ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 433 від 08.08.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2002 р. за N 711/6999 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 681 від 13.10.2003 )
Про затвердження Порядку проведення митними органами перевірки правильності визначення країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю з країнами СНД
З метою впорядкування роботи митних органів з перевірки достовірності сертифікатів про походження товару (форма СТ-1) відповідно до Правил визначення країни походження товарів, затверджених Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав від 30.11.2000,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення митними органами перевірки правильності визначення країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю з країнами СНД, що додається.
2. Управлінню тарифного регулювання (Рамусь І.П.) та Управлінню правової роботи (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Скасувати наказ Держмитслужби України від 15.04.98 N 218 "Про затвердження Порядку проведення митними органами перевірки сертифікатів форми СТ-1 про походження товарів, які ввозяться на митну територію України".
4. Управлінню справами (Карпенко В.П.) забезпечити тиражування й розсилку цього наказу до регіональних митниць, митниць після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.
5. Начальникам регіональних митниць, митниць довести цей наказ до відома суб'єктів підприємницької діяльності та підприємств, що здійснюють декларування на підставі договору і працюють у зонах діяльності митних органів.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Дьоміна Ю.М.
В.о. Голови Служби | В.Я.Лозко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
08.08.2002 N 433
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 2002 р.
за N 711/6999
Порядок проведення митними органами перевірки правильності визначення країни походження товарів, що ввозяться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю з країнами СНД
1. Цей Порядок розроблено згідно з Правилами визначення країни походження товарів, затвердженими Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав від 30.11.2000 (далі - Правила).
2. Порядок поширюється на товари походженням з Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Грузії, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Російської Федерації, Республіки Таджикистан.
3. Порядок визначає процедури проведення митними органами перевірки достовірності сертифікатів про походження товару форми СТ-1 (далі - сертифікат), що застосовуються для підтвердження країни походження товарів відповідно до Правил.
4. Сертифікат - це документ, що однозначно свідчить про країну походження товару й виданий уповноваженим органом країни експорту товару (далі - уповноважений орган).
5. Перелік уповноважених органів, а також зразки відбитків їх печаток та зразки підписів осіб, уповноважених засвідчувати сертифікати, доводяться митницям Держмитслужбою України.
6. Сертифікат повинен бути оформлений на кожну окрему поставку товару, що здійснюється одним чи декількома транспортними засобами тому самому одержувачеві вантажу від того самого відправника вантажу. Сертифікат, оформлений іншим чином, розглядається митницею за умови подання обгрунтування потреби саме такого оформлення сертифіката.
7. Перевірка сертифіката здійснюється митницею під час митного оформлення товару.
8. При виникненні обгрунтованих сумнівів у достовірності сертифіката чи відомостей, що містяться в ньому, митниця піддає сертифікат перевірці й приймає рішення про країну походження товару, яке оформлюється в порядку, установленому пунктом 10 Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження товару, затвердженого наказом Держмитслужби України від 02.12.99 N 782 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.99 за N 911/4204.
Для такої перевірки митниця може вимагати в суб'єкта підприємницької діяльності надання додаткової інформації про сертифікат чи товар, на який видано сертифікат.
9. З метою отримання додаткової інформації про сертифікат чи товар, на який видано сертифікат, митниця має право звертатися до вповноваженого органу, яким засвідчено сертифікат, або до інших компетентних органів країни, зазначеної в сертифікаті як країна походження товару.
10. Сертифікат визнається недійсним у таких випадках:
а) внесення неправдивих відомостей чи окремих змін, що перекручують зміст інформації про факти, які посвідчуються сертифікатом;
б) підроблення в сертифікаті печаток, підписів, зразки яких доведено митницям Держмитслужбою України;
в) завершення терміну його дії;
г) заповнення його з порушенням вимог, установлених Правилами.
11. Рішення митниці, зазначене в пункті 8 цього Порядку, може бути скасоване нею або Держмитслужбою України, якщо воно прийняте на основі неповної чи недостовірної інформації, а також у разі встановлення порушення Правил.
Про всі випадки скасування митницею раніше прийнятого нею рішення про достовірність сертифіката митниця інформує Держмитслужбу України із зазначенням обставин, якими це викликано.
Заступник начальника Управління тарифного регулювання - начальник відділу походження товарів | І.П.Рамусь |