НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
РІШЕННЯ
01.03.2018 № 288 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 березня 2018 р.
за № 386/31838
Про затвердження Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умов дозволу та порядку здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 693 від 11.07.2019 № 956 від 20.08.2020 № 767 від 15.12.2022 )
Відповідно до Закону України від 07 грудня 2017 року № 2244-VIII "Про внесення змін до деяких законів щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України", статті 17, частини другої статті 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу, що додається.
2. Юридичному управлінню подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення оприлюднити це рішення на офіційному веб-сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення У. Фещук.
Перший заступник голови | О. Герасим’юк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
ради України з питань
телебачення і радіомовлення
01.03.2018 № 288
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 березня 2018 р.
за № 386/31838
ПОРЯДОК
видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації вимог Законів України "Про телебачення і радіомовлення", "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" щодо надання Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) телерадіоорганізаціям дозволів на тимчасове мовлення.
2. Дозвіл на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення - рішення, прийняте Національною радою, що надає телерадіоорганізації право на позаконкурсних засадах відповідно до умов дозволу здійснювати тимчасове ефірне мовлення з використанням радіочастотного спектра, за умови наявності у володільців радіообладнання передбаченого Законом України "Про електронні комунікації" присвоєння радіочастот.
( Пункт 2 розділу I в редакції Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 767 від 15.12.2022 )
3. До територій із особливим режимом мовлення належать підконтрольні державній владі території Донецької та Луганської областей, а також окремі райони Херсонської області, які визначаються згідно з вимогами абзацу сімдесят другого статті 1 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
4. Цей Порядок діє на період проведення антитерористичної операції та протягом року після її завершення, а також до деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.
II. Замовлення Національною радою розрахунків щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб телерадіомовлення
1. Телерадіоорганізація, що має на меті здійснювати тимчасове мовлення, звертається до Національної ради та подає інформацію, наведену в додатках 8-12 до Порядку виконання та надання розрахунку електромагнітної сумісності для загальних користувачів, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку від 03 серпня 2022 року № 133, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 вересня 2022 року за № 1072/38408.
2. Національна рада ухвалює рішення про замовлення на державному підприємстві, що знаходиться у сфері управління Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - державне підприємство сфери управління НКЕК) розроблення розрахунків щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб телерадіомовлення згідно зі статтею 45 Закону України "Про електронні комунікації".
3. Розрахунки щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб телерадіомовлення державне підприємство сфери управління НКЕК готує відповідно до статті 62 Закону України "Про електронні комунікації" за результатами розгляду замовлення Національної ради про проведення розрахунків, підбору номіналів радіочастотного спектру (за потреби), розрахунків електромагнітної сумісності радіообладнання мовлення з діючими і запланованими радіообладнання мовлення на підконтрольній Україні території, відповідних погоджень запланованих частотних присвоєнь з Генеральним штабом Збройних Сил України згідно із законодавством у сфері радіочастотного спектра України.
4. Розрахунки щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб телерадіомовлення державне підприємство сфери управління НКЕК надає Національній раді у встановленому законодавством порядку.
( Розділ II в редакції Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 767 від 15.12.2022 )
IІІ. Видача, продовження та анулювання телерадіоорганізаціям дозволу на тимчасове мовлення
1. Дозвіл на тимчасове мовлення (рішення Національної ради), виданий Національною радою, є достатнім документом, що надає телерадіоорганізації право відповідно до умов такого дозволу здійснювати тимчасове мовлення на території з особливим режимом мовлення за умови наявності у володільця радіообладнання мовлення передбаченого Законом України "Про електронні комунікації" присвоєння радіочастоти. Володілець радіообладнання, який надає послуги з розповсюдження програм мовлення відповідно до умов дозволу на тимчасове мовлення, отримує розрахунок електромагнітної сумісності радіообладнання, присвоєння радіочастоти, згідно із Законом України "Про електронні комунікації" на підставі подання Національної ради, в якому є посилання на рішення про видачу відповідного дозволу на тимчасове мовлення.
( Пункт 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 693 від 11.07.2019; в редакції Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 767 від 15.12.2022 )
2. Право на отримання дозволу на тимчасове мовлення мають телерадіоорганізації, які вже здійснюють телерадіомовлення відповідно до ліцензій Національної ради (ефірне, супутникове, проводове, кабельне).
3. Підставами для видачі дозволу на тимчасове мовлення є заява про надання дозволу на тимчасове мовлення (далі - Заява) (додаток) встановленого зразка, а також розрахунок щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб телерадіомовлення, наданий державним підприємством сфери управління НКЕК для нового радіообладнання телерадіомовлення, або підтвердження державним підприємством сфери управління НКЕК для радіообладнання аналогового телевізійного мовлення, яке використовувалося згідно із ліцензіями на мовлення.
( Пункт 3 розділу III в редакції Рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 693 від 11.07.2019, № 767 від 15.12.2022 )
4. Заява розглядається на засіданні Національної ради з прийняттям відповідного рішення.
5. Розглядаючи Заяви, Національна рада керується необхідністю захисту інтересів держави, протидії інформаційній агресії, збалансованого та неупередженого інформування аудиторії про суспільно значущі події в Україні та надає перевагу телерадіоорганізаціям регіональної та місцевої категорій мовлення, програмні концепції яких включають соціально важливі та інформаційні програми та передачі, а також телерадіоорганізаціям, які вже здійснювали тимчасове мовлення впродовж року без порушення законодавства про телерадіомовлення.
6. Умовами дозволу на тимчасове мовлення є частота (канал) мовлення, місцезнаходження та потужність передавача, постачальник електронних комунікаційних послуг, територія розповсюдження програм, програмна концепція, визначена чинною ліцензією на мовлення, строк дії дозволу. Умови дозволу на тимчасове мовлення зазначаються у рішенні Національної ради про надання такого дозволу.
( Пункт 6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 767 від 15.12.2022 )
7. У разі зміни інформації, зазначеної у дозволі на тимчасове мовлення, телерадіоорганізація звертається до Національної ради з листом щодо внесення змін до дозволу на тимчасове мовлення та документами, що підтверджують запропоновані зміни.
У разі необхідності внесення змін до умов дозволу в частині технічних характеристик мовлення, постачальника електронних комунікаційних послуг, пов’язаних з реорганізацією/переплануванням мовлення, Національна рада приймає відповідне рішення про внесення змін до дозволу на тимчасове мовлення та інформує мовника.
( Пункт 7 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 956 від 20.08.2020; із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 767 від 15.12.2022 )( Розділ III доповнено новим пунктом 7 згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 693 від 11.07.2019 )
8. Дозвіл на тимчасове мовлення надається телерадіоорганізації на безоплатній основі зі строком дії до одного року.
9. Телерадіоорганізація, яка здійснювала тимчасове мовлення і має на меті отримати дозвіл на тимчасове мовлення на наступний період за умови незмінності умов дозволу, подає до Національної ради Заяву не пізніше ніж за місяць до закінчення дії дозволу. Національна рада вносить зміни до рішення Національної ради про видачу попереднього дозволу на тимчасове мовлення в частині терміну дії дозволу.
( Пункт 9 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 693 від 11.07.2019; в редакції Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 956 від 20.08.2020 )
10. Дозвіл на тимчасове мовлення не надається у разі:
систематичного порушення телерадіоорганізацією вимог чинного законодавства у сфері телебачення і радіомовлення;
порушень умов чинних ліцензій на мовлення;
наявності у телерадіоорганізації іншого дозволу на тимчасове мовлення, за яким мовлення не розпочато або відсутнє протягом останніх шести місяців (за винятком незалежних від телерадіоорганізації причин, а саме: період встановлення карантину або обмежувальних (протиепідемічних) заходів, воєнного або надзвичайного стану, інші обставини непереборної сили).
( Пункт 10 розділу III в редакції Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 767 від 15.12.2022 )
11. Телерадіоорганізація, що отримала дозвіл на тимчасове мовлення, зобов’язана офіційним листом у паперовому або електронному вигляді поінформувати Національну раду про початок мовлення.
( Пункт 11 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 767 від 15.12.2022 )
12. Телерадіоорганізація, що отримала дозвіл на тимчасове мовлення, зобов’язана виконувати умови дозволу на тимчасове мовлення та вимоги законодавства про телебачення і радіомовлення, про електронні комунікації, а також дотримуватися визначеної ліцензією на мовлення програмної концепції мовлення. Національна рада здійснює нагляд за виконанням телерадіоорганізаціями умов дозволів на тимчасове мовлення згідно з чинним законодавством у сфері телебачення і радіомовлення.
( Пункт 12 розділу III редакції Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 956 від 20.08.2020; із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 767 від 15.12.2022 )
13. Національна рада може анулювати дозвіл на тимчасове мовлення телерадіоорганізації у разі:
клопотання телерадіоорганізації про анулювання дозволу;
відсутності мовлення відповідно до умов дозволу протягом шести місяців (за винятком незалежних від телерадіоорганізації причин);
порушення норм чинного законодавства про телебачення і радіомовлення, зокрема в разі наявності закликів до насильницької зміни конституційного ладу України, закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті;
внесення змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору стосовно територій з особливим режимом мовлення;
( Пункт 13 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 956 від 20.08.2020 )
реорганізації/перепланування мовлення з метою забезпечення різноманітності змістового наповнення та співвідношення форматів мовлення.
( Пункт 13 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 956 від 20.08.2020 )( Пункт 13 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення № 693 від 11.07.2019 )
Заступник начальника юридичного управління | О. Ніколаєнко |
Додаток
до Порядку видачі та анулювання
дозволу на тимчасове мовлення,
умов дозволу та порядку здійснення
нагляду за додержанням законодавства
про телебачення і радіомовлення
телерадіоорганізаціями, що здійснюють
тимчасове мовлення на територіях з
особливим режимом мовлення
на підставі відповідного дозволу
(пункт 3 розділу ІІІ)
ЗАЯВА
про надання дозволу на тимчасове мовлення
( Див. текст )