ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ У СПРАВАХ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО
КОРДОНУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 19/21/6-410-98 від 22.02.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 березня 2001 р. за N 247/5438 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 85/39 від 09.02.2011 )
Про затвердження Інструкції про порядок пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб, офіційних делегацій
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації державної прикордонної служби N 849/313 від 30.12.2004 ) ( В Інструкції слова "Прикордонні війська України", "Держкомкордон", "Головний штаб" у всіх відмінках замінено словами "Державна прикордонна служба України", "Адміністрація Держприкордонслужби України", "Департамент охорони державного кордону" у відповідних відмінках відповідно згідно з Наказом Адміністрації державної прикордонної служби N 849/313 від 30.12.2004 )
З метою визначення порядку пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб, офіційних делегацій
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб, офіційних делегацій (додається).
2. Керівникові Управління Державного Протоколу Міністерства закордонних справ України, Департаменту охорони державного кордону Держкомітету, Командувачам військ напрямів Державних прикордонних служб України, начальникам органів охорони державного кордону Державних прикордонних служб України забезпечити виконання вимог цієї Інструкції.
3. Державному комітету у справах охорони державного кордону України в установленому порядку зареєструвати Інструкцію в Міністерстві юстиції України.
Голова Державного комітету у справах охорони державного кордону України Міністр закордонних справ України | Б.М.Олексієнко А.М.Зленко |
Затверджено
Наказ Державного комітету у
справах охорони державного
кордону України,
Міністерства закордонних справ
України
22 лютого 2001 року
N 19/21/6-410-98
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 березня 2001 р.
за N 247/5438
Інструкція про порядок пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб, офіційних делегацій
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб України, представників іноземних держав та офіційних делегацій посадовими особами органів охорони державного кордону Державних прикордонних служб України (далі - органи охорони державного кордону) і відповідає Закону України "Про державний кордон України", Закону України "Про Прикордонні війська України", постанові Кабінету Міністрів України від 03.04.93 N 243 "Про заходи щодо впорядкування діяльності пункту пропуску через державний кордон в аеропорту "Бориспіль", постанові Кабінету Міністрів України від 18.01.99 N 48 "Про затвердження Порядку здійснення координації діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань додержання режимів на державному кордоні".
1.2. Дія цієї Інструкції поширюється на:
осіб, які входять до складу офіційних делегацій (державних, парламентських та урядових) України і зарубіжних держав або є офіційними посадовими особами (Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем'єр-міністр України, Голова Конституційного Суду України, Голова Верховного Суду України, Генеральний прокурор України, народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України та керівники інших центральних органів виконавчої влади України, їх перші заступники та заступники, Секретар Ради національної безпеки і оборони при Президентові України, радники Президента України, Глава Адміністрації Президента України, керівник Секретаріату і керуючий справами Верховної Ради України, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської та Севастопольської міських рад, голови обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, глави дипломатичних представництв іноземних держав в Україні, а також високі посадові особи зарубіжних держав, які прибувають в Україну на запрошення Президента України, Голови Верховної Ради України і членів Президії Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України або які під час перебування в Україні матимуть офіційну зустріч із зазначеними особами).
2. Організація пропуску через державний кордон України
2.1. Пропуск через державний кордон України осіб, визначених пунктом 1.2 цієї Інструкції, організовується і здійснюється посадовими особами органів охорони державного кордону спільно з іншими контрольними органами і службами, що здійснюють контроль у пунктах пропуску через державний кордон.
2.2. Здійснення прикордонного та інших видів контролю вищих посадових осіб України або зарубіжної держави, або офіційних делегацій проводиться в окремому приміщенні пункту пропуску.
Прикордонний контроль вищих посадових осіб, офіційних делегацій може здійснюватися у спеціально виділених місцях, транспортних засобах, якщо вони прямують через державний кордон автомобільним або залізничним транспортом або в інших місцях згідно з протоколом чи на підставі розпорядчого документа (заявки) Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України.
2.3. У технологічних схемах пропуску через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна визначаються послідовність і порядок проведення контролю вищих посадових осіб та осіб, які входять до складу офіційних делегацій, у залах офіційних делегацій, спеціально виділених приміщеннях (місцях), порядок обліку осіб, що перетнули державний кордон, ураховуючи особливості функціонування конкретного пункту пропуску через державний кордон.
2.4. Розпорядчі документи та списки осіб, включених до складу офіційних делегацій, з визначенням пункту пропуску через державний кордон, в якому буде здійснюватись перетинання державного кордону України, завчасно надсилаються до Адміністрації Держприкордонслужби України.
Міністерство закордонних справ України, Управління державної охорони України надають інформацію Адміністрації Держприкордонслужби України про наявність зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, що належать особам, які здійснюють охорону вищих посадових осіб України, інших держав та офіційних делегацій, за встановленою формою (додаток 1).
Служба Протоколу Президента України, Управління Державного Протоколу Міністерства закордонних справ України, Управління забезпечення міжпарламентських зв'язків Апарату Верховної Ради України, Служба Протоколу Прем'єр-міністра України, як правило, не пізніше як за дві години до перетинання державного кордону подають до органів охорони державного кордону списки осіб, включених до складу офіційних делегацій (додаток 2).
2.5. З прибуттям у пункт пропуску через державний кордон офіційних делегацій працівник Управління Державного Протоколу Міністерства закордонних справ України, Служби Протоколу Президента України, Управління забезпечення міжпарламентських зв'язків Апарату Верховної Ради України, Служби Протоколу Прем'єр-міністра України отримує паспорти від уповноваженої особи делегації, перевіряє відповідність паспортів, інших документів, що посвідчують особу, членам делегації, здійснюючи ідентифікацію осіб, після чого передає паспорти посадовій особі органів охорони державного кордону для їх перевірки.
Посадова особа органів охорони державного кордону здійснює перевірку документів, проставляє в них належні службові відмітки і повертає їх працівнику протоколу, який подавав документи на прикордонний контроль.
2.6. Працівники Управління Державного Протоколу Міністерства закордонних справ України, Служб Протоколу Президента України, Управління забезпечення міжпарламентських зв'язків Апарату Верховної Ради України, Служби Протоколу Прем'єр-міністра України, які здійснюють перевірку паспортних даних, несуть відповідальність за належність паспортів членам офіційних делегацій.
Якщо в документах вищих посадових осіб, членів офіційних делегацій виявлено несправності або у складі делегації прибувають особи, які не були заявлені у списку делегації, то посадова особа органів охорони державного кордону негайно доповідає начальникові органу охорони державного кордону для прийняття рішення.
Рішення про пропуск осіб із складу делегації, в документах яких виявлено несправність, або осіб, які не були заявлені у списку делегації, приймається у найстисліші терміни.
2.7. Прикордонний та інші види контролю осіб, які супроводжують вищих посадових осіб, офіційні делегації, представників засобів масової інформації, та інших осіб, які прямують разом з делегацією, здійснюються у загальному порядку, якщо інше не передбачено в розпорядчих документах (заявці) Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України.
2.8. У разі виявлення зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, що належать особам, які здійснюють охорону вищих посадових осіб України, інших держав та офіційних делегацій, про які попередня інформація до Адміністрації Держприкордонслужби України не надавалась, рішення про пропуск (непропуск) через державний кордон зброї, боєприпасів і спеціальних охоронних засобів приймає начальник органу охорони державного кордону за погодженням з представником Управління державної охорони України.
2.9. З метою недопущення можливих протиправних дій щодо вищих посадових осіб, членів офіційних делегацій, як правило, за дві години до перетинання державного кордону в місцях здійснення прикордонного та інших видів контролю працівники Управління державної охорони України та інших компетентних служб у взаємодії з органами охорони державного кордону вживають додаткових режимних заходів.
Особи, які зустрічають або забезпечують зустріч офіційних делегацій, допускаються в пункти пропуску через державний кордон з дозволу начальника органу охорони державного кордону на підставі офіційної інформації служб протоколу за погодженням з Управлінням державної охорони України, якщо її співробітники забезпечують здійснення спеціальних заходів щодо безпеки делегації.
Забезпечення режиму в пункті пропуску через державний кордон під час прикордонного контролю вищих посадових осіб та осіб, які входять до складу офіційних делегацій, здійснюється органами охорони державного кордону у порядку, визначеному законодавством України, з метою недопущення проникнення сторонніх осіб у приміщення, місця здійснення прикордонного контролю до його закінчення.
Огляд літаків, купе вагонів, пасажирських кают, автомобілів, які використовують члени офіційних делегацій та особи, на яких поширюється дія цієї Інструкції, а також транспортних засобів, що перевозять осіб, які входять до складу офіційних делегацій, органами охорони державного кордону не здійснюється.
3. Обов'язки посадових осіб органів охорони державного кордону
3.1. Посадові особи органів охорони державного кордону, які здійснюють прикордонний контроль та пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів і вантажів, зобов'язані:
під час прибуття в пункт пропуску через державний кордон офіційних делегацій створити умови для їх проїзду на дипломатичну смугу (на місце проведення контролю);
поінформувати посадових осіб контрольних служб про їх прибуття в пункт пропуску через державний кордон і негайно організувати оформлення;
у встановленому порядку провести прикордонний контроль, здійснити пропуск через державний кордон України;
доповісти по лінії оперативно-чергової служби.
3.2. У разі виникнення нестандартних ситуацій під час здійснення прикордонного контролю вищих посадових осіб, офіційних делегацій начальник органу охорони державного кордону негайно доповідає в Департамент охорони державного кордону Адміністрації Держприкордонслужби України та вживає заходів щодо їх локалізації. Дії щодо локалізації нестандартної ситуації документуються, проводиться службове розслідування.
4. Взаємодія з питань здійснення пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб, офіційних делегацій
4.1. Взаємодія з питань здійснення пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб, осіб, які входять до складу офіційних делегацій, організовується між Адміністрацією Держприкордонслужби України, Управлінням Протоколу Президента України, Управлінням забезпечення міжпарламентських зв'язків Апарату Верховної Ради України, Службою Протоколу Прем'єр-міністра України, Управлінням Державного Протоколу Міністерства закордонних справ України, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України відповідно до чинного законодавства України.
4.2. Взаємодія здійснюється за такими основними напрямами:
розроблення та затвердження технології пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб та офіційних делегацій;
обмін інформацією про склад, час і місце перетинання державного кордону України вищими посадовими особами та особами, які входять до складу офіційних делегацій;
здійснення погоджених заходів щодо попередження та виявлення порушень чинного законодавства з прикордонних і митних питань під час здійснення пропуску через державний кордон України вищих посадових осіб та офіційних делегацій.
5. Прикінцеві положення
5.1. Управління Протоколу Президента України, Управління забезпечення міжпарламентських зв'язків Апарату Верховної Ради України, Служба Протоколу Прем'єр-міністра України, Державний комітет у справах охорони державного кордону України, Управління Державного Протоколу Міністерства закордонних справ України, Управління державної охорони України постійно вживають заходів для забезпечення виконання цієї Інструкції.
5.2. Координація діяльності з питань здійснення контролю працівниками контрольних органів і служб протоколу в пунктах пропуску через державний кордон України проводиться посадовими особами органів охорони державного кордону, які здійснюють прикордонний контроль.
Начальник управління прикордонного контролю Головного штабу Держкомітету генерал-майор Начальник Управління Державного Протоколу Міністерства закордонних справ України | Б.М.Марченко О.М.Медовников |
Додаток 1
до пункту 2.4 Інструкції про
порядок пропуску через державний
кордон України вищих посадових
осіб, офіційних делегацій
Відомості про наявність зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, що належать особам, які здійснюють охорону вищих посадових осіб України, інших держав та офіційних делегацій
-----------------------------------------------------------------
| N |Прізвище, ім'я|Вид і марка|Кількість зброї |Вид і кількість|
|з/п|та по батькові| зброї |і бойових набоїв| спецзасобів |
|---+--------------+-----------+----------------+---------------|
|---+--------------+-----------+----------------+---------------|
|---+--------------+-----------+----------------+---------------|
-----------------------------------------------------------------
Додаток 2
до пункту 2.4 Інструкції про
порядок пропуску через
державний кордон України
вищих посадових осіб,
офіційних делегацій
Список осіб, включених до складу офіційних делегацій
------------------------------------------------------------------
| N |Прізвище, ім'я|Громадянство| Номер паспорта | Номер візи |
|з/п|та по батькові| | (іншого документа,| |
| | | |що посвідчує особу)| |
|---+--------------+------------+-------------------+------------|
|---+--------------+------------+-------------------+------------|
|---+--------------+------------+-------------------+------------|
------------------------------------------------------------------