• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України | Наказ від 19.12.2022 № 948
Реквізити
  • Видавник: Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 19.12.2022
  • Номер: 948
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 19.12.2022
  • Номер: 948
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД, ТЕРИТОРІЙ ТА ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.12.2022 м. Київ № 948
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16 лютого 2023 р. за № 293/39349
Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України
( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 22 лютого 2023 року № 100 )
Відповідно до пункту 3 Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1997 року № 252, з метою поліпшення обслуговування громадян під час користування залізничним транспортом
НАКАЗУЮ:
( преамбула із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства  розвитку громад, територій та інфраструктури України від 22.02.2023 р. № 100 )
1. Затвердити Зміни до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 27 грудня 2006 року № 1196, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04 квітня 2007 року за № 310/13577, що додаються.
( пункт 1 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства  розвитку громад, територій та інфраструктури України від 22.02.2023 р. № 100 )
2. Управлінню залізничного транспорту (Федоренко О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Сектору зовнішніх комунікацій забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра В. Шкуракова.
 

Віце-прем'єр-міністр
з відновлення України - Міністр

Олександр КУБРАКОВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Виконувач обов'язків
Міністра економіки України

Денис КУДІН

Міністр соціальної
політики України

Оксана ЖОЛНОВИЧ

Міністр аграрної політики
та продовольства України

Микола СОЛЬСЬКИЙ

Голова Антимонопольного
комітету України

Ольга ПІЩАНСЬКА

Т. в. о. Голови
Державної служби України
з питань безпечності харчових
продуктів та захисту споживачів

Андрій ЛОРДКІПАНІДЗЕ

Голова Державної регуляторної
служби України

Олексій КУЧЕР

Урядовий Уповноважений
з прав осіб з інвалідністю

Тетяна БАРАНЦОВА

Голова ГО ВО СОІУ

В. В. НАЗАРЕНКО

Всеукраїнське громадське об'єднання
"Національна асамблея людей
з інвалідністю України"

(за вмовчанням)
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України
19 грудня 2022 року № 948
Зміни
до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України
1. У розділі 1:
1) в абзаці першому пункту 1.2 слово "публічного" виключити;
2) у пункті 1.7:
абзац чотирнадцятий виключити.
У зв'язку з цим абзаци п'ятнадцятий - вісімдесят п'ятий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - вісімдесят четвертим;
після абзацу сорок другого доповнити абзацом сорок третім такого змісту:
"Поїзд місцевий - поїзд, який обслуговується моторвагонним рухомим складом з вагонів, обладнаних місцями для сидіння як із зазначенням індивідуальної нумерації, так і без нумерації місць, та призначений для перевезення пасажирів і ручної поклажі на окремій дільниці у внутрішньому сполученні, що з'єднує інфраструктуру різних видів транспорту".
У зв'язку з цим абзаци сорок третій - вісімдесят четвертий вважати відповідно абзацами сорок четвертим - вісімдесят п'ятим;
після абзацу сорок дев'ятого доповнити абзацом п'ятдесятим такого змісту:
"Поїзд приміський швидкий - поїзд, сформований з вагонів, призначених для перевезення пасажирів та ручної поклажі (багажу) у приміському сполученні з нумерацією місць за приміським тарифом".
У зв'язку з цим абзаци п'ятдесятий - вісімдесят п'ятий вважати відповідно абзацами п'ятдесят першим - вісімдесят шостим;
абзац сімдесят п'ятий викласти в такій редакції:
"Сполучення приміське - перевезення пасажирів у межах приміської зони приміськими поїздами, сформованими з моторвагонного рухомого складу (електро- та дизель-поїздів тощо) або з класних вагонів з локомотивною тягою без нумерації місць та із зазначенням індивідуальної нумерації місць";
абзац вісімдесят перший викласти в такій редакції:
"Тариф приміський - вартість перевезення пасажирів у межах приміської зони в усіх категоріях приміських поїздів (вагонів), визначених перевізником";
3) пункт 1.8 доповнити новими абзацами такого змісту:
"Залежно від обсягів продажу проїзних документів та технології роботи пунктів продажу встановлюється спеціалізація їхньої роботи.
Квиткові каси, де кількість реалізованих проїзних документів (квитків) становить 50 і більше за добу, здійснюють оформлення проїзду у внутрішньому, міжнародному та приміському сполученнях.
На станціях, вокзалах, зупинкових пунктах, обсяг реалізації проїзних документів (квитків) на яких менше 50 за добу, перевізник забезпечує роботу квиткових кас з урахуванням технології та місцевих умов, графіка руху поїздів.
Перевізник здійснює інформування пасажирів щодо регламенту роботи квиткових кас із використанням звукових та візуальних систем повідомлення".
2. Підпункт "з" пункту 3.1 розділу 3 викласти в такій редакції:
"з) особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше як одна особа, яка супроводжує особу з інвалідністю першої групи або дитину з інвалідністю)".
3. Розділ 4 викласти в такій редакції:
"РОЗДІЛ 4. ОФОРМЛЕННЯ ЗАМОВЛЕНЬ ДЛЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОРГАНІЗОВАНИХ ГРУП ПАСАЖИРІВ
4.1. Резервування місць для перевезення організованих груп пасажирів здійснюється на підставі заяви організатора перевезення, яка надається:
у письмовому вигляді - у спеціалізовану касу пункту продажу шляхом особистого звернення організатора перевезення або уповноваженої ним особи;
через електронні канали самообслуговування;
на електронну адресу, розміщену на офіційному сайті перевізника.
Строки прийому заяв через електронні канали зв'язку та порядок їх опрацювання встановлюються перевізником та розміщуються на офіційному сайті.
Заява на резервування місць подається перевізнику один раз. У разі зміни умов перевезення (заміна категорії вагона або чисельності групи (збільшення її складу)) додатково стягується різниця вартості та сплачується плата за резервування місць.
4.2. Заява від організатора перевезення - юридичної особи підписується її керівником. У заяві вказуються: повне найменування юридичної особи, її місцезнаходження, електронні адреси та контактні телефони відповідальних осіб, реквізити банку, який її обслуговує, дата від'їзду, бажаний номер поїзда, чисельність групи і категорія місць, станції відправлення і призначення, пункт продажу, в якому буде здійснюватися викуп зарезервованих місць.
У заяві, поданій фізичною особою - керівником групи, зазначаються дані паспорта громадянина України або документа, виданого уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що підтверджує громадянство іноземця, посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, надає право на в'їзд або виїзд з держави і визнається Україною: прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), серія (за наявності) та номер документа, дата видачі документа й уповноважений суб'єкт, що видав документ (код), а також місце проживання, електронна адреса, контактний телефон і пункт продажу, в якому буде здійснюватися викуп зарезервованих місць.
В окремих випадках, за узгодженням з перевізником, організатор перевезення може здійснити викуп зарезервованих місць у пункті зворотного виїзду в строки, визначені перевізником.
4.3. Заява на перевезення групи дітей віком від 6 до 18 років засвідчується підписом керівника закладу освіти за місцем навчання учасників групи або керівника відділу освіти чи виконувача їх обов'язків, або керівника юридичної (фізичної) особи - організатора перевезення.
Перевезення організованих груп дітей здійснюється відповідно до законодавства України.
4.4. Оформлення групових проїзних документів пунктами продажу або через електронні канали зв'язку здійснюється на підставі списку учасників поїздки, завіреного підписом представника організатора перевезення та печаткою (за наявності). У списку групи зазначається така інформація:
дані керівника організованої групи пасажирів;
прізвища та власні імена пасажирів;
для осіб, які згідно з нормативно-правовими актами мають право на проїзд зі знижкою вартості, додатково зазначається номер посвідчення та пільга, для дітей - рік народження (число, місяць, рік).
4.5. Заяву на перевезення організованої групи, подану організатором перевезення, опрацьовує перевізник та надає інформацію про стан її виконання в наступні строки:
а) у разі подання заяви не пізніше ніж за 15 діб до дати відкриття попереднього продажу проїзних документів - не більше 10 діб;
б) у разі подання заяви менше ніж за 14 діб до дати відкриття попереднього продажу проїзних документів та не пізніше ніж за 15 діб до дати відправлення поїзда - не більше 10 діб за умови наявності вільних місць та технічної можливості формування додаткових поїздів або включення додаткових вагонів;
в) у разі отримання заяви за 14 - 7 діб до відправлення поїзда - до 5 діб за умови наявності технічної можливості формування додаткових поїздів або включення додаткових вагонів;
г) в усіх інших випадках строк опрацювання та викупу зарезервованих місць визначається перевізником.
У період масових перевезень, під час святкових та передсвяткових днів резервування місць для організованих груп пасажирів може забезпечуватися перевізником на додаткові або спеціальні пасажирські поїзди.
4.6. Плата за резервування місць нараховується та стягується пунктом продажу під час прийому заяви від організатора перевезення або під час її подачі через електронні канали самообслуговування.
4.7. Організатор перевезення у строк до 6 діб з дня отримання повідомлення від перевізника про стан виконання замовлення повинен викупити зарезервовані місця у визначеному пункті продажу чи через електронні канали зв'язку.
В окремих випадках, не передбачених цим розділом, перевізник за узгодженням із організатором перевезення може встановлювати інші строки викупу проїзних документів.
4.8. Місця, не викуплені організатором перевезення у визначений перевізником строк, передаються у загальний продаж, замовлення анулюється, плата за резервування місць не повертається.
4.9. На всіх проїзних документах, оформлених для перевезення групи, за винятком пільгових, зазначаються прізвище та власне ім'я керівника групи.
Списки груп, оформлення проїзду яких провадиться в пунктах продажу, завіряються штемпелем каси, на них проставляються час та дата оформлення, прізвище та підпис квиткового касира.
Списки груп, оформлення проїзду яких провадиться через електронні канали самообслуговування, роздруковуються на паперовому носії та/або зберігаються в електронному вигляді і пред'являються під час посадки та контролю в пасажирському поїзді в електронному вигляді.
Оформлення пільгових проїзних документів для пасажирів, які їдуть у складі організованої групи, здійснюється на окремих бланках проїзних документів із зазначенням прізвища, власного імені пасажира, шифру пільги та групового проїзного документа.
У разі заміни керівника групи зміна прізвища та власного імені на групових проїзних документах здійснюється один раз за умови подання письмової заяви організатора перевезення в пункті відправлення поїзда не пізніше ніж за 3 години до відправлення поїзда.
Заміна списків для групових перевезень, в тому числі сформованих в електронному вигляді, можлива в пункті оформлення проїзних документів за заявою керівника групи або через електронні канали самообслуговування один раз, не пізніше ніж за 3 години до відправлення поїзда, зазначеного у проїзних документах.
У разі зміни статусу учасника поїздки заміна пільгового проїзного документа на повний здійснюється шляхом доплати різниці вартості проїзду та плати за резервування місць.
4.10. У разі невиконання перевізником замовлення в повному обсязі або невиконання умов замовлення, зазначених у заяві на резервування місць, та пов'язаної з цим відмови від оформлення перевезення групи кошти, сплачені за послугу з резервування місць, повертаються повністю.
4.11. Резервування місць та оформлення проїзду групи дітей здійснюється перевізником, як правило, у напрямку "туди і назад", у тому числі з пунктів пересадки, про що пункт оформлення проїзду групи дітей повідомляє пункт посадки, висадки або пересадки групи. Начальник вокзалу (станції) та поїзда (старший стюард) або уповноважені ними особи зобов'язані керувати посадкою дітей у поїзд та їх висадкою з нього.
4.12. Якщо згідно із заявою замовлено окремий(і) поїзд(и) або вагон(и), вартість перевезення сплачується за всю кількість місць цього (цих) поїзда(ів) або вагона (ів)".
4. У розділі 10:
1) в абзаці восьмому пункту 10.4 цифру та слова "2-місними купе" замінити словами "одномісним купе підвищеного комфорту";
2) у пункті 10.11 слова "колясок-протезів" замінити словами "крісел колісних";
3) у пункті 10.12 слова "інвалідних моторних трьох- та чотириколісних колясок" замінити словами "крісел колісних з електроприводом та електроскутерів";
4) абзац перший пункту 10.14 викласти в такій редакції:
"10.14. Оплата за перевезення у внутрішньому сполученні великих собак, дрібних кімнатних тварин та кімнатних декоративних птахів пасажирами в пасажирських вагонах усіх категорій поїздів (крім поїздів приміських та приміських швидких), у тому числі в багажних вагонах, сплачується за особину чи місце як за 20 кг багажу незалежно від наявності ручної поклажі".
5. Пункт 12.4 розділу 12 викласти в такій редакції:
"12.4. Плата за послуги з резервування місць для групових перевезень пасажирів стягується в порядку та розмірі, визначених перевізником".
6. У розділі 13:
1) пункт 13.1 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Перевізник на замовлення організатора перевезення може надати спеціальні пасажирські вагони або поїзди для перевезення пасажирів, багажу чи вантажобагажу на договірних умовах";
2) абзац другий пункту 13.6 викласти в такій редакції:
"Під час оформлення комплекту перевізних документів за пробіг вагонів, не пристосованих для перевезення пасажирів, стягується плата за встановленими тарифами залежно від завантаження вагона".
7. У розділі 14:
1) заголовок розділу 14 викласти в такій редакції:
"РОЗДІЛ 14. ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОСІБ, УЗЯТИХ ПІД ВАРТУ ТА ЗАСУДЖЕНИХ";
2) пункти 14.1 - 14.3, 14.5, 14.6 викласти в такій редакції:
"14.1. Перевезення осіб, узятих під варту та засуджених, здійснюється АТ "Укрзалізниця" в пасажирських вагонах спеціальної конструкції на договірних засадах.
14.2. Стягнення плати за перевезення осіб, узятих під варту та засуджених, та варти в пасажирському вагоні спеціальної конструкції АТ "Укрзалізниця" здійснюється за місця, призначені:
для проїзду варти - за тарифом нефірмового плацкартного вагона відповідної категорії поїзда, з яким слідує вагон, як за 8 посадочних місць;
для перевезення осіб, узятих під варту та засуджених, за тарифом загального вагона відповідної категорії поїзда, з яким слідує вагон, як за 42 пасажири, незалежно від його фактичної населеності.
14.3. Оформлення перевезення осіб, узятих під варту та засуджених, та варти, що супроводжує цих осіб, здійснюється за перевізними документами форми ЛУ-12В";
"14.5. Страховий збір (страховий платіж) за осіб, узятих під варту та засуджених, та варти, яка їх супроводжує, сплачується на загальних підставах, виходячи з кількості осіб, на яку здійснюється оформлення проїзду, тобто за 50 пасажирів.
14.6. У разі оформлення заявки на перевезення осіб, узятих під варту та засуджених, АТ "Укрзалізниця" може здійснювати оформлення перевезень з відстрочкою платежу".
8. В абзаці дев'ятому пункту 15.7 розділу 15 слово "місцевих" замінити словом "пасажирських".
9. Пункт 19.11 розділу 19 викласти в такій редакції:
"19.11. Якщо пасажир відмовився від поїздки з особистих причин у термін:
а) не менше ніж за 24 години до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і плацкарти;
б) від 24 до 6 годин до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і 50 відсотків вартості плацкарти;
в) менше ніж за 6 годин до відправлення поїзда, але не більше 1 години після його відправлення, то йому виплачується тільки вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується".
10. Пункт 20.3 розділу 20 викласти в такій редакції:
"20.3. У разі здійснення на проїзних документах відмітки про повернення:
а) не пізніше ніж за 5 діб до відправлення поїзда, вказаного в проїзному документі, повертається повністю вартість квитка і плацкарти;
б) менше ніж за 5 діб, але не пізніше ніж за 3 доби до відправлення поїзда, вказаного в проїзному документі, повертається повністю вартість квитка і 50 відсотків вартості плацкарти;
в) менше ніж за 3 доби до відправлення поїзда, але не пізніше 1 години після відправлення поїзда, вказаного в проїзному документі, повертається лише вартість квитка, вартість плацкарти не повертається;
г) пізніше 1 години після відправлення поїзда, на який оформлено проїзний документ, повернення платежів не проводиться".
11. Пункт 30.2 розділу 30 викласти в такій редакції:
"30. 2. До перевезення у вагоні автомобілевозі приймаються автомобілі від фізичних та юридичних осіб за письмовою заявою відправника.
За наявності технічної можливості у перевізника заява на резервування місця у вагоні автомобілевозі та оформлення перевізного документа на перевезення автомобіля може бути направлена через електронні сервіси".
12. У розділі 32:
1) абзаци третій та четвертий пункту 32.12 викласти в такій редакції:
"На станціях і зупинкових пунктах, де обсяг продажу менший 50 квитків, перевізник може встановлювати інший порядок продажу з урахуванням місцевих умов, про що перевізник зобов'язаний інформувати пасажирів.
Оформлення квитків з таких станцій та зупинкових пунктів здійснюється у вагонах приміських поїздів провідниками пасажирських вагонів або квитковими касирами (роз'їзними), які на шляху прямування поїзда здійснюють перевірку наявності у пасажирів квитків та забезпечують їх оформлення. Під час виконання посадових обов'язків працівники перевізника повинні бути одягнені у формений одяг, мати нагрудний знак (бейдж) та службове посвідчення";
2) у підпункті "а" пункту 32.28 слово "міліції" замінити словом "поліції".
13. У розділі 39 після пункту 39.6 доповнити пунктами 39.7 та 39.8 такого змісту:
"39.7. Поїзд приміський швидкий (ПШ) - поїзд, сформований з вагонів, призначених для перевезення пасажирів та ручної поклажі (багажу) у приміському сполученні з нумерацією місць за приміським тарифом.
39.8. Місцевий поїзд - поїзд, який обслуговується моторвагонним рухомим складом з вагонів 1-го класу, з можливим включенням вагонів 2-го класу, обладнаних місцями для сидіння із зазначенням індивідуальної нумерації та без нумерації місць (вимоги: маршрутна швидкість 45 км/год і більше за допустимої швидкості до 120 км/год)".
У зв'язку з цим пункти 39.7 - 39.17 вважати відповідно пунктами 39.9 - 39.19.
14. Доповнити Правила новим розділом такого змісту:
"РОЗДІЛ 40. ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ МІСЦЕВИМИ ПОЇЗДАМИ
40.1. Перевезення пасажирів і ручної поклажі у внутрішньому сполученні на окремій дільниці, що з'єднує інфраструктуру різних видів транспорту, здійснюється місцевими поїздами у вагонах 1-го класу (можливе включення вагонів 2-го класу).
Оформлення проїзду здійснюється без унесення в проїзний документ персональних даних пасажира (прізвища та власного імені), за винятком пільгових проїзних документів.
40.2. Вартість проїзду встановлюється незалежно від місця посадки/висадки пасажира за тарифом, затвердженим відповідно до законодавства.
Вартість проїзду окремих категорій пасажирів, які мають право на пільги та знижки, визначається шляхом застосування окремо до вартості квитка та плацкарти коефіцієнта, що відповідає відсотку знижки, встановленому законодавством.
40.3. Кожний пасажир має право перевезти з собою безоплатно багаж чи ручну поклажу відповідно до норм, визначених у розділі 15 цих Правил.
40.4. Проїзний документ для проїзду в місцевих поїздах є дійсним 24 години з часу та дати, зазначених у проїзному документі.
У разі якщо строк дії проїзного документа закінчується на шляху прямування пасажира, то такий проїзний документ є дійсним до моменту завершення поїздки.
40.5. Попередній продаж проїзних документів для проїзду в місцевих поїздах провадиться у строки, визначені перевізником.
40.6. У разі відмови пасажира з особистих причин скористатися послугою з перевезення йому виплачується повна вартість квитка і плацкарти. При цьому повернення платежів за проїзні документи, строк дії яких закінчився, перевізником не здійснюється.
У разі повернення проїзного документа пасажир сплачує плату за послуги з повернення (комісійний збір). Кошти, сплачені за оформлення проїзного документа, не повертаються.
40.7. На проїзних документах, оформлених для проїзду місцевим поїздом, який курсує на окремій дільниці, що з'єднує інфраструктуру різних видів транспорту, не проставляються відмітки "Зупинка з продовженням терміну дійсності квитка", "Припинення поїздки на шляху прямування" та не здійснюється переоформлення проїзних документів і повернення коштів за непрослідувану відстань.
40.8. Посадка в місцевий поїзд за проїзними документами, строк дії яких закінчився, забороняється".
15. У тексті Правил слово "ПАТ" замінити словом "АТ".
16. Додатки 2 та 5 викласти в новій редакції, що додається.
 

Начальник Управління
залізничного транспорту

Олександр ФЕДОРЕНКО
 
Додаток 2
до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України
(пункт 5.6 розділу 5)
Перелік категорій громадян, які користуються пільгами на залізничному транспорті
N з/п Перелік пільгових категорій Зміст пільги та застосування норми Назва документа, згідно з яким оформлюється безплатний та пільговий проїзд Підстава для надання пільги
1 2 3 4 5
1. У внутрішньому (міжнародному) сполученні
1.1 Герої Радянського Союзу Безплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у м'якому вагоні з двомісними купе "СВ" швидкого поїзда у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД "Книжка Героя Советского Союза и книжка талонов на право получения бесплатного проездного билета"* Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
1.2 Особи, нагороджені орденами Слави трьох ступенів Безплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у м'якому вагоні з двомісними купе "СВ" швидкого поїзда у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД "Орденская книжка и книжка талонов"* Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
1.3 Особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни I, II груп Безплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД у купейному вагоні швидкого поїзда. При прямуванні у м'якому вагоні з двомісними купе "СВ" різниця сплачується у розмірі 50 % "Удостоверение инвалида Отечественной войны и лист талонов".*
"Удостоверение инвалида о праве на льготы и лист талонов"*
Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
50 % знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД "Удостоверение инвалида Отечественной войны".*
"Удостоверение инвалида о праве на льготу"*
Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
1.4 Супровідник особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни I групи (не більше одного) Під час супроводження в період з 01 жовтня до 15 травня 50 % знижки без обмеження кількості поїздок у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД "Удостоверение инвалида Отечественной войны I группы"* Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
Під час супроводження особи з інвалідністю, яка прямує за безплатним проїзним документом, 50 % знижки вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД "Удостоверение инвалида о праве на льготу I группы и лист талонов для сопровождающего"* Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
1.5 Особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни III групи та особи, прирівняні до особи з інвалідністю 50 % знижки вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД.
50 % знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД
"Удостоверение инвалида Отечественной войны и лист талонов".*
"Удостоверение инвалида о праве на льготы и лист талонов"*
Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
1.6 Учасники бойових дій у період Другої світової війни та особи, прирівняні за пільгами до них 50 % знижки вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у внутрішньому та міжнародному сполученнях з країнами СНД "Удостоверение участника войны и лист талонов".*
"Удостоверение о праве на льготы и лист талонов"*
Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
1.7 Батьки і дружини військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, одержаного під час захисту колишнього СРСР, або при виконанні інших обов'язків військової служби чи внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті 50 % знижки вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у міжнародному сполученні з країнами СНД Посвідчення про право на пільги та лист талонів Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
1.8 Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю) 50 % знижки вартості проїзду у період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому сполученні Пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію "дитина з інвалідністю" (для дітей).
Довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу
Закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".
Закон України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю".
Закон України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".
Наказ Міністерства соціальної політики України від 21 вересня 2015 року № 946 "Про затвердження форми та Порядку видачі довідки для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 жовтня 2015 року за № 1198/27643
1.9 Особи з інвалідністю внаслідок війни I, II груп
Особи з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років та більше.
Учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років та більше
Безплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у внутрішньому сполученні
50 % знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому сполученні
Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I - II груп та лист талонів
Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II - III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів.
Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II - III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів.
Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II - III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів.
Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II - III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів
Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни".
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 632 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 і від 2 січня 1995 р. № 1"
1.10 Особи з інвалідністю внаслідок війни III групи Безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") або проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") з 50 % знижки вартості проїзду у внутрішньому сполученні Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни III групи та лист талонів.
Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни та лист талонів
- " -
50 % знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому сполученні Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни III групи - " -
1.11 Супровідники осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи (не більше одного) та супровідники учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни віком 85 років і більше, яким встановлено I групу інвалідності 50 % знижки вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") під час супроводження особи з інвалідністю у внутрішньому сполученні.
50 % знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у разі спільної поїздки у внутрішньому сполученні
Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I групи та лист талонів.
Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II - III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів
- " -
1.12 Учасники бойових дій Безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") або проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") з 50 % знижки вартості проїзду у внутрішньому сполученні Посвідчення учасника бойових дій та лист талонів.
Посвідчення "Постраждалий учасник Революції Гідності" та лист талонів
Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 "Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України".
Постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 119 "Деякі питання соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності"
1.13 Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби 50 % знижки вартості проїзду у внутрішньому сполученні в пасажирських поїздах усіх категорій та усіх типах вагонів, та у вагонах 1-го, 2-го та 3-го класів поїздів "ІС+", "ІС", "РЕ", "Р" Посвідчення члена сім'ї військовослужбовця Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 28 травня 1993 року № 379 "Про посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби"
1.14 Діти віком від 6 до 14 років 25 % знижки вартості проїзду у внутрішньому сполученні Оформлюється без подання документа Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 976 "Про встановлення пільгового тарифу на перевезення дітей залізничним транспортом"
1.15 Студенти (курсанти невійськових) закладів фахової передвищої та вищої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти незалежно від форми власності 50 % знижки у загальних, плацкартних вагонах, вагонах 2-го та 3-го класів усіх категорій поїздів та всіх вагонах регіональних поїздів у внутрішньому сполученні Студентський квиток або квиток учня денної (очної) форми навчання Постанова Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1999 року № 541 "Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентам (курсантам невійськових) закладів фахової передвищої та вищої освіти у міському і приміському пасажирському транспорті, міжміському автомобільному пасажирському та залізничному транспорті територією України"
1.16 Жертви нацистських переслідувань (стаття 6-1 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань") Безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") або проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") з 50 % знижки вартості проїзду у внутрішньому сполученні Посвідчення жертви нацистських переслідувань та лист талонів Закон України "Про жертви нацистських переслідувань".
Постанова Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2000 року № 1467 "Про затвердження Порядку виготовлення та видачі посвідчень, листів талонів на право одержання пільгових проїзних документів (квитків) жертвам нацистських переслідувань"
Жертви нацистських переслідувань - особи з інвалідністю I і II груп (стаття 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань") Безплатний проїзд 1 раз на рік ("туди" і "назад") у внутрішньому сполученні Посвідчення жертви нацистських переслідувань з бланком-вкладкою до посвідчення (для осіб з інвалідністю) та лист талонів
50 % знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому сполученні Посвідчення жертви нацистських переслідувань
Супровідник жертви нацистських переслідувань - особи з інвалідністю I групи (не більше одного) (стаття 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань") 50 % знижки вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") у разі спільної поїздки у внутрішньому сполученні.
50 % знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у разі спільної поїздки у внутрішньому сполученні
Посвідчення жертви нацистських переслідувань з бланком-вкладкою до посвідчення (для осіб з інвалідністю) та лист талонів
Жертви нацистських переслідувань - особи з інвалідністю III групи (стаття 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань") 50 % знижки вартості проїзду 1 раз на рік ("туди" і "назад") або безплатний проїзд 1 раз на два роки ("туди" і "назад") у внутрішньому сполученні Посвідчення жертви нацистських переслідувань з бланком-вкладкою до посвідчення (для осіб з інвалідністю) та лист талонів
50 % знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому сполученні Посвідчення жертви нацистських переслідувань
2. Приміське сполучення
2.1 Особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни I, II, III груп та особи, прирівняні до осіб з інвалідністю Безплатний проїзд у приміському сполученні незалежно від місця проживання "Удостоверение инвалида Отечественной войны"* за формою, що діяла на 01 січня 1992 року.
"Удостоверение инвалида о праве на льготы"* за формою, що діяла на 01 січня 1992 року
Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
2.2 Супровідник особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни I групи та особи, прирівняної до особи з інвалідністю (не більше одного) Безплатний проїзд у приміському сполученні незалежно від місця проживання (під час супроводження особи з інвалідністю) "Удостоверение инвалида Отечественной войны I группы"* за формою, що діяла на 01 січня 1992 року.
"Удостоверение инвалида о праве на льготы I группы" * за формою, що діяла на 01 січня 1992 року
Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
2.3 Учасники бойових дій у період Другої світової війни, бойових операцій щодо захисту колишнього СРСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах та установах, що входили до складу діючої армії, та колишні партизани, колишні учасники антифашистського Руху Опору Безплатний проїзд у приміському сполученні незалежно від місця проживання "Удостоверение участника войны"* за формою, що діяла на 01 січня 1992 року
Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою
Міжурядова Угода про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, від 12 березня 1993 року
2.4 Особи з інвалідністю внаслідок війни I, II, III груп та особи, прирівняні за пільгами до них Безплатний проїзд залізничним транспортом у приміському сполученні незалежно від місця проживання Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I групи.
Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II - III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, яким виповнилось 85 років і більше.
Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II - III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років і більше
Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни".
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 632 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 і від 2 січня 1995 р. № 1".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94 "Про порядок надання пільг, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
2.5 Супровідник особи з інвалідністю внаслідок війни I групи (не більше одного) та супровідник учасників бойових дій у період Другої світової війни віком 85 років і більше, яким встановлено I групу інвалідності Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання під час супроводження особи з інвалідністю Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I групи.
Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з бланком-вкладкою.
Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою.
Посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою особи з інвалідністю внаслідок війни II - III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років
- " -
2.6 Учасники бойових дій Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення учасника бойових дій.
Посвідчення "Постраждалий учасник Революції Гідності"
Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 "Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України".
Постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року № 119 "Деякі питання соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності"
2.7 Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення члена сім'ї військовослужбовця Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Постанова Кабінету Міністрів України від 28 травня 1993 року № 379 "Про посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби"
2.8 Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю) Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю
Особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю, мають право на 50 % знижки вартості проїзду у період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у приміському сполученні
Пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію "дитина з інвалідністю" (для дітей).
Довідка для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу
Закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні".
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354 "Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування".
Постанова Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1994 року № 555 "Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України
від 17 травня 1993 р. № 354".
Наказ Міністерства соціальної політики України від 21 вересня 2015 року № 946 "Про затвердження форми та Порядку видачі довідки для отримання пільг інвалідами, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 жовтня 2015 року за № 1198/27643
2.9 Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї категорії 1.
Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2
Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 серії "А" з вкладкою зі штампом "Перереєстровано".
Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" синього кольору категорії 1 серії "А".
Посвідчення "Учасник ліквідації ядерних аварій" синього кольору категорії 1 серії "Я".
Посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" синього кольору категорії 1 серії "Б".
Посвідчення "Потерпілий від радіаційного опромінення" синього кольору категорії 1 серії "Я".
Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році" категорії 2 синього кольору серії "А" зі штампом "Перереєстровано".
Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19___ році" категорії 2 синього кольору серії "А"
Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян"
2.10 Неповнолітні діти, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи та яким водночас встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення "Дитина, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи" з вкладкою серії "Д" жовтого кольору Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян"
2.11 Діти віком від 6 до 14 років 25 % знижки вартості проїзду Оформлення без подання документа Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 976 "Про встановлення пільгового тарифу на перевезення дітей залізничним транспортом"
2.12 Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Єдиний квиток Постанова Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування".
Наказ Міністерства освіти України від 19 червня 1996 року № 216 "Про затвердження Інструкції про виготовлення і правила користування єдиним квитком для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 липня 1996 року за № 389/1414
2.13 Діти з багатодітних сімей Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від відстані та місця проживання Посвідчення дитини з багатодітної сім'ї Закон України "Про охорону дитинства".
Постанова Кабінету Міністрів України від 02 березня 2010 року № 209 "Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї"
2.14 Пенсіонери за віком Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Пенсійне посвідчення з відміткою "за віком" Постанова Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 року № 354 "Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування"
2.15 Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани Бюро економічної безпеки України, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Національної поліції, ветерани Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання Посвідчення "Ветеран військової служби" Закон України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист".
Постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1601 "Про порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака "Ветеран військової служби"
Посвідчення "Ветеран органів внутрішніх справ" Постанова Кабінету Міністрів України від 01 червня 2002 року № 742 "Про порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака "Ветеран органів внутрішніх справ"
Посвідчення "Ветеран податкової міліції" Постанова Кабінету Міністрів України від 08 грудня 2009 року № 1320 "Про затвердження зразка та опису посвідчення і нагрудного знака "Ветеран податкової міліції"
Посвідчення "Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби України" Постанова Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2009 року № 1226 "Про посвідчення і нагрудний знак "Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби України"
Посвідчення "Ветеран Національної поліції" Постанова Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2018 року № 925 "Про посвідчення і нагрудний знак "Ветеран Національної поліції"
Посвідчення "Ветеран служби цивільного захисту" Постанова Кабінету Міністрів України від 03 червня 2009 року № 542 "Про посвідчення і нагрудний знак "Ветеран служби цивільного захисту"
Посвідчення "Ветеран Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" Закон України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України".
Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 905 "Про посвідчення і нагрудний знак "Ветеран Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України"
2.16 Студенти (курсанти невійськових) закладів фахової передвищої та вищої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти незалежно від форми власності 50 % знижки вартості проїзду Студентський або учнівський квиток денної (очної) форми навчання Постанова Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1999 року № 541 "Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентам (курсантам невійськових) закладів фахової передвищої та вищої освіти у міському і приміському пасажирському транспорті, міжміському автомобільному пасажирському та залізничному транспорті територією України"
2.17 Жертви нацистських переслідувань, у тому числі особи з інвалідністю I, II, III груп, та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи - жертв нацистських переслідувань (не більше однієї) Безплатний проїзд залізничним транспортом приміського сполучення Посвідчення жертви нацистських переслідувань.
Посвідчення жертви нацистських переслідувань з бланком-вкладкою до посвідчення (для осіб з інвалідністю)
Закон України "Про жертви нацистських переслідувань".
Постанова Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2000 року № 1467 "Про затвердження Порядку виготовлення та видачі посвідчень, листів талонів на право одержання пільгових проїзних документів (квитків) жертвам нацистських переслідувань"
____________
* Назви документів зазначено мовою оригіналу за формою, що діяла на 01 січня 1992 року.
 
Додаток 5
до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України
(пункт 39.1 розділу 39)
Система класифікації пасажирських поїздів
Категорія поїзда Тип поїзда Швидкість руху Категорія вагона та місць
маршрутна допустима
Інтерсіті +
"ІС+"
денний швидкісний 90 км/год і більше до 200 км/год 1 клас/С
2 клас/С
Інтерсіті
"ІС"
денний швидкісний 80 км/год і більше до 160 км/год 1 клас/С
2 клас/С
3 клас/С (м/в)
К (м/в)
П (м/в)
Регіональний експрес
"РЕ"
денний швидкісний 70 км/год і більше до 140 км/год 1 клас/С
2 клас/С
3 клас/С (м/в)
К (м/в)
П (м/в)
Нічний експрес
"НЕ"
нічний швидкісний 70 км/год і більше до 200 км/год М (VIP) (м/в)
Л
К
Нічний швидкий
"НШ"
нічний швидкий 50 км/год і більше до 140 км/год М (VIP) (м/в)
Л
К
П
Нічний пасажирський
"НП"
нічний пасажирський до 50 км/год до 140 км/год Л (м/в)
К
П
Регіональний поїзд
"Р"
денний швидкий 50 км/год і більше до 120 км/год 1 клас/С
2 клас/С
3 клас/С
К (м/в)
П (м/в)
Приміський поїзд "П" денний приміський - - -
Приміський поїзд швидкий "ПШ" денний приміський - - -
Міський поїзд "М" денний міський - - -
Місцевий поїзд Денний 45 км/год і більше до 120 км/год 1 клас/С
2 клас/С (м/в)
Примітка: м/в - можливе включення; С - вагон з місцями для сидіння;
М (VIP) - м'який вагон з купе закритого типу (6 купе - 12 місць).
____________