ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 290 від 01.09.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 вересня 1997 р. за N 428/2232 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 264 від 22.06.2012 )
Про затвердження змін та доповнень до Положення про порядок обліку, умови зберігання та погашення компенсаційних сертифікатів в установах банківської системи
На виконання пунктів 1.3 розділу 1 частини II та 3.3 розділу 3 частини III Закону України від 03.06.97 р. N 294/97-ВР "Про Державну програму приватизації", а також у зв'язку із необхідністю врегулювання обігу сертифікатів, що не відповідають встановленим вимогам їх виготовлення, Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити зміни та доповнення до Положення про порядок обліку, умови зберігання та погашення компенсаційних сертифікатів в установах банківської системи, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05.06.96 р. N 137 (додаються).
2. Надіслати в установленому порядку постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Емісійно-кредитному департаменту (Н.І.Гребеник) після реєстрації Міністерством юстиції України змін та доповнень до Положення про порядок обліку, умови зберігання та погашення компенсаційних сертифікатів в установах банківської системи довести їх до регіональних управлінь Національного банку України та комерційних банків.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Правління В.С.Стельмаха.
Голова | В.А.Ющенко |
Затверджено
постановою Правління
Національного банку України
від 1 вересня 1997 р. N 290
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 1997 р.
за N 428/2232
Зміни та доповнення до Положення про порядок обліку, умови зберігання та погашення компенсаційних сертифікатів в установах банківської системи ( v0370500-96 )
Пункт 1.2 викласти у такій редакції:
"1.2. Компенсаційні сертифікати (далі - КС) випускаються на пред'явника, вільно обертаються на ринку шляхом купівлі та продажу і використовуються для приватизації державного майна, за винятком об'єктів, що приватизуються відповідно до Указу Президента України від 14 жовтня 1993 року N 456 "Про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва" та Указу Президента України від 29 грудня 1993 року N 612 "Про приватизацію автозаправних станцій, що реалізують пально-мастильні матеріали виключно населенню".
У пункті 1.4 виключити останнє речення.
Пункт 3.7 виключити.
Доповнити Положення новими пунктами 3.7-3.11 такого змісту:
" 3.7. У разі виявлення сертифікатів, за якими виникають сумніви щодо їх достовірності, вони вилучаються з обігу для проведення подальшої експертизи фахівцями Держзнака України.
Уповноваженими особами банку у присутності власника (або його представника) складається реєстр цих КС у трьох примірниках із зазначенням їх номіналу, серій та номерів, який засвідчується підписами представників банку та власника сертифікатів.
Перший примірник реєстру залишається в документах операційного дня банку. Другий - надсилається безпосередньо до Держзнака України для проведення експертизи за умов кількості вилучених КС у межах 100 шт. Третій примірник разом із копією прибуткового позабалансового ордера передається власнику сертифікатів або його представнику.
Вилучені КС за номінальною вартістю враховуються на окремому субрахунку позабалансового рахунка N 9960 "Різні цінності і документи".
3.8. Обандеролені сертифікати разом з другим примірником реєстру засобами спецзв'язку надсилаються на експертизу безпосередньо до Держзнака України за адресою: м.Київ, вул. Дегтярівська, 38/44. При цьому здійснюється списання їх вартості з позабалансового рахунка N 9960 і оприбуткування за позабалансовим рахунком N 9961.
У разі якщо кількість вилучених КС перевищує 100 шт., експертиза проводиться в установі банку. Представники Держзнака України сповіщаються про необхідність проведення експертизи засобами телекомунікаційного зв'язку (факс: 213-37-14, телефон: 213-97-80) не пізніше наступного робочого дня після вилучення сертифікатів.
3.9. За результатами перевірки відповідальними особами Держзнака України складається акт експертизи та реєстр у двох примірниках (із зазначенням номіналу, серій та номерів сертифікатів), які завіряються підписами службових осіб та печаткою Держзнака України.
Компенсаційні сертифікати, які визнані достовірними або недостовірними, разом з першими примірниками акта експертизи та реєстру надсилаються спецзв'язком до банку-відправника. Другі примірники цих документів зберігаються у Держзнаку України.
Витрати, пов'язані з пересилкою сертифікатів та проведенням експертизи, покладаються на поліграфічний комбінат "Україна", який здійснив друкування цих паперів.
3.10. Вартість компенсаційних сертифікатів, що визнані достовірними, списується з позабалансових рахунків NN 9960 та 9961 і зараховується на позабалансові рахунки NN 9949 і 9455. Ці сертифікати у погашеному вигляді разом з актом експертизи та реєстром зберігаються в установі банку згідно з пунктом 3.5 Положення.
3.11. У разі встановлення факту підробки КС уповноваженими особами банку у присутності власника (або його представника) складається акт про вилучення з обігу сертифікатів у чотирьох примірниках, який підписується представниками установи банку та власника КС. На кожному сертифікаті робиться напис "недійсний".
Перший примірник акта залишається в документах операційного дня банку, а четвертий примірник передається власнику сертифікатів (або його представнику).
Вилучені КС враховуються на окремому субрахунку позабалансового рахунка N 9960".
У зв'язку з цим пункти 3.8-3.11 Положення вважати відповідно пунктами 3.12-3.15.