• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям винагороди за тривалу безперервну військову службу та надання їм матеріальної допомоги

Міністерство оборони України  | Наказ, Інструкція від 26.05.1999 № 163 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 26.05.1999
  • Номер: 163
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 26.05.1999
  • Номер: 163
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ
N 163 від 26.05.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 червня 1999 р.
за N 365/3658
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міноборони N 72 від 19.02.2001 )
Про затвердження Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям винагороди за тривалу безперервну військову службу та надання їм матеріальної допомоги
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року N 452 "Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців" і з метою визначення єдиного порядку й умов виплати військовослужбовцям винагороди за тривалу безперервну військову службу та надання їм матеріальної допомоги
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок виплати військовослужбовцям винагороди за тривалу безперервну військову службу та надання їм матеріальної допомоги (додається).
2. Виплату винагороди за тривалу безперервну військову службу здійснювати військовослужбовцям по досягненні встановлених вищезазначеною Інструкцією строків безперервної військової служби з 6 квітня 1998 року.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного фінансового управління Міністерства оборони України.
4. Наказ розіслати до окремої військової частини.
Міністр оборони України
генерал армії України

О.І.Кузьмук
Затверджено
Наказ Міністра оборони України
26.05.99 N 163
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 червня 1999 р.
за N 365/3658
Інструкція
про порядок виплати військовослужбовцям винагороди за тривалу безперервну військову службу та надання їм матеріальної допомоги
Ця Інструкція розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року N 452 "Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців" і визначає єдиний порядок та умови виплати військовослужбовцям винагороди за тривалу безперервну військову службу та надання їм матеріальної допомоги.
1. Винагорода за тривалу безперервну військову службу
1.1. Офіцерам, прапорщикам, мічманам і військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, виплачується одноразово винагорода за тривалу безперервну військову службу в таких розмірах:
Строк безперервної
військової служби
Розмір винагороди
(окладу грошового
утримання)
15 років1,0
20 років1,5
25 років2,0
30 років2,5
35 років і кожні
наступні 5 років
3,0
1.2. Винагорода за тривалу безперервну військову службу виплачується за місцем штатної служби за наказом командира військової частини в межах асигнувань, визначених кошторисом доходів і видатків військової частини на оплату праці (код економічної класифікації видатків - 1110).
У наказі на підставі особової справи військовослужбовця визначаються строк його безперервної календарної військової служби та розмір винагороди.
1.3. До строку безперервної календарної військової служби військовослужбовців для виплати цієї винагороди зараховується в календарному порядку:
1.3.1. Безперервна служба на посадах офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців надстрокової служби і військовослужбовців-жінок у Збройних Силах України, Прикордонних військах, військах Цивільної оборони та інших військових формуваннях, створених відповідно до чинного законодавства України, в Об'єднаних Збройних Силах держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - СНД), військах та інших військових формуваннях СНД та СРСР.
1.3.2. Безперервна служба на посадах рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України (органів внутрішніх справ СРСР), держав СНД.
1.3.3. Безперервна служба за контрактом на посадах солдат, матросів, сержантів і старшин.
1.3.4. Робота офіцерів, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, в органах законодавчої влади, цивільних міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади, якщо вони направлені в ці органи у встановленому порядку із залишенням на військовій службі.
1.3.5. Перебування на навчанні у військових навчальних закладах Міністерства оборони України, інших військових навчальних закладах України (СНД та СРСР).
1.3.6. Виконання обов'язків за посадами офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, до присвоєння офіцерського звання, звання прапорщика, мічмана або оформлення на службу за контрактом, якщо призначення на ці посади здійснено наказами правомочних командирів і начальників.
1.3.7. Перебування в розпорядженні відповідних командирів (начальників).
1.3.8. Строкова військова служба військовослужбовців у разі переходу їх на службу за контрактом, прапорщиком (мічманом) або направлення на навчання у військово-навчальні заклади без звільнення в запас.
1.4. Строк безперервної календарної військової служби для виплати військовослужбовцям винагороди за тривалу безперервну військову службу обчислюється з дня прибуття на навчання до військово-навчального закладу (крім військового ліцею), зазначеного в приписі, виданому військовим комісаріатом, з дня призову на строкову військову службу, прийняття на військову службу за контрактом, присвоєння звання прапорщика, мічмана (з урахуванням умов, передбачених підпунктами 1.3.6 та 1.3.8 пункту 1.3).
Військовослужбовцям, призваним на військову службу із запасу, строк безперервної календарної військової служби обчислюється з дня вибуття у військову частину зазначеного в приписі військового комісаріату, а призваним на військову службу безпосередньо після закінчення цивільних вищих та середніх спеціальних навчальних закладів - з дня вибуття у відпустку, надану військовим комісаріатом.
1.5. Строк безперервної календарної військової служби військовослужбовців, звільнених у запас, а потім знову прийнятих на військову службу, обчислюється із зазначеного в посвідченні військового комісаріату дня вибуття до місця служби при останньому прийманні на військову службу, без урахування попередньої служби до звільнення в запас.
Військовослужбовцям-жінкам у строк безперервної календарної військової служби для виплати винагороди зараховується час наданої їм відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років, а у виключних випадках, коли дитині необхідний домашній догляд згідно із медичними висновками, - не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку.
1.6. Строк безперервної календарної військової служби військовослужбовців для виплати винагороди за тривалу безперервну військову службу обчислюється кадровим органом військової частини спільно з начальником фінансового органу на підставі особової справи військовослужбовця.
1.7. Для підтвердження законності виплати винагороди за тривалу безперервну військову службу до роздавальної відомості додається витяг з особової справи військовослужбовця про проходження ним військової служби.
1.8. Винагорода за тривалу безперервну військову службу військовослужбовцям нараховується від окладу за основною посадою, яку займає військовослужбовець на день виникнення права на винагороду, та окладу за військове звання. При цьому посадові оклади приймаються до розрахунку без підвищень, передбачених чинним законодавством України.
Під час виплати винагороди військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні відповідних командирів (начальників), до розрахунку беруться посадові оклади за останніми штатними посадами, що вони займали.
1.9. У разі смерті військовослужбовця сума винагороди за тривалу безперервну військову службу (якщо він мав право на її отримання за життя) виплачується членам сім'ї, які проживали разом з ним, або особам, які перебували внаслідок непрацездатності на його утриманні.
2. Матеріальна допомога
2.1. Офіцерам, прапорщикам, мічманам і військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань щорічно надається матеріальна допомога в розмірі місячного окладу грошового утримання в межах асигнувань, визначених кошторисом доходів і видатків військової частини на оплату праці (код економічної класифікації видатків - 1110).
2.2. Матеріальна допомога надається військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) за їх рапортом за місцем штатної служби на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) - на підставі наказу вищестоящого командира (начальника), із зазначенням у ньому розміру допомоги.
2.3. Під час визначення розміру матеріальної допомоги до розрахунку приймається оклад грошового утримання (за військове звання та посаду), який отримує військовослужбовець на день підписання наказу про надання матеріальної допомоги. При цьому посадові оклади приймаються до розрахунку без підвищень, передбачених чинним законодавством України.
При наданні матеріальної допомоги військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні відповідних командирів (начальників), до розрахунку беруться посадові оклади за останніми штатними посадами, що ними займалися.
2.4. Випускникам військово-навчальних закладів, шкіл прапорщиків (мічманів) із числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, і військовослужбовцям строкової служби в році присвоєння першого офіцерського звання (звання прапорщика, мічмана) матеріальна допомога надається у військових частинах, в які вони направлені для подальшого проходження служби, після вступу на посади, на які вони призначені.
2.5. Військовослужбовцям, призваним на військову службу із запасу добровільно або за призовом, матеріальна допомога перший раз надається в календарному році, в якому вони приступили до виконання обов'язків за посадою, на яку призначені.
2.6. Військовослужбовцям, звільненим з військової служби в кінці календарного року з наданням при звільненні чергової відпустки, яка закінчується в наступному календарному році, матеріальна допомога в новому році не надається.
Військовослужбовцям-жінкам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років, а у виняткових випадках, коли дитині необхідний домашній догляд згідно з медичними висновками, - не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, матеріальна допомога може надаватися тільки в році вибуття у відпустку й у році прибуття з неї.
2.7. Військовослужбовцям, прикомандированим для подальшого проходження військової служби в Збройні Сили України зі Служби безпеки України, Національної гвардії України, інших військових формувань, які створюються відповідно до чинного законодавства України, матеріальна допомога в році їх прикомандирування виплачується тільки в разі підтвердження факту невиплати їм у цьому році матеріальної допомоги за попереднім місцем служби.
2.8. У разі переміщення військовослужбовців по службі в інші військові частини, в наказі командира частини про виключення зі списків особового складу зазначаються відомості про надання матеріальної допомоги та про виплату винагороди за тривалу безперервну військову службу.
Наприклад: якщо матеріальна допомога не надавалася, робиться запис: "Матеріальна допомога за 0000 рік не надавалася".
Витяг із наказу разом з особовою справою надсилається у військову частину за новим місцем служби.
У розрахунковій книжці, у разі переміщення військовослужбовців по службі в інші військові частини, зазначається, в якому розмірі та за який період військовослужбовцю виплачена матеріальна допомога та винагорода за тривалу безперервну військову службу.
2.9. Утримання аліментів із суми матеріальної допомоги не проводиться.
2.10. Облік виплачених сум здійснюється за видом витрат N 58 "Матеріальна допомога" і N 59 "Винагорода за тривалу безперервну військову службу". На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях ці виплати проводяться за рахунок джерел, з яких військовослужбовцям виплачується грошове забезпечення.