• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України

Міністерство оборони України  | Наказ, Перелік, Положення від 05.03.2001 № 75 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Перелік, Положення
  • Дата: 05.03.2001
  • Номер: 75
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Міністра оборони України

N 75 від 05.03.2001 Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 березня 2001 р.
за N 251/5442
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони N 259 від 11.06.2008 )
Про затвердження Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 N 3 від 04.01.2005 ) ( Порядок і умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України поширено на військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 1034 від 30.10.2006 )
З метою визначення порядку і умов виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України (додається).
2. Накази і директиви згідно з Переліком (додаток до наказу) вважати такими, що втратили чинність, скасовані та не застосовуються у Збройних Силах України.
3. Наказ розіслати до окремої військової частини.
Міністр оборони України
генерал армії України

О.І.Кузьмук
Затверджено
Наказ Міністра оборони України
05.03.2001 N 75
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 березня 2001 р.
за N 251/5442
Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України
1. Загальні положення
1.1. Грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов військової служби. Воно складається з окладів грошового утримання та додаткових видів грошового забезпечення.
До окладів грошового утримання належать оклади за військовим званням та посадові оклади.
Додаткові види грошового забезпечення включають підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, одноразові й щомісячні винагороди, морське грошове забезпечення, матеріальні та грошові допомоги і премію.
1.2. Розміри окладів грошового утримання, додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців встановлюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
1.3. Грошове забезпечення згідно з Положенням про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України (далі - Положення) виплачується військовослужбовцям:
1.3.1. Які займають посади* в органах військового управління, об'єднаннях, з'єднаннях, військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях Збройних Сил України (далі - військові частини).
___________________
* У цьому і наступних пунктах Положення маються на увазі посади військовослужбовців, передбачені штатами та штатними розписами, затвердженими в установленому порядку.
1.3.2. Які навчаються у військових навчальних закладах.
1.3.3. Які перебувають у розпорядженні відповідних командирів (начальників).
1.4. Військовослужбовцям, тимчасово прикомандированим до інших військових частин, грошове забезпечення в цих військових частинах виплачується, якщо прикомандирування дозволено Міністром оборони України, начальником Генерального штабу Збройних Сил України, головнокомандувачами видів Збройних Сил України.
( Пункт 1.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 )
1.5. За роботу понад встановлений службовий час, за дні відпочинку та святкові дні грошове забезпечення військовослужбовцям додатково не виплачується.
1.6. Грошове забезпечення військовослужбовцям-жінкам за час перебування їх у відпустці для догляду за дитиною не виплачується.
Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами оплачується згідно з чинним законодавством України.
1.7. Розмір грошового забезпечення, що належить військовослужбовцю не за повний місяць, а за декілька днів, визначається виходячи з кількості календарних днів у цьому місяці.
1.8. Грошове забезпечення, виплачене за правилами і нормами, які діяли в момент виплати, поверненню не підлягає, якщо право на нього повністю або частково військовослужбовцем надалі втрачене, окрім випадку, передбаченого пунктом 30.2.3 Положення.
1.9. Грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, визначених у кошторисі доходів і видатків військової частини на грошове утримання військовослужбовців.
1.10. Заяви і скарги військовослужбовців щодо грошового забезпечення беруться на облік і вирішуються у встановленому чинним законодавством України порядку.
1.11. Грошове забезпечення, що належить військовослужбовцю і своєчасно не виплачене йому або виплачене у меншому, ніж належало, розмірі, виплачується за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на нього, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.
Одноразові виплати додаткових видів грошового забезпечення здійснюються, якщо звернення про їх отримання надійшли до закінчення трьох років з дня виникнення права на їх отримання.
1.12. Військовослужбовцям, відрядженим до органів виконавчої влади, на підприємства, в організації, які виконують роботи в інтересах оборони держави та її безпеки (далі - державні органи), із залишенням на військовій службі, грошове забезпечення виплачується в державних органах у розмірах і порядку, що встановлюються чинним законодавством України, за рахунок коштів державних органів, до яких вони відряджені.
Якщо військовослужбовці до дня відрядження не отримали грошове забезпечення за поточний місяць, то військові частини виплачують їм грошове забезпечення до дня відрядження до державного органу включно з урахуванням часу, необхідного для проїзду до нового місця служби.
1.13. Роз'яснення з питань грошового забезпечення військовослужбовців надаються начальником Головного фінансового управління Міністерства оборони України та іншими посадовими особами відповідно до чинного законодавства України.
2. Оклади за військовими званнями
2.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) оклади за військовими званнями виплачуються з дня підписання наказу про присвоєння звань.
Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, і військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби з присвоєнням офіцерських звань, оклади за військовими званнями офіцерського складу не виплачуються.
2.2. Особам офіцерського складу, прийнятим на військову службу із запасу, оклади за військовими званнями виплачуються з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення у військову частину, а офіцерам, призваним на військову службу безпосередньо після закінчення вищих навчальних закладів України (крім військових), - з дня вибуття у відпустку, надану військовим комісаріатом (з урахуванням пункту 9.1 Положення).
2.3. Військовослужбовцям, які в період проходження строкової військової служби прийняті на посади солдатів (матросів), сержантів і старшин за контрактом, оклади за військовими званнями виплачуються з дня підписання контракту, але не раніше дня зарахування та призначення на відповідні посади.
Військовозобов'язаним та жінкам, які прийняті на військову службу за контрактом на посади прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, оклади за військовими званнями виплачуються з дня видання командиром військової частини наказу про зарахування до списків особового складу. При цьому військовозобов'язаним виплата окладів здійснюється за званнями, які вони мали до прийняття на військову службу за контрактом.
3. Посадові оклади особам офіцерського складу
3.1. Посадові оклади особам офіцерського складу, крім осіб офіцерського складу, зазначених у пункті 3.2 Положення, виплачуються за займаними посадами в розмірах, передбачених у штаті військової частини.
Особам офіцерського складу, призначеним на посади, за якими встановлені посадові оклади від мінімуму до максимуму, конкретні розміри посадових окладів встановлюються або змінюються (підвищуються або знижуються) у межах зазначених розмірів наказом командира військової частини (а командиру військової частини - наказом його безпосереднього командира або начальника) залежно від складності, обсягу, досвіду роботи і ставлення до виконання службових обов'язків.
При цьому особам офіцерського складу, які одержували за раніше займаними посадами оклади у розмірах, передбачених у межах окладів від мінімуму до максимуму, призначеним на однойменні чи рівні (з однаковими окладами) або вищі посади, посадові оклади за новими посадами встановлюються на загальних підставах, але не менше окладів, які їм виплачувалися за попередніми посадами.
3.2. Офіцерам науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів оклади за займаними посадами встановлюються залежно від групи, до якої віднесена кафедра (навчальна дисципліна), і стажу педагогічної роботи.
Порядок встановлення посадових окладів науково-педагогічному (педагогічному) складу військових навчальних закладів, викладацькому складу навчальних частин та порядок обчислення стажу педагогічної роботи затверджується наказом Міністра оборони України.
( Пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 )
3.3. Особам офіцерського складу, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу, з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення у військову частину (офіцерам, призваним на військову службу безпосередньо після закінчення вищих навчальних закладів (крім військових), - з дня вибуття у відпустку, надану військовим комісаріатом) виплачується мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною типовою офіцерською посадою "командир взводу" (з урахуванням пункту 9.1 Положення).
3.4. У разі призначення осіб офіцерського складу на посади оклади за цими посадами виплачуються з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня підписання наказу про призначення* (з урахуванням пункту 7.9 Положення).
___________________
* У цьому і наступних пунктах Положення мається на увазі, що призначення здійснюється наказами по особовому складу, що видаються посадовими особами, яким Міністром оборони України надане право призначення військовослужбовців на посади. Дата, коли військовослужбовець став до виконання обов'язків за посадою, визначається у наказі командира військової частини.
3.5. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, з дня присвоєння офіцерського звання, в тому числі після закінчення військових навчальних закладів екстерном, крім окладів за військовими званнями офіцерського складу, виплачуються:
3.5.1. Тим, які на день присвоєння офіцерського звання займають посади офіцерського складу, - оклади, встановлені за цими посадами для осіб офіцерського складу.
3.5.2. Тим, які на день присвоєння офіцерського звання займають посади прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, - мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною офіцерською посадою "командир взводу", а з дня вступу до виконання обов'язків за посадою офіцерського складу, але не раніше дня підписання наказу про призначення - оклад за цією посадою (з урахуванням пунктів 7.9, 9.1, 9.3, 9.5 і 9.6 Положення).
Якщо до надходження наказу про присвоєння офіцерського звання грошове забезпечення за поточний місяць військовослужбовцю виплачене, то за період з дня присвоєння звання виплачується відповідна різниця у грошовому забезпеченні.
3.6. За військовослужбовцями із числа осіб, віднесених до першої або другої категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - і осіб віднесених до третьої категорії, призначених у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів на посади з меншими посадовими окладами, на новій посаді зберігаються посадові оклади за попередньою посадою відповідно до чинного законодавства України.
4. Посадові оклади прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом
4.1. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, призначеним на посади, що підлягають комплектуванню відповідною категорією військовослужбовців, посадові оклади виплачуються залежно від займаних посад і тарифних розрядів.
4.2. Тарифні розряди за посадами військовослужбовців передбачаються у штаті військової частини (у військових оркестрах та в ансамблях пісні і танцю - за посадою та присвоєною категорією). При цьому в штаті військової частини тарифний розряд зазначених категорій військовослужбовців для встановлення окладу позначається дробом у чисельнику.
4.3. Конкретні розміри посадових окладів прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які прийняті й проходять службу за контрактом, від мінімуму до максимуму встановлюються або змінюються (підвищуються або знижуються) наказом командира військової частини залежно від складності, обсягу роботи і ставлення до виконання службових обов'язків.
4.4. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які прийняті й проходять службу за контрактом, посадові оклади виплачуються з того дня, з якого військовослужбовці стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення їх на відповідні посади.
4.5. Військовослужбовцям до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, виплачуються:
прийнятим із числа військовослужбовців строкової військової служби - посадові оклади в розмірах за раніше займаними посадами;
прийнятим із числа військовослужбовців, які закінчили школи прапорщиків (мічманів), школи техніків, військові коледжі, навчальні центри та навчальні підрозділи з підготовки прапорщиків (мічманів) військових навчальних закладів, - мінімальний посадовий оклад за I тарифним розрядом;
прийнятим (призваним) на військову службу із запасу - мінімальний посадовий оклад за I тарифним розрядом з дня зарахування до списків особового складу військової частини.
4.6. Військовослужбовцям, яким до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, грошове забезпечення за поточний місяць виплачено, за період з дня, коли вони стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення, у подальшому виплачується відповідна різниця у грошовому забезпеченні.
4.7. У разі призначення військовослужбовців з одних посад на інші оклади за новими посадами виплачуються з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за цими посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення.
4.8. Прапорщикам (мічманам), призначеним на посади офіцерського складу, з того дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше видання наказу про призначення, виплачуються посадові оклади, передбачені в штатах для осіб офіцерського складу за цими посадами.
Військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин, призначених на посади прапорщиків, з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення, виплачуються посадові оклади, передбачені в штатах для прапорщиків (мічманів) за цими посадами.
5. Посадові оклади військовослужбовців строкової військової служби
5.1. Військовослужбовцям строкової військової служби посадові оклади виплачуються залежно від займаних посад і тарифних розрядів, передбачених у штатах.
( Абзац другий пункту 5.1 вилучено на підставі Наказу Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 )
5.2. Особам, призваним на строкову військову службу, з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення у військову частину і до набуття права на одержання посадових окладів відповідно до пунктів 5.3, 6.4, 6.8 і 6.11 Положення виплачуються оклади за I тарифним розрядом.
5.3. У разі призначення військовослужбовців строкової військової служби з одних посад на інші посадові оклади за новими посадами виплачуються з дня підписання наказу про призначення.
6. Правила виплати окладів грошового утримання слухачам, ад'юнктам і докторантам, а також порядок виплати посадових окладів курсантам, ліцеїстам, вихованцям військово-музичних шкіл і військових частин
6.1. Слухачам військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів за період навчання виплачуються:
6.1.1. З числа осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), які перед зарахуванням на навчання перебувають на військовій службі, - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах до зарахування на навчання, та оклади за військовими званнями.
6.1.2. З числа осіб офіцерського складу, прийнятих (призваних) на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання у військові навчальні заклади або на курси з підвищення кваліфікації, - мінімальні посадові оклади, передбачені за первинною типовою офіцерською посадою "командир взводу", та оклади за військовими званнями.
6.1.3. З числа прапорщиків (мічманів), прийнятих на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання у військові навчальні заклади або на курси з підвищення кваліфікації, - мінімальні посадові оклади за I тарифним розрядом і оклади за військовими званнями.
6.2. Слухачам курсів підвищення кваліфікації за період навчання виплачуються:
з числа осіб офіцерського складу, які перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах, і оклади за військовими званнями;
з числа осіб офіцерського складу, прийнятих (призваних) на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання, - мінімальні посадові оклади, передбачені за первинною офіцерською посадою "командир взводу", і оклади за військовими званнями.
6.3. Курсантам військових навчальних закладів із числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, посадові оклади встановлюються залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня та курсу навчання.
6.4. Курсантам із числа військовослужбовців строкової військової служби посадові оклади виплачуються за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах до зарахування на навчання, але не нижче посадових окладів, передбачених для курсантів з числа осіб, які не перебували перед зарахуванням на навчання на військовій службі.
Курсантам із числа солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, виплачуються посадові оклади за останніми штатними посадами та оклади за військовими званнями.
6.5. Курсантам із числа дітей-сиріт і дітей, які залишилися без опіки батьків, посадові оклади виплачуються згідно з документами (копіями документів), які підтверджують відсутність батьків або ухилення їх від утримання дітей.
6.6. Курсантам, які залишилися без батьків у період навчання у військовому навчальному закладі, посадові оклади виплачуються після надходження (подання) у навчальний заклад відповідних документів (копій документів) з 1 числа місяця, наступного за місяцем, в якому вони залишилися без батьків.
6.7. Посадові оклади, передбачені для курсантів військових навчальних закладів із числа військовослужбовців строкової військової служби та осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, з 1 числа місяця, наступного за екзаменаційною сесією семестру, підвищуються:
особам, які мають за результатами чергової екзаменаційної сесії тільки відмінні оцінки, - на 50 відсотків;
особам, які мають за результатами чергової екзаменаційної сесії відмінні та добрі оцінки, - на 25 відсотків.
Диференційовані оцінки за заліки, стажування (практику), курсові роботи (проекти, завдання) під час визначення права курсантів на підвищення окладів на 50 або 25 відсотків враховуються нарівні з оцінками, отриманими на іспитах.
Курсантам, які з поважних причин повністю або частково не склали заліки та іспити, підвищені на 50 чи 25 відсотків посадові оклади виплачуються до 1 числа місяця, наступного за місяцем, в якому їм встановлені індивідуальні строки складання заліків та іспитів.
Курсантам, залишеним з поважних причин на повторне навчання на цьому самому курсі, посадові оклади на повторному році навчання до результатів чергової іспитової сесії виплачуються з урахуванням оцінок останньої іспитової сесії, яку вони склали.
Підвищені згідно з цим пунктом посадові оклади виплачуються на підставі наказів начальника військового навчального закладу, що видаються за результатами чергової іспитової сесії.
6.8. Оклади грошового утримання слухачам або посадові оклади курсантам виплачуються з початку навчального року.
За період з дня зарахування на навчання і до початку навчального року виплачуються:
6.8.1. Слухачам із числа осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), які перед зарахуванням на навчання перебували на військовій службі, - оклади за останніми штатними посадами, що вони займали у військових частинах, та оклади за військовими званнями.
6.8.2. Слухачам із числа осіб офіцерського складу, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу, - мінімальні посадові оклади, передбачені за первинною офіцерською посадою "командир взводу", та оклади за військовими званнями.
6.8.3. Курсантам із числа солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, і військовослужбовцям строкової служби - посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах, а солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - і оклади за військовими званнями.
6.8.4. Курсантам, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, - посадові оклади за I тарифним розрядом, що встановлені для військовослужбовців строкової військової служби.
6.9. Курсантам шкіл прапорщиків (мічманів), навчальних центрів та навчальних підрозділів з підготовки прапорщиків (далі - школи прапорщиків) з дня підписання наказу про зарахування на навчання виплачуються оклади:
6.9.1. Курсантам із числа військовослужбовців строкової військової служби - за останніми штатними посадами, але не менше посадового окладу за III тарифним розрядом, а з першого числа місяця, в якому передбачено звільнення у запас їх ровесників, - мінімальний посадовий оклад за I тарифним розрядом і оклад за військовим званням.
6.9.2. Курсантам із числа солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, - за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах, і оклади за військовими званнями.
6.9.3. Курсантам із числа осіб, які призвані на військову службу із запасу і направлені на навчання, - мінімальні посадові оклади за I тарифним розрядом і оклади за військовими званнями.
6.10. За період до зарахування на навчання виплачуються:
військовослужбовцям, які перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах, а солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - і оклади за військовими званнями;
військовослужбовцям, які не перебували перед зарахуванням на навчання на військовій службі, - оклади за I тарифним розрядом, що встановлені для військовослужбовців строкової служби.
6.11. Курсантам шкіл техніків, військових коледжів та відділень з підготовки прапорщиків при військових навчальних закладах виплачуються посадові оклади:
зарахованим на навчання безпосередньо після призову на строкову військову службу - посадові оклади за III тарифним розрядом, що встановлені для військовослужбовців строкової служби;
зарахованим на навчання з військових частин - за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах, але не менше посадового окладу за III тарифним розрядом, передбаченого для військовослужбовців строкової служби.
6.12. Курсантам навчальних частин, підрозділів, шкіл, курсів, навчальних загонів та навчальних центрів з підготовки сержантів, старшин і спеціалістів-солдатів, матросів виплачуються посадові оклади:
зарахованим на навчання безпосередньо після призову на військову службу - посадові оклади за I тарифним розрядом, передбачені для військовослужбовців строкової служби;
зарахованим на навчання з військових частин - за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах.
6.13. Військовослужбовцям, які закінчили військові навчальні заклади або курси підвищення кваліфікації, за період до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою (пункт 3.4 Положення), крім окладів за військовими званнями, виплачуються:
6.13.1. Тим, які мали у період навчання офіцерське звання, - посадові оклади, які вони одержують на день закінчення військового навчального закладу.
6.13.2. Тим, які не мали у період навчання офіцерських звань, - мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною офіцерською посадою "командир взводу".
Слухачам військових навчальних закладів, які в період навчання замість грошового забезпечення отримували стипендії, за період з дня, наступного за днем видання наказу про закінчення військового навчального закладу, і до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, грошове забезпечення виплачується за нормами, встановленими підпунктами 6.1.1-6.1.3 Положення.
Військовослужбовцям, зазначеним у підпунктах 6.13.1 і 6.13.2, оклади грошового утримання виплачуються з урахуванням пунктів 9.1, 9.3, 9.5 і 9.6 Положення.
Військовослужбовцям, звільненим з військової служби безпосередньо після закінчення військових навчальних закладів з присвоєнням офіцерських звань запасу, оклади грошового утримання, передбачені цим пунктом, не виплачуються.
6.14. Військовослужбовцям, які закінчили школи прапорщиків, школи техніків, військові коледжі та відділення з підготовки прапорщиків військових навчальних закладів і отримали військове звання прапорщика (мічмана), за період до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, на яку призначені, крім окладів за військовим званням прапорщика (мічмана), виплачуються посадові оклади за I тарифним розрядом.
6.15. Особам офіцерського складу, зарахованим до ад'юнктур і докторантур військових навчальних закладів і науково-дослідних установ, крім окладів за військовими званнями, виплачуються посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони займали до зарахування на навчання, але не вище:
6.15.1. Зарахованим до докторантур військових навчальних закладів - окладу начальника кафедри, в штат якої його призначено, або начальника кафедри, до якої його прикріплено згідно з наказом, в обох випадках зі стажем педагогічної роботи до 5 років.
6.15.2. Зарахованим до докторантур науково-дослідних установ - окладу начальника відділу (підрозділу), до якого його прикріплено згідно з наказом.
6.15.3. Зарахованим до ад'юнктур військових навчальних закладів - окладу заступника начальника кафедри, в штат якої його призначено, або начальника кафедри, до якої його прикріплено згідно з наказом, в обох випадках зі стажем педагогічної роботи до 5 років.
6.15.4. Зарахованим до ад'юнктур науково-дослідних установ - окладу старшого наукового співробітника відділу (підрозділу), до якого його прикріплено згідно з наказом.
6.16. Військовослужбовцям, відрахованим з військових навчальних закладів, ад'юнктур чи докторантур, з дня відрахування виплачуються:
6.16.1. Військовослужбовцям, які перед зарахуванням до військових навчальних закладів займали посади у військових частинах (крім військовослужбовців строкової військової служби, відрахованих як такі, що не оволоділи програмою навчання, через небажання навчатись або недисциплінованість), - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах до зарахування на навчання.
6.16.2. Військовослужбовцям, які не мають офіцерських звань і не перебували перед зарахуванням до військового навчального закладу на військовій службі, а також військовослужбовцям строкової військової служби, відрахованим як такі, що не оволоділи програмою навчання, через небажання навчатись або недисциплінованість, - оклади за I тарифним розрядом, передбачені для військовослужбовців строкової військової служби.
6.16.3. Особам офіцерського складу, відрахованим з ад'юнктур чи докторантур, - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах до зарахування на навчання, але не більше окладів, які вони одержували в ад'юнктурі чи докторантурі.
Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, відрахованим з військових навчальних закладів, та особам офіцерського складу, відрахованим з ад'юнктур чи докторантур, виплачуються також оклади за військовими званнями.
Оклади грошового утримання військовослужбовцям, зазначеним у підпунктах 6.16.2 і 6.16.3, виплачуються із застосуванням в належних випадках пунктів 9.1, 9.4-9.7 Положення.
6.17. Військовослужбовцям, відрахованим зі шкіл прапорщиків, шкіл техніків, військових коледжів та відділень з підготовки прапорщиків військових навчальних закладів, з дня відрахування виплачуються:
6.17.1. Військовослужбовцям, які перед зарахуванням на навчання займали посади у військових частинах (крім військовослужбовців строкової військової служби, відрахованих як такі, що не оволоділи програмою навчання, через небажання навчатись або недисциплінованість), - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали у військових частинах, а прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - і оклади за військовими званнями.
6.17.2. Військовослужбовцям, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, а також військовослужбовцям строкової служби, відрахованим як такі, що не оволоділи програмою навчання, через небажання навчатись або недисциплінованість, - посадові оклади за I тарифним розрядом, що встановлені для військовослужбовців строкової служби.
Оклади грошового утримання військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 6.17.1, виплачуються з урахуванням пунктів 9.1 і 9.4 Положення.
6.18. Слухачам військових навчальних закладів, зарахованим на навчання з інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства України, з початку навчального року виплачуються:
6.18.1. Особам офіцерського складу Прикордонних військ України, Служби безпеки України, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства України, - оклади грошового утримання та відсоткова надбавка за вислугу років на загальних підставах.
6.18.2. Особам начальницького складу органів Міністерства внутрішніх справ України - оклади за останніми основними посадами, оклади за спеціальними званнями і відсоткова надбавка за вислугу років у встановлених для них розмірах.
6.19. Ліцеїстам військових ліцеїв з числа дітей-сиріт та дітей, які залишилися без опіки батьків, вихованцям військово-музичних шкіл і військових частин посадові оклади виплачуються з дня зарахування на навчання до військового ліцею (на виховання до військової частини).
6.20. Випускникам військових ліцеїв із числа дітей-сиріт та дітей, які залишилися без опіки батьків, вихованцям військово-музичних шкіл і військових частин посадові оклади виплачуються до дня закінчення канікулярної відпустки, передбаченої для них після закінчення ліцею, школи, а вихованцям-музикантам військових частин, зарахованим після досягнення призовного віку на строкову військову службу, - до дня зарахування на строкову військову службу.
Особам, відрахованим з військових ліцеїв, військово-музичних шкіл і військових оркестрів військових частин, посадові оклади виплачуються до дня відрахування з ліцею, школи, військового оркестру військових частин.
7. Правила виплати окладів грошового утримання військовослужбовців за час тимчасового виконання обов'язків за посадою
7.1. Особам офіцерського складу (крім зазначених у пунктах 7.10 і 7.11 Положення), прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, допущеним наказом командира (начальника) до тимчасового виконання вакантної посади терміном до шести місяців або до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою терміном до чотирьох місяців у тій самій військовій частині, за час виконання обов'язків за цими посадами виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються (з урахуванням пункту 7.3 Положення).
( Пункт 7.1 в редакції Наказу Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 )
7.2. Строк тимчасового виконання обов'язків за посадою обчислюється з дня, з якого військовослужбовець став до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання командиром військової частини наказу про його допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадами, і до дня звільнення з посади включно.
7.3. Посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) при тимчасовому виконанні посад виплачуються з дотриманням таких умов:
7.3.1. Військовослужбовцю, допущеному до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою, оклад за цією посадою виплачується, якщо військовослужбовець, який постійно займає посаду, а також його заступники і помічники-військовослужбовці незалежно від їх функціональних обов'язків тимчасово вибули з військової частини або в установленому порядку звільнені від службових обов'язків.
7.3.2. Військовослужбовцям - начальникам штабів військових частин і підрозділів, заступникам і помічникам командирів і начальників усіх найменувань незалежно від їх функціональних обов'язків у разі тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами безпосередніх командирів і начальників виплачуються оклади за основними посадами. У разі тимчасового виконання зазначеними військовослужбовцями обов'язків за вакантними посадами безпосередніх командирів і начальників виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються, на загальних підставах.
7.3.3. У разі тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими встановлені оклади в розмірах від мінімуму до максимуму, оклади за цими посадами виплачуються в розмірах, установлених командиром (начальником).
При цьому особам офіцерського складу, допущеним до виконання обов'язків за посадами науково-педагогічного (педагогічного) складу, виплачуються оклади з урахуванням стажу їх педагогічної роботи.
( Абзац другий підпункту 7.3.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 )
7.3.4. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами офіцерського складу, виплачуються посадові оклади, передбачені в штатах для осіб офіцерського складу на цих посадах.
7.3.5. Солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами прапорщиків (мічманів), виплачуються посадові оклади за посадами, що тимчасово виконуються.
7.4. Військовослужбовцям строкової військової служби, допущеним наказом командира військової частини до тимчасового виконання обов'язків за іншими посадами у тій самій військовій частині, оклади з дотриманням правил, передбачених пунктами 7.2 і 7.3 Положення, виплачуються:
у разі тимчасового виконання обов'язків за посадами рядового, сержантського та старшинського складу - за посадами, що тимчасово виконуються;
( Абзац третій пункту 7.4 виключено на підставі Наказу Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 )
у разі тимчасового виконання обов'язків за посадами офіцерського складу - мінімальні посадові оклади, встановлені для військовослужбовців, прийнятих на військову службу за контрактом, за I тарифним розрядом.
7.5. За періоди перебування військовослужбовців, допущених до тимчасового виконання обов'язків за посадами, у відпустці, службовому відрядженні, на навчанні, лікуванні або у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою виплачуються оклади за основними посадами.
7.6. Різниця в окладах за основною посадою і посадою, що тимчасово виконується, виплачується за минулий місяць (місяці) одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць, а військовослужбовцям, відрядженим до нового місця служби (навчання) або звільненим з військової служби, - при вибутті з військової частини.
7.7. Військовослужбовцям, крім зазначених у пунктах 7.8 і 7.10 Положення, допущеним до тимчасового виконання посад в іншій військовій частині, оклади за посадами, що тимчасово виконуються, не виплачуються.
7.8. Особам офіцерського складу, які займають посади лікарів, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами лікарів в іншій військовій частині, оклади за посадами, що тимчасово виконуються, виплачуються в порядку, встановленому пунктами 7.2, 7.3 і 7.6 Положення.
7.9. Військовослужбовцям, призначеним на вакантні посади з більшими окладами, які вони тимчасово виконували, оклади за цими посадами виплачуються з того дня, з якого вони стали до тимчасового виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадою.
7.10. Особам офіцерського складу, які перебувають у розпорядженні, допущеним наказом відповідного командира (начальника), у розпорядженні якого вони перебувають, до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами за їх спеціальністю, за час фактичного виконання обов'язків за цими посадами виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються (з урахуванням підпунктів 7.3.3 та 9.5.6 Положення).
У такому самому порядку виплачуються оклади особам офіцерського складу, які перебувають у розпорядженні, допущеним в інтересах бойової підготовки до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами за їх спеціальністю наказом командира військової частини, в якій офіцери проходили службу до звільнення з посади і продовжують перебувати після зарахування у розпорядження.
7.11. Особам офіцерського складу, допущеним у період перебування у розпорядженні до тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами, оклади за невакантними посадами, що тимчасово виконуються, не виплачуються.
8. Правила виплати посадових окладів у зв'язку з переходом військової частини на новий штат
8.1. У разі переходу військової частини на новий штат особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним наказом командира військової частини до виконання обов'язків за посадою за новим штатом, оклади за цими посадами виплачуються з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня оголошення в наказі командира військової частини про перехід на новий штат і дня отримання військовою частиною нового штату.
Якщо найменування посад не змінилися, але змінились оклади за ними, то встановлені нові оклади виплачуються з дня оголошення в наказі командира військової частини про перехід на новий штат, але не раніше дня отримання військовою частиною нового штату.
8.2. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним у зв'язку з переходом військової частини на новий штат до виконання обов'язків за новими для них посадами в період, коли вони перебувають у відпустці, на лікуванні (у тому числі у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою), у службовому відрядженні чи на навчанні, - із збереженням посад за місцем служби - до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за цими посадами, виплачуються оклади за основними посадами, які вони займали раніше, із застосуванням до тих, хто перебуває на лікуванні в лікувальних закладах і у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою, термінів, передбачених пунктами 10.1 і 10.2 Положення.
8.3. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним у зв'язку з переходом військової частини на новий штат до виконання обов'язків за новими для них посадами, і які після того, як стали до їх виконання, вибули у відпустку, на лікування, у службове відрядження або на навчання із збереженням посад за місцем служби, виплачуються оклади за цими посадами.
8.4. Військовослужбовцям строкової військової служби, призначеним у зв'язку з переходом військової частини на новий штат на посади рядового, сержантського і старшинського складу, оклади за цими посадами виплачуються з дня підписання наказу про призначення, а допущеним до виконання обов'язків за посадами прапорщиків (мічманів), осіб офіцерського складу - з того дня, з якого вони стали до тимчасового виконання обов'язків за посадою (з урахуванням пункту 7.2 Положення), але в усіх випадках - не раніше дня оголошення в наказі командира військової частини про перехід на новий штат і дня одержання військовою частиною нового штату.
8.5. Викладені у пунктах 8.2-8.4 Положення правила виплати посадових окладів застосовуються також у разі внесення змін до штату.
9. Правила виплати окладів грошового утримання військовослужбовцям у період перебування у розпорядженні
9.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, звільненим від посад, які вони займають (у тому числі у зв'язку з переходом військової частини на новий штат, частковою зміною штату), з дня, наступного за днем звільнення від займаних посад, оклади грошового утримання виплачуються з розрахунку:
за перші два місяці - окладів за військовим званням і за останніми основними посадами;
за два наступних місяці - тільки окладів за військовими званнями.
Після закінчення перших двох місяців перебування осіб офіцерського складу в розпорядженні посадові оклади можуть виплачуватися протягом наступних двох місяців тільки за рішенням Міністра оборони України або Державного секретаря Міністерства оборони України, начальника Генерального штабу Збройних Сил України та головнокомандувачів видів Збройних Сил України, а прапорщикам (мічманам), які проходять службу за контрактом, - за рішенням командувача корпусу, прирівняних до нього осіб і вище.
( Абзац четвертий пункту 9.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 )
Після чотирьох місяців безперервного перебування у розпорядженні оклади грошового утримання особам офіцерського складу можуть виплачуватись у виняткових випадках тільки за рішенням Міністра оборони України та начальника Генерального штабу Збройних Сил України. Клопотання про продовження строків виплати окладів грошового утримання подаються за підпорядкованістю командирами військових частин, у списках яких вони перебувають.
( Абзац п'ятий пункту 9.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони N 134 від 14.05.2003 )
9.2. Днем звільнення військовослужбовця з посади, яку він займає, вважається день закінчення здавання справ і складання обов'язків за посадою в межах строків, установлених Статутом внутрішньої служби Збройних Сил України і Положенням про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України.
Якщо тривалість здавання справ і складання обов'язків за посадою не визначена, то вона встановлюється командиром військової частини, але не більше 10 днів. Строк здавання справ і складання обов'язків за посадою новопризначеній посадовій особі обчислюється з дня прибуття її у військову частину.
Днем звільнення з посади військовослужбовців розформованих військових частин вважається день закінчення здавання справ і складання обов'язків за посадою в межах установлених строків, але не пізніше дня закінчення розформування військової частини, визначеного директивою вищого штабу.
9.3. Днем зарахування у розпорядження військовослужбовців, які закінчили військові навчальні заклади, ад'юнктури чи докторантури військових навчальних закладів і науково-дослідних установ, вважається:
для військовослужбовців, які не мали в період навчання офіцерських звань, - день, наступний за днем видання наказу Міністра оборони України про присвоєння офіцерських звань;
для осіб офіцерського складу - день, наступний за днем видання відповідним начальником наказу про закінчення військового навчального закладу, ад'юнктури чи докторантури.
9.4. У випадках відрахування військовослужбовців з військових навчальних закладів, ад'юнктур чи докторантур днем зарахування їх у розпорядження вважається день, наступний за днем видання відповідним начальником наказу про відрахування.
9.5. Під час визначення права на одержання окладів грошового утримання в передбачені пунктом 9.1 Положення строки перебування військовослужбовців у розпорядженні не зараховуються періоди їх перебування:
9.5.1. На лікуванні у госпіталях, лазаретах, клініках, лікарнях та інших аналогічних їм лікувальних закладах або підрозділах.
9.5.2. У санаторіях і будинках відпочинку, куди військовослужбовці після перебування на лікуванні у госпіталях, лазаретах, клініках, лікарнях та інших аналогічних їм лікувальних закладах або підрозділах направлені згідно з висновком військово-лікарської комісії.
9.5.3. На лікуванні в спеціалізованих туберкульозних санаторіях у зв'язку із захворюванням на відкриту форму туберкульозу.
9.5.4. У відпустці для лікування у зв'язку з хворобою згідно з висновком військово-лікарської комісії.
9.5.5. Під арештом у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності, у разі закриття кримінальної справи або винесення виправдувального вироку - з дня арешту і до дня звільнення включно.
9.5.6. На вакантних посадах, до яких особи офіцерського складу тимчасово допускались (пункт 7.10 Положення), - з дня, з якого вони стали до тимчасового виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадами, і до дня звільнення з посади включно.
9.5.7. У черговій відпустці та у відпустці, яка надається військовослужбовцям, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до відповідної категорії для встановлення пільг і компенсацій.
9.6. Виплата особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, окладів грошового утримання, на одержання яких вони втратили право у зв'язку з перебуванням у розпорядженні, поновлюється:
9.6.1. Призначеним на посади - з дня видання наказу про призначення, при цьому за період з дня видання наказу про призначення і до дня, з якого військовослужбовці стали до виконання обов'язків за посадою, виплачуються оклади за основними посадами, які раніше займались. Ці оклади виплачуються після вступу військовослужбовців на посаду.
9.6.2. Направленим на лікування в лікувальні заклади або підрозділи, зазначені у пункті 9.5 Положення, - з дня направлення, при цьому оклади виплачуються до дня повернення до місця перебування у розпорядженні включно, а тим, хто вибув у відпустку для лікування у зв'язку з хворобою за висновками військово-лікарської комісії, - до дня закінчення відпустки включно.
9.6.3. Слухачам та курсантам, зарахованим у військові навчальні заклади на стаціонарне навчання або очну ад'юнктуру чи докторантуру, - з дня направлення на навчання.
9.6.4. Особам, які вибули у чергову відпустку та у відпустку, що надається військовослужбовцям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до відповідної категорії для встановлення пільг і компенсацій, - з дня вибуття у відпустку, зазначеного у наказі командира військової частини, при цьому оклади виплачуються до дня закінчення відпустки включно.
9.7. Військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з посад, які вони займали, оклади за останніми основними посадами виплачуються до призначення на інші посади, направлення на навчання у військові навчальні заклади або звільнення з військової служби, але не більш ніж за поточний місяць. Після цього виплачуються оклади за I тарифним розрядом, що встановлені для військовослужбовців строкової військової служби.
9.8. Військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з посад у зв'язку з позбавленням сержантських чи старшинських військових звань або за недисциплінованість, з дня звільнення й до призначення на посади чи звільнення з військової служби виплачуються оклади за I тарифним розрядом, що встановлені для військовослужбовців строкової військової служби.
9.9. Особам офіцерського складу, які були відряджені до державних органів, з дня їх повернення до Міністерства оборони України, але не раніше дня, до якого їм виплачено грошове забезпечення у державних органах, і до дня, з якого військовослужбовці стали до виконання обов'язків за новими посадами, на які призначені, з дня зарахування на навчання у військові навчальні заклади чи звільнення з військової служби виплачуються (із застосуванням пунктів 9.1, 9.5 і 9.6 Положення) оклади за військовим званням і посадою, які вони одержували за місцем відрядження.
10. Правила виплати окладів грошового утримання військовослужбовцям за час хвороби
10.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, у тому числі тим, хто перебуває в розпорядженні, за весь період безперервного перебування на лікуванні в лікувальних закладах чи у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою згідно з висновком військово-лікарської комісії, але не більше чотирьох місяців з дня вибуття з військової частини (крім випадків, коли чинним законодавством України передбачено більш тривалі терміни перебування на лікуванні), виплачуються оклади за військовими званнями і оклади за останніми основними посадами, які вони займали.