• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями на території України

Державна митна служба України  | Наказ, Положення від 04.04.1997 № 150 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 04.04.1997
  • Номер: 150
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 04.04.1997
  • Номер: 150
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 150 від 04.04.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 червня 1997 р.
за N 240/2044
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 771 від 08.12.98 )
Про затвердження Положення про порядок контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями на території України
( Термін введення в дію Наказу призупинено на підставі Наказу Державної митної служби N 458 від 30.09.97 )
З метою впорядкування митного оформлення та посилення контролю за товарами та іншими предметами, що переміщуються між митницями і знаходяться під митним контролем,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями на території України (додається).
2. Правовому управлінню забезпечити державну реєстрацію наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Прес-центру Держмитслужби довести цей наказ до міністерств, відомств, установ та громадян через засоби масової інформації після реєстрації в Міністерстві юстиції України.
4. Начальникам регіональних митниць, митниць забезпечити належний контроль за переміщенням товарів та інших предметів між митницями, інформуванням суб'єктів ЗЕД, які знаходяться в зоні діяльності митниць.
5. Господарсько-експлуатаційному митному управлінню забезпечити митниці достатньою кількістю магнітних носіїв інформації (дискет) та журналів реєстрації документів контролю за доставкою, передбачених Положенням.
6. Інформаційно-аналітичному митному управлінню:
- розробити відповідне програмне забезпечення та запровадити його в дію;
- щомісячно подавати до Центрального апарату Держмитслужби звіт про недоставлені товари та предмети;
- створити інформаційний банк даних про декларантів, перевізників, підприємства і транспортні засоби, постійно його оновлювати та розсилати для використання у митниці.
7. Управлінню організації митного контролю та Інформаційно-аналітичному митному управлінню визначити критерії, на основі яких буде створюватись банк даних про декларантів, перевізників та транспортні засоби.
8. Наказ Держмиткому України від 27 вересня 1993 р. N 246 вважати таким, що втратив чинність.
9. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Державної митної служби України Ю.Соловкова.
Голова Служби Л.Деркач
Офіційний вісник України, N 26, стор.49
Затверджено
наказом Державної митної
служби України від
4 квітня 1997 р. N 150
Положення про порядок контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями на території України
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями на території України (далі - Положення) вводиться з метою встановлення надійного контролю за переміщенням товарів (предметів) між митницями, оперативного реагування у разі ускладнень чи виникнення непередбачених ситуацій при цьому, підвищення відповідальності осіб, які заявляють товари до перевезень, та перевізників, ведення статистичної обробки інформації.
1.2. Дія цього Положення поширюється на товари (предмети), які знаходяться під митним контролем та переміщуються між митницями по території України всіма юридичними та фізичними особами.
1.3. Терміни, що вживаються для цілей цього Положення
1.3.1. "Митниця відправлення" - будь-який митний орган України, з якого для усієї кількості товарів або їх частини починається переміщення товарів.
1.3.2. "Митниця призначення" - будь-який митний орган України, де закінчується переміщення товарів.
1.3.3. "Митне забезпечення" - засвідчення митними органами проведення митного оформлення товару, до якого встановлений відповідний митний режим, яке включає проставлення уповноваженими особами митниці відтисків номерного штампа "Під митним контролем" та особистої номерної печатки, а також пломбування транспортних засобів, тари та інших видів ємкостей, в яких переміщується товар, якщо останнє передбачено вимогами встановленого митного режиму. Зразки митного забезпечення та порядок їх розміщення на документах, транспортних засобах, різних видах тари та ємкостях визначаються нормативними актами Державної митної служби України.
1.3.4. "Перевізник" - власник товарів або уповноважена ним особа, яка здійснює перевезення та безпосередньо володіє товарами протягом усього терміну їх переміщення між митницями.
1.3.5. "Декларант" - юридична або фізична особа, яка здійснює декларування товарів у митниці відправлення з метою перевезення їх у митницю призначення:
- власник або, за його дорученням, відправник чи одержувач;
- митний брокер;
- експедитор;
- перевізник.
1.3.6. "Партія товарів":
- товари, що відправляються на адресу одного одержувача за одним транспортним документом відповідно до транспортних правил, а також товари, що пересилаються за однією поштовою накладною або переміщуються як ручна поклажа однією особою, яка перетинає митний кордон України;
- товари, що надходитимуть на станцію призначення одночасно у складі однієї відправки на адресу одного вантажоотримувача від одного вантажовідправника з однієї станції відправлення (при залізничних перевезеннях).
1.4. Товари переміщуються під митним контролем з митниці відправлення в митницю призначення шляхом перевезення їх залізничним, автомобільним, повітряним, річковим, морським видами транспорту.
1.5. Митниця відправлення дає дозвіл на доставку товарів у митницю призначення за умови відсутності у неї претензій до пред'явлених для митного контролю документів, товарів та транспортних засобів, що перевозять ці товари.
1.6. Товари перевозяться між митницями під митним забезпеченням в упаковці, транспортних засобах чи контейнерах, виготовлених та обладнаних таким чином, щоб товари не могли бути вилученими з опечатаного вантажного місця, транспортного засобу чи контейнера або поміщатись у такі місця без залишення видимих слідів розпечатання чи пошкодження митного забезпечення.
1.7. Митниця відправлення вказує граничний термін доставки товарів у митницю призначення. Цей термін є або законодавчо обумовлений, або встановлюється самою митницею згідно з нормативами на перевезення товарів з урахуванням виду транспортного засобу, маршруту перевезення, властивостей товарів та інших умов.
2. Підготовка до перевезення
2.1. Для перевезення товарів між митницями на партію товарів складається документ контролю за їх доставкою (ДКД). Як ДКД використовується уніфікований адміністративний документ - вантажна митна декларація (ВМД), що містить відомості, зазначені в додатку N 1.
Необхідні дані вносяться в один основний аркуш ВМД форми МД-2 та у відповідну кількість додаткових аркушів форми МД-3 (або специфікацій форми МД-8).
ДКД складається митницею безпосередньо в день прибуття товарів у митницю відправлення у двох примірниках.
З метою зменшення часу проведення митного контролю та оформлення ДКД можливе завчасне подання декларантом двох примірників цього документа у митницю відправлення. При цьому обов'язковою умовою прийняття митницею ДКД є наявність у ньому інформації про цього декларанта.
2.2. ДКД складається на партію товарів, загальна вартість яких перевищує суму, еквівалентну ста доларам США. В окремих випадках митниця може складати ДКД на товари незалежно від їх загальної вартості.
2.3. На кожен ДКД митницею відправлення складається його електронна копія (ДКД-ЕК).
При завчасному поданні ДКД декларант повинен подати виготовлену ним ДКД-ЕК для відтворення з неї інформації митним органом. При цьому допускається подання декларантом необхідних відомостей, зазначених у ДКД, у митницю відправлення каналами електронного зв'язку. Отримавши зазначені відомості, митниця виготовляє (роздруковує) два примірники ДКД.
2.4. Митниця відправлення, маючи завчасно ДКД, проводить попередній аналіз даних про товари, фізичних та юридичних осіб, причетних до перевезення цих товарів, транспортні засоби, використовуючи при цьому банк даних про них, наданий попередньо Інформаційно-аналітичним митним управлінням Державної митної служби України (ІАМУ).
Відомості, зазначені в ДКД, митницею відправлення каналами електронного зв'язку пересилаються в митницю призначення. Схема проходження електронної інформації така:
митниця відправлення ІАМУ митниця призначення
Таким чином, митниця відправлення повинна отримати підтвердження (та зафіксувати його у графі 47 + В) про факт надходження в митницю призначення цих відомостей. При цьому митницями може уточнюватися різного виду інформація.
2.5. При надходженні в митницю призначення електронної інформації виготовляється (роздруковується) третій примірник ДКД. У графі Д цього примірника проставляється відтиск штампа "Під митним контролем".
3. Контроль за перевезенням
3.1. Порядок дій митниці відправлення
3.1.1. При надходженні товарів у митницю відправлення ця митниця складає ДКД на підставі даних, зазначених у товаросупровідних, транспортних документах (у тому числі у подорожньому листі), посвідченні особи перевізника та проводить огляд самих товарів.
У разі завчасного подання декларантом ДКД та виготовлення митницею двох примірників ДКД ця митниця звіряє дані, зазначені в ДКД, з даними, зазначеними у вищезгаданих у цьому пункті документах, і також проводить митний огляд товарів.
В обох випадках перевіряється та уточнюється інформація стосовно заборон чи обмежень щодо декларанта, перевізника, відправника, одержувача, транспортних засобів, товарів, використовуючи банк даних про них.
Вантажні відправлення, на які ДКД був поданий завчасно, оформляються митницею у першу чергу.
Перевізник ознайомлюється із змістом пам'ятки про відповідальність за перевезення товарів і недоставлення їх у митницю призначення і складає у графі 50 + С обох примірників ДКД зобов'язання про доставку товарів, зазначених у ДКД, у незмінному вигляді у митницю призначення в зазначений термін:
"Зазначені в ДКД товари зобов'язуюсь доставити у (назва) митницю в термін до (дата). Із змістом статей 109, 110, 111, 112, 114 Митного кодексу України ознайомлений. Підпис".
3.1.2. У разі завчасного подання в митницю відправлення ДКД і позитивного результату проведеного митницею попереднього аналізу обставин перевезення товарів та при відсутності зауважень до поданих документів, транспортних засобів і товарів митниця відправлення дає дозвіл на відправлення товарів.
3.1.3. У разі складення ДКД у час прибуття товарів у митницю відправлення ця митниця каналами електронного зв'язку негайно пересилає у митницю призначення відомості, зазначені в ДКД, за схемою, описаною в пункті 2.4.
Після отримання підтвердження від митниці призначення про одержання нею інформації та у разі відсутності зауважень до поданих документів, транспортних засобів і товарів митниця відправлення дає дозвіл на перевезення товарів у митницю призначення.
3.1.4. У момент відправлення в товаросупровідних, транспортних документах (у тому числі в подорожньому листі), КД митницею відправлення проставляються відтиски митних забезпечень:
- штампа "Під митним контролем" (у ДКД - графа Д);
- особистої номерної печатки (у ДКД - графа А).
Перший примірник ДКД залишається на контролі в митниці відправлення, другий примірник ДКД, товаросупровідні, транспортні документи (у тому числі подорожній лист) видаються перевізнику.
3.2. Порядок дій митниці призначення
При надходженні товарів у межах установленого терміну в митницю призначення цією митницею звіряються відомості, зазначені в третьому примірнику ДКД, з відомостями, зазначеними у другому примірнику ДКД, доставленому перевізником, товаросупровідних і транспортних документах (у тому числі в подорожньому листі), а також безпосередньо з кількісними та якісними характеристиками товарів.
У разі відсутності зауважень під час проведеного митного контролю в товаросупровідних, транспортних документах (у тому числі в подорожньому листі), другому примірнику ДКД (у графі Д) проставляються відтиски особистої номерної печатки інспектора митниці призначення як свідчення про завершення операції доставки товарів. Такий же відтиск (у графі Д) проставляється й у третьому примірнику ДКД. Другий і третій примірники ДКД залишаються в митниці. Товари пропускаються за межі митної території України або здійснюється їх митне оформлення внутрішньою митницею згідно із заявленим митним режимом.
У разі виявлення порушень митних правил під час проведення митного контролю товари затримуються і проводиться аналіз причин, що призвели до цих порушень. Митницею даються рекомендації щодо усунення цих причин або порушується справа про порушення митних правил.
Інформація, зазначена у ДКД (з відмітками про позитивне або негативне завершення митного контролю у графі 47 + В), каналами електронного зв'язку пересилається у митницю відправлення. Схема проходження електронної інформації така:
митниця призначення ІАМУ митниця відправлення
3.3. Контроль за виконанням зобов'язання про доставку
3.3.1. Примірники ДКД реєструються в митницях відправлення та призначення у відповідних журналах за формами, наведеними в додатках NN 2 і 3.
3.3.2. Контроль за виконанням зобов'язання перевізника про доставку товарів у митницю призначення здійснює митниця відправлення.
При надходженні в митницю відправлення підтвердження про доставку товарів у митницю призначення у першому примірнику ДКД (у графі Д) інспектором контролюючого підрозділу митниці відправлення проставляється відтиск його особистої номерної печатки, а в журналі реєстрації митниці відправлення ним робляться відповідні відмітки. Товари знімаються з контролю.
У разі відсутності підтвердження від митниці призначення протягом доби з моменту закінчення встановленого терміну факту доставки товарів, митниця відправлення пересилає у митницю призначення каналами електронного зв'язку інформацію, зазначену в ДКД, з відповідною відміткою у графі 47 + В:
"Підтвердження про доставку товарів за ДКД (реєстраційний номер) не надійшло".
У свою чергу митниця призначення при ненадходженні товарів до неї у встановлений термін, а також при відсутності повідомлення від митниці відправлення протягом двох діб після закінчення терміну доставки повідомляє митницю відправлення:
"Товари за ДКД (реєстраційний номер) не надійшли".
3.3.3. Питання про притягнення перевізника до відповідальності за порушення митних правил вирішує:
- митниця відправлення;
- митниця призначення у разі розташування перевізника у зоні діяльності цієї митниці;
- інша митниця, визначена Управлінням по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України.
3.3.4. Загальна схема проходження інформації, що пересилається між митницями каналами електронного зв'язку:
митниця відправлення ІАМУ митниця призначення
центральний апарат
Держмитслужби
Основні функції ІАМУ:
- встановлення надійного зв'язку між митницями та центральним апаратом Держмитслужби;
- створення банку даних про підприємства, що здійснюють ЗЕД, митних брокерів, експедиторів, перевізників і транспортні засоби, постійне його оновлювання та пересилання інформації з нього у митниці;
- подання щомісячного звіту про недоставку товарів до центрального апарату Держмитслужби.
4. Особливості переміщення товарів
4.1. Великогабаритні та громіздкі товари, а також товари, що завантажуються насипом чи навалом, можуть перевозитись між митницями відкритими транспортними засобами, на які неможливо накласти митне забезпечення. Декларування таких товарів здійснюється з детальним їх описом у графі 31 ДКД.
4.2. У разі недоставки товарів у митницю призначення внаслідок аварії чи непереборної сили підприємства, організації та громадяни, які здійснюють перевезення таких товарів, зобов'язані вжити всіх можливих заходів для схоронності їх і повідомити в митницю, в зоні діяльності якої відбулось припинення перевезення. Термін доставки в такому разі продовжується на термін дії обставин непереборної сили.
Митне оформлення (переоформлення) таких товарів дозволяється провести у цій митниці.
У разі неможливості подальшого переміщення товарів така митниця стає новою митницею призначення, про що вона сповіщає через ІАМУ митниці відправлення та призначення, й оформляє відповідні документи.
У разі продовження переміщення товарів ця митниця стає новою митницею відправлення, про що вона таким же чином сповіщає попередню митницю відправлення та митницю призначення, а також оформляє нові ДКД і ДКД-ЕК.
У такий же спосіб переоформляються документи під час переміщення товарів при зміні договору перевезення, перевантаженнях, зміні виду транспортного засобу, помилковій доставці та в інших випадках, які спричиняють зміну перевізника, терміну доставки та інших умов перевезення.
При надходженні в митницю призначення лише частини транспортних засобів та (або) товарів відсутні транспортні засоби та товари залишаються на контролі до остаточного їх надходження.
4.3. У разі перевезення вантажів автомобільним транспортом з використанням книжки МДП у ДКД заповнюються графи: 7, 18 + 21 + 25 + 26 + 27, 29, 30, 33, 44, 50 + С.
У графі 44 зазначаються:
- номер книжки МДП;
- організація, яка видала цю книжку.
5. Відповідальність
5.1. Відповідальність за доставку товарів з митниці відправлення в митницю призначення в межах установленого терміну та з дотриманням вимог митного законодавства перевізники несуть на підставі взятого ними зобов'язання про цю доставку.
5.2. У разі суттєвого перевищення терміну доставки, пошкодження або втрати митного забезпечення, проведення вантажних операцій та видачі товарів без дозволу митного органу, а також недоставки товарів з митниці відправлення в митницю призначення перевізник притягується до відповідальності згідно з Митним кодексом України.
Додаток N 1
Обов'язкові відомості, необхідні для внесення у графи ДКД
Графа А. Відтиск особистої номерної печатки інспектора митниці відправлення в першому і другому примірниках ДКД.
Графа 1. Тип декларації. У третьому підрозділі проставляється "ДКД".
Графа 2. Відправник.
Графа 3. Додаткові аркуші.
Графа 4. Специфікації.
Графа 5. Всього найменувань товарів.
Графа 7. Реєстраційний номер ДКД.
Графа 8. Одержувач.
Графа 14. Декларант (його реквізити).
Графи 18 + 21 + 25 + 26 + 27. Транспортний засіб (його реквізити).
Графа 19. Контейнер.
Графа 22. Валюта та загальна фактурна вартість товарів.
Графа 29. Митниця призначення (згідно з Класифікатором митних органів).
Графа 30. Термін доставки товарів.
Графа 31. Вантажні місця та опис товарів.
Графа 32. Номер товару.
Графа 33. Наявність підакцизних товарів (у крайній правій колонці проставляється "А").
Графа 42. Фактурна вартість товару.
Графа 44. Реєстраційний номер ВМД, що оформляється одночасно з оформленням ДКД. Відомості з книжки МДП. Особливості і характер переміщення товарів. Митне та інше забезпечення.
Графа 47 + В. Інформація обміну між митницями та ІАМУ.
Графа 50 + С. Перевізник (його реквізити), зобов'язання, підпис.
Графа Д. Відтиски митних забезпечень:
- штампа "Під митним контролем" інспектора:
- митниці відправлення в першому і другому примірниках ДКД;
- митниці призначення в третьому примірнику ДКД;
- особистої номерної печатки інспектора:
- митниці відправлення в першому примірнику ДКД;
- митниці призначення в другому і третьому примірниках ДКД.
Якщо у графах 14, 18 + 21 + 25 + 26 + 27, 44, 47 + В, 50 + С бракує місця для внесення всіх необхідних даних, допускається наводити їх на звороті ДКД і завіряти відтиском особистої номерної печатки.
Графи 7, 29, А, Д заповнюються тільки посадовими особами митних органів.
У разі перевезення міжнародних поштових відправлень дозволяється не заповнювати графи 22 і 42.
Додаток N 2
Журнал реєстрації ДКД митницею відправлення Обов'язкові графи
1. N п/п.
2. Реєстраційний номер ДКД.
3. Дата відправлення товарів.
4. Митниця призначення.
5. Термін доставки.
6. Дата пересилання інформації у митницю призначення про відсутність відповіді від неї.
7. Дата зняття товарів з контролю.
Додаток N 3
Журнал реєстрації ДКД митницею призначення Обов'язкові графи
1. N п/п.
2. Митниця відправлення - реєстраційний номер ДКД.
3. Дата відправлення товарів.
4. Термін доставки товарів.
5. Дата прибуття товарів.
6. Відповідь у митницю відправлення про доставку або недоставку вантажу, дата відповіді.
7. Дата зняття товарів з контролю.