ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 477 від 23.09.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 1999 року за N 681/3974 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 508 від 16.12.2002 )
Про внесення змін і доповнень до Положення про операції банків з векселями
З метою більш досконалого регулювання відносин, які виникають у зв'язку з видачею, обігом векселів і виконання зобов'язань за векселями між суб'єктами господарювання та відповідно до Законів України "Про банки і банківську діяльність" та "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити зміни і доповнення до Положення про операції банків з векселями, затвердженого постановою Правління від 28.05.99 N 258 (додаються).
2. Департаменту платіжних систем (В.М.Кравець) зареєструвати цю постанову в Міністерстві юстиції України та надіслати її у встановленому порядку регіональним управлінням Національного банку України та комерційним банкам для керівництва в роботі.
3. Зобов'язати установи банків довести зміст цієї постанови до відома своїх клієнтів.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Кримське республіканське, обласні та по м.Києву і Київській області управління Національного банку України.
5. Постанова набуває чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова | В.А.Ющенко |
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
23.09.99 N 477
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 жовтня 1999 року
за N 681/3974
Зміни і доповнення до Положення про операції банків з векселями, затвердженого постановою Правління від 28.05.99 N 258 ( v0653500-99 )
1. У пункті 2 глави 2 розділу 1 "Загальні визначення і принципи тлумачення":
- у визначенні термінів:
а) "векселедержатель" - словосполучення "вексельного або цивільного права" замінити на словосполучення "чинного законодавства";
б) "інкасування" - словосполучення "законного векселедержателя" замінити на слово "векселедержателя";
- термін "вексельні реквізити" викласти в такій редакції:
"вексельні реквізити - обов'язкові елементи тексту, що в сукупності становлять вексельне зобов'язання, яке регулюється нормами законодавства про вексельний обіг".
2. Пункт 6 глави 2 розділу 3 "Загальні правила проведення операцій з векселями" виключити. Відповідно пункт 7 вважати пунктом 6.
3. Абзац другий пункту 6 глави 1 розділу 4 "Порядок проведення кредитних операцій з векселями" викласти у такій редакції:
"Проте в банку й без протесту зберігається право:
- вимоги - за простими векселями, на яких усі індосаменти безоборотні;
- регресу - за такими векселями:
1) за якими векселедавець, трасант або всі індосанти обумовили, що протест не вимагатиметься шляхом застереження "Оборот без витрат", "Без протесту" або іншого рівнозначного;
2) за якими платника за векселем оголошено банкрутом, незалежно від того, чи акцептував він вексель, чи ні, а також у разі оголошення банкрутом трасанта векселя, що не підлягає акцепту. У цьому разі право вимоги зберігається без протесту при наявності рішення суду про оголошення банкрутом;
3) щодо яких дія обставин непереборної сили, внаслідок настання яких банк не мав змоги своєчасно пред'явити вексель до платежу або протесту, тривала понад тридцять днів після настання строку платежу".
4. В абзаці першому пункту 1 глави 1 розділу 8 "Порядок проведення комісійних і довірчих операцій з векселями" словосполучення "законного векселедержателя" замінити на слово "векселедержателя".