• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

ПОРЯДОК формування і ведення Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей | Рішення, Форма типового документа, Заява, Порядок від 22.04.2021 № 167
Реквізити
  • Видавник: Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Заява, Порядок
  • Дата: 22.04.2021
  • Номер: 167
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей
  • Тип: Рішення, Форма типового документа, Заява, Порядок
  • Дата: 22.04.2021
  • Номер: 167
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Комісії з регулювання
азартних ігор та лотерей
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 червня 2021 р.
за № 747/36369
ПОРЯДОК
формування і ведення Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 295 від 13.10.2023 № 296 від 13.10.2023 № 170 від 21.03.2024 )
( У тексті Порядку слово "Реєстратор" у всіх відмінках замінено словами "Публічний реєстратор" у відповідних відмінках згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024, з урахуванням змін, внесених Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 195 від 09.04.2024 )
1. Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх - база даних, що містить інформацію про фізичних осіб, яким відповідно до поданих заяв або за рішенням суду обмежено відвідування гральних закладів та участь в азартних іграх.
Реєстр створюється з метою обліку осіб, яким відповідно до поданих заяв або за рішенням суду обмежено відвідування гральних закладів та участь в азартних іграх, мінімізації негативних наслідків участі фізичних осіб в азартній грі, а також вжиття заходів, спрямованих на боротьбу з ігровою залежністю (лудоманією).
Реєстр формується та ведеться з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних".
2. Дані Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх (далі - Реєстр), є інформацією з обмеженим доступом. Доступ до Реєстру надається виключно Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (далі - Уповноважений орган) та організаторам азартних ігор для виконання покладених на них Законом України "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" обов’язків, а також бюро кредитних історій у частині інформації про осіб, стосовно яких у Реєстрі міститься інформація про використання такими особами кредитних коштів для внесення ставок, для передачі кредитодавцям на виконання вимог Закону України "Про споживче кредитування".
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
3. Ведення Реєстру передбачає:
створення та функціонування особистих електронних кабінетів суб’єктів організаторів азартних ігор, Публічних реєстраторів та користувачів реєстру;
формування, ведення, редагування, закриття реєстраційних карток про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх;
ведення інформації стосовно обмежень доступу до гральних закладів та/або участі в азартних іграх, зокрема про використання кредитних коштів для внесення ставок (за наявності);
( Абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
формування документів з можливістю редагування, збереження та друку;
отримання інформації про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, зокрема про використання кредитних коштів для внесення ставок (за наявності);
( Абзац шостий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
інформаційну взаємодію та обмін з іншими інформаційними системами, реєстрами та мережами, що складають державні інформаційні ресурси;
підготовку та формування статистичних даних/звітів на підставі інформації, внесеної до Реєстру.
4. Держателем та адміністратором Реєстру є Уповноважений орган.
5. Під час внесення відомостей про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх до Реєстру, створюється та ведеться реєстраційна картка - обліковий запис про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх до Реєстру.
6. Публічними реєстраторами Реєстру (далі - Публічний реєстратор) є:
( Абзац перший пункту 6 в редакції Рішення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
уповноважена посадова особа апарату Уповноважено органу, яка відповідно до законодавства має право вносити відомості про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх до Реєстру, а також редагувати такі відомості;
уповноважена посадова особа організатора азартних ігор, яка відповідно до законодавства має право вносити відомості про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх до Реєстру, а також редагувати такі відомості.
7. Користувачами Реєстру (далі - Користувач) є:
уповноважені посадові особи Уповноваженого органу, які відповідно до законодавства мають право отримувати інформацію з Реєстру;
уповноважені посадові особи організатора азартних ігор, які відповідно до законодавства мають право отримувати інформацію з Реєстру.
8. Доступ до Реєстру Публічних реєстраторів та Користувачів здійснюється безоплатно через електронний кабінет за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису, що забезпечують захист даних від несанкціонованого доступу. Отримання кваліфікованого електронного підпису здійснюється Публічними реєстраторами та Користувачами самостійно.
Реєстрація в особистому кабінеті здійснюється за допомогою заповнення електронної форми з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису (особистого та повноважної особи працедавця) та із зазначенням таких реквізитів:
1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
2) дата народження;
3) тип, серія (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу;
4) реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер (та за наявності - серія) паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
5) ідентифікаційний код організатора азартних ігор, працедавця особи Публічного реєстратора та/або Користувача.
Ідентифікатори та права доступу до Реєстру надаються уповноваженій посадовій особі організатора азартних ігор після перевірки наданих відомостей адміністратором Реєстру.
Організатори азартних ігор не пізніше двох робочих днів з дня припинення трудових відносин з Користувачами або Публічними реєстраторами письмово повідомляють адміністраторові Реєстру про необхідність скасування ідентифікаторів доступу до Реєстру прав Користувачів або Публічних реєстраторів, які припинили трудові відносини з ним.
9. Доступ до Реєстру бюро кредитних історій у частині інформації про осіб, стосовно яких у Реєстрі міститься інформація про використання такими особами кредитних коштів для внесення ставок, для передачі кредитодавцям на виконання вимог Закону України "Про споживче кредитування", надається Уповноваженим органом безоплатно на договірних засадах.
( Порядок доповнено пунктом 9 згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
10. Реєстр ведеться державною мовою.
11. Перед початком внесення до Реєстру відомостей про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, Публічний реєстратор здійснює обов’язкову перевірку наявності чи відсутності в Реєстрі раніше сформованої реєстраційної картки відповідної особи шляхом пошуку за такими ідентифікаторами:
1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
2) дата народження;
3) реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер (та за наявності - серія) паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
4) унікальний номер запису Єдиного державного демографічного реєстру (за наявності);
5) тип, серія (за наявності), номер документа, що посвідчує особу;
6) номер реєстраційної картки.
12. Пошук відомостей у Реєстрі здійснюється за одним або декількома ідентифікаторами пошуку за принципом повного або часткового збігу одного чи декількох ідентифікаторів пошуку.
13. За результатом здійснення пошуку програмними засобами ведення Реєстру формується Відомість про наявність чи відсутність у Реєстрі за заданими ідентифікаторами пошуку реєстраційної картки. За необхідності Відомість може бути роздрукована.
14. У разі наявності в Реєстрі сформованої реєстраційної картки Публічний реєстратор вносить відомості про поточне обмеження до реєстраційної картки, а також у разі потреби додає до реєстраційної картки відомості стосовно додаткових документів, які посвідчують особу (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон тощо). Одночасно можуть діяти кілька обмежень, створених відповідно до різних підстав (заяв), кожне обмеження діє до закінчення строку обмеження або до його відміни відповідно до чинного законодавства.
15. У разі відсутності в Реєстрі сформованої реєстраційної картки Публічний реєстратор створює нову реєстраційну картку та вносить відомості про поточне обмеження.
16. Підставою для внесення відомостей про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх, є:
1) письмова заява про самообмеження, за формою згідно з додатком 1, яка подана до організатора азартних ігор або Уповноваженого органу з одночасним пред’явленням документа, що посвідчує особу;
2) обґрунтована заява про тимчасове обмеження, за формою згідно з додатком 2, що надійшла до Уповноваженого органу від членів сім’ї першого ступеня споріднення (такими вважаються батьки, чоловік або дружина, діти фізичної особи, у тому числі усиновлені), або законних представників особи, якій має бути обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.
До заяви про обмеження з метою її обґрунтування можуть додаватися:
документи (оригінали або копії засвідчені особою, якою подано документи), що підтверджують необхідність встановлення обмеження доступу до гральних закладів та/або участі в азартних іграх у випадках:
перевищення витрат на гру над особистими доходами гравця, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне матеріальне становище;
перевищення витрат на гру над особистими доходами гравця, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне матеріальне становище, яке здійснюється з використанням коштів, отриманих у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту;
( Підпункт 2 пункту 16 доповнено абзацом п'ятим згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
наявності боргових зобов’язань на суму більш як 100 прожиткових мінімумів доходів громадян;
ухилення особи від сплати аліментів впродовж більше трьох місяців;
якщо особа або члени її сім’ї є отримувачами житлової субсидії чи пільг на сплату житлово-комунальних послуг;
документи (копії засвідчені особою, якою подано документи), що підтверджують ступінь спорідненості члена сім’ї / повноваження законного представника.
3) рішення суду про обмеження у відвідуваннях гральних закладів та участі в азартних іграх, яке набрало законної сили та направлено на адресу Уповноваженого органу судом, який ухвалив таке рішення.
Заява може бути подана за вибором заявника у письмовій або електронній формі з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги ".
( Абзац дванадцятий пункту із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 296 від 13.10.2023 )
17. Строк обмеження доступу до гральних закладів та/або участь в азартних іграх встановлюється:
щодо заяв про самообмеження - від шести місяців до трьох років;
щодо заяв про обмеження - тимчасово до ухвалення рішення суду, але не більше шести місяців;
за рішенням суду - від шести місяців до трьох років.
У разі якщо строк обмеження в участі в азартних іграх у поданій заяві становить менше шести місяців або відсутній, вважається, що така заява подана на строк шість місяців.
Дія обмеження припиняється автоматично, по закінченню строку обмеження (з наступного дня).
18. Організатор азартних ігор або Уповноважений орган не пізніше наступного робочого дня з дня отримання заяви про самообмеження вносить відомості про фізичну особу, стосовно якої наявні обмеження участі в азартних іграх, до Реєстру.
19. Уповноважений орган не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання заяви від членів сім’ї особи першого ступеня споріднення або законних представників здійснює розгляд такої заяви та за наявності обґрунтованих підстав вносить відомості про фізичну особу, стосовно якої наявні обмеження у відвідуванні гральних закладів та участі в азартних іграх, до Реєстру. У разі встановлення Уповноваженим органом за результатами розгляду такої заяви, що перевищення витрат на гру над особистими доходами гравця, що ставить гравця або його сім’ю у скрутне матеріальне становище, здійснюється з використанням коштів, отриманих у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, до Реєстру вноситься інформація про використання особою кредитних коштів для внесення ставок.
( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
20. Уповноважений орган не пізніше наступного робочого дня з дня отримання рішення суду, яке набрало законної сили про обмеження у відвідуваннях гральних закладів та участі в азартних іграх, вносить відомості про фізичну особу, стосовно якої наявні обмеження участі в азартних іграх, до Реєстру. У разі встановлення рішенням суду, що тяжкий матеріальний стан спричинено використанням коштів, отриманих гравцем у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту, до Реєстру вноситься інформація про використання особою кредитних коштів для внесення ставок.
( Пункт 20 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
21. Щодо однієї особи у Реєстрі створюється одна реєстраційна картка. У рамках реєстраційної картки створюються обмеження, відповідно до отриманих в пункті 15 підстав.
Кожній реєстраційній картці присвоюється єдиний унікальний номер, який формується Реєстром.
22. Публічний реєстратор вносить такі відомості до Реєстру:
1) загальні дані:
прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), у разі потреби - додатково англійською мовою;
реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер (та за наявності - серія) паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті)/ реквізити паспортного документа іноземця;
дата народження (число, місяць, рік);
громадянство/підданство (відомості про відсутність громадянства/підданства);
стать;
місце реєстрації/проживання;
засоби зв’язку;
2) дані про документи та їх скановані копії (за наявності):
найменування документа, тип, серія (за наявності), номер, дата видачі, найменування державного органу, що видав документ, офіційна назва органу іноземної держави, в якому видано документ, що посвідчує особу, стосовно якої впроваджується обмеження;
реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер (та за наявності - серія) паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
унікальний номер запису з Єдиного державного демографічного реєстру (за наявності);
3) дані про підставу внесення відомостей:
примірник заяви про самообмеження або про обмеження та додатків до них (у разі наявності) у вигляді електронної копії оригінальної заяви або заява в електронній формі;
сканована копія рішення Уповноваженого органу про результати розгляду заяви про обмеження;
сканована копія рішення суду, дата ухвалення судового рішення та найменування суду, який його ухвалив, дата набрання судовим рішенням законної сили;
інформація про використання такими особами кредитних коштів для внесення ставок (за наявності);
( Підпункт 3 пункту 22 доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
4) дані про строк самообмеження (обмеження).
23. У разі виявлення в інформації, що міститься в Реєстрі, помилки (описки, друкарської, граматичної), допущеної уповноваженою посадовою особою апарату Уповноваженого органу або уповноваженою посадовою особою організатора азартних ігор, що включила інформацію до реєстру, така особа виправляє допущену помилку. Виправлення помилок, допущених в інформації, що міститься в Реєстрі внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких була включена така інформація, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах. Виправлення помилок в інформації, що міститься в Реєстрах, може здійснюватися також на підставі судового рішення.
24. Заяви, отримані Уповноваженим органом та організатором азартних ігор, зберігаються в паперовому вигляді Уповноваженим органом та організатором азартних ігор упродовж строків, встановлених законодавством.
25. Наявні паперові документи Публічний реєстратор вносить у формі електронних копій оригінальних паперових документів.
26. Програмне забезпечення Реєстру забезпечує зберігання персональних даних фізичних осіб до трьох років з дати включення до Реєстру відомостей про фізичну особу, стосовно якої наявні обмеження, та/або інформації про рішення суду щодо обмеження відвідування гральних закладів та прийняття участі в азартних іграх.
Після закінчення строку інформація підлягає виключенню та автоматичному знищенню, якщо інше не передбачено законодавством.
27. Під час відвідання особою грального закладу Користувачем Реєстру проводитися обов’язкова перевірка особи на наявність відомостей про таку особу в Реєстрі. Перевірка проводиться через електронний кабінет, з фіксацією часу та номера запиту за прізвищем, ім’ям, по батькові (за наявності) особи, датою народження, реквізитами документа, що посвідчує особу, та на підставі якого особа бажає (намагається) відвідати гральний заклад. У разі наявності особи (із зазначеними реквізитами) в Реєстрі Користувач отримує витяг, в якому вказується термін та підстави обмеження.
У разі відвідання особою грального закладу у мережі Інтернет, під час входу до системи проводиться автоматичний запит до Реєстру за реквізитами, зазначеними в налаштуваннях відвідувача, час та ідентифікатори запиту фіксуються. У разі наявності особи в Реєстрі вхід забороняється на строк дії обмеження.
28. Ідентифікація особи Користувача здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису.
29. Формування витягу з Реєстру здійснюється через електронний кабінет, програмними засобами ведення Реєстру відповідно до зазначених ідентифікаторів пошуку, передбачених цим Порядком, з можливістю перегляду, завантаження та друку такого витягу.
30. У витягу з Реєстру міститься така інформація:
1) номер витягу, дата та час формування;
2) відомості про Користувача;
3) відомості про ідентифікатори пошуку, за якими здійснювався пошук інформації в Реєстрі;
4) відомості, що містяться в Реєстрі, щодо особи, якій обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх (осіб, у разі наявності кількох, які відповідають критеріям пошуку);
5) відомості, що містяться в Реєстрі, щодо особи, якій обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх у зв’язку з використанням особою коштів, отриманих у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту кредитних коштів для внесення ставок (за наявності);
( Пункт 30 доповнено підпунктом 5 згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024 )
6) відомості про Публічного реєстратора, яким внесено відомості до Реєстру.
У разі відсутності відомостей у Реєстрі за обраними критеріями до витягу вноситься запис "відомості відсутні".
31. Адміністратор Реєстру здійснює комплекс програмних, технологічних та організаційних заходів щодо захисту відомостей, що містяться в Реєстрі, від несанкціонованого доступу. Захист інформації в Реєстрах здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
( Пункт із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 295 від 13.10.2023 )
32. Адміністратор Реєстру відповідно до законодавства є відповідальним за втрату інформації, допущену з його вини.
33. Публічні реєстратори забезпечують своєчасне, повне та достовірне внесення інформації до Реєстру.
34. Публічні реєстратори та Користувачі несуть відповідальність згідно із законодавством за втрату, пошкодження, передачу третім особам електронних ключів доступу та незаконне втручання в роботу Реєстру, порушення вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", Закону України "Про захист персональних даних" та цього Порядку.
( Пункт із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 296 від 13.10.2023 )

Директор
департаменту методології


Н. Лех
Додаток 1
до Порядку формування і ведення
Реєстру осіб, яким обмежено доступ
до гральних закладів та/або участь
в азартних іграх
(підпункт 1 пункту 15)
ЗАЯВА
про самообмеження
Додаток 2
до Порядку формування і ведення
Реєстру осіб, яким обмежено доступ
до гральних закладів та/або участь
в азартних іграх
(підпункт 2 пункту 15)
ЗАЯВА
про обмеження
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 170 від 21.03.2024, з урахуванням змін, внесених Рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей № 195 від 09.04.2024 )