ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
09 березня 2021 року
№ 407
Форма первинної
облікової документації № 080-3/о
ДОВІДКА
про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги
( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
09 березня 2021 року
№ 407
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 квітня 2021 р.
за № 512/36134
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 080-3/о "Довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги"
1. Ця Інструкція визначає порядок та заповнення форми первинної облікової документації № 080-3/о "Довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги" (далі - Довідка).
2. Довідка надається закладами охорони здоров’я усіх рівнів надання медичної допомоги.
3. Довідка надається законному представнику дитини з інвалідністю або дитини, якій не встановлено інвалідність, але яка є хворою на тяжкі захворювання, розлади, травми, стани, що дають право на одержання:
державної допомоги на дитину, відповідно до абзацу третього підпункту 2 пункту 2 розділу I Закону України від 03 липня 2018 року № 2476-VIII "Про внесення змін до законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми";
компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, відповідно до частини сьомої статті 13 Закону України "Про соціальні послуги".
4. Довідка видається закладами охорони здоров’я на підставі рішення лікарсько-консультативної комісії (далі - ЛКК).
5. У пунктах 1 та 2 Довідки зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) дитини, дата народження (число, місяць, рік) згідно з даними документа, що засвідчує особу (свідоцтво про народження, паспорт громадянина України, ID-картка), або документа, що засвідчує статус особи (посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення про взяття на облік бездомної особи).
6. У пункті 3 Довідки зазначається місце проживання дитини.
7. У пункті 4 Довідки зазначаються рекомендовані соціальні послуги: денного догляду, догляду вдома, паліативного догляду вдома; отримання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи.
8. Довідка підписується головою та членами ЛКК, із проставленням дати видачі, після чого завіряється печаткою закладу охорони здоров’я.
9. Довідка призначена для надання до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчих органів міської міста обласного значення, районної в місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади за місцем проживання/перебування дитини, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі чи/або призначення державної допомоги на дитину.
10. У разі формування Довідки в електронній формі, членами комісії накладається кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
11. Дітям із строком інвалідності до досягнення повноліття довідка видається до досягнення ними 18 років. Дітям, яким інвалідність встановлена на певний строк, довідка видається на строк не більше ніж до завершення строку встановлення їм інвалідності, але не менше ніж на 12 місяців з дати видачі. Дітям, яким не встановлено інвалідність, але які хворіють на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне (орфанне) захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, довідка видається на 12 місяців з дати видачі.
12. Строк зберігання Довідки - 3 роки.
Генеральний директор Директорату якості життя | А. Гаврилюк |