• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку відбору та направлення представника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО

Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України | Наказ, Порядок від 24.04.2023 № 332
Реквізити
  • Видавник: Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 24.04.2023
  • Номер: 332
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 24.04.2023
  • Номер: 332
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.04.2023 № 332
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 травня 2023 р.
за № 738/39794
Про затвердження Порядку відбору та направлення представника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 375 від 05.05.2023 )
Відповідно до статті 7 Адміністративних домовленостей щодо охорони інформації з обмеженим доступом між Урядом України та Організацією Північноатлантичного Договору, ратифікованих Законом України від 24 травня 2017 року № 2068-VIII, Угоди про безпеку між Урядом України і Організацією Північноатлантичного Договору, ратифікованої Законом України від 12 вересня 2002 року № 160-IV, пункту 20 частини третьої статті 8 Закону України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", підпунктів 95-9 -95-13 пункту 4 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 411, постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2023 року № 142 "Про представника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок відбору та направлення представника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО, що додається.
2. Департаменту європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Адміністрації Держспецзв’язку забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Держспецзв’язку.

Голова Служби
бригадний генерал

Ю. Щиголь

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України

Міністр закордонних справ України




О. Вискуб

Д. Кулеба
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв’язку
та захисту інформації України
24 квітня 2023 року № 332
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 травня 2023 р.
за № 738/39794
ПОРЯДОК
відбору та направлення представника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм відбору та направлення представника Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО.
2. Терміни, наведені в цьому Порядку, вживаються в таких значеннях:
( Абзац перший пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 375 від 05.05.2023 )
направлення представника Держспецзв’язку до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО - здійснення представництва Держспецзв’язку в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО (м. Таллінн, Естонська Республіка);
представник Держспецзв’язку - військовослужбовець Держспецзв’язку, якого направлено для здійснення координації взаємодії основних суб’єктів національної системи кібербезпеки з компетентними органами іноземних держав для вирішення питань, що стосуються реалізації державної політики щодо захисту у кіберпросторі державних інформаційних ресурсів та інформації, активної протидії агресії у кіберпросторі, кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО;
представництво - перебування представника Держспецзв’язку в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО за принципом ротації у строки, передбачені цим Порядком;
підрозділ Держспецзв’язку - Адміністрація Держспецзв’язку, її територіальний орган, територіальний підрозділ, заклад чи установа Держспецзв’язку, в якому військовослужбовець Держспецзв’язку проходить військову службу та з якого його було направлено до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО.
II. Порядок відбору та направлення представника Держспецзв’язку
1. З метою забезпечення належної готовності для направлення представника Держспецзв’язку визначаються не менше ніж два кандидати із числа військовослужбовців Держспецзв’язку, які відповідають вимогам, визначеним пунктом 2 цього розділу.
2. Кандидатами для направлення повинні бути найбільш підготовлені та досвідчені військовослужбовці Держспецзв’язку, які мають вищу освіту за освітнім рівнем бакалавра або магістра, проходять військову службу в підрозділах Держспецзв’язку, мають стаж служби на посадах у зазначених підрозділах як правило не менше ніж 3 роки, мають рівень володіння іноземною мовою відповідно до стандарту НАТО STANAG 6001, що відповідає показникам стандартизованих мовленнєвих рівнів 3333, позитивно характеризуються, здатні за своїми діловими, особистими якостями й станом здоров’я виконувати службові завдання в умовах перебування за кордоном.
З метою визначення кандидата для направлення представником Держспецзв’язку керівники підрозділів Держспецзв’язку (в Адміністрації Держспецзв’язку - керівники структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв’язку) подають для узагальнення до Департаменту європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Адміністрації Держспецзв’язку пропозиції у вигляді рапорту (службової записки), в якому (якій) мають бути зазначені військове звання, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) кандидата, його посада, освітній рівень, спеціальність, наявність допуску до державної таємниці та відповідного стажу служби на посадах у зазначених підрозділах, дані, що його характеризують, відомості про сімейний стан, володіння іноземними мовами та рекомендації про визначення кандидата для направлення представником Держспецзв’язку.
( Абзац другий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 375 від 05.05.2023 )
До рапорту керівника додається рапорт військовослужбовця Держспецзв’язку щодо його згоди для направлення представником Держспецзв’язку.
3. Рішення щодо визначення кандидатів для направлення та дострокове відкликання представника Держспецзв’язку оформлюється наказом Адміністрації Держспецзв’язку, який готується на підставі рапорту (доповідної записки) керівника Департаменту європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Адміністрації Держспецзв’язку.
4. Строк направлення представника Держспецзв’язку становить не більше ніж три роки.
5. Представник Держспецзв’язку може бути достроково відкликаний у таких випадках:
1) службова необхідність;
2) невиконання або неналежне виконання функціональних обов’язків;
3) притягнення до відповідальності, що унеможливлює його подальше представництво;
4) погіршення стану здоров’я, що унеможливлює виконання ним обов’язків представництва;
5) за клопотанням Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО.
III. Забезпечення представника Держспецзв’язку
1. На час представництва на представника Держспецзв’язку поширюються соціальні гарантії, передбачені законодавством України.
2. Для забезпечення належних умов проживання та роботи представника Держспецзв’язку на території Естонської Республіки під час представництва підрозділ Держспецзв’язку:
1) виплачує представнику Держспецзв’язку грошове забезпечення у порядку та розмірах, визначених законодавством про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей відповідно до посади, з якої військовослужбовця Держспецзв’язку було направлено до Об’єднаного центру передових технологій з кібербезпеки НАТО;
( Підпункт 1 пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 375 від 05.05.2023 )
2) щомісячно виплачує представнику Держспецзв’язку кошти в іноземній валюті aбo в гривневому еквіваленті із застосуванням валютного курсу Національного банку України, який діє на дату здійснення операції, у розмірі 3100 євро на місяць;
3) відшкодовує представнику Держспецзв’язку кошти в іноземній валюті aбo в гривневому еквіваленті із застосуванням валютного курсу Національного банку України, який діє на дату здійснення операції, пов’язані із соціальним страхуванням, у розмірі, що не перевищує 2500 євро на рік на представника Держспецзв’язку та кожного члена сім’ї, що перебуває разом із ним.
( Підпункт 3 пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 375 від 05.05.2023 )
3. Підрозділ Держспецзв’язку також відшкодовує представнику Держспецзв’язку в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю aбo частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" та Інструкцією про особливості направлення військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 02 лютого 2016 року № 88, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 березня 2016 року за № 400/28530 (у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 20 травня 2019 року № 278):
( Абзац перший пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 375 від 05.05.2023 )
1) витрати, пов’язані з проїздом представника Держспецзв’язку до Естонської Республіки, а також з поверненням в Україну;
2) витрати, пов’язані з проїздом під час службових відряджень представника Держспецзв’язку в Україну aбo в межах держави перебування.
4. Представник Держспецзв’язку подає до підрозділу Держспецзв’язку звіти про використання коштів відповідно до пункту 20 розділу V Інструкції про особливості направлення військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 02 лютого 2016 року № 88, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 березня 2016 року за № 400/28530 (у редакції наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 20 травня 2019 року № 278) та документи, що підтверджують здійснені ним витрати, пов’язані зі службовим відрядженням, не пізніше останнього робочого дня місяця, наступного за місяцем, у якому здійснено таке відрядження, а в разі відрядження представника Держспецзв’язку в місяць завершення представництва - не пізніше робочого дня, наступного за днем повернення в Україну.
( Пункт 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації № 375 від 05.05.2023 )
5. Представник Держспецзв’язку подає до підрозділу Держспецзв’язку документи, що підтверджують здійснені ним витрати, пов’язані з його соціальним страхуванням та соціальним страхуванням кожного члена сім’ї, що перебуває разом із ним, щороку до 05 січня наступного за звітним року.
IV. Організація роботи представника Держспецзв’язку
1. Завданням представника Держспецзв’язку є координація взаємодії основних суб’єктів національної системи кібербезпеки з компетентними органами іноземних держав для вирішення питань, що стосуються реалізації державної політики щодо захисту у кіберпросторі державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, активної протидії агресії у кіберпросторі та з питань, що належать до компетенції Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО.
2. До функціональних обов’язків представника Держспецзв’язку належать:
1) проведення досліджень, розробок та надання аналітичних звітів у сфері кіберзахисту військових систем;
2) проведення технічних експертиз з метою надання допомоги і консультацій НАТО та державам-членам у сфері кіберзахисту військових систем;
3) планування, управління і підтримка проєктів Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО як експерта з конкретної тематики та/або керівника проєкту;
4) участь у формуванні матеріалів конференцій, семінарів і міжнародних зустрічей;
5) проведення технічної експертизи при плануванні, проведенні і спостереженні за внутрішніми і зовнішніми навчаннями Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО;
6) консультування з питань кіберзахисту у сфері військових систем при розробці та проведенні навчальних курсів і заходів з підвищення рівня знань;
7) підготовка брифінгів і лекцій для цільових аудиторій;
8) участь у тренінгах, семінарах, конференціях у відповідній галузі знань;
9) розробка наукових публікацій на підтримку дослідницьких проєктів у відповідній сфері кіберзахисту;
10) здійснення відряджень для виконання обов’язків, пов’язаних з посадовими обов’язками в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО;
11) участь у процесах узагальнення набутого досвіду Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО.
3. Координацію діяльності представника Держспецзв’язку здійснює Департамент європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Адміністрації Держспецзв’язку.
4. Звіти про результати своєї роботи в Об’єднаному центрі передових технологій з кібероборони НАТО представник Держспецзв’язку подає першому заступнику Голови Держспецзв’язку щоквартально до 10 числа першого місяця наступного кварталу.

Директор Департаменту
європейської інтеграції
та міжнародного
співробітництва
Адміністрації Держспецзв’язку





Ю. Волкова