ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 140 від 16.04.2002 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 травня 2002 р. за N 418/6706 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 282 від 10.08.2005 )
Про впорядкування операцій на міжбанківському валютному ринку України
Відповідно до статті 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", статей 44 і 45 Закону України "Про Національний банк України" та з метою подальшого впорядкування операцій з купівлі-продажу іноземної валюти Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити:
Зміни до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 18.03.99 N 127 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 18.03.99 за N 171/3464 (зі змінами), що додаються;
Правила проведення Торговельної сесії та здійснення окремих операцій, пов'язаних з купівлею-продажем іноземних валют ( додаються) .
2. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на департаменти валютного регулювання (С.О.Яременко) і валютного контролю та ліцензування (С.О.Брагін).
3. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова | В.С.Стельмах |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
16.04.2002 N 140
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 травня 2002 р.
за N 418/6706
Зміни до Правил
здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України ( z0171-99 )
1. У розділі 2:
1.1. У пункті 2.1:
абзац п'ятий викласти в такій редакції:
"Укладення і підтвердження угод з купівлі-продажу іноземних валют I групи Класифікатора за гривні між уповноваженими банками (уповноваженими фінансовими установами) проводиться виключно під час проведення Торговельної сесії, яка являє собою визначений проміжок часу, що встановлюється та змінюється на підставі постанови Правління Національного банку України. Проведення операцій з купівлі-продажу іноземних валют I групи Класифікатора за гривні між уповноваженими банками (уповноваженими фінансовими установами) поза межами Торговельної сесії забороняється, крім випадків, передбачених цими Правилами. Національний банк України має право змінити режим Торговельної сесії, попередивши про це уповноважені банки (уповноважені фінансові установи) не пізніше ніж за два робочих дні до часу зміни".
Абзаци шостий, сьомий, дев'ятий, десятий та одинадцятий виключити.
У зв'язку з цим абзац восьмий уважати відповідно абзацом шостим;
абзац шостий викласти в такій редакції:
"Уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) як за рахунок коштів своїх клієнтів, так і за рахунок коштів, що йому (їй) належать, виконує заявки та доручення своїх клієнтів (крім уповноважених банків та уповноважених фінансових установ), а також задовольняє власні потреби в купівлі-продажу іноземних валют I групи Класифікатора до початку Торговельної сесії, порядок проведення якої визначається окремими нормативно-правовими актами Національного банку України. Незадоволені потреби клієнтів, а також власні потреби щодо купівлі-продажу цих іноземних валют уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) включає до зведеної заявки на участь у Торговельній сесії".
1.2. Абзац шостий пункту 2.3 викласти в такій редакції:
"- довідка державної податкової адміністрації (інспекції), у якій резидент зареєстрований як платник податків, із зазначенням інформації про поточний рахунок в іноземній валюті, що визначений резидентом як рахунок, з якого здійснюються перерахування купленої на міжбанківському валютному ринку України іноземної валюти з метою виконання зобов'язань резидента перед нерезидентами в цій іноземній валюті (строк дії довідки 90 днів і продовженню не підлягає). Ця довідка подається клієнтом уповноваженому банку (уповноваженій фінансовій установі) у разі купівлі іноземної валюти I групи Класифікатора за зовнішньоторговельним договором, сума якого перевищує 10 тис. доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті I групи Класифікатора, а також при купівлі на міжбанківському валютному ринку України будь-яких сум в іноземних валютах усіх груп Класифікатора з метою перерахування цих коштів на користь нерезидентів, що розташовані в офшорних зонах1. Якщо уповноважений банк (уповноважена фінансова установа) купує іноземну валюту з метою виконання власних зобов'язань перед нерезидентами за торговельними операціями, то зазначена довідка не подається.
-----------------------------
1 Перелік офшорних зон оприлюднюється Кабінетом Міністрів України згідно з пунктом 18.3 статті 18 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"".
1.3. Абзац перший пункту 2.16 викласти в такій редакції:
"Іноземна валюта, що придбана у встановленому порядку через уповноважені банки (уповноважені фінансові установи) на міжбанківському валютному ринку України, має бути використана резидентом не пізніше ніж за п'ять робочих днів після дня зарахування її на його поточний рахунок на потреби, зазначені в заяві про купівлю іноземної валюти. Ця вимога поширюється також на уповноважені банки (уповноважені фінансові установи) під час купівлі ними іноземної валюти з метою виконання власних зобов'язань в іноземній валюті. При цьому в заяві про купівлю іноземної валюти резидентом - покупцем іноземної валюти має бути зазначено, що він доручає уповноваженому банку (уповноваженій фінансовій установі), якщо придбана іноземна валюта не буде перерахована ним за призначенням у вищезазначений строк, продати цю іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку України".
1.4. У пункті 2.17 абзаци третій та п'ятий виключити.
У зв'язку з цим абзац четвертий уважати відповідно абзацом третім.
1.5. Пункт 2.18 виключити.
У зв'язку з цим пункт 2.19 уважати відповідно пунктом 2.18.
Директор Департаменту валютного регулювання | С.О.Яременко |