• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання і повернення бюджетної позички на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням 1996 року

Міністерство фінансів України  | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 11.04.1996 № 72/113
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 11.04.1996
  • Номер: 72/113
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 11.04.1996
  • Номер: 72/113
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 72/113 від 11.04.96 Зареєстровано в Міністерстві
м. Київ юстиції України
4 червня 1996 р.
за N 265/1290
Про затвердження Порядку надання і повернення бюджетної позички на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням 1996 року
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 року N 323 "Про задоволення державних потреб у сільськогосподарській продукції на 1996 рік",
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок надання і повернення бюджетної позички на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням 1996 року, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів - начальника Головного управління Державного казначейства України Тентюка В.П. та заступника Міністра сільського господарства і продовольства Семенюка В.К.
Перший заступник Міністра фінансів України М.І.СивульськийМіністр сільського господарстваі продовольства України П.І.Гайдуцький
Затверджено
наказом Міністерства фінансів
та Міністерства сільського
господарства і продовольства
України 11 квітня 1996 року
N 72/113
Порядок надання і повернення бюджетної позички на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням 1996 року
Цей Порядок розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 року N 323 "Про задоволення державних потреб у сільськогосподарській продукції на 1996 рік".
1. Формування державного замовлення на продовольче зерно, елітне і сортове насіння зернових культур та джерела його фінансування
1.1. Обсяги закупівлі продовольчого зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням визначені Кабінетом Міністрів України в межах коштів, передбачених для цього в Державному бюджеті України на 1996 рік, бюджетних позичок, наданих заготівельним підприємствам і організаціям агропромислового комплексу під державний контракт у 1994-1995 роках, що підлягають поверненню.
1.2. Державним замовником на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння є Мінсільгосппрод в особі підприємств Головхлібопродукту.
1.3. Виконавцями державного замовлення на продовольче зерно і сортове насіння є підприємства, організації та інші сільськогосподарські товаровиробники усіх форм власності, а на елітне насіння - наукові установи, дослідні, навчальні господарства та радгоспи-технікуми, які занесені до Державного реєстру виробників насіння *.
________________
* Далі - елітно-насінницькі господарства.
1.4. Визначені Кабінетом Міністрів України обсяги на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння є підставою для укладення заготівельними підприємствами (замовниками) договорів із сільськогосподарськими товаровиробниками та елітно-насінницькими господарствами.
Зазначені договори реєструються в інспекціях заготівель і якості сільськогосподарської продукції. Зведена інформація про хід укладання договорів на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням готується Мінсільгосппродом. Копії договорів подаються товаровиробниками до відділення Державного казначейства України в районі за місцем його знаходження.
У разі зміни обсягів закупівлі зерна за державним замовленням до укладених між сільськогосподарськими товаровиробниками і заготівельними підприємствами договорів вносяться відповідні зміни в установленому порядку. Не допускається зменшення вартості обсягів закупівлі зерна до розмірів, менших від вартості наданих авансів та матеріально-технічних ресурсів.
( Пункт 1.4 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
1.5. Продовольче зерно, елітне і сортове насіння, закуплені за державним замовленням, розподіляються Мінсільгосппродом між споживачами за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
2. Ціни на зерно
2.1. Для розрахунку розміру авансу застосовуються ціни, наведені в додатку N 1 до цього Порядку.
2.2. Для розрахунку кількості продукції, що має бути постачена в рахунок авансів, застосовуються середньозважені ціни, які склалися на момент одержання авансу кожним виконавцем держзамовлення на біржових торгах України за спотовими контрактами.
2.3. Остаточні розрахунки за зерно і сортове насіння провадяться виходячи з рівня середньозважених цін, що складаються на біржових торгах України за спотовими контрактами, з початку року на момент оплати, за вирахуванням раніше виданого авансу.
( Пункт 2.3 в редакції Наказу Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
2.4. Порядок визначення середньозважених цін на зерно за наслідками біржових торгів в Україні за спотовими контрактами затверджено наказами Мінфіну і Мінсільгосппроду України від 29 березня 1996 року N 54/98, 9 серпня 1996 р. N 165/247, 4 жовтня 1996 р. N 214/316 і занесені до державного реєстру відповідно 23.09.96 за N 476/1501 та 11.10.96 за N 592/1617.
Мінсільгосппрод повідомляє на наступний день рівень визначених цін Мінсільгосппроду Автономної Республіки Крим, облсільгосппродам, виробничим об'єднанням елеваторної і зернопереробної промисловості, обласним управлінням Державного казначейства та Мінфіну України.
( Пункт 2.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
3. Умови надання бюджетної позички
3.1. Безвідсоткова бюджетна позичка на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння надається заготівельним організаціям Мінсільгосппроду, а на закупівлю елітного насіння - елітно-насінницьким господарствам у межах коштів, передбачених на цю мету, на умовах забезпечення повернення та встановлення відповідальності за цільове і ефективне використання коштів.
3.2. Укладання договорів і видача авансів провадяться з урахуванням реальної можливості господарства щодо погашення зерном заборгованості за отримані грошові та матеріально-технічні ресурси у 1994-1995 роках, одержаної в 1995-1996 роках техніки, в частині, що припадає на 1996 рік, а також матеріально-технічних ресурсів, що централізовано постачаються в рахунок авансів під державне замовлення 1996 року (насіння, міндобрива, засоби захисту рослин та ін.).
3.3. Не надаються аванси товаровиробникам, які мають заборгованість за бюджетними позичками (грішми та матеріально-технічними ресурсами), отриманими під державний контракт на зерно у 1994-1995 роках і термін погашення яких не перенесено в установленому порядку на 1996 рік.
Не погашені в попередні роки аванси (грошові і матеріально-технічні) підлягають обов'язковому поверненню у 1996 році продовольчим зерном у кількості і за цінами, які діяли на момент їх отримання і не включаються до обсягів державного замовлення 1996 року. З такими господарствами укладаються договори в 1996 році без їх авансування.
У разі пошкодження посівів через стихійне лихо, що не дає можливості товаровиробникам виконати поставки за державним замовленням, надання авансів товаровиробникам припиняється за висновками спеціально створених районних комісій, до складу яких входять представники райсільгосппродів, інспекцій заготівель і якості сільськогосподарської продукції, заготівельних організацій. Висновки комісії у триденний термін після стихійного лиха подаються відділенню Державного казначейства України в районі.
3.4. Відділення Державного казначейства України в районах укладають договори із заготівельними підприємствами та товаровиробниками про надання бюджетної позички для авансування закупівлі зерна за державним замовленням 1996 року згідно з додатком N 2 на всю суму належного господарству авансу з подальшим уточненням фактичного його розміру.
Договори про надання бюджетної позички для остаточних розрахунків за зерно, закуплене за державним замовленням 1996 року, укладаються між відділеннями Державного казначейства в районах і заготівельними підприємствами згідно з додатком N 3.
У цих договорах передбачаються мета надання бюджетної позички, її сума, терміни повернення та санкції за порушення умов договору.
Крім того, із товаровиробниками можуть укладатися договори застави на суму одержаного авансу.
3.5. Зобов'язання за договором вважаються виконаними при умові повної поставки до державних ресурсів зерна в кількості, що відповідає сумі наданої позички, та повернення в Державний бюджет України наданої бюджетної позички в міру реалізації продукції, але не пізніше 1 вересня 1997 року, або закладання до державного резерву зерна в кількості, що відповідає сумі наданої позички, за письмовим підтвердженням Держкомрезерву.
4. Надання авансів через територіальні органи Державного казначейства України
4.1. Кошти, які виділяються Мінфіном для надання авансів товаровиробникам, розподіляються Мінсільгосппродом між Автономною Республікою Крим та областями, виходячи з установлених на 1996 рік обсягів закупівлі за державним замовленням зерна, елітного і сортового насіння та рівня закупівельних цін на них згідно з додатком N 1. В аналогічному порядку кошти розподіляються по районах Мінсільгосппродом Автономної Республіки Крим, облсільгосппродами разом з виробничими об'єднаннями елеваторної і зернопереробної промисловості, Мінфіном Автономної Республіки Крим, облфінуправліннями і повідомляються підвідомчим організаціям та управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі.
4.2. Перерахування бюджетної позички для авансування закупівлі зерна, елітного і сортового насіння здійснюється Мінфіном через систему Державного казначейства України на бюджетні рахунки N 124 (до 1 квітня 1996 року N 120), які відкриті в усіх територіальних органах Державного казначейства України.
4.3. Поставки матеріально-технічних ресурсів постачальницькими організаціями товаровиробникам-виконавцям державного замовлення в рахунок авансів проводяться за попереднім письмовим погодженням із заготівельними підприємствами. Останні разом з постачальницько-збутовими організаціями за письмовим погодженням з інспекціями заготівель і якості сільськогосподарської продукції подають відділенням Державного казначейства України в районах реєстри про обсяги укладених договорів, розміри належних авансів у межах наявних коштів, а також дані про постачені товаровиробникам у рахунок авансів матеріально-технічні ресурси (міндобрива, засоби захисту рослин, насіння, техніку тощо).
4.4. Розмір авансу, який може бути наданий окремому господарству відділенням Державного казначейства України в районі, не повинен перевищувати вартості державного замовлення за цінами авансування, виходячи із обсягів, зменшених на кількість зерна, яке підлягає обов'язковій поставці за отриману техніку відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 31 травня 1995 року N 370, 23 серпня 1995 року N 668, 10 січня 1996 року N 40, 24 квітня 1996 р. N 454,
розпоряджень Уряду від 21 листопада 1995 року N 708-р, від 11 грудня 1995 року N 757-р, 18 квітня 1996 року N 281-р в частині, що припадає на 1996 рік, мінеральних добрив та засобів захисту рослин відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 1996 року N 562 і розпорядження Уряду від 27 березня 1996 року N 221-р.
Контроль за недопущенням перевищення суми авансу здійснюють керівники заготівельних підприємств.
( Пункт 4.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
4.5. Відділення Державного казначейства України в районах на підставі укладених договорів на поставку зерна, елітного та сортового насіння за державним замовленням та договорами про надання бюджетної позички оплачують рахунки сільськогосподарських товаровиробників та елітно-насінницьких господарств на придбання матеріально-технічних ресурсів (пально-мастильних матеріалів, насіння зернових культур, міндобрив, засобів захисту рослин, запасних частин та інших) матеріальних ресурсів, пов'язаних з виробництвом зерна) та оплату послуг ремонтних підприємств на підставі поданих ними документів (договорів на постачання матеріально-технічних ресурсів, рахунків-фактур, товаро-транспортних накладних та інші).
У договорах на постачання матеріально-технічних ресурсів повинно передбачатись, що, у разі невиконання або несвоєчасного виконання постачальником взятих на себе зобов'язань, за поданням товаровиробників відділення Державного казначейства України в районі має право у безспірному порядку стягнути вартість недопоставлених матеріально-технічних ресурсів, оплачених за рахунок бюджетної позички, а також пеню в розмірах, встановлених чинним законодавством.
Для проведення розрахунків із заводами постачальниками на закупівлю матеріально-технічних ресурсів за замовленням товаровиробників, кошти постачальницько-збутовим організаціям перераховуються в разі їх неплатоспроможності на бюджетний рахунок 120.
На вимогу товаровиробника на спеціальний рахунок "Урожай-96", відкритий в установах банків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1995 року N 652, перераховуються грошові аванси на оплату праці з нарахуваннями та інші витрати, пов'язані з виробництвом зерна, включаючи погашення позичок банку (Українського державного фонду підтримки селянських (фермерських) господарств) на придбання матеріальних ресурсів під урожай 1996 року, на підставі документів, що підтверджують ці витрати.
При відсутності в окремих товаровиробників, які не мають заборгованості по непогашених авансах, таких рахунків, аванси на зазначені цілі перераховуються на відкриті їм бюджетні рахунки 120.
4.6. Централізована закупівля матеріально-технічних ресурсів за згодою товаровиробників здійснюється шляхом оплати рахунків як окремих товаровиробників, так і перерахуванням коштів постачальницько-збутовим організаціям на бюджетні рахунки 120 з розподілом коштів на придбання матеріально-технічних ресурсів по кожному господарству.
4.7. Надання і повернення бюджетної позички для закупівлі сільсько-господарської техніки здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 січня 1996 року N 40 "Про забезпечення технікою та обладнанням сільськогосподарських товаровиробників у 1996 році".
Забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами і засобами захисту рослин здійснюється на умовах закладання зерна до державного резерву відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 1996 року N 198 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами і засобами захисту рослин".
4.8. За рахунок бюджетної позички товаровиробникам відповідно до укладених договорів не пізніше 5 липня поточного року надається аванс у розмірі не менше як 60 відсотків вартості продукції, обчисленої за цінами згідно з додатком N 1, у тому числі 25 відсотків протягом двох тижнів після укладання договору.
4.9. Проавансована частина зерна підлягає обов'язковій поставці до державних ресурсів до 1 вересня 1996 року.
4.10. Відділення Державного казначейства України в районах та заготівельні підприємства ведуть особові рахунки про надання бюджетної позички для авансування закупівлі зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням 1996 року в розрізі товаровиробників згідно з додатком N 4.
У 10-ти денний термін після завершення видачі авансів відділення Державного казначейства України в районах разом із заготівельними підприємствами складають акти передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці, наданій для авансування закупівлі зерна (остаточних рахунків) за державним замовленням 1996 року згідно з додатком N 5.
Акти складаються у трьох примірниках, один з яких передається державній інспекції заготівель і якості сільськогосподарської продукції.
5. Остаточні розрахунки за зерно, що надійшло за державним замовленням
5.1. Непроавансована частина зерна за державним замовленням підлягає обов'язковій поставці до державних ресурсів до 1 грудня 1996 року та приймається на відповідальне зберігання заготівельними підприємствами.
Сільськогосподарські товаровиробники при доставці зерна заготівельним підприємствам у товаро-транспортній накладній (ф.N 1 СГП) роблять відмітку "у рахунок державного замовлення на відповідальне зберігання" в оцінці за цінами авансування.
На прийняте зерно, що надійшло в рахунок державного замовлення на відповідальне зберігання, заготівельні підприємства виписують прибуткову накладну (ф.N 13). В накладній вказуються кількість (фізична і залікова маса) та якість прийнятого зерна, без оцінки його вартості, вид надходження - "у рахунок держзамовлення на відповідальне зберігання".
5.2. Остаточні розрахунки з товаровиробниками за все зерно, що надійшло в рахунок державного замовлення, проводяться після завершення поставок зерна в рахунок отриманих авансів виходячи з його загальної кількості, рівня середньозважених цін, що складаються на біржових торгах України за спотовими контрактами з початку року на момент оплати, за вирахуванням раніше виданого авансу, в межах асигнувань, передбачених у Державному бюджеті України на цю мету, а також коштів, отриманих від повернення бюджетної позички під держконтракт 1994-1995 років.
( Пункт 5.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
5.3. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 21.10.94 N 223/94-ВР "Про стан реалізації Постанови Верховної Ради України "Про подолання кризового стану в агропромисловому комплексі", з моменту введення її в дію, а саме з 06.11.94 сільськогосподарські товаровиробники звільняються від сплати податку на добавлену вартість на продукцію, яка реалізується за державним контрактом і державним замовленням.
( Пункт 5.3 в редакції Наказу Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
5.4. Перерахування бюджетної позички для остаточних розрахунків за зерно в рахунок державного замовлення здійснюється Мінфіном через територіальні органи Державного казначейства України за розподілом Мінсільгосппроду, який враховує в першочерговому порядку витрати на оплату сільськогосподарської техніки, пально-мастильних матеріалів згідно з прийнятими рішеннями Уряду.
Розподіл коштів для остаточних розрахунків по районах проводиться Мінсільгосппродом Автономної Республіки Крим, управліннями сільського господарства та продовольства облдержадміністрацій разом з виробничими об'єднаннями елеваторної і зернопереробної промисловості і доводиться до відома управлінь Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі.
Проведення остаточних розрахунків за місцем знаходження сільськогосподарських товаровиробників чи заготівельних підприємств вирішується зазначеними організаціями за погодженням з Радою Міністрів Автономної Республіки Крим та облдержадміністраціями.
Відділення Державного казначейства України в районах перераховують кошти для проведення остаточних розрахунків за закуплене зерно на розрахункові рахунки сільськогосподарських товаровиробників у розмірі 70 відсотків та на спеціальний рахунок N 388 "Урожай-97" - у розмірі 30 відсотків отриманої суми на підставі розрахунків згідно з додатком N 6 та реєстрів приймальних квитанцій (ф. ПК-9, ПК-10), поданих заготівельними підприємствами.
Відділення Державного казначейства в районі здійснюють розрахунки з заводами за сільськогосподарську техніку відповідно до прийнятих постанов Уряду на підставі угод та інших документів про поставку зерна до держресурсів.
При проведенні остаточних розрахунків враховується вартість зерна, розрахунки за яке проведені поставкою нафтопродуктів відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 червня 1996 р. N 411-р та 23 вересня 1996 р. N 591-р в порядку забезпечення сільськогосподарських товаровиробників нафтопродуктами в рахунок фінансування заготівлі сільськогосподарської продукції за державним замовленням 1996 року та проведення за них розрахунків шляхом поставки зерна до державних ресурсів, затвердженому наказом Мінсільгосппроду, Мінфіну, та Мінекономіки від 24 вересня 1996 р. N 301/202/130 і занесеним до державного реєстру 30.09.96 за N 562/1587.
У 10-денний термін після проведення остаточних розрахунків відділення Державного казначейства в районах разом із заготівельними підприємствами складають акти передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці відповідно до пункту 4.10 Порядку.
( Пункт 5.4 в редакції Наказу Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
5.5. Авансування вартості сортового та елітного насіння проводиться за цінами згідно з додатком N 1. При проведенні розрахунків за сортове насіння виплачуються надбавки в розмірах, встановлених Мінсільгосппродом України та Українською академією аграрних наук, після отримання свідоцтва про його якість, виданого державною насіннєвою інспекцією. Остаточні розрахунки за елітне насіння проводяться за рахунок коштів покупців.
5.6. Зерно, яке надійшло в рахунок державного замовлення, зараховується до державних ресурсів після оплати його вартості товаровиробнику.
У разі непроведення остаточних розрахунків з товаровиробниками до 1 січня 1997 року вони мають право самостійно реалізувати це зерно. При цьому витрати, пов'язані із зберіганням цієї частини зерна, компенсуються за рахунок Державного бюджету України на підставі розрахунків заготівельних підприємств згідно з додатком N 7 шляхом зменшення заборгованості по бюджетній позичці, наданій на закупівлю зерна за державним замовленням.
5.7. Витрати на зберігання продукції, що реалізується в державні ресурси, провадяться за рахунок заготівельника. Витрати на зберігання продукції, що реалізується іншим споживачам, відшкодовуються її власником. Витрати заготівельних підприємств по доробці зерна до базисних кондицій відшкодовуються товаровиробником.
( Абзац перший пункту 5.7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
Відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості транспортних витрат на доставку зерна до заготівельних підприємств і районним агрохімічним підприємствам державного об'єднання "Украгрохім" витрат, пов'язаних з подачею та прибиранням вагонів при постачанні мінеральних добрив в обмін на зерно за державним замовленням, здійснюється за рахунок коштів, виділених для проведення остаточних розрахунків на підставі реєстрів документів, що підтверджують ці витрати. Після перевірки поданих заготівельними та районними агрохімічними підприємствами документів відділення Державного казначейства України в районі перераховують кошти на розрахункові рахунки сільськогосподарських товаровиробників та районних агрохімічних підприємств, а в разі доставки зерна залученим транспортом з інших підприємств - на розрахункові рахунки цих підприємств.
( Пункт 5.7 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
За відсутності у товаровиробника у зв'язку з несприятливими умовами продовольчого зерна, елітного і сортового насіння, необхідного для поставки за державним замовленням, розрахунки за отримані бюджетні позички 1996 року провадяться з дозволу Кабінету Міністрів України зерном інших культур в еквівалентній кількості за цінами, згідно з якими здійснювалось авансування.
5.8. Продовольче зерно, що знаходиться на відповідальному зберіганні, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1995 року N 652, і неоплачене до 1 травня 1996 року, зараховується, за згодою товаровиробника, в рахунок погашення наданих авансів і виконання державного замовлення 1996 року.
5.9. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 1996 року N 1220 дозволено, як виняток, погашення сільськогосподарськими товаровиробниками отриманих авансів і зарахування у виконання державного замовлення поставок непродовольчого зерна, пивоварного ячменю, насіння гібридної кукурудзи урожаю 1995 року та до державного резерву - соняшнику і цукру за цінами, визначеними Мінсільгосппродом і погодженими з Мінекономіки, Мінфіном та Держкомрезервом.
( Розділ 5 доповнено пунктом 5.9 згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
5.10. Зерно, закуплене у населення за рахунок бюджетної позички, зараховується у виконання державного замовлення в цілому по району, області. Порядок проведення розрахунків за зерно, що закуповується у населення, затверджено наказом Мінсільгосппроду та Мінфіну від 2 вересня 1996 року N 270/187 і занесено до державного реєстру 09.09.96 за N 509/1534.
( Розділ 5 доповнено пунктом 5.10 згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
5.11. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 6 вересня 1996 р. N 551-р відділення Державного казначейства України в районі за рахунок коштів від повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю зерна за державним контрактом в 1994-1995 роках, виділених для остаточних розрахунків, відшкодовують заготівельним підприємствам-постачальникам насіння окремих зернових культур при міжобласних поставках фактичну вартість витрат обігу з урахуванням рівня рентабельності до 10 відсотків і податку на добавлену вартість та витрати на транспортування під час здійснення міжобласних поставок на підставі документів, що підтверджують ці витрати, шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок заготівельних підприємств.
( Розділ 5 доповнено пунктом 5.11 згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
5.12. Розрахунки з сільськогосподарськими товаровиробниками за зерно, що здійснюються за рахунок кредиту банку, наданого під вексель Головного управління Державного казначейства України, проводяться заготівельними підприємствами в порядку, визначеному кредитною угодою між Мінсільгосппродом України і банком "Україна" на умовах, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 р. N 323 і 6 серпня 1996 р. N 920 та цим Порядком. Заготівельні підприємства подають відділенням Державного казначейства України в районі розрахунки та реєстри приймальних квитанцій, вказані п.5.4 цього Порядку.
Зазначені кошти повинні бути враховані при остаточних розрахунках з сільськогосподарськими товаровиробниками за зерно.
Відділення Державного казначейства України в районі та заготівельні підприємства ведуть окремий облік коштів, використаних для розрахунків із сільськогосподарськими товаровиробниками за рахунок кредиту банку.
При погашенні кредиту Мінсільгосппрод передає заборгованість за бюджетну позичку заготівельним підприємствам.
( Розділ 5 доповнено пунктом 5.12 згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
5.13. Зерно, яке надійшло в рахунок наданих авансів, при умові його використання зернопереробними підприємствами до проведення остаточних розрахунків, зараховується до державних ресурсів за середньозваженими цінами, що складуться на біржових торгах України за спотовими контрактами з початку року на момент його використання. У разі, якщо середньозважені ціни будуть вищими, ніж на момент використання зерна, заготівельні підприємства різницю в цінах відносять на вартість його в залишках. При умові перевищення цін на момент використання зерна - різниця в цінах спрямовується на збільшення заборгованості за бюджетною позичкою, наданою на фінансування державного замовлення на зерно в 1996 році.
( Розділ 5 доповнено пунктом 5.13 згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
6. Передача заборгованості по бюджетній позичці при внутріобласному і міжобласному переміщенні зерна та продуктів його переробки
6.1. При внутрісистемному переміщенні зерна з одного підприємства на інше одночасно передається заборгованість по бюджетній позичці, виходячи з його облікової вартості, а при переміщенні продуктів його переробки (борошно, крупи) - за затвердженими в установленому порядку нормативами повернення заготівельними підприємствами бюджетної позички. Передача заборгованості по бюджетній позичці оформляється актом передачі-прийому згідно з додатком N 8.
6.2. При міжобласних переміщеннях зерна та продуктів його переробки заборгованість по бюджетній позичці передається шляхом складання актів передачі-прийому між виробничими об'єднаннями елеваторної і зернопереробної промисловості за погодженням з відповідними управліннями Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі в п'яти примірниках за формою згідно з додатком N 8. Управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим і областях повідомляють про це Мінфін України.
Зазначені акти складаються на підставі реєстру актів передачі зерна та продуктів його переробки підприємствами-постачальниками підприємствам-одержувачам.
Виробничі об'єднання елеваторної і зернопереробної промисловості, управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі, які отримали зерно або продукти його переробки, в семиденний термін оформляють акт передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці. Два примірники акта повертають відповідним виробничим об'єднанням елеваторної і зернопереробної промисловості і управлінням Державного казначейства України області-постачальника, а один примірник надсилається Мінфіну України.
6.3. Мінфін України після отримання актів передачі-прийому у п'ятиденний термін вносить відповідні зміни у розміри заборгованості по бюджетній позичці областей, про що повідомляє управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі.
6.4. У разі розташування товаровиробників, яким відділеннями Державного казначейства України в районах надано аванс і проведено остаточні розрахунки, та заготівельних підприємств у різних областях, районах заборгованість по бюджетній позичці передається в аналогічному (п.6.1-6.2) порядку на підставі актів передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці, наданій для авансування державного замовлення на зерно у 1996 році.
( Пункт 6.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
6.5. Використання непродовольчого зерна для виробництва спирту та передача заборгованості по бюджетній позичці від заготівельних підприємств до спиртових заводів Держхарчопрому України проводиться відповідно до механізму поставки зерна на державні спиртові заводи та повернення бюджетної позички, наданої Мінсільгосппроду, затвердженого наказом Держхарчопрому, Мінсільгосппроду, Мінфіну та Мінекономіки від 9 липня 1996 р. N 49/212/139/90 і занесеного до державного реєстру 19.07.96 за N 367/1392.
( Розділ 6 доповнено пунктом 6.5 згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
7. Повернення бюджетної позички
7.1. Нормативи повернення бюджетної позички заготівельними підприємствами та елітно-насінницькими господарствами в грошовому виразі встановлюються на 1 тонну відповідного виду та сорту реалізованої продукції і повинні забезпечувати повне її повернення.
При цьому зазначені нормативи встановлюються окремо на зерно та продукцію із зерна урожаю 1994-1996 років з урахуванням цін та джерел придбання і виходів продукції.
7.2. Нормативи повернення бюджетної позички затверджуються управліннями Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі за поданням виробничих об'єднань елеваторної і зернопереробної промисловості згідно з додатком N 9.
Заготівельні і переробні підприємства для попередньої оплати зерна та продуктів його переробки виписують покупцям два рахунки: один - для зарахування виручки на розрахунковий рахунок заготівельного та переробного підприємства, а другий - щодо повернення бюджетної позички виходячи із затверджених нормативів, для зарахування в доход Державного бюджету України за місцем знаходження підприємства.
У такому ж порядку здійснюється повернення бюджетної позички (авансів) елітно-насінницькими господарствами.
Крім того, елітно-насінницькі господарства можуть здійснювати повернення бюджетної позички шляхом поставки до державних ресурсів продовольчого зерна. В таких випадках заборгованість цих господарств по бюджетній позичці в сумі вартості постаченого до державних ресурсів зерна передається заготівельному підприємству за актом прийому-передачі цієї заборгованості відповідно до п.5.4.
( Пункт 7.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
7.3. У разі розрахунків за виконані роботи та надані послуги з постачальниками, підрядчиками та працівниками підприємства готовою продукцією в натуральній формі бюджетна позичка повертається заготівельним підприємством за встановленим нормативом на 1 тонну продукції шляхом перерахування коштів з розрахункового рахунку підприємства в доход Державного бюджету України на наступний день після реалізації продукції.
7.4. Повернення бюджетної позички на закупівлю зерна, елітного та сортового насіння за державним замовленням 1996 року зараховується до Державного бюджету України за Класифікацією доходів і видатків державного та місцевих бюджетів на розділ 38, параграф 3, символ звітності банку 19.
7.5. На підставі поданих Мінсільгосппродом матеріалів про висновки комісій, утворених Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними та Севастопольською міською державними адміністраціями, Мінфін продовжує до 1 вересня 1997 року термін повернення окремими сільськогосподарськими товаровиробниками, які постраждали від стихійного лиха, бюджетних позичок продовольчим зерном у кількості і за цінами, які діяли на момент їх отримання, і повідомляє про це управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі, які в свою чергу повідомляють відділенням Державного казначейства в районі. Останні повідомляють заготівельні підприємства і сільськогосподарських товаровиробників про продовження терміну повернення бюджетної позички.
( Розділ 7 доповнено пунктом 7.5 згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
8. Бухгалтерський облік і звітність
8.1. Вартість одержаних товаровиробниками матеріальних цінностей та оплачених рахунків-фактур за послуги ремонтних підприємств відображається по кредиту рахунку 76 "Розрахунки з іншими дебіторами і кредиторами", субрахунок 9 "Розрахунки з фінансовими органами по централізованій оплаті матеріально-технічних ресурсів" і дебету рахунків 05 "Матеріали", 06 "Паливо", 08 "Запасні частини", 10 "Насіння і корми", 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками" та 68 "Розрахунки з бюджетом" - в частині податку на добавлену вартість (ПДВ), що включено до вартості вказаних цінностей і послуг.
8.2. Отримані від відділень Державного казначейства України в районах кошти товаровиробники відображають по дебету рахунку 55 "Інші рахунки в банках" у кореспонденції з рахунком 76 "Розрахунки з іншими дебіторами і кредиторами", субрахунок 9.
8.3. На підставі актів передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці від відділень Державного казначейства України в районах заготівельним підприємствам товаровиробники дебетують рахунок 76 "Розрахунки з іншими дебіторами і кредиторами", субрахунок 9 та кредитують рахунок 61 "Розрахунки по авансах" з віднесенням на відповідне заготівельне підприємство, а заготівельні підприємства дебетують рахунок 61 "Розрахунки по авансах" з віднесенням на відповідного товаровиробника у кореспонденції з рахунком 95 "Інші позикові кошти", субрахунок 1 "Короткострокові позикові кошти".
8.4. На підставі квитанцій на закупівлю зерна (ф.ПК-9, ПК-10) суму заліченого авансу товаровиробники відображають по дебету рахунку 61 "Розрахунки по авансах" (відповідне заготівельне підприємство) і кредиту рахунку 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками", а заготівельні підприємства дебетують рахунок 41 "Товари" субрахунок 8 "Контрактова продукція" і кредитують рахунок 61 "Розрахунки по авансах" (відповідний товаровиробник).
8.5. Націнки постачальницько-збутових організацій, що виділяються окремо у рахунках-фактурах, сплачуються товаровиробниками та обліковуються за діючим порядком.
8.6. На підставі актів передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці при внутріобласному і міжобласному переміщенні зерна заготівельні підприємства відповідно дебетують або кредитують рахунок 95 "Інші позикові кошти", субрахунок 1 у кореспонденції з рахунком 41 "Товари", субрахунок 8.
8.7. Повернення заборгованості по бюджетній позичці заготівельні підприємства відображають по дебету рахунку 95 "Інші позикові кошти", субрахунок 1 і кредиту рахунку 51 "Розрахунковий рахунок".
Сума одержаної і поверненої бюджетної позички заготівельними підприємствами відображається у рядках 610 та 985 балансу підприємства (Ф.N 1).
8.8. Прийняте зерно, що надійшло в рахунок державного замовлення на відповідальне зберігання, заготівельні та переробні підприємства на підставі прибуткових накладних (ф.N 13) обліковують на позабалансовому рахунку 002 "Товаро-матеріальні цінності, прийняті на відповідальне зберігання" по кожному господарству за видами культур в цінах, вказаних у договорі.
Зерно, передане заготівельним підприємствам у рахунок державного замовлення на відповідальне зберігання, товаровиробники обліковують на рахунку 40 "Готова продукція" з виділенням в аналітичному обліку у відокремлену групу та в розрізі заготівельних підприємств за видами культур.
8.9. При оплаті зерна, яке знаходиться на відповідальному зберіганні, заготівельними підприємствами на підставі розрахунку згідно з додатком N 6 до Порядку виписуються квитанції ф.ПК-9 або ПК-10. Оплачене зерно заготівельними підприємствами списується з позабалансованого рахунку 002 "Товароматеріальні цінності, прийняті на відповідальне зберігання" і оприбутковується по дебету рахунку 41 "Товари", субрахунок 8 та кредиту рахунку 60 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" (відповідний товаровиробник), а товаровиробники дебетують рахунок 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками" (відповідне заготівельне підприємство) в кореспонденції з рахунком 46 "Реалізація". Одночасно заготівельні підприємства на підставі актів передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці дебетують рахунок 60 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" з віднесенням на відповідного товаровиробника у кореспонденції з рахунком 95 "Інші позикові кошти", субрахунок 1 "Короткострокові позикові кошти".
8.10. Кошти Державного бюджету України, спрямовані для надання бюджетної позички на закупівлю за державним замовленням продовольчого зерна, елітного та сортового насіння відносяться за Класифікацією доходів і видатків державного та місцевих бюджетів на розділ 160, параграф 5, стаття 32, символ звітності банку 41.
9. Інформація про хід виконання державного замовлення і використання бюджетної позички
9.1. Територіальні органи Державного казначейства України щомісячно подають в установленому порядку звіт про використання бюджетних коштів за формою N 2-МДБ.
9.2. Управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі подають Мінфіну України довідку про надання бюджетної позички для видачі авансів на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням 1996 року наростаючим підсумком щотижня, у четвер, за станом на попередній день, за формою згідно з додатком N 10, та довідку про надання і використання бюджетної позички для видачі авансів на закупівлю продовольчого зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням 1996 року наростаючим підсумком за станом на 1 число кожного місяця до 3-го числа згідно з додатком N 11. Заключна довідка про надання авансів подається за станом на 1 серпня 1996 року.
9.3. На підставі актів передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці (пункти 4.10, 5.4), відділення Державного казначейства України в районах та заготівельні підприємства в 5-ти денний термін після завершення складання актів подають у порядку підпорядкованості звіт про передачу заборгованості по бюджетній позичці на закупівлю зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням згідно з додатком N 12. Зведені звіти управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі не пізніше 10 серпня 1996 року та 1 січня 1997 року подають Головному управлінню Державного казначейства України, а виробничі об'єднання елеваторної і зернопереробної промисловості - Головхлібопродукту Мінсільгосппроду України. Головне управління Державного казначейства України в триденний термін подає зведений звіт по Україні Мінфіну України.
( Пункт 9.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
9.4. Управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі разом з виробничими об'єднаннями елеваторної і зернопереробної промисловості, щомісячно, починаючи з 1 вересня, але не пізніше 8 числа місяця, наступного за звітним, подають Мінфіну України, Головхлібопродукту Мінсільгосппроду України довідку про надання та повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням 1996 року згідно з додатком N 13.
( Пункт 9.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінфіну N 222/324 від 16.10.96 )
9.5. Строки подання інформації заготівельними підприємствами та відділеннями Державного казначейства України в районах встановлюються управліннями Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі та виробничими об'єднаннями елеваторної і зернопереробної промисловості.
10. Відповідальність за невиконання зобов'язань
10.1. При невиконанні товаровиробником за наявності технічних можливостей умов договору щодо поставки зерна, елітного та сортового насіння за державним замовленням товаровиробник сплачує неустойку (штраф) у розмірі його вартості.
Сплата неустойки (штрафу) не звільняє виконавця від виконання державного замовлення на поставку зерна, елітного і сортового насіння в натурі.
10.2. Несвоєчасне повернення бюджетної позички або нецільове її використання тягне за собою застосування санкцій, передбачених статтею 10 Закону України "Про Державний бюджет України на 1996 рік".
10.3. За несвоєчасне повернення бюджетної позички заготівельними підприємствами територіальні органи Державного казначейства України за підсумками документальних перевірок мають право у безспірному порядку стягувати з їх рахунків прострочену заборгованість і застосовувати штрафні санкції у вигляді пені в розмірі 0,5 відсотка непогашеної заборгованості за кожен день прострочки до повного її повернення.
10.4. Стягнута пеня зараховується до Державного бюджету України за Класифікацією доходів і видатків державного і місцевих бюджетів на розділ 12, параграф 2, символ звітності банку 39.
10.5. Іншу відповідальність сторони несуть відповідно до укладених договорів.
11. Контроль за виконанням державного замовлення, використанням і поверненням бюджетної позички
11.1. Контроль покладається:
- за наданням і своєчасним поверненням бюджетної позички на Головне управління Державного казначейства України;
- за закупівлю зерна, елітного і сортового насіння за державним замовленням, поставками матеріально-технічних ресурсів та своєчасним поверненням бюджетної позички - на Мінсільгосппрод України.
11.2. До передачі функцій фінансування територіальним органам Державного казначейства України виконання заходів, передбачених цим Порядком, здійснюється відповідними фінансовими органами.
Додаток N 1
до Порядку надання і повернення
бюджетної позички на закупівлю
продовольчого зерна, елітного і
сортового насіння за державним
замовленням 1996 року
Рівень закупівельних цін на зерно для визначення розміру авансування сільськогосподарських товаровиробників з метою закупівлі зерна за державним замовленням 1996 року
(тис.крб. за 1 тонну базисних
кондицій - без ПДВ та витрат,
пов'язаних з доставкою до
хлібоприймального підприємства)
Пшениця тверда:
I класу 32200
II класу 30100
III класу 28200
IV класу 27500
V класу 12700
Пшениця м'яка:
вищого класу (сильна за вмістом
клейковини не менше 36%) 31600
I класу (сильна за вмістом
клейковини від 32 до 36%) 28000
II класу (сильна за вмістом
клейковини від 28 до 32%) 20800
III класу (сильна за вмістом
клейковини від 23 до 28%) 18900
IV класу (сильна за вмістом
клейковини від 18 до 23%) 17050
V класу (сильна за вмістом
клейковини нижче 18%) 12700
Жито за групами якості:
А 18900
Б 12700
Гречка:
I класу 50700
II класу 47300
III класу 43700
Просо:
I класу 31600
II класу 29700
III класу 24400
Овес:
I класу 24400
II класу 22500
III класу 21700
IV класу 12700
Ячмінь:
пивоваренний 21900
I класу 18000
II класу 12700
Горох:
I класу 26900
II класу 24400
III класу 21900
Кукурудза:
I класу 23700
II класу 20800
III класу 16700
Рис (необрушений):
вищого класу 74400
I класу 69500
II класу 63250
III класу 57400
Примітка: 1. На кукурудзу кремнистих сортів установлюється
надбавка у розмірі 15 відсотків закупівельної ціни.
Кукурудза кремнистих сортів, що відповідає нормам
I класу, оплачується за закупівельною ціною,
встановленою для кукурудзи I класу.
2. На пшеницю, рис, гречку, просо, овес та кукурудзу, що
вирощені без застосування пестицидів і призначені для
виробництва продуктів дитячого та дієтичного харчування,
встановлюється доплата у розмірі 30 відсотків до