• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Порядок від 24.04.2019 № 310
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 24.04.2019
  • Номер: 310
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 24.04.2019
  • Номер: 310
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.04.2019  м. Київ  № 310 
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
15 травня 2019 р. за № 496/33467
Про затвердження Порядку фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в'їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення
( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16 серпня 2023 року № 678 ( враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства  внутрішніх справ України від 20 вересня 2023 року № 771 )
Відповідно до частини другої статті 9, частини третьої статті 14 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", пункту 6 статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", Указу Президента України від 30 серпня 2017 року № 256 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року "Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержання ними правил перебування на території України", пункту 10 Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 року № 798, з метою визначення механізму фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в'їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в'їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що додається.
2. Управлінню взаємодії з Державною прикордонною службою України (Рябий С. М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Трояна В. А.
 

Міністр 

А. Б. Аваков 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Т. в. о. Міністра закордонних
справ України 

В. М. Боднар 

Уповноважений Верховної
Ради України з прав людини 

Л. Денісова 

Голова Державної
прикордонної служби України 

П. Цигикал 

Голова Державної
міграційної служби України 

М. Ю. Соколюк 

Голова Національної
поліції України 

С. М. Князєв 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
24 квітня 2019 року № 310
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
15 травня 2019 р. за № 496/33467 
ПОРЯДОК
фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон та у контрольних пунктах в'їзду-виїзду, а також здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм фіксації службовими особами Державної прикордонної служби України (далі - службові особи) біометричних даних іноземців та осіб без громадянства (далі - іноземці).
2. Фіксація біометричних даних здійснюється з метою забезпечення національної безпеки, посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців, додержання ними правил перебування на території України.
3. У цьому Порядку термін "фіксація біометричних даних" означає процес збору біометричних даних (параметрів) іноземців, внесення їх та зберігання у інформаційно-телекомунікаційній системі прикордонного контролю Державної прикордонної служби України "Гарт-1" (далі - відомча інформаційна система).
Інші терміни, що вживаються в цьому Порядку, застосовуються у значеннях, наведених у Законах України "Про прикордонний контроль", "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", Положенні про національну систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1073.
4. Суб'єктами фіксації біометричних даних є іноземці.
5. Фіксація біометричних даних здійснюється:
під час прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон, контрольних пунктах в'їзду-виїзду (далі - пункти пропуску);
під час адміністративного затримання органами (підрозділами) охорони державного кордону.
6. Зафіксовані біометричні дані вносяться до відомчої інформаційної системи.
Строк зберігання зафіксованих біометричних даних складає сімдесят п'ять років.
Після закінчення строку зберігання зафіксованих біометричних даних біометричні дані видаляються автоматично з відомчої інформаційної системи.
За функціонування відомчої інформаційної системи, доступність, цілісність та своєчасне видалення біометричних даних з відомчої інформаційної системи відповідає орган забезпечення Державної прикордонної служби України, на який покладено обов'язки щодо технічного супроводження порядку фіксації біометричних даних.
II. Порядок фіксації біометричних даних іноземців під час прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон
1. Фіксація біометричних даних іноземців у пунктах пропуску через державний кордон здійснюється з урахуванням аналізу та оцінки ризиків, а також положень частин четвертої, п'ятої статті 16 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".
2. Фіксація біометричних даних в пунктах пропуску через державний кордон проводиться:
на лінії паспортного контролю;
у транспортних засобах закордонного прямування;
у місцях стоянки транспортних засобів закордонного прямування;
у службових приміщеннях Державної прикордонної служби України.
3. Фіксація біометричних даних іноземців здійснюється під час їхнього першого в'їзду в Україну та проходження прикордонного контролю в пунктах пропуску та передбачає сканування службовими особами на першій лінії контролю відбитків усіх пальців правої або лівої руки.
4. У разі наявності у іноземця біологічних особливостей (ушкоджень, вроджених вад тощо), які не дозволяють зафіксувати біометричні дані, пропуск через державний кордон цих осіб здійснюється без фіксації таких даних, про що складається відповідний акт, який затверджується начальником органу охорони державного кордону.
5. У разі відмови іноземця надати свої біометричні дані для їх фіксації рішення щодо пропуску такого іноземця через державний кордон приймається на другій лінії контролю відповідно до вимог законодавства України.
6. Верифікація іноземців, біометричні дані яких було зафіксовано, здійснюється шляхом сканування відбитків від одного до п'яти пальців правої або лівої руки.
7. Якщо у процесі ідентифікації іноземців встановлено, що їх біометричні дані не збігаються із зафіксованими біометричними даними або збігаються з біометричними даними іншої особи, ідентифікація та верифікація таких іноземців проводиться під час контролю на другій лінії.
III. Порядок фіксації біометричних даних іноземців під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення
1. Фіксація біометричних даних іноземців під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється стосовно іноземців, які порушили законодавство України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або про державний кордон.
( пункт 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з наказом  Міністерства внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства  внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
2. Фіксація біометричних даних іноземців здійснюється шляхом сканування всіх пальців обох рук службовою особою, яка здійснює провадження у справі про адміністративне правопорушення або поміщає затриманих іноземців до пунктів тимчасового тримання або спеціальних приміщень органів Держприкордонслужби, призначених для тимчасового тримання затриманих осіб.
( пункт 2 розділу III у редакції наказу Міністерства  внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства  внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
3. Фіксація біометричних даних іноземців під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення проводиться:
у службових приміщеннях Державної прикордонної служби України;
у спеціальних приміщеннях;
у пунктах тимчасового тримання або спеціальних приміщеннях органів Держприкордонслужби;
( абзац четвертий пункту 3 розділу III у редакції наказу  Міністерства внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства  внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
у місці складання протоколів про адміністративне затримання, адміністративне правопорушення.
(абзац п'ятий пункту 3 розділу III у редакції наказу
 Міністерства внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34,
враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства
 внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771)
 
4. Ідентифікація (верифікація) іноземців, біометричні дані яких було зафіксовано, здійснюється шляхом сканування відбитків від одного до п'яти пальців правої або лівої руки.
 

Начальник управління взаємодії
з Державною прикордонною
службою України 

С. М. Рябий