• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Правил відбору та прийому до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Форма типового документа, Правила від 10.05.2005 № 319 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Правила
  • Дата: 10.05.2005
  • Номер: 319
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Правила
  • Дата: 10.05.2005
  • Номер: 319
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.05.2005 N 319
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 травня 2005 р.
за N 580/10860
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 239 від 13.03.2006 )
Про затвердження Правил відбору та прийому до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України
Відповідно до Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Указом Президента України від 17 жовтня 2000 року N 1138, Закону України "Про вищу освіту"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила відбору та прийому до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України (додаються).
2. Начальникам структурних підрозділів МВС України, головних управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві і Київській області, управлінь МВС України в областях, місті Севастополі та на транспорті, ректорам вищих навчальних закладів МВС України:
2.1. Організувати роботу з відбору та прийому кандидатів на навчання до вищих навчальних закладів МВС України.
2.2. Довести Правила відбору та прийому до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України до відома кандидатів на навчання.
3. Департаменту роботи з персоналом (Криволапчук В.О.) МВС України в п'ятиденний строк після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Уважати таким, що втратив чинність, наказ МВС України від 12.03.2004 N 256 "Про затвердження Правил відбору та прийому до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.03.2004 за N 400/8999.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Фокіна О.О. та Департамент роботи з персоналом (Криволапчук В.О.) МВС України.
6. Наказ оголосити керівному складу органів внутрішніх справ України.
Міністр
ПОГОДЖЕНО
Міністерство освіти
і науки України
Заступник Міністра
Ю.В.Луценко



М.Ф.Степко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
10.05.2005 N 319
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 травня 2005 р.
за N 580/10860
ПРАВИЛА
відбору та прийому до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України
1. Загальні положення
1.1. Ці Правила визначають умови відбору та прийому на навчання за державним замовленням.
1.2. Правила розроблено відповідно до Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про мови в Український РСР", "Про міліцію", "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України", "Про загальний військовий обов'язок і військову службу", Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 18.03.2005 N 164 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22.03.2005 за N 321/10601, Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року N 114 (із змінами та доповненнями).
1.3. До вищих навчальних закладів МВС України приймаються громадяни України для навчання на основі повної загальної середньої освіти або освітньо-кваліфікаційних рівнів "молодший спеціаліст", "бакалавр".
1.4. До вищих навчальних закладів МВС України для післядипломної освіти з метою перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації або стажування приймаються працівники органів внутрішніх справ, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший спеціаліст ", "бакалавр" або "спеціаліст".
1.5. Підготовка фахівців у вищих навчальних закладах МВС України за державним замовленням здійснюється на підставі укладених угод відповідно до наказу МВС України від 30.08.99 N 660 "Про затвердження Порядку підготовки фахівців у вищому навчальному закладі МВС України за державним замовленням із числа осіб цивільної молоді, рядового і молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ України та їх працевлаштування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.99 за N 916/4209.
1.6. Підготовка іноземців здійснюється згідно із Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року N 136 "Про навчання іноземних громадян в Україні" на підставі чинних міжурядових угод та контрактів щодо підготовки спеціалістів, укладених з відповідними установами іноземних держав.
1.7. Вищі навчальні заклади МВС України, які здійснюють підготовку фахівців на договірних засадах, самостійно розробляють правила прийому на навчання для зазначеної категорії осіб на підставі Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 18.03.2005 N 164 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22.03.2005 за N 321/10601.
1.8. На період вступних випробувань абітурієнти з числа цивільних осіб не забезпечуються безкоштовним житлом, харчуванням та проїздом.
1.9. Особи рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ та військовослужбовці строкової служби внутрішніх військ на період вступних випробувань забезпечуються грошовим утриманням згідно з установленими нормами та безкоштовним проїздом за рахунок органів і підрозділів внутрішніх справ, внутрішніх військ.
1.10. Забезпечення курсантів і слухачів харчуванням, речовим майном та грошовим утриманням здійснюється за нормами, затвердженими МВС України.
1.11. Особи, які отримали вищу освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст", "бакалавр" у вищих навчальних закладах МВС України і були направлені для подальшого проходження служби, можуть продовжити навчання для отримання освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст", "магістр" за денною та заочною формами відповідно до набутого фаху.
1.12. Персональний розподіл випускників вищих навчальних закладів МВС України проводиться, виходячи з інтересів служби і відповідно до набутої кваліфікації, спеціальності та спеціалізації.
2. Умови прийому на навчання
2.1. Відповідно до освітньо-кваліфікаційного й освітнього рівня, фахової спрямованості та специфіки підготовки фахівців для органів внутрішніх справ на денну форму навчання приймаються:
2.1.1. Цивільні особи, які мають повну загальну середню освіту, віком від 17 до 25 років.
2.1.2. Цивільні особи, які мають юридичну освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст", віком до 25 років.
2.1.3. Цивільні особи, які мають юридичну освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр", віком до 25 років.
2.1.4. Особи рядового та молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають повну загальну середню освіту, віком до 25 років.
2.1.5. Особи середнього та старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають юридичну освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст", прослужили в органах внутрішніх справ не менше 1 року після її здобуття і перебувають у резерві кадрів на висунення на посаду вищого рівня, віком до 30 років.
2.1.6. Особи середнього та старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають юридичну освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр", прослужили в органах внутрішніх справ не менше 1 року після її здобуття і перебувають у резерві кадрів на висунення на посаду вищого рівня, віком до 35 років.
2.1.7. Особи середнього та старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають юридичну освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст", віком до 35 років.
2.1.8. Призовники віком від 17 до 21 року, які мають повну загальну середню освіту; військовослужбовці та військовозобов'язані, які не мають військових звань офіцерського складу, але мають повну загальну середню освіту, віком від 18 до 23 років.
2.2. На заочну форму навчання приймаються:
2.2.1. Особи рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають юридичну освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" і зараховані до резерву кадрів на висунення, віком до 35 років.
2.2.2. Особи рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають повну загальну середню освіту, віком до 35 років.
2.3. Вік кандидатів на навчання обчислюється за станом на 31 грудня року вступу до вищого навчального закладу МВС України.
3. Терміни проведення та види вступних випробувань до вищих навчальних закладів МВС України встановлюються окремим наказом МВС України.
4. Порядок відбору кандидатів на навчання
4.1. Відбір кандидатів на навчання здійснюють підрозділи роботи з персоналом органів і підрозділів внутрішніх справ та внутрішніх військ МВС України спільно з постійно діючими комісіями з питань профорієнтації кандидатів та відбірковими комісіями вищих навчальних закладів МВС України.
4.2. Кандидат на навчання має право вільно обирати вищий навчальний заклад МВС України, у якому він бажає навчатись.
4.3. Не підлягають направленню до вищих навчальних закладів МВС України для складання вступних випробувань особи, які за результатами психологічного обстеження віднесені до групи "В".
4.4. Відповідальними за відбір кандидатів на навчання, якість проведення обстеження військово-лікарською комісією (далі - ВЛК) та психологічного обстеження, перевірки фізичної підготовленості, а також за правильність оформлення особових справ є підрозділи роботи з персоналом та відповідні підрозділи органів внутрішніх справ.
Особові та навчальні справи, оформлені з порушенням вимог, передбачених пунктами 4.3, 4.7.1, 4.7.2, 4.9, 4.10, 4.11 цих Правил, повертаються до органу внутрішніх справ, який їх направляв, а абітурієнти до складання вступних випробувань не допускаються.
4.5. Особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та військовослужбовці внутрішніх військ МВС України, які виявили бажання навчатись у вищих навчальних закладах МВС України, подають рапорт по команді, а цивільні особи звертаються з письмовою заявою до органу внутрішніх справ за місцем постійного проживання.
Після розгляду рапортів (заяв) начальником, якому надано право приймати на службу, чи його заступником по роботі з персоналом кандидат направляється для співбесіди до відбіркової комісії, яка після оцінки його особистих якостей готує обґрунтований висновок щодо доцільності його оформлення на навчання, який долучається до особової (навчальної) справи.
4.6. Особові справи кандидатів для вступу на навчання до вищих навчальних закладів МВС України з числа випускників ліцею Національної академії внутрішніх справ України оформляються через органи внутрішніх справ, які направляли їх на навчання до ліцею, або через органи внутрішніх справ, які їх працевлаштовують після закінчення вищого навчального закладу МВС України.
4.7. Підрозділи роботи з персоналом оформлюють на кандидата:
4.7.1. На денну форму навчання - особову справу, до якої долучаються:
рапорт (заява) кандидата про направлення на навчання із зазначенням вищого навчального закладу МВС України, напряму підготовки (спеціальності) та спеціалізації;
атестаційний лист - для осіб рядового та начальницького складу;
характеристика-рекомендація педагогічної ради школи або навчального закладу II рівня акредитації - для цивільних осіб, які закінчили навчання в році вступу до вищого навчального закладу МВС України;
характеристика з останнього місця роботи, якщо мають трудовий стаж, або військової служби - для цивільних осіб;
висновок про направлення на навчання за підписом керівництва органу внутрішніх справ (для працівників органів внутрішніх справ - згідно з додатком 1, для цивільних осіб - згідно з додатком 2);
документ державного зразка про повну загальну середню освіту (документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень або документ про базову загальну середню освіту) - за особистим вибором кандидата - оригінал або його завірена копія;
сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, що відповідають переліку вступних випробувань, - за особистим вибором кандидата - оригінал або його завірена копія;
довідка з результатами готовності до навчання;
документ, який підтверджує право на пільги при зарахуванні;
картка медичного обстеження з висновками військово-лікарської комісії та сертифікат наркологічного обстеження (для кандидатів з числа цивільних осіб);
три фотокартки, завірені працівником підрозділу роботи з персоналом (без головного убору, на матовому папері, розміром 3х4 см, без куточка, для осіб рядового і начальницького складу - у повсякденній формі одягу);
довідка про надання допуску до державної таємниці за формою 2 або 3 (для працівників оперативних служб системи МВС України).
4.7.2. На заочну форму навчання - навчальну справу, до якої долучаються:
рапорт кандидата про направлення на навчання із зазначенням вищого навчального закладу МВС України;
анкета;
документ про освіту (атестат, диплом) - за особистим вибором кандидата - оригінал або його завірена копія;
атестаційний лист;
висновок про направлення на навчання за підписом керівництва органу внутрішніх справ, де працює кандидат, згідно з додатком 1;
три фотокартки, завірені працівником підрозділу роботи з персоналом (без головного убору, на матовому папері, розміром 3х4 см, без куточка, у повсякденній формі одягу);
довідка про надання допуску до державної таємниці за формою 2 або 3 (для працівників оперативних служб системи МВС України).
4.8. Паспорт, військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці), оригінал документа про освіту, оригінал сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти, оригінал документа (документів), який підтверджує право на пільги при зарахуванні (при поданні їх копій), кандидат подає приймальній комісії вищого навчального закладу МВС України особисто.
4.9. До особової справи долучається анкета кандидата на навчання (додаток 3), власноручно заповнена ним і завірена підрозділом роботи з персоналом.
4.10. Матеріали на кандидатів на навчання обов'язково погоджуються з підрозділами Департаменту внутрішньої безпеки МВС України, головних управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях, місті Севастополі та на транспорті (далі - ГУМВС, УМВС).
4.11. Документи на кандидатів на денну форму навчання направляються до вищих навчальних закладів МВС України до 15 червня, а на заочну форму навчання - не пізніше ніж за 20 днів до початку вступних випробувань.
4.12. Матеріали кандидатів на навчання, що надійшли до вищих навчальних закладів МВС України з ГУМВС, УМВС, попередньо розглядаються відбірковими комісіями вищих навчальних закладів МВС України, які готують обґрунтовані висновки щодо допуску кандидатів до вступних випробувань, які доповідаються приймальній комісії.
4.13. Приймальна комісія вищого навчального закладу МВС України розглядає матеріали на кандидатів на навчання та остаточно вирішує питання про їх допуск до складання вступних випробувань, про що сповіщає абітурієнтів та підрозділи роботи з персоналом органів внутрішніх справ не пізніше ніж за 2 тижні до початку вступних випробувань.
4.14. Особи, які вступають до вищих навчальних закладів МВС України, проходять медичний огляд, який здійснюється штатними ВЛК. При виникненні сумнівів стосовно правильності оцінки придатності кандидата до служби за медичними показниками він направляється на додаткове обстеження до ВЛК за місцем дислокації вищого навчального закладу МВС України або до тимчасово створених ВЛК вищих навчальних закладів МВС України.
4.15. Особові справи кандидатів на навчання дозволяється оформляти підрозділам роботи з персоналом вищих навчальних закладів МВС України в порядку, визначеному цими Правилами.
4.16. Підрозділам роботи з персоналом ГУМВС, УМВС забороняється проводити в будь-яких формах попередні перевірки рівня підготовки кандидатів на навчання з дисциплін, винесених на вступні випробування.
5. Вступні випробування
5.1. Абітурієнти з числа осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовці внутрішніх військ МВС України, які не мають юридичної освіти, а також цивільні особи проходять вступні випробування за програмами загальноосвітніх шкіл, а абітурієнти з числа осіб середнього та старшого начальницького складу, які мають спеціальну освіту, - з профілюючих дисциплін в обсязі програм навчальних закладів МВС України (I-II рівнів акредитації).
5.2. Організація вступних випробувань, порядок, форма проведення та їх послідовність визначаються приймальною комісією вищого навчального закладу МВС України.
5.3. Вступники складають усі вступні випробування українською мовою. Вступники, які атестовані з української мови, складають обов'язкове вступне випробування з цієї дисципліни. Для осіб, які не вивчали (не атестовані) української мови, приймальна комісія з урахуванням наявності педагогічних і науково-педагогічних кадрів установлює конкурсне вступне випробування з тієї мови, оцінки з якої виставлені в документі про освіту.
5.4. Особи, які без поважних причин не з'явилися на вступні випробування в зазначений розкладом час або знання яких було оцінено балами нижче середнього рівня (1-3 бали за 12-бальною шкалою), а також ті, які забрали документи після початку вступних випробувань, до участі в наступних вступних випробуваннях і в конкурсі не допускаються.
У разі наявності поважних причин, які підтверджені документально, вступники за рішенням приймальної комісії можуть бути допущені до складання пропущених вступних випробувань лише в межах установлених строків їх проведення.
6. Організація конкурсу та зарахування на навчання
6.1. Організація прийому до вищого навчального закладу МВС України покладається на приймальну комісію, яка діє згідно з Положенням про приймальну комісію, затвердженим наказом ректора.
6.2. Прийом до вищих навчальних закладів МВС України здійснюється за конкурсом на підставі результатів вступних випробувань, що проводяться з метою визначення можливості вступників засвоювати відповідні фахові навчальні програми.
6.3. Особи, які успішно склали вступні випробування, зараховуються до вищих навчальних закладів МВС України за загальним конкурсом відповідно до кількості набраних балів. Окремий конкурс на 25% місць проводиться серед кандидатів на навчання, які до вступу останні 2 роки проживали на території сільських та селищних рад і отримали повну загальну середню освіту в сільській школі III ступеня або, за її відсутності, у районній школі.
Особи, які проживають у сільській місцевості і закінчили районну школу, разом з атестатом про повну загальну середню освіту подають до приймальної комісії і атестат про базову загальну середню освіту.
6.4. Зараховуються до вищого навчального закладу МВС України без вступних випробувань учасники міжнародних олімпіад, призери (особи, нагороджені дипломами I-III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін за умови, якщо вони вступають на навчання за напрямами підготовки (спеціальності), для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони були учасниками вищезгаданих олімпіад.
6.5. Дія пункту 6.4 цих Правил поширюється тільки на учасників, призерів та переможців олімпіад, що проводилися Міністерством освіти і науки України, які під час проведення олімпіад (конкурсів) навчалися в поточному навчальному році в 11 (12) класах старшої школи та на випускних курсах професійно-технічних навчальних закладів при вступі до вищих навчальних закладів МВС України на базі повної загальної середньої освіти.
6.6. У разі отримання позитивної оцінки з фізичної підготовки за наслідками співбесіди з дисциплін, винесених на вступні випробування, на навчання зараховуються:
діти, батьки яких - працівники органів внутрішніх справ - загинули чи стали інвалідами І групи при виконанні службових обов'язків, пов'язаних із безпосередньою участю в охороні громадського порядку і громадської безпеки, боротьбі зі злочинністю, або померли в результаті отриманих поранень чи травм, пов'язаних із безпосередньою участю в охороні громадського порядку і громадської безпеки, боротьбі зі злочинністю, ліквідації пожежі, чи в результаті виконання службових обов'язків у зоні стихійного лиха, а також стали інвалідами І групи внаслідок захворювань чи каліцтва, отриманих при виконанні службових обов'язків;
діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, із сімей працівників органів внутрішніх справ.
6.7. У разі отримання позитивної оцінки з фізичної підготовки та оцінки "10"-"12" з профільної дисципліни на навчання зараховуються випускники старшої школи (повна загальна середня освіта), нагороджені золотою (срібною) медаллю, а також випускники вищих навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів (загальна середня освіта), які отримали дипломи з відзнакою.
6.8. Особи, зазначені в пункті 6.7 цих Правил, які при складанні профільної дисципліни отримали оцінки "9"-"4", складають вступні випробування на загальних підставах.
6.9. Зараховуються на навчання поза конкурсом при одержанні вступних позитивних оцінок:
особи рядового і молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, у разі їх вступу на денну форму навчання;
випускники училищ професійної підготовки системи МВС України, які закінчили навчання з відзнакою;
військовослужбовці, звільнені в запас;
діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули, померли чи стали інвалідами при виконанні службових обов'язків, у тому числі інвалідність яких пов'язана з участю в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків;
особи, яким Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (зі змінами та доповненнями) надане таке право;
випускники коледжів, технікумів, училищ, професійних навчально-виховних закладів, гімназій, ліцеїв, класів загальноосвітніх шкіл, що входять до навчальних комплексів на базі цих вищих навчальних закладів МВС України або мають з ними відповідні угоди, якщо в документах випускників стоять оцінки тільки "4" та "5" ("7"-"12" балів для випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти);
особи, яким Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (зі змінами та доповненнями) надане таке право;
призери III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук з базових предметів і спеціальних дисциплін та призери III етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності учнів випускних курсів професійно-технічних навчальних закладів.
6.10. За однакової кількості набраних балів перевага при зарахуванні до вищого навчального закладу МВС України надається в такій послідовності:
дітям працівників органів внутрішніх справ, які загинули, померли чи стали інвалідами за обставин, не пов'язаних із виконанням службових обов'язків;
випускникам коледжів, технікумів, училищ, професійних навчально-виховних закладів, гімназій, ліцеїв і загальноосвітніх шкіл, що входять до навчальних комплексів на базі цих вищих навчальних закладів МВС України або мають з ними відповідні угоди;
особам, які отримали вищий бал на вступному випробуванні з профільної дисципліни;
особам, які мають вищий середній бал у документі про освіту;
дітям працівників органів внутрішніх справ;
кандидатам, які працюють на посадах дільничних інспекторів міліції, слідчих, дізнавачів, помічників слідчих і вступають на навчання за заочною формою.
6.11. Усі питання, пов'язані з прийомом до вищого навчального закладу МВС України, розв'язуються приймальною комісією. Інформація про правила прийому, а також рішення приймальної комісії повинні своєчасно доводитися до відома вступників.
6.12. Порядок проведення перевірки та зберігання робіт вступників, які складали вступні випробування, визначається Положенням про приймальну комісію. Письмові екзаменаційні роботи, листки співбесід та тести осіб, зарахованих до вищого навчального закладу МВС України, зберігаються в їх особових (навчальних) справах протягом усього періоду навчання, а осіб, не зарахованих до вищого навчального закладу МВС України, - знищуються з обов'язковим складанням акта через один рік після закінчення вступних випробувань.
6.13. Перескладання вступних випробувань не дозволяється.
6.14. Апеляції щодо результатів вступних випробувань розглядає апеляційна комісія вищого навчального закладу МВС України, склад та порядок роботи якої затверджується наказом ректора.
Порядок подання і розгляду апеляцій доводиться до відома вступників перед початком вступних випробувань.
Додаткове опитування вступників при розгляді апеляції не допускається.
6.15. Приймальна комісія здійснює комплектування вищого навчального закладу МВС України тільки в межах штатної чисельності перемінного складу та ліцензованого обсягу прийому. Рішення про зарахування на навчання приймається приймальною комісією та оформлюється протоколом засідання приймальної комісії (додаток 4).
6.16. На підставі рішення приймальної комісії ректор вищого навчального закладу МВС України видає наказ про зарахування абітурієнтів слухачами (курсантами) відповідного вищого навчального закладу МВС України, який доводиться до їх відома.
Витяги з наказу надсилаються до органів і підрозділів внутрішніх справ для звільнення колишніх абітурієнтів з посади (роботи) у зв'язку зі вступом до вищого навчального закладу МВС України в порядку, визначеному чинним законодавством.
6.17. Зарахування на денну форму навчання проводиться з дня початку табірного збору, а на заочну форму навчання - не пізніше ніж через 10 календарних днів після закінчення вступних випробувань.
6.18. Особам, які не пройшли до вищого навчального закладу МВС України за конкурсом, на їхнє бажання видається довідка (додаток 5).
6.19. Особи, які без поважних причин не розпочали занять протягом 10 календарних днів від дня їх початку, уключаючи табірний збір, відраховуються з вищого навчального закладу МВС України, про що до районних військкоматів за місцем проживання цих осіб надсилається відповідна інформація. На звільнені місця може проводитися додаткове зарахування за конкурсом осіб, які пройшли вступні випробування в цей чи інший вищий навчальний заклад МВС України відповідного рівня акредитації.
6.20. Після зарахування на навчання курсанти перебувають на казарменому положенні.
6.21. Слухачам та курсантам на період навчання видаються службові посвідчення встановленого зразка. Усі вони мають формений одяг зі знаками розрізнення відповідно до їх спеціального звання.
Начальник ДРП МВС України
полковник міліції

В.О.Криволапчук
Додаток 1
до пункту 4.7.1 Правил
відбору та прийому до вищих
навчальних закладів
Міністерства внутрішніх
справ України
ЗАТВЕРДЖУЮ
____________________________
(начальник органу внутрішніх
____________________________
справ, який користується
правом призначення
____________________________
на посади середнього та
____________________________
старшого начальницького
____________________________
складу)
____________________________
(підпис, прізвище)
______________ ______ року
ВИСНОВОК
про направлення на навчання
_________________________________________________________________,
(звання, прізвище, ім'я та по батькові, посада)
19__ року народження, освіта __________, який (яка) у ____ році
закінчив (-ла) ___________________________________________________
(назва навчального закладу)
атестат (диплом) _________________________________________________
(серія, номер, ким виданий)
Матеріали, що характеризують: ____________________________________
(коротка характеристика, яка відображає
службову та громадську діяльність
в органах внутрішніх справ)
Рекомендація: ____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(найменування органу)
для вступу в _____ році на денне (заочне) відділення _____________
__________________________________________________________________
(назва навчального закладу)
Підстава: рішення (висновок) атестаційної комісії ________________
__________________________________________________________________
(найменування органу)
від "____" ___________ _____ року N _____
Начальник ДРП МВС України
полковник міліції

В.О.Криволапчук
Додаток 2
до пункту 4.7.1 Правил
відбору та прийому до вищих
навчальних закладів
Міністерства внутрішніх
справ України
ЗАТВЕРДЖУЮ
Начальник ГУМВС, УМВС
____________________________
____________________________
_________________ ____ року
ВИСНОВОК
про направлення на навчання
до _______________________________________________________________
(назва навчального закладу, напрям підготовки (спеціальність),
спеціалізація)
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові кандидата на навчання в родовому
відмінку)
1. Довідка про результати попереднього вивчення кандидата:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
___________________________
(начальник органу,
________________________________ _______________________________
спеціальне звання) (підпис, ініціали, прізвище)
"___" _____________________ _____ року
2. Результати спеціальної перевірки ______________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
___________________________
(посада,
________________________________ ________________________________
спеціальне звання) (підпис, ініціали, прізвище)
"___" _____________________ _____ року
3. Висновок військово-лікарської комісії про придатність кандидата
на навчання до служби в органах внутрішніх справ та внутрішніх
військах МВС України _____________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Результати психофізіологічного обстеження кандидата ______________
__________________________________________________________________
___________________________
(посада,
________________________________ _______________________________
спеціальне звання) (підпис, ініціали, прізвище)
"___" _____________________ _____ року
4. Рішення постійно діючої комісії з питань профорієнтації _______
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Результати вивчення кандидата на навчання _____________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Висновок за результатами вивчення кандидата ______________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(мотивований висновок про направлення на навчання із зазначенням
навчального закладу МВС України
або про відмову в направленні)
__________________________
(начальник органу,
__________________________
підрозділу, який вивчає
кандидата,
__________________________ _______________________________
спеціальне звання) (підпис, ініціали, прізвище)
"___" ____________________ _____ року
__________________________
(начальник кадрового
апарату,
__________________________ _______________________________
спеціальне звання) (підпис, ініціали, прізвище)
"___" ____________________ _____ року
__________________________
(заступник начальника
органу з підпорядкованої
служби,
__________________________ _______________________________
спеціальне звання) (підпис, ініціали, прізвище)
"___" ____________________ _____ року
__________________________
(начальник підрозділу
внутрішньої безпеки,
__________________________ _______________________________
спеціальне звання) (підпис, ініціали, прізвище)
"___" ____________________ _____ року
Начальник ДРП МВС України
полковник міліції

В.О.Криволапчук
Додаток 3
до пункту 4.8 Правил відбору
та прийому до вищих
навчальних закладів
Міністерства внутрішніх
справ України
(найменування комплектуючого органу внутрішніх справ)
----------
АНКЕТА | Фото |
кандидата на навчання в (у) | |
|3 х 4 см|
_______________________________________________ ----------
(найменування навчального закладу, напрям
підготовки (спеціальність), спеціалізація)
1. Прізвище, ім'я та по батькові _________________________________
(указати друкованими літерами
дані свідоцтва про народження
чи паспорта)
2. Число, місяць, рік та місце народження ________________________
__________________________________________________________________
3. Антропологічні дані: зріст _______, вага _____, розмір одягу
______, взуття ______, головного убору____
4. Громадянство __________________________________________________
5. Освіта ________________________________________________________
(указати повну назву навчального закладу, рік вступу
до нього та рік його закінчення, одержану спеціальність)
__________________________________________________________________
6. Відомості: а) про закінчення закладів освіти із золотою
(срібною) медаллю або дипломом з відзнакою
__________________________________________________________________
б) про участь чи перемогу в обласних, республіканських та
міжнародних предметних олімпіадах
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указати місце, рік проведення олімпіад, з яких предметів
проводились)
в) яку іноземну мову вивчав (-ла) ___________________________
7. Відношення до військового обов'язку ___________________________
8. Служба в Збройних Силах України, військове звання _____________
9. Служба або робота в органах внутрішніх справ, спеціальне звання
__________________________________________________________________
10. Участь у:
а) бойових діях ______________________________________________
(указати серію і номер посвідчення,
коли і ким видане)
б) ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС _______________________
__________________________________________________________________
(указати серію, номер і категорію посвідчення, коли і ким видане)
11. Проживання в зоні радіоактивного забруднення _________________
__________________________________________________________________
(указати серію, номер і категорію посвідчення, коли і ким видане)
12. Чи є сиротою, дитиною працівника ОВС, який загинув при
виконанні службових обов'язків ___________________________________
__________________________________________________________________
13. Наявність спортивного розряду, з яких видів спорту ___________
__________________________________________________________________
14. Хто з близьких родичів перебуває(-вав) на службі в органах
(військах) МВС України ___________________________________________
__________________________________________________________________
(указати прізвище, ім'я та по батькові родича, його звання
та останню посаду)
15. Відомості про навчання в спеціалізованих класах, ліцеях тощо
юридичного профілю, а також проведену профорієнтаційну роботу в
ОВС за профілем майбутньої спеціалізації _________________________
__________________________________________________________________
(указати, де і ким проводилися навчання чи профорієнтаційна робота
і кількість годин)
16. Місце постійного проживання та телефон кандидата на навчання
__________________________________________________________________
17. БЛИЗЬКІ РОДИЧІ
(дружина, чоловік, діти, батьки, вітчим, мачуха, брати, сестри)
Ступінь
родинних
зв'язків
Прізвище,
ім'я
та по
батькові
Дата та
місце
народження
Місце роботи,
посада
Місце
постійного
проживання і
номер телефону
18. ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Місяць, рікМісце роботи (навчання,
служба в Збройних Силах
України)
Посада
призначе-
ння
(вступу)
звільнення
(закінчення)
"___" _________________ року Особистий підпис кандидата _________
(дата заповнення
анкети)
Заступник начальника відділу (управління)
роботи з персоналом ГУМВС, УМВС України в
(на) ____________________________________
_________________________________________
"___" ___________ ______ року
М.П.
Начальник ДРП МВС України
полковник міліції

В.О.Криволапчук
Додаток 4
до пункту 6.15 Правил
відбору та прийому до вищих
навчальних закладів
Міністерства внутрішніх
справ України
ПРОТОКОЛ
засідання приймальної комісії
__________________________________________________________________
(назва навчального закладу)
Комісія у складі: ________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________,
(посада, звання, прізвище, ім'я та по батькові членів комісії)
розглянувши на своєму засіданні подані матеріали,
В И Р І Ш И Л А:
N
з/п
Найменування органу внутрішніх
справ, прізвище, ім'я та по
батькові абітурієнта, його рік
народження, освіта та кількість
набраних балів
Рішення комісії щодо
прийому на навчання
Голова комісії
(звання) (підпис) (ініціали, прізвище)
Члени комісії: ___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
(звання, підписи, прізвища, ініціали)
Начальник ДРП МВС України
полковник міліції

В.О.Криволапчук
Додаток 5
до пункту 6.18 Правил
відбору та прийому до вищих
навчальних закладів
Міністерства внутрішніх
справ України
Штамп
вищого навчального закладу
"___" ___________ _____ року N ____
ДОВІДКА
Видана гр. ______________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
про те, що він (вона) вступав (-ла) до __________________________
_________________________________________________________________
(назва навчального закладу)
на ______________________________________________________________
(спеціальність)
і за підсумками вступних випробувань отримав (-ла) такі
результати:
N
з/п
Дисципліна, з якої
складалось вступне
випробування
Дата
складання
випробування
Кількість
балів
Гр. ______________________________________________________________
не зарахований (-на) до навчального закладу як такий (така), що не
пройшов (-ла) за конкурсом.
Ректор (підпис) (ініціали, прізвище)
Відповідальний секретар
приймальної комісії (підпис) (ініціали, прізвище)
Гербова печатка
вищого навчального закладу
Начальник ДРП МВС України
полковник міліції

В.О.Криволапчук