• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку дій уповноважених службових осіб органів Національної поліції України, Державної прикордонної служби України та Державної кримінальновиконавчої служби України під час виявлення засуджених осіб, які не відбули в установленому законом порядку призначене вироком суду України покарання внаслідок збройної агресії проти України

Міністерство юстиції України , Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Порядок від 20.02.2024 № 471/5/106
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України , Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 20.02.2024
  • Номер: 471/5/106
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України , Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 20.02.2024
  • Номер: 471/5/106
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.02.2024 № 471/5/106
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2024 р.
за № 256/41601
Про затвердження Порядку дій уповноважених службових осіб органів Національної поліції України, Державної прикордонної служби України та Державної кримінально-виконавчої служби України під час виявлення засуджених осіб, які не відбули в установленому законом порядку призначене вироком суду України покарання внаслідок збройної агресії проти України
1. Затвердити Порядок дій уповноважених службових осіб органів Національної поліції України, Державної прикордонної служби України та Державної кримінально-виконавчої служби України під час виявлення засуджених осіб, які не відбули в установленому законом порядку призначене вироком суду України покарання внаслідок збройної агресії проти України, що додається.
2. Департаменту з питань виконання кримінальних покарань забезпечити:
розробку та оприлюднення на своєму офіційному вебсайті пам’ятки щодо реалізації прав засуджених осіб, які не відбули в установленому законом порядку призначене вироком суду України покарання внаслідок збройної агресії проти України, передбачених кримінально-виконавчим законодавством України та іншими актами законодавства;
надання у п’ятиденний строк Державній прикордонній службі України доручень щодо зазначених осіб відповідно до Порядку надання Державній прикордонній службі та виконання нею доручень уповноважених державних органів щодо осіб, які перетинають державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2013 року № 280.
3. Департаменту публічного права Міністерства юстиції України (Васильчук В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України та заступника Міністра внутрішніх справ України відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

Міністр юстиції України

Д. Малюська

Міністр
внутрішніх справ України


І. Клименко

ПОГОДЖЕНО:

Заступник Генерального прокурора

Заступник Голови Служби безпеки України



В. Літвінова

С. Наумюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України,
Міністерства внутрішніх
справ України
20 лютого 2024 року № 471/5/106
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2024 р.
за № 256/41601
ПОРЯДОК
дій уповноважених службових осіб органів Національної поліції України, Державної прикордонної служби України та Державної кримінально-виконавчої служби України під час виявлення засуджених осіб, які не відбули в установленому законом порядку призначене вироком суду України покарання внаслідок збройної агресії проти України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок спрямовано на забезпечення ефективної взаємодії між уповноваженими службовими особами органів Національної поліції України, Державної прикордонної служби України (далі - Держприкордонслужба) та Державної кримінально-виконавчої служби України під час виявлення/затримання засуджених осіб, які не відбули в установленому законом порядку в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України, які були/є розташовані на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, призначене вироком суду покарання у вигляді позбавлення волі внаслідок збройної агресії проти України.
2. У цьому Порядку вживаються такі терміни:
уповноважена службова особа - поліцейський, військовослужбовець Держприкордонслужби та особа рядового та начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, яка безпосередньо виконує службові обов’язки відповідно до завдань за призначенням, визначених законодавством України;
засуджена особа - засуджена особа, яка не відбула в установленому законом порядку призначене вироком суду України покарання внаслідок збройної агресії проти України.
3. З метою належного рівня взаємодії обмін інформацією здійснюється відповідно до положень, визначених законодавством, з використанням інформаційних систем суб’єктів таких інформаційних відносин.
II. Порядок виявлення/затримання засудженої особи
1. Департамент з питань виконання кримінальних покарань готує та передає до Національної поліції України звернення щодо кожної засудженої особи, у якому зазначається: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); дата народження; найменування суду, що постановив судове рішення; дата ухвалення судового рішення; частина(и) статті(ей) Кримінального кодексу України, за якими засуджена особа; дата набрання вироком суду законної сили; початок та завершення строку відбування покарання.
До звернення додаються належним чином засвідчені копії вироку суду; розпорядження про виконання вироку суду, що набрав законної сили.
Національна поліція України, отримавши вказані матеріали, відповідно до вимог законодавства організовує заходи з встановлення місцезнаходження таких засуджених.
2. Департамент з питань виконання кримінальних покарань забезпечує письмове інформування у строк, що не перевищує 30 діб до закінчення строку призначеного вироком суду покарання у вигляді позбавлення волі, Національної поліції України, Держприкордонслужби та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України щодо засуджених осіб, які не відбули в установленому законом порядку в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України, які були/є розташовані на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, призначене вироком суду покарання у вигляді позбавлення волі внаслідок збройної агресії проти України.
3. Центр управління службою підрозділу органу Держприкордонслужби негайно, але не пізніше ніж через 30 хвилин з моменту виявлення доповідає начальнику органу Держприкордонслужби про засуджену особу, час, обставини та повідомляє найближчим підрозділам органів Національної поліції України, Служби безпеки України та прокуратури відомості про засуджену особу, маршрут руху, супроводжуючих осіб, пункт пропуску через державний кордон України, через який така особа потраплятиме на територію України.
До моменту прибуття уповноважених службових осіб Національної поліції України така особа перебуває у службових приміщеннях підрозділів органів Держприкордонслужби.
Уповноважена службова особа Держприкордонслужби за допомогою електронних та інших засобів зв’язку інформує про виявлення засудженої особи найближчі підрозділи органів Національної поліції України, Служби безпеки України, а також органи прокуратури і Департамент з питань виконання кримінальних покарань.
У разі збігу інформації про особу, яка перетинає державний кордон або виїжджає з тимчасово окупованої території України, з інформацією, що зберігається в оперативних базах даних системи "Гарт-1", уповноважені службові особи Держприкордонслужби діють відповідно до Порядку дій уповноважених службових осіб Державної прикордонної служби України в разі виявлення в пунктах пропуску через державний кордон України та контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї осіб, стосовно яких надано доручення, та порядку взаємодії органів охорони державного кордону з уповноваженими державними органами, які надали доручення, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 червня 2017 року № 535, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 вересня 2017 року за № 1091/30959, та Порядку дій уповноважених службових осіб органів Державної прикордонної служби України під час затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, без ухвали слідчого судді або суду, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 травня 2018 року № 386, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 липня 2018 року за № 834/32286.
4. Орган (підрозділ) Національної поліції України, який визначено відповідальним за взаємодію з Державною кримінально-виконавчою службою, про всі факти встановлення місцезнаходження засуджених осіб інформує Департамент з питань виконання кримінальних покарань та Службу безпеки України за допомогою електронних та інших засобів зв’язку.
Під час інформування орган (підрозділ) Національної поліції України повідомляє про засуджену особу, дату, місце виявлення такої особи та слідчий ізолятор Державної кримінально-виконавчої служби України, до якого буде здійснено доставлення засудженої особи.
Департамент з питань виконання кримінальних покарань забезпечує цілодобове прийняття та опрацювання інформації від Національної поліції України про факти встановлення місцезнаходження засуджених осіб.
5. Інформування здійснюється за допомогою електронних та інших засобів зв’язку з подальшим надсиланням письмового повідомлення.
III. Порядок направлення для відбування покарання засудженої особи
1. Уповноважена службова особа Національної поліції України зобов’язана після проведення ідентифікації та встановлення особи доставити засуджену особу до найближчого слідчого ізолятора Державної кримінально-виконавчої служби України.
2. Уповноважена службова особа слідчого ізолятора Державної кримінально-виконавчої служби України приймає засуджену особу на підставі:
документів (їх копій), що посвідчують особу (за наявності);
інших документів, наявних у засудженої особи на момент її виявлення (за наявності);
копії (електронної копії) судового рішення;
копії (електронної копії) розпорядження про виконання вироку суду, що набрав законної сили.
3. Начальник слідчого ізолятора Державної кримінально-виконавчої служби України інформує Департамент з питань виконання кримінальних покарань, міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та вживає заходів для подальшого направлення для відбування покарання в установу виконання покарань відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 27 лютого 2017 року № 680/5 "Про затвердження Порядку визначення засудженим виду установи виконання покарань, направлення для відбування покарання засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту, обмеження волі та їх переведення, Положення про центральну та міжрегіональну комісії з питань визначення засудженим до позбавлення волі виду установи виконання покарань, місця відбування покарання особам, засудженим до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, їх направлення і переведення для відбування покарання", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2017 року за № 265/30133.
4. Вирішення питань, пов’язаних із доставленням для відбування покарання засудженої особи, здійснюється у взаємодії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та органу (підрозділу) Національної поліції України, який визначено відповідальним за взаємодію з Державною кримінально-виконавчою службою України.

В.о. Державного секретаря
Міністерства,
директор Департаменту
публічного права
Міністерства юстиції України





В. Васильчук

Директор
Департаменту взаємодії
з Національною поліцією
України Міністерства
внутрішніх справ України





М. Грінцов