• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Типового положення про спеціалізоване формування "Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи"

Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту  | Наказ, Положення від 01.07.2009 № 2300 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 01.07.2009
  • Номер: 2300
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах сімї, молоді та спорту
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 01.07.2009
  • Номер: 2300
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї,
МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Н А К А З
01.07.2009 N 2300
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 липня 2009 р.
за N 643/16659
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 284 від 09.02.2010 )
Про затвердження Типового положення про спеціалізоване формування "Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи"
Відповідно до Законів України "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю", "Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки", "Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини " на період до 2016 року", постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2004 року N 1126 "Про заходи щодо вдосконалення соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю" (зі змінами)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про спеціалізоване формування "Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи", що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства України у справах молоді та спорту від 17.06.2005 N 892 "Про затвердження Типового положення про спеціалізоване формування "Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи в сільській та гірській місцевостях, віддалених районах міст", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.07.2005 за N 726/11006.
3. Республіканському (Автономної Республіки Крим), обласним, Київському та Севастопольському міським, районним, міським, районним у містах, селищним та сільським центрам соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:
3.1 у місячний строк вжити заходів щодо перейменування мобільних консультаційних пунктів соціальної роботи в сільській та гірській місцевостях, віддалених районах міст на мобільні консультаційні пункти соціальної роботи (далі - МКП);
3.2 у двомісячний строк розробити та затвердити положення про МКП відповідно до цього наказу;
3.3 постійно забезпечувати моніторинг діяльності МКП та розвиток їх мережі відповідно до потреб регіону.
4. Державній соціальній службі для сім'ї, дітей та молоді (Лук'янова Н.Л.) забезпечити державну реєстрацію наказу відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Драпушка Р.Г.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр Ю.О.Павленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства України
у справах сім'ї, молоді
та спорту
01.07.2009 N 2300
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 липня 2009 р.
за N 643/16659
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про спеціалізоване формування "Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи"
1. Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи (далі - МКП) - це спеціалізоване формування, яке створюється центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (далі - Центр) для здійснення соціально-профілактичної роботи у віддалених населених пунктах з сім'ями, дітьми та молоддю, які опинились у складних життєвих обставинах (далі - отримувачі послуг).
2. МКП утворюється Центром для задоволення потреб у соціальних послугах отримувачів послуг, що проживають або перебувають у віддалених населених пунктах, у тому числі сільській, гірській місцевостях, віддалених районах міст, та забезпечується автотранспортом (власним або орендованим).
3. МКП у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінсім'ямолодьспорту, Держсоцслужби, рішеннями відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також положенням про Центр.
4. МКП не є юридичною особою.
5. Основними завданнями МКП є:
реалізація завдань та заходів державних, національних, регіональних та місцевих програм, спрямованих на реалізацію державної соціальної, сімейної та молодіжної політики;
впровадження на регіональному та місцевому рівнях дієвих механізмів міжвідомчої та міжсекторальної взаємодії у забезпеченні доступу до соціальних послуг та реалізації соціальних потреб отримувачів послуг.
6. МКП відповідно до покладених на нього завдань:
забезпечує виїзд не менше трьох фахівців у віддалені населені пункти, у тому числі сільську, гірську місцевості, віддалені райони міст;
здійснює соціальне інспектування та оцінку потреб отримувачів послуг у віддалених населених пунктах, у тому числі сільській, гірській місцевостях, віддалених районах міст;
організовує надання якісних соціальних послуг отримувачам послуг за місцем їх проживання або перебування, зокрема в установах Державної кримінально-виконавчої служби, закладах соціального обслуговування, закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, інших установах, закладах та підприємствах;
виявляє серед отримувачів послуг тих, хто потребує перебування у закладах соціального обслуговування; у разі необхідності забезпечує їх перевезення до відповідного закладу;
сприяє проведенню супервізій спеціалістів Центрів, працівників закладів соціального обслуговування, волонтерів, які залучаються до здійснення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю;
сприяє активізації територіальної громади, батьків або осіб, що їх замінюють, представників організацій різних форм власності до волонтерської діяльності;
розповсюджує серед населення соціальну рекламну інформацію та продукцію;
виконує інші функції відповідно до покладених завдань.
7. Центр для забезпечення роботи МКП має право:
визначати форми та методи роботи МКП;
залучати на договірних засадах для надання соціальних послуг суб'єктів господарювання, у тому числі громадські організації, фізичних осіб, що здійснюють професійну діяльність у сфері надання соціальних послуг, та волонтерів;
використовувати для провадження своєї діяльності кошти з джерел, не заборонених чинним законодавством, у тому числі міжнародну фінансову, технічну допомогу та міжнародні гранти.
8. МКП створюється наказом відповідного Центру. Керівником є штатний спеціаліст Центру, у складі якого створюється МКП.
9. У роботі МКП беруть участь спеціалісти Центру та у разі необхідності, враховуючи потреби отримувачів послуг, залучені за згодою спеціалісти закладів охорони здоров'я, служби у справах дітей, кримінальної міліції, волонтери тощо.
10. Виходячи з вивчених потреб того чи іншого населеного пункту кожного місяця затверджується графік роботи МКП, який протягом поточного місяця може коригуватися відповідно до потреб та запитів отримувачів послуг.
11. Діяльність МКП фінансується за рахунок коштів, передбачених у відповідних бюджетах на реалізацію програм і заходів Центру, а також за рахунок інших коштів, не заборонених чинним законодавством.
Директор Державної
соціальної служби для
сім'ї, дітей та молоді


Н.Л.Лук'янова