МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.03.2024 № 146 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 березня 2024 р.
за № 395/41740
Про затвердження Змін до Порядку списання військового майна в Національній гвардії України
Відповідно до частин третьої, п’ятої - одинадцятої статті 4 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України", пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року № 1225 "Про затвердження Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах", з метою приведення нормативно-правового акта Міністерства внутрішніх справ України у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку списання військового майна в Національній гвардії України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 січня 2017 року № 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2017 року за № 214/30082 (в редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 04 грудня 2023 року № 983), що додаються.
2. Управлінню взаємодії з Національною гвардією України Міністерства внутрішніх справ України (Шишкін О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України відповідно до розподілу обов’язків.
Міністр | І. Клименко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
06 березня 2024 року № 146
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 березня 2024 р.
за № 395/41740
ЗМІНИ
до Порядку списання військового майна в Національній гвардії України
( Див. текст )
1. У розділі I:
1) у пункті 5 після слів та цифри "інспекторськими посвідченнями (додаток 2)" доповнити словами та цифрою ", єдиними актами списання (додаток 3)";
2) у пункті 6:
абзац другий після слів "командувач Національної гвардії України" доповнити словами "(особа, яка виконує його обов’язки)";
в абзаці третьому слова "начальники територіальних управлінь" замінити словами "начальник територіального управління (особа, яка виконує його обов’язки)";
в абзаці четвертому слова "командири (начальники) військових частин" замінити словами "командир (начальник) військової частини (особа, яка виконує його обов’язки)";
3) пункт 7 після слів "інспекторські посвідчення" доповнити словами ", єдині акти списання".
2. У розділі II:
1) абзац восьмий пункту 4 викласти в такій редакції:
"За результатами роботи комісією складаються і подаються на затвердження відповідні акти, на підставі яких проводиться списання військового майна";
2) у пункті 5:
абзац дев’ятий доповнити новим реченням такого змісту: "Погодження оформлюється шляхом проставлення візи на останньому аркуші документа на списання та подається на затвердження начальникові територіального управління";
абзац десятий доповнити новим реченням такого змісту: "Погодження оформлюється шляхом проставлення візи на останньому аркуші документа на списання та подається на затвердження командувачу Національної гвардії України".
3. У розділі IV:
1) абзац одинадцятий пункту 9 викласти в такій редакції:
"засвідчені у встановленому законодавством порядку копії рішень судів та/або процесуальних рішень органів досудового розслідування, прокуратури у разі, якщо факти розкрадання, втрати або знищення військового майна були предметом дослідження обставин кримінального провадження чи справ, які розглядалися судом, або відомості (повідомлення) з органів досудового розслідування або органів прокуратури щодо відсутності події кримінального правопорушення або відсутності в діях військовослужбовців військової частини складу кримінального правопорушення, що стосується факту втрати або знищення військового майна";
2) абзац шостий пункту 10 викласти в такій редакції:
"засвідчені в установленому законодавством порядку копії рішень судів та/або процесуальних рішень органів досудового розслідування, прокуратури у разі, якщо факти розкрадання, втрати або знищення військового майна були предметом дослідження обставин кримінального провадження чи справ, які розглядалися судом, або відомості (повідомлення) з органів досудового розслідування або органів прокуратури щодо відсутності події кримінального правопорушення або відсутності в діях військовослужбовців військової частини складу кримінального правопорушення, що стосується факту втрати або знищення військового майна".
4. У розділі VI:
1) абзац другий пункту 3 замінити двома новими абзацами такого змісту:
"Списання всіх видів ракет, безпілотних літальних апаратів, безпілотних водних (плаваючих) комплексів, призначених або переобладнаних для виконання бойових (спеціальних) завдань із знищення цілі, знищених (втрачених) та витрачених на стрільбах (навчаннях) та в ході воєнних (бойових) дій, проводиться на підставі акта про проведення пуску (запуску) (додаток 21) (далі - акт пуску (запуску)).
Списання всіх видів баражуючих боєприпасів, мішеней, створених на базі ракет, безпілотних літальних апаратів, безпілотних водних (плаваючих) комплексів, знищених (втрачених) та витрачених на стрільбах (навчаннях) та в ході воєнних (бойових) дій, проводиться на підставі акта пуску (запуску)".
У зв’язку із цим абзац третій вважати абзацом четвертим;
2) абзац третій пункту 11 викласти в такій редакції:
"Списання технічних засобів, обладнання речової служби, наметів, спортивного інвентарю, що обліковуються за обліково-номерними показниками, які вислужили свої встановлені строки служби (придатності, носіння) або виробили свої встановлені технічні ресурси та за своїм якісним (технічним) станом непридатні до використання за своїм призначенням, а їх відновлення технічно неможливе або економічно недоцільне, у військових частинах (підрозділах) проводиться за погодженням із структурним підрозділом Головного управління НГУ за напрямом його діяльності";
3) доповнити новими пунктами такого змісту:
"13. Під час дії воєнного стану командир (начальник) військової частини за поданням комісії для списання військового майна має право своїм наказом списувати закріплене за військовою частиною майно незалежно від номенклатури служб забезпечення (крім зброї) вартістю за одиницю військового майна або за одним актом до 100000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підставою для видання наказу командира (начальника) військової частини є затверджений акт на переведення військового майна в останню (найнижчу) категорію або акт списання.
Після видання наказу командира (начальника) військової частини його копія разом із актами, на підставі яких виданий наказ, у строк до 10 днів надсилається до відповідної служби забезпечення за закріпленою номенклатурою військового майна.
Під час дії воєнного стану рішення про необхідність проведення розслідування причин та обставин втрати або знищення, дострокового зносу, перевитрати військового майна (крім зброї) вартістю за одиницю військового майна або за одним актом до 100000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, закріпленого за військовою частиною, приймається командиром (начальником) цієї військової частини.
Відповідне розслідування обов’язково проводиться в разі наявності інформації про втрату або знищення, достроковий знос, перевитрату військового майна (крім зброї) внаслідок невиконання або неналежного виконання особою службових обов’язків або вчинення особою правопорушення, з метою встановлення ступеня вини, розміру матеріальної шкоди та обставин, за яких заподіяно шкоду.
14. У разі втрати (знищення, руйнування) військового майна внаслідок воєнних (бойових) дій таке майно незалежно від номенклатури служб забезпечення списується єдиним актом списання з описом події та переліком втраченого майна, закріпленого за військовою частиною. Відповідний акт складається та підписується комісією для списання військового майна військової частини та не менш як двома учасниками або свідками події (за їх наявності).
Єдиний акт списання подається на всю суму збитків, завданих однією подією, до різних служб забезпечення незалежно від належності втраченого майна. Єдиний акт списання готується службою, майну якої завдано найбільших збитків.
Єдиний акт списання військового майна подається командиром (начальником) військової частини на затвердження командувачеві Національної гвардії України (особі, яка виконує його обов’язки) за підпорядкованістю у тридцятиденний строк.
Перед поданням на затвердження командувачеві Національної гвардії України (особі, яка виконує його обов’язки) єдиного акта списання здійснюється погодження такого акта керівниками (особами, які виконують їх обов’язки) відповідних служб забезпечення, служби організації списання військового майна, бухгалтерської служби, юридичної служби та заступником командувача за напрямом діяльності. Погодження оформлюється шляхом проставлення візи на останньому аркуші єдиного акта списання.
Єдиний акт списання затверджується у трьох примірниках:
перший, другий - надсилаються військовій частині, у якій сталася втрата майна;
третій - разом із документами, що стали підставою для затвердження єдиного акта списання (витяги з книги обліку втрат військового майна та з книги обліку нестач військової частини; довідка про перенесення втрати, знищення (пошкодження) військового майна на позабалансовий рахунок, що видається бухгалтерською службою військової частини (довільна форма)), зберігається у справах Головного управління НГУ.
Підпис посадової особи і відбиток гербової печатки ставляться на всіх трьох примірниках єдиного акта списання. Єдині акти списання нумеруються в порядку їх реєстрації у книзі реєстрації єдиних актів списання (додаток 26), яка ведеться службою організації списання військового майна.
Командувач Національної гвардії України приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні єдиного акта у двадцятиденний строк.
Строк перегляду командувачем Національної гвардії України рішень про відмову в затвердженні єдиного акта після усунення недоліків і повторного подання не може перевищувати п’ятнадцять днів".
5. У додатках до цього Порядку:
доповнити після додатка 2 додатком 3, що додається.
У зв’язку із цим додатки 3-24 вважати відповідно додатками 4-25;
додаток 21 викласти в новій редакції, що додається;
доповнити новим додатком, що додається.
6. У тексті цього Порядку посилання на додатки 3-24 замінити відповідно посиланнями на додатки 4-25.
Начальник Управління взаємодії з Національною гвардією України Міністерства внутрішніх справ України | О. Шишкін |
Додаток 3
до Порядку списання військового
майна в Національній гвардії України
(пункт 5 розділу I)
ЄДИНИЙ АКТ СПИСАННЯ
( Див. текст )
Додаток 21
до Порядку списання військового
майна в Національній гвардії України
(пункт 3 розділу VI)
АКТ
про проведення пуску (запуску)
( Див. текст )
Додаток 26
до Порядку списання військового
майна в Національній гвардії України
(пункт 14 розділу VI)
КНИГА
реєстрації єдиних актів списання