ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.02.2015 № 24/26 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 березня 2015 р.
за № 240/26685
Про затвердження Змін до Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади
На виконання Державної цільової програми "Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів" на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2012 року № 706,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Зміни до Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади, затвердженого наказом Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25 листопада 2002 року № 327/225, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2002 року за № 1022/7310, що додаються.
2. Держкомтелерадіо забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаємо за собою.
Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України | О.І. Наливайко |
Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України | В.Є. Кістіон |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
телебачення і радіомовлення
України,
Міністерства регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України
16.02.2015 № 24/26
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 березня 2015 р.
за № 240/26685
ЗМІНИ
до Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади ( z1022-02 )
1. Розділ 1 доповнити новими пунктами такого змісту:
"1.3. Система керування інформаційним вмістом веб-сайту органу виконавчої влади повинна мати універсальну модульну архітектуру та включати: модуль адаптації інформації на веб-сайті для користувачів з вадами зору та слуху, модуль системи обліку публічної інформації, модуль пошукової системи, модуль адміністративних послуг, модуль електронних звернень громадян, модуль резервного копіювання даних веб-сайту на випадок непередбаченого збою тощо.
1.4. Інформація на веб-сайті органу виконавчої влади має бути доступною для перегляду за допомогою різних браузерів.".
2. У розділі 5:
1) абзац перший пункту 5.1 викласти в такій редакції:
"5.1. Меню бокової та верхньої навігації, якщо це передбачено дизайном веб-сайту органу виконавчої влади.";
2) пункт 5.13 викласти в такій редакції:
"5.13. Місце для розміщення банерів Єдиного веб-порталу та Державної інформаційної системи електронних звернень громадян передбачається на кожному веб-сайті органу виконавчої влади.";
3) доповнити розділ новим пунктом такого змісту:
"5.15. На веб-сайтах розміщується контактна інформація структурних підрозділів та/або посадових осіб органів виконавчої влади, відповідальних за програмно-технічну та інформаційну підтримку веб-сайтів.".
3. Доповнити Порядок новим розділом такого змісту:
"7. Доступність інформації для користувачів з вадами зору та слуху на основній або альтернативній (за наявності) версії офіційного веб-сайту
7.1. Інформація на офіційному веб-сайті органу виконавчої влади має бути доступною для користувачів з вадами зору та слуху з урахуванням вимог, наведених у додатку до Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 січня 2002 року № 3.
7.2. Інформація на офіційному веб-сайті органу виконавчої влади повинна залишатися доступною при відключеному дизайні офіційного веб-сайту, збільшеному розмірі шрифтів та на монохромному екрані.
7.3. Елементи управління, які надають можливість користувачу змінити розмір шрифту, кольоровий контраст, розміщаються на початку кожної веб-сторінки альтернативної версії офіційного веб-сайту органу виконавчої влади, а за її відсутності – на початку кожної веб-сторінки основної версії.
7.4. Інформація на офіційному веб-сайті органу виконавчої влади викладається програмно елементами мови програмування НТМL: заголовками, списками, таблицями, фреймами.
Вкладеність однієї таблиці в іншу не повинна перевищувати 3 рівні.
Не допускається застосовування фреймів на альтернативній версії офіційного веб-сайту, а за її відсутності – на основній версії.
7.5. Усі графічні елементи повинні ідентифікуватися за допомогою альтернативного тексту мови програмування НТМL.
7.6. Якщо на офіційному веб-сайті використовуються графічні коди підтвердження при авторизації, повинен існувати звуковий аналог чи доступна текстова версія підтвердження авторизації.
7.7. Усі веб-сторінки містять текстову інформацію про їх місцезнаходження у ієрархічній структурі офіційного веб-сайту.
7.8. Кожен офіційний веб-сайт органу виконавчої влади містить мапу сайта.
7.9. Назви посилань мають бути змістовними та зрозумілими.
Кожне посилання повинно містити пояснювальний текст для елемента, на який воно вказує, з використанням альтернативного тексту мови HTML в тексті опису посилання.
7.10. Кожен елемент форми офіційного веб-сайту має текстову позначку або пояснювальний текст, який однозначно визначає функцію цього елемента.
Під час заповнення форм застосовуються засоби для попередження та виправлення помилок.".
Директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо | І.А. Радзієвський |
Начальник Управління інформаційних технологій та електронного урядування Мінрегіону | І.Б. Романенко |