/635/576/596 від 03.12.2010 )
Про затвердження Положення про порядок залучення військових представництв до виконання робіт у галузі державного експортного контролю
Відповідно до Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання", постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.99 N 279 "Про затвердження Положення про військові представництва на підприємствах, в установах і організаціях" та з метою вдосконалення системи державного експортного контролю
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про порядок залучення військових представництв до виконання робіт у галузі державного експортного контролю (далі - Положення), що додається.
2. Державній службі експортного контролю України в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та забезпечити публікацію цього наказу в засобах масової інформації.
3. З наказом ознайомити особовий склад Державної служби експортного контролю України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, до функціональних обов'язків якого належить виконання заходів, передбачених цим наказом.
4. Контроль за виконанням цього наказу та забезпеченням дотримання законності при проведенні відповідних заходів покласти на перших заступників голів Державної служби експортного контролю України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України згідно з розподілом обов'язків керівного складу цих органів.
5. Наказ набирає чинності через 30 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
6. Спільний наказ Державної служби експортного контролю України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Положення про порядок залучення військових представництв до виконання робіт у галузі експортного контролю" від 29.07.99 N 128/227/160/598, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.08.99 за N 580/3873, визнати таким, що втратив чинність.
Голова Державної служби експортного контролю України Міністр оборони України Т.в.о. Голови Служби безпеки України Т.в.о. Міністра внутрішніх справ України | О.Легейда Є.Марчук В.Сацюк С.Гусаров |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
експортного контролю
України,
Міністерства оборони
України,
Служби безпеки України,
Міністерства внутрішніх
справ України
14.06.2004
N 172/210/321/656
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 червня 2004 р.
за N 750/9349
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок залучення військових представництв до виконання робіт у галузі державного експортного контролю
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання", постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.99 N 279 "Про затвердження Положення про військові представництва на підприємствах, в установах і організаціях".
1.2. Положення визначає порядок залучення військових представництв (представництв замовника) Міністерства оборони України (далі - Міноборони України), Служби безпеки України (далі - СБУ), Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС України) до виконання заходів у галузі державного експортного контролю та порядок взаємодії Державної служби експортного контролю України (далі - Держекспортконтроль України) з Міноборони України, СБУ та МВС України.
1.3. Для досягнення цілей, зазначених у цьому Положенні, терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання".
1.4. Положення розроблено з метою подальшого вдосконалення державної системи експортного контролю, виходячи з принципів:
забезпечення захисту національних інтересів України, дотримання нею міжнародних зобов'язань щодо нерозповсюдження зброї масового знищення, засобів її доставки, обмеження передач звичайних озброєнь, а також здійснення заходів щодо недопущення використання товарів військового призначення та подвійного використання у терористичних та інших протиправних цілях;
підвищення контролю за діяльністю суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів (далі - суб'єкти) щодо виконання гарантій використання товарів військового призначення та подвійного використання у заявлених цілях.
2. Робота в галузі державного експортного контролю, яка покладається на військові представництва
2.1. Військові представництва здійснюють узгодження технічних довідок, довідок про ступінь секретності товарів, а також залучаються до контролю за:
додержанням суб'єктами вимог законодавства у сфері державного експортного контролю і збереження державної таємниці;
проведенням суб'єктами попередньої ідентифікації товарів власного виробництва;
проведенням суб'єктами переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів, які підлягають державному експортному контролю в рамках покладених на них завдань;
здійсненням міжнародних передач товарів суб'єктами лише за наявності в цих суб'єктів відповідних дозволів (висновків) Держекспортконтролю України;
використанням суб'єктами повноважень, отриманих від Кабінету Міністрів України на експорт, імпорт товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю;
дотриманням суб'єктами міжнародних зобов'язань України щодо заборони або обмеження передач товарів до окремих держав згідно з резолюціями Ради Безпеки ООН, рішеннями інших міжнародних організацій;
проведенням перевірок за використанням цих товарів у заявлених цілях;
проведенням інших робіт у галузі експортного контролю, що можуть здійснюватися військовими представництвами на підставі відповідних запитів (у довільній формі) Держекспортконтролю України.
2.2. Звіт (у довільній формі) щодо проведених робіт надається начальниками військових представництв до центрального органу виконавчої влади, який здійснює управління даним військовим представництвом (Міноборони України, СБУ, МВС України), та до Держекспортконтролю України (відповідно до завдання, яке оформлюється у довільній формі).
3. Порядок залучення військових представництв до виконання робіт у галузі державного експортного контролю
3.1. Залучення військових представництв до робіт, визначених у п. 2 цього Положення, здійснюється за згодою керівника центрального органу виконавчої влади, якому підпорядковане зазначене військове представництво, на підставі відповідних запитів (у довільній формі) Держекспортконтролю України.
3.2. Центральний орган виконавчої влади, який здійснює управління представництвом замовника (Міноборони України, СБУ, МВС України), на підставі запитів (у довільній формі) Держекспортконтролю України дає відповідні доручення виконавцям робіт із зазначенням:
номера військового представництва, яке залучається до виконання робіт у галузі державного експортного контролю;
назви підприємства, на якому дислоковане зазначене представництво;
місцезнаходження та телефону військового представництва;
прізвища, імені та по батькові керівника військового представництва;
наявності дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею,
або в разі відсутності такого дозволу повідомляє про відсутність можливості взяти участь у пропонованих роботах.
Про надані доручення центральний орган виконавчої влади, який здійснює управління військовим представництвом, повідомляє Держекспортконтроль України.
3.3. Держекспортконтроль України не пізніше ніж за два тижні до проведення запланованих заходів інформує про це підприємство, на якому є військове представництво, та надсилає для нього завдання (у довільній формі) на проведення перевірки або інших робіт у галузі державного експортного контролю з визначенням відповідних строків їх виконання.
3.4. Звіт (у довільній формі) щодо проведення перевірки (робіт) оформлюється в чотирьох примірниках (відповідно до завдання, яке оформлюється у довільній формі), засвідчується уповноваженим на проведення перевірки представником представництва замовника, узгоджується з керівником підприємства, що перевірялося, та затверджується керівником військового представництва. Зазначений звіт надсилається у двотижневий термін до Держекспортконтролю України та на адресу центрального органу виконавчої влади (Міноборони України, СБУ, МВС України), який здійснює управління військовим представництвом. Один примірник звіту залишається на військовому представництві підприємства, що перевірялося.
3.5. Розгляд, аналіз і подальше узагальнення матеріалів звітів військових представництв про проведення перевірок або про здійснення інших робіт у галузі державного експортного контролю здійснюється Держекспортконтролем України.
3.6. Держекспортконтроль України сприяє:
залученню військових представництв, що беруть участь у роботах у сфері державного експортного контролю, до участі в регіональних конференціях і семінарах з питань експортного контролю;
забезпеченню військових представництв нормативними актами в галузі державного експортного контролю.
3.7. Залучення представництв замовника до робіт у галузі експортного контролю здійснюється на підставі вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.99 N 279 "Про затвердження Положення про військові представництва на підприємствах, в установах і організаціях".