• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення форми первинної облікової документації № 039-2/о “Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)”

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Інструкція, Форма від 14.02.2012 № 110 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Форма
  • Дата: 14.02.2012
  • Номер: 110
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Форма
  • Дата: 14.02.2012
  • Номер: 110
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
14.02.2012 № 110 ( z0661-12 )
( Форму первинної облікової документації № 039-2/о "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" та Інструкцію щодо її заповненнявиключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я № 527 від 28.07.2014 )
ЩОДЕННИК
обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету) (Форма № 039-2/о)
Директор Департаменту
лікувально-профілактичної
допомоги


М.К. Хобзей
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
14.02.2012 № 110 ( z0661-12 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 квітня 2012 р.
за № 675/20988
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 039-2/о "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 039-2/о "Щоденник обліку роботи лікаря-стоматолога (стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету)" (далі - форма № 039-2/о).
2. Форма № 039-2/о заповнюється лікарем-стоматологом стоматологічної поліклініки, відділення (кабінету), стоматологічних відділень і кабінетів амбулаторії, поліклінік, лікарень, диспансерів, науково-дослідних інститутів, вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, госпіталів для інвалідів війни, жіночих консультацій, лікарських пунктів охорони здоров’я, які надають стоматологічну допомогу дорослому і дитячому населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності.
3. Форма № 039-2/о заповнюється лікарем-стоматологом або зубним лікарем, які ведуть амбулаторний терапевтичний, хірургічний, а також змішаний прийоми в закладах охорони здоров’я, розташованих у міських та сільських місцевостях.
4. Форма № 039-2/о є основним обліковим документом для отримання відомостей про роботу лікаря-стоматолога за поточний місяць, про об’єм лікувальної та профілактичної роботи, яка проводиться лікарем на амбулаторному прийомі.
5. Форма № 039-2/о заповнюється на підставі розробок даних облікової форми № 037/о "Листок щоденного обліку роботи лікаря-стоматолога стоматологічної поліклініки, відділення, кабінету". У кінці кожного місяця в щоденнику роботи лікаря-стоматолога підводиться підсумок.
6. У графі 1 вказується дата робочого дня лікаря. На підставі даних цієї графи визначається кількість робочих днів, відпрацьованих лікарем за місяць.
7. У графі 2 зазначається загальна кількість фактично відпрацьованих годин за графіком, які в кінці місяця переводяться в кількість робочих днів (за 5-денним робочим тижнем), тобто кількість відпрацьованих годин необхідно розділити на 6,5 години, отримуємо кількість днів. У дану графу включаються години, які виділяються лікарю-стоматологу для прийому пацієнтів, включаючи профілактичні огляди, консультації тощо. При невідповідності часу роботи лікаря за графіком вказується причина.
8. У графі 3 вказується загальна кількість відвідувань - всього, зроблених до лікаря як хворими, так і практично здоровими особами, які були оглянуті в порядку індивідуальних і масових профілактичних стоматологічних оглядів та з приводу консультацій чи інших причин.
9. У графі 4 у чисельнику зазначається кількість первинних відвідувань лікаря-стоматолога - всього, у тому числі сільськими жителями - в знаменнику. Первинним вважається перше звернення за стоматологічною допомогою пацієнта у звітному році незалежно від характеру звертання (консультація, огляд, лікування тощо). Первинним пацієнт може бути тільки раз на рік.
10. У графі 5 із загальної кількості первинних відвідувань лікаря-стоматолога виділяються у тому числі відвідування дітьми віком до 17 років включно.
11. Графа 6 заповнюється в разі звернення хворого за невідкладною стоматологічною допомогою. Якщо хворий лікується у лікаря надалі, то надання швидкої допомоги вважається за початок лікування.
12. У графах 7-16 зазначається кількість пломб, які поставлені пацієнту з приводу карієсу та його ускладнень як у постійних, так і тимчасових зубах.
13. У графі 7 вказується кількість запломбованих зубів - всього, у тому числі усунення дефектів раніше зроблених пломб, пломб з приводу клиноподібного дефекту, гіпоплазії емалі та інших захворювань некаріозного походження (наприклад, травма зуба).
14. У графі 8 вказується кількість запломбованих постійних зубів з приводу карієсу - всього.
15. У графі 9 вказується у тому числі кількість запломбованих постійних зубів з приводу карієсу в дітей віком до 17 років включно.
16. У графі 10 зазначається кількість запломбованих тимчасових зубів у дітей.
17. У графі 11 вказується кількість запломбованих постійних зубів з приводу пульпіту - всього.
18. У графі 12 - в тому числі кількість запломбованих постійних зубів з приводу пульпіту в дітей віком до 17 років включно.
19. У графі 13 вказується кількість запломбованих постійних зубів з приводу періодонтиту - всього.
20. У графі 14 - в тому числі кількість запломбованих постійних зубів з приводу періодонтиту у дітей віком до 17 років включно.
21. У графі 15 зазначається кількість запломбованих тимчасових зубів у дітей з приводу пульпіту.
22. У графі 16 вказується кількість запломбованих тимчасових зубів у дітей з приводу періодонтиту.
23. У графі 17 із кількості зубів, вилікуваних за одне відвідування з приводу пульпіту (графа 11 + графа 15), виділяються зуби, вилікувані вітальним хірургічним методом (під знеболенням), навіть якщо постійна пломба не була поставлена протягом цього відвідування.
24. У графі 18 із кількості зубів, вилікуваних за одне відвідування з приводу пульпіту (графа 11 + графа 15) вітальним хірургічним методом, зазначається також кількість зубів, вилікуваних у дітей віком до 17 років включно.
25. У графі 19 із кількості зубів, вилікуваних за одне відвідування з приводу періодонтиту (графа 13 + графа 16), зазначається кількість зубів, канали в яких запломбовано за одне відвідування.
26. У графі 20 із кількості зубів, вилікуваних за одне відвідування з приводу періодонтиту (графа 13 + графа 16), вказується в тому числі кількість зубів, вилікуваних у дітей віком до 17 років включно.
27. У графі 21 вказується кількість депульпованих зубів без ураження карієсом.
28. У графах 22-25 зазначається кількість поставлених пломб залежно від пломбувальних матеріалів (із графи 7).
29. У графі 22 відмічається кількість поставлених пломб, зроблених із цементів.
30. У графі 23 вказується кількість поставлених пломб, зроблених із амальгам.
31. У графі 24 зазначається кількість поставлених пломб, зроблених із хімічних композитів.
32. У графі 25 вказується кількість поставлених пломб із світлополімерів.
33. У графі 26 вказується наявність гінгівіту та захворювань тканин пародонту: у чисельнику - у дорослих, у знаменнику - у дітей віком до 17 років включно.
34. У графах 27-33 зазначається обсяг лікарських втручань при лікуванні захворювань пародонту.
Наприклад: Хворий А: за одне відвідування були зняті зубні напластування та проведена лікувальна терапія.
Графа 27 - 1, графа 29 - 1, графа 30 - 1, графи 31, 32, 33 - прочерки.
Хворий Б: були зняті зубні напластування, проведено кюретаж трьох ділянок пародонтиту, медикаментозну терапію протягом 5 сеансів та тимчасове шинування нижніх різців.
Графа 27 - 1, графа 29 - 1, графа 30 - 5, графа 31 - 3, графа 33 - 1.
35. У графі 27 зазначається кількість хворих - всього, яким проведено курс лікування з приводу захворювань пародонту.
36. У графі 28 вказується у тому числі кількість дітей віком до 17 років включно, яким проведено курс лікування з приводу захворювань пародонту.
37. У графі 29 зазначається кількість пролікованих пацієнтів з повним зняттям зубних напластувань.
38. У графі 30 вказується кількість пацієнтів, яким проведено повний курс медикаментозного лікування.
39. У графі 31 зазначається кількість пацієнтів, яким проведено хірургічне лікування (кюретаж) з приводу захворювань пародонту.
40. У графі 32 вказується кількість пацієнтів, яким проведена клаптева та інші операції з приводу захворювань пародонту.
41. У графі 33 зазначається кількість пацієнтів, яким проведено тимчасове шинування зубів з приводу захворювань пародонту.
42. У графі 34 зазначається кількість пацієнтів, які отримали повний курс лікування з приводу захворювань слизової оболонки порожнини рота - всього.
43. У графі 35 вказується в тому числі кількість дітей віком до 17 років включно, які отримали повний курс лікування з приводу захворювань слизової оболонки порожнини рота.
44. У графі 36 вказується кількість видалених зубів - всього.
45. У графі 37 зазначається кількість видалених постійних зубів у дорослих з приводу ускладненого карієсу.
46. У графі 38 вказується кількість видалених постійних зубів у дорослих з приводу пародонтиту.
47. У графі 39 зазначається кількість видалених постійних зубів у дітей віком до 17 років включно з приводу ускладненого карієсу.
48. У графі 40 зазначається кількість видалених постійних зубів у дітей віком до 17 років включно з ортодонтичною метою.
49. У графі 41 вказується кількість видалених тимчасових зубів у дітей з приводу ускладненого карієсу.
50. У графі 42 зазначається кількість видалених тимчасових зубів у дітей у зв’язку з фізіологічною зміною.
51. У графі 43 зазначається кількість проведених амбулаторних операцій - всього, дані цієї графи дорівнюють підсумку граф 44 + 45 + 46 + 47.
52. У графах 44-47 вказуються причина та кількість оперативних втручань.
53. У графі 44 зазначається кількість зроблених операцій з приводу гострих запальних процесів.
54. У графі 45 вказується кількість зроблених операцій з приводу пухлин та пухлиноподібних утворень.
55. У графі 46 вказується кількість зроблених операцій з приводу зубних імплантатів.
56. У графі 47 зазначається кількість проведених операцій з приводу інших захворювань.
57. У графі 48 вказується кількість хворих, які сановані в порядку планової роботи та за зверненнями.
58. У графі 49 вказується інтенсивність карієсу зубів за індексом КПВ у дорослих. У цій графі проставляється цифра, яка відповідає сумі каріозних, пломбованих та видалених постійних зубів.
59. У графі 50 зазначається кількість дорослих пацієнтів, профілактично оглянутих в порядку планової санації із тих, що звернулись за наданням стоматологічної допомоги (із графи 4).
60. У графі 51 вказується кількість дорослих пацієнтів, які потребували санації з тих, що оглянуті.
61. У графі 52 вказується кількість санованих дорослих пацієнтів - всього.
62. У графах 53, 54 зазначають індекси карієсу (КП та КПВ) у дітей до 17 років включно. Графи заповнюються на підставі форми облікової статистичної документації № 049/о "Журнал обліку профілактичних оглядів лікаря - стоматолога", затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27 грудня 1999 року № 302.
63. У графі 53 вказується індекс карієсу тимчасових зубів (КП) у дітей до 17 років включно. У цій графі проставляється цифра, яка відповідає сумі каріозних та пломбованих тимчасових зубів.
64. У графі 54 зазначається індекс карієсу постійних зубів (КПВ) у дітей до 17 років включно. У цій графі проставляється цифра, яка відповідає сумі каріозних, пломбованих та видалених постійних зубів (для змінного та постійного прикусу).
65. У графах 55-57 відображається планова санація у дітей віком до 17 років включно.
66. У графі 55 відображається кількість дітей до 17 років включно, профілактично оглянутих лікарем у порядку планової санації з тих, що звернулися за наданням стоматологічної допомоги (із графи 5).
Профілактично оглянутим вважається пацієнт, якому зроблено онкологічний профілактичний огляд, оглянуто зуби, слизову оболонку, м’які тканини щелепно-лицьового відділу, стан прикусу та складено план лікування; профілактично оглянутим, як і санованим, хворий може бути тільки один раз на рік. Повторні огляди у цих графах не фіксуються.
67. У графі 56 вказується кількість дітей віком до 17 років включно з тих, що потребували санації (лікування) із числа оглянутих.
68. У графі 57 зазначається кількість санованих дітей до 17 років включно з тих, що потребували лікування, незалежно від того, за скільки відвідувань досягнуто санації.
69. У графах 58-62 зазначаються проведені пацієнту профілактичні заходи: гігієнічне навчання та виховання, навчання догляду за порожниною рота та контроль за дотриманням гігієни порожнини рота; проведення заходів професійної гігієни; здійснення ремінералізуючої терапії; герметизація фісур.
70. У графі 58 вказується гігієнічне навчання та виховання, що включає в себе рекомендації щодо вибору засобів гігієни порожнини рота, гігієни харчування, профілактики та корекції шкідливих звичок.
71. У графі 59 зазначаються дані щодо проведення індивідуального навчання гігієні порожнини рота, навчання користуванню флосами, інтердентальними щітками та іншими засобами гігієни, а також зазначаються рекомендації щодо догляду за ортодонтичними апаратами, знімним протезом, брекет-системою, шиною, проведення контролю за засвоєнням навичок гігієни порожнини рота та їх корекції.
72. У графі 60 вказуються дані щодо проведення професійного гігієнічного чищення зубів, що передбачає видалення лікарем-стоматологом м’яких зубних відкладень, зубного каменю з подальшим поліруванням поверхонь зубів, а також навчання пацієнтів раціональному застосуванню засобів і методів гігієни порожнини рота.
73. У графі 61 відмічається обробка зубів мінералізуючими речовинами: препаратами кальцію, препаратами фтору, фторовмісними лаками, гелями.
74. У графі 62 вказується герметизація фісур. Застосовуються герметики як хімічної полімеризації, так і світлової.
75. У графі 63 зазначається кількість умовних одиниць працеємкості (УОП), відпрацьованих лікарем за робочий день, згідно з класифікатором процедур у терапевтичній, хірургічній стоматології, стоматології дитячого віку. Заповнюється за даними графи 14 форми № 037/о, затвердженої цим наказом.
76. Після заповнення щоденника підводиться підсумок за всіма днями місяця в кожній графі.
77. Форма № 039-2/о має бути підписана лікарем-стоматологом, в якого хворий перебуває під диспансерним наглядом. Проставляється дата її заповнення.
78. У разі ведення форми № 039-2/о в електронному форматі в неї має бути включена вся інформація, яка міститься на затвердженому паперовому носії. У разі ведення облікової форми в електронному форматі в неї має бути включена вся інформація, яка міститься в затвердженому паперовому носії.
79. Термін зберігання форми № 039-2/о - 1 рік після звітного періоду.
Директор Департаменту
лікувально-профілактичної
допомоги


М.К. Хобзей