МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
16.01.2008 N 20 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 березня 2008 р.
за N 240/14931
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 1068 від 22.12.2017 )
Про затвердження Положення про проходження служби особовим складом Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України"
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2001 року N 1334 "Про затвердження Порядку комплектування та професійної підготовки основного особового складу аварійно-рятувальних служб і типової форми контракту, що укладається з рятувальниками під час прийняття їх на роботу" та з метою визначення особливості комплектування основного особового складу за професійною придатністю і станом здоров'я, організації проходження служби в міжаварійний період та під час виникнення надзвичайних ситуацій, а також трудових взаємовідносин, прав і обов'язків особового складу Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проходження служби особовим складом Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України" (далі - Положення), що додається.
2. Начальнику Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України" Лавриненку С.Б. у встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Скасувати наказ МНС України від 13.09.2006 N 605 "Про затвердження Положення про проходження служби основним особовим складом Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Антонця В.М.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра праці та соціальної політики України | В.Шандра П.Розенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
16.01.2008 N 20
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 березня 2008 р.
за N 240/14931
ПОЛОЖЕННЯ
про проходження служби особовим складом Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України"
1. Загальні положення
1.1. Положення про проходження служби особовим складом Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України" розроблено відповідно до пункту 4 Порядку комплектування та професійної підготовки основного особового складу аварійно-рятувальних служб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2001 року N 1334.
1.2. Державне підприємство "Мобільний рятувальний центр МНС України" (далі - ДП МРЦ) є спеціальною (воєнізованою) аварійно-рятувальною службою центрального підпорядкування, заснованою на професійній основі та на принципах єдиноначальності, централізації управління, статутної дисципліни, особистої відповідальності. Головним завданням ДП МРЦ є реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру регіонального і державного рівнів, а при зверненні інших держав - за кордоном.
1.3. Положення про проходження служби особовим складом Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України" (далі - Положення) визначає особливості комплектування особового складу за професійною придатністю та станом здоров'я, проходження служби в міжаварійний період і під час виникнення надзвичайних ситуацій, а також трудові відносини, права та обов'язки особового складу.
1.4. Особовий склад ДП МРЦ (крім прибиральників службових приміщень) є воєнізованим особовим складом.
Це Положення поширюється на весь воєнізований склад ДП МРЦ.
Особовий склад ДП МРЦ комплектується на контрактній основі і поділяється на основний та допоміжний. До основного (оперативного) особового складу ДП МРЦ належать працівники, які організовують і виконують аварійно-рятувальні роботи (у тому числі надають постраждалим невідкладну медичну допомогу) і забезпечують високу готовність аварійно-рятувальних підрозділів до їх проведення. Посади основного особового складу передбачають несення служби у режимі постійної (цілодобової або за графіками) готовності до виконання аварійно-рятувальних робіт та виконання цих робіт (додаток 1).
До допоміжного особового складу належать працівники, які забезпечують діяльність ДП МРЦ, пов'язану з виконанням покладених на ДП МРЦ завдань. Перелік посад допоміжного особового складу, який забезпечує діяльність ДП МРЦ, наведено у додатку 2.
Воєнізований особовий склад ДП МРЦ поділяється на командний (молодший, середній, старший, вищий) та рядовий. Розподіл основного особового складу ДП МРЦ за групами наведено у додатку 3.
1.5. Основними принципами, на яких ґрунтується діяльність ДП МРЦ та його воєнізованого особового складу, є:
єдиноначальність і централізація керівництва ДП МРЦ;
постійна готовність основних та допоміжних підрозділів ДП МРЦ до проведення аварійно-рятувальних робіт;
постійне підтримання високого рівня професіоналізму особового складу;
виправданий ризик виконавців і відповідальність керівників аварійно-рятувальних робіт за прийняті рішення;
здійснення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;
пріоритетність завдань, пов'язаних із медичним забезпеченням діяльності особового складу ДП МРЦ, рятуванням життя постраждалих та збереженням довкілля;
добір особового складу за станом здоров'я, постійне підтримання необхідного фізичного та психологічного рівня підготовки рятувальників;
соціальна захищеність особового складу;
використання позитивного світового досвіду проведення аварійно-рятувальних робіт.
2. Комплектування особовим складом
2.1. Комплектування підрозділів ДП МРЦ особовим складом проводиться відповідно до штатного розкладу, затвердженого начальником ДП МРЦ.
2.2. Особи, які приймаються на посади, віднесені до воєнізованого особового складу, проходять у закладах охорони здоров'я попередній медичний огляд. Воєнізований особовий склад проходить періодичні медичні огляди та медичні огляди після проведення аварійно-рятувальних робіт згідно з чинним законодавством.
Комплектування воєнізованого особового складу здійснюється із числа спеціалістів, які мають відповідний стаж і кваліфікацію за фахом (для основного особового складу), пов'язані з технологічним процесом потенційно небезпечних об'єктів.
Зарахування осіб на службу в підрозділи ДП МРЦ проводиться на основі їх особистих заяв та контракту. Контракт укладається з працівниками на момент прийняття їх на роботу за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2001 року N 1334 "Про затвердження Порядку комплектування та професійної підготовки основного особового складу аварійно-рятувальних служб і типової форми контракту, що укладається з рятувальниками під час прийняття їх на роботу". Професійний відбір воєнізованого особового складу проводиться з урахуванням специфічних умов праці на підставі переліку медичних протипоказань для допуску до основної діяльності аварійно-рятувальних підрозділів і згідно з вимогами до функціонального стану людини.
2.3. Зарахування осіб, що вперше приймаються на посади воєнізованого особового складу, проводиться з призначенням випробувального терміну (за напрямом професійної діяльності). Умови випробувального терміну вказуються в контракті.
2.4. Тривалість випробувального терміну відповідно до статті 27 Кодексу законів про працю України не може перевищувати трьох місяців. Якщо працівник у період випробувального терміну був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування продовжується на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.
2.5. Особам, що приймаються на посади воєнізованого особового складу та мають високу кваліфікацію, випробувальний строк не встановлюється.
2.6. Особи, що приймаються на посади воєнізованого особового складу, проходять попереднє навчання (стажування). Надалі працівники удосконалюють практичні навички і підвищують знання протягом всієї служби за спеціальними програмами шляхом самопідготовки та на курсах підвищення кваліфікації.
2.7. Воєнізований рядовий склад комплектується особами, які мають повну загальну середню освіту, професійно-технічну освіту та пройшли безпосередню підготовку в ДП МРЦ або в навчальних підрозділах МНС.
2.8. Воєнізований молодший командний склад комплектується з числа осіб рядового складу, які мають повну загальну середню, професійно-технічну освіту та досвід роботи рятувальником.
2.9. Воєнізований середній командний склад комплектується особами, які мають професійно-технічну або базову вищу освіту. Стаж роботи відповідного професійного спрямування має бути не менше двох років на потенційно небезпечних об'єктах або в підрозділах МНС з обов'язковим проходженням відповідної спеціальної підготовки.
2.10. Воєнізований старший командний склад комплектується з числа керівників середньої групи, які працюють на керівних посадах не менше двох років, мають досвід ведення аварійно-рятувальних робіт та повну вищу освіту.
2.11. Воєнізований вищий командний склад ДП МРЦ комплектується з числа керівників старшої групи, які мають організаторські навички, відповідні ділові якості, досвід керівництва аварійно-рятувальними роботами, повну вищу технічну (медичну) освіту та стаж роботи на командно-керівних посадах не менше п'яти років.
2.12. Начальник ДП МРЦ призначається на посаду МНС на умовах контракту. Він особисто призначає особовий склад центру на умовах контракту. Розподіл обов'язків між заступниками начальника ДП МРЦ за напрямами діяльності визначається наказом начальника центру та посадовими інструкціями.
2.13. Призначення на посаду, переведення на іншу посаду та звільнення працівників ДП МРЦ проводиться начальником ДП МРЦ.
2.14. Оперативний особовий склад проходить атестацію відповідно до Порядку атестації аварійно-рятувальних служб та рятувальників, затвердженого наказом МНС України від 19.06.2003 N 201 та зареєстрованого в Мін'юсті України 24.07.2003 за N 640/7961 (із змінами).
2.15. При проходженні служби особи воєнізованого особового складу зобов'язані не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії контракту подати заяву про своє бажання укласти угоду на новий строк або про розірвання діючого контракту.
3. Професійна підготовка
3.1. Професійна підготовка працівників ДП МРЦ організовується і проводиться відповідно до вимог Конституції України, законодавства України про працю, Закону України "Про аварійно-рятувальні служби", постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2001 року N 1334 "Про затвердження Порядку комплектування та професійної підготовки основного особового складу аварійно-рятувальних служб і типової форми контракту, що укладається з рятувальниками під час прийняття їх на роботу".
3.2. Первинна підготовка (стажування) осіб, прийнятих до ДП МРЦ на посади основного особового складу (в тому числі медична), проводиться за навчальними планами та програмами, що розробляються і затверджуються керівниками аварійно-рятувальних підрозділів. Після закінчення первинної підготовки особі, яка успішно склала іспити і пройшла атестацію на здатність до проведення аварійно-рятувальних робіт, присвоюється кваліфікаційне звання "рятувальник".
3.3. Періодична (чергова) атестація проводиться не рідше одного разу на три роки для підтвердження професійного рівня, а також при присвоєнні рятувальнику відповідного класного звання.
3.4. Згідно з кваліфікаційними вимогами особовому складу, який організовує і виконує аварійно-рятувальні роботи та забезпечує готовність до їх проведення, можуть присвоюватись такі кваліфікаційні звання: "рятувальник", "рятувальник 3-го класу", "рятувальник 2-го класу", "рятувальник 1-го класу", "рятувальник вищої категорії".
3.5. Рівень підготовки основного особового складу, обсяг знань, умінь, практичних навичок визначається відомчою атестаційною комісією ДП МРЦ.
3.6. Працівники ДП МРЦ направляються на курси підвищення кваліфікації за конкретними напрямами професійно-службової діяльності або посадою до відомчих навчальних закладів або навчальних закладів інших центральних органів виконавчої влади з відривом від роботи не рідше одного разу на п'ять років.
3.7. Виходячи з основних напрямів діяльності ДП МРЦ, працівники проходять підготовку та підвищення кваліфікації за кордоном.
4. Організація і проходження служби
4.1. Порядок організації та проходження служби передбачає спеціальний режим діяльності і послідовності виконання покладених на ДП МРЦ завдань та виконання службових обов'язків воєнізованим особовим складом. Аварійно-рятувальні підрозділи ДП МРЦ функціонують у режимі повсякденної діяльності (в міжаварійний період) та у режимі надзвичайної ситуації.
4.2. У режимі повсякденної діяльності (у міжаварійний період) здійснюється цілодобове чергування оперативного складу (аварійно-рятувальних відділень, керівного складу, медичних працівників, диспетчерів) за графіками несення служби у кількості, необхідній для виконання аварійно-рятувальних робіт. Воєнізований особовий склад, який не залучається до чергування, виконує посадові обов'язки відповідно до розпорядку дня ДП МРЦ.
4.3. Під час проходження служби воєнізований особовий склад може знаходитись у положенні "на службі" або "поза службою".
4.4. Для оперативного особового складу положення "на службі" включає час чергування (в підрозділі та вдома), у тому числі час проведення службової підготовки, виконання робіт, а також час виконання службових обов'язків за посадою при виконанні аварійно-рятувальних робіт та у відрядженні.
Оперативний особовий склад знаходиться у положенні "поза службою" у дні відпочинку за графіком та у дні відпустки. Особи оперативного складу, що знаходяться у положенні "поза службою", отримавши повідомлення про виклик підрозділу на ліквідацію аварії, зобов'язані перейти в положення "на службі".
4.5. Для працівників управління ДП МРЦ положення "на службі" визначається часом виконання службових обов'язків відповідно до розпорядку та тривалості щотижневого службового часу; положення "поза службою" - перебування поза виконанням службових обов'язків.
На період ліквідації аварії працівники управління можуть, за необхідності, наказом начальника ДП МРЦ переводитися із положення "поза службою" в положення "на службі" для виконання своїх прямих обов'язків або виконання окремих доручень, вирішення інших завдань у межах компетенції цих осіб.
4.6. Загальна тривалість робочого часу перебування в положенні "на службі" особового складу, за винятком випадків, що вказані у пункті 4.12 цього Положення, не може перевищувати 40 годин на тиждень.
4.7. Тривалість службового часу визначається режимом несення служби (розпорядком дня та графіком несення служби і спеціальної підготовки аварійно-рятувальних підрозділів) із розрахунку на календарний місяць (обліковий період).
4.8. Щомісячними графіками змінності (графіками несення служби) передбачається:
позмінне цілодобове чергування рядового і керівного оперативного складу, під час якого проводяться заняття із службової підготовки (у тому числі вправи в ізолюючих дихальних апаратах - не менше трьох годин на місяць), виконання робіт відповідно до посадових інструкцій, а також весь комплекс заходів, що забезпечують готовність підрозділу до виконання покладених завдань;
вихідні дні.
Графіки змінності (графіки несення служби) розробляються керівником підрозділу та затверджуються начальником ДП МРЦ відповідно до вимог законодавчих актів про працю.
Командир взводу, який несе чергування, відповідає за стан трудової дисципліни особового складу та його готовність до дій за призначенням.
4.9. Тривалість і облік робочого часу, порядок оплати за різні види та умови роботи визначаються чинним законодавством та контрактом.
4.10. Кількість аварійно-рятувальних відділень, види і перелік спеціального оснащення, визначеного для негайного виїзду залежно від виду аварії та її складності, складають диспозицію виїздів підрозділів ДП МРЦ на ліквідацію аварій та їх наслідків. Залежно від чисельності підрозділів, технічної оснащеності та планів взаємодії у диспозиції можуть передбачатися залучення оперативних сил і технічних засобів інших аварійно-рятувальних служб (формувань). Диспозиція виїздів розробляється оперативним відділом та затверджується начальником ДП МРЦ.
4.11. Режим надзвичайної ситуації для чергової зміни починається з моменту отримання наказу на виїзд підрозділу з місця постійної дислокації. Дії оперативного складу в режимі надзвичайної ситуації регламентуються наказами МНС, наказами і розпорядженнями начальника ДП МРЦ. Порядок несення служби в підрозділах у цей період визначається начальником ДП МРЦ, виходячи з наявних у його розпорядженні оперативних сил і засобів для ведення аварійно-рятувальних робіт та створення прийнятних умов для відпочинку оперативного особового складу.
4.12. У режимі надзвичайної ситуації, залежно від складності аварії, керівництво ДП МРЦ здійснює координацію сил і засобів, необхідних для ліквідації аварії, встановлює особливий режим праці і відпочинку в підрозділах, які можуть бути залучені до ліквідації аварії. У таких випадках, а також при виїзді для ліквідації великих аварій, катастроф та стихійного лиха воєнізований особовий склад, що знаходиться за графіком на відпочинку, переводиться у положення "на службі" (незалежно від тривалості використаного часу відпочинку та згоди особи воєнізованого особового складу).
4.13. Вільний від несення служби воєнізований склад після оповіщення про режим надзвичайної ситуації зобов'язаний прибути до підрозділу та ознайомитися з порядком несення служби в режимі надзвичайної ситуації.
Тривалість безперервної зміни безпосередньо на робочому місці не повинна перевищувати встановлених законодавством норм.
В особливих випадках (порятунок людей, ліквідація складних аварій тощо) розпорядженням керівника аварійно-рятувальних робіт тривалість робочої зміни може бути збільшена, але тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід).
Після проведення аварійно-рятувальних робіт, що були пов'язані із загибеллю людей, а також при отриманні будь-якої травми професійним рятувальником йому обов'язково надаються гарантовані відповідне лікування та медико-психологічна реабілітація у санаторно-курортних закладах, у яких створені центри медико-психологічної реабілітації.
Документи про результати проходження медичного огляду та медико-психологічної реабілітації особовий склад надає до ДП МРЦ.
4.14. Оплата праці осіб воєнізованого особового складу у вихідні та святкові дні, що передбачені графіком несення служби, здійснюється у порядку, встановленому чинним законодавством.
4.15. За рахунок коштів підприємств, установ та організацій, на (в) яких проводяться роботи, або відповідного органу місцевого самоврядування особовому складу ДП МРЦ, що виконує аварійно-рятувальні роботи, забезпечується харчування за нормами харчування рятувальників, а також виділяється приміщення для міжзмінного відпочинку та розміщення підрозділів ДП МРЦ.
4.16. При виїзді в інший регіон України для ліквідації великих аварій, катастроф та стихійного лиха воєнізований особовий склад за рахунок ДП МРЦ забезпечується можливістю десятидобового проведення аварійно-рятувальних робіт в автономному режимі. ДП МРЦ створює для цього відповідні матеріально-технічні резерви.
4.17. З метою підготовки особового складу підрозділів ДП МРЦ до дій за призначенням за розпорядженням начальника ДП МРЦ один раз на місяць проводяться тренування із збору воєнізованого складу за сигналом "збір - аварія".
5. Трудові відносини і дисциплінарна відповідальність особового складу
5.1. Трудові відносини в підрозділах ДП МРЦ регулюються Кодексом законів про працю України, Законом України "Про аварійно-рятувальні служби", Статутом про дисципліну працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 року N 1540, цим Положенням та контрактом.
5.2. Основою трудових відносин особового складу ДП МРЦ є принцип єдиноначальності, невтручання політичних і громадських організацій у діяльність центру. Керівники підрозділів несуть персональну відповідальність за постійну готовність підрозділів до ведення аварійно-рятувальних робіт, дисципліну і створення безпечних умов праці.
5.3. Керівництво ДП МРЦ та МНС проводять періодичні перевірки готовності аварійно-рятувальних підрозділів до дій у надзвичайних ситуаціях з оперативної, технічної та інших видів діяльності.
5.4. Провідний інженер з охорони праці ДП МРЦ зобов'язаний провести з особами, що приймаються на посади воєнізованого особового складу, інструктажі відповідно до чинних нормативних актів з охорони праці, ознайомити з правами на пільги та компенсації за роботу в особливих умовах відповідно до Закону України "Про охорону праці".
5.5. В умовах надзвичайних ситуацій керівником аварійно-рятувальних робіт є командир чергового взводу (відділення), що прибув на місце надзвичайної ситуації першим. Після прибуття на місце надзвичайної ситуації начальника ДП МРЦ (заступника начальника) він приймає керівництво аварійно-рятувальними роботами на себе. Особовий склад усіх підрозділів і служб, залучених до ліквідації надзвичайної ситуації, згідно з планами взаємодії, переходить у його підпорядкування та виконує його розпорядження.
5.6. Права, обов'язки, соціальні гарантії особового складу ДП МРЦ визначаються законодавством України.
5.7. Особи воєнізованого особового складу несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до Статуту про дисципліну працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 року N 1540.
5.8. Матеріальна відповідальність особового складу ДП МРЦ регулюється законодавством України.
5.9. Особовому складу ДП МРЦ надається щорічна відпустка, тривалість якої визначається чинним законодавством України та колективним договором Державного підприємства "Мобільний рятувальний центр МНС України".
5.10. Відрядження воєнізованого особового складу ДП МРЦ здійснюються відповідно до чинного законодавства.
5.11. Направлення воєнізованого особового складу у службове відрядження проводиться на підставі наказів та завдань на відрядження.
5.12. Особи, що направляються у відрядження, повинні передати виконання своїх обов'язків особам, що їх заміщають, та доповісти безпосередньому керівництву про вибуття, а при поверненні до місця постійного проходження служби представити звіт про виконання завдань у відрядженні.
5.13. Звільнення зі служби воєнізованого особового складу ДП МРЦ здійснюється в порядку, передбаченому Кодексом законів про працю України та Статутом про дисципліну працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 року N 1540.
6. Облік проходження служби
6.1. На особовий склад ДП МРЦ після видання наказу про прийом на роботу оформлюється особова справа, до якої заносяться: заява про прийом на роботу, особистий листок по обліку кадрів, автобіографія, копії (ксерокопії) документів про освіту, виписка (копія) наказу про прийом на роботу, контракт про проходження служби, внутрішній опис документів справи, у необхідних випадках копії довідок про попередній медичний огляд, характеристики (відгуки), протоколи атестації, копії документів, які підтверджують зміни анкетно-біографічних даних, рапорти про переведення, копії наказів (або виписки з них) про переміщення, звільнення, заохочення, накладені та зняті дисциплінарні стягнення, про присвоєння почесних звань, нагородження державними нагородами, копії нагородних листів.
6.2. Особові справи та трудові книжки зарахованих на посади воєнізованого особового складу заповнюються та зберігаються у відділі по роботі з персоналом ДП МРЦ.
Особові справи можуть видаватися особам, які займають керівні посади, для ознайомлення з підпорядкованим особовим складом тільки з дозволу начальника ДП МРЦ або особі, на яку заведено особову справу. Забороняється розголошувати конфіденціальну інформацію, яка знаходиться у справах.
Проходження служби особовим складом (відпустки, переміщення по службі, атестація) відображається у особовій карточці ( форма П-2) .
6.3. Ознайомлення особового складу з внесеними у трудові книжки записами проводиться під розпис в особовій карточці щороку.
6.4. Порядок розгляду скарг та заяв особового складу визначений Статутом про дисципліну працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 року N 1540.
Начальник ДП МРЦ | С.Лавриненко |
Додаток 1
до Положення про проходження
служби особовим складом
Державного підприємства
"Мобільний рятувальний центр
МНС України"
ПЕРЕЛІК
посад основного особового складу ДП МРЦ
I. Управління ДП МРЦ
Начальник центру
Заступники начальника центру
Помічник начальника центру
Начальник оперативного відділу
Заступник начальника оперативного відділу
Провідний фахівець оперативного відділу
Провідний інженер оперативного відділу
Начальник відділу чергової служби
Заступник начальника відділу чергової служби
Старший диспетчер відділу чергової служби
II. Структурні підрозділи
Загін аварійно-рятувальних робіт
Командир загону
Заступник командира загону
Командир взводу
Заступник командира взводу
Командир відділення
Рятувальник
Газорятівник
Рятувальник-кінолог
Водій автотранспортного засобу
Загін спеціальних аварійно-рятувальних робіт
Командир загону
Заступник командира загону
Командир взводу
Заступник командира взводу
Командир відділення
Рятувальник
Інженер з піротехнічних, саперних та вибухових робіт
Вибуховик
Начальник майстерні спеціального обладнання
Оператор пульта керування
Водій автотранспортного засобу
Взвод спеціальних водолазних робіт
Командир взводу
Заступник командира взводу
Командир відділення
Лікар-фізіотерапевт
Водолаз
Водій автотранспортного засобу
Мобільний госпіталь
Начальник мобільного госпіталю
Заступник начальника мобільного госпіталю
Лікар (методист)
Старша сестра медична
Сестра медична
Фельдшер
Старший механік
Механік
Старший електромеханік
Електромеханік
Водій автотранспортного засобу
Медичний пункт
Начальник медичного пункту
Заступник начальника медичного пункту
Старший фельдшер
Фельдшер
Додаток 2
до Положення про проходження
служби особовим складом
Державного підприємства
"Мобільний рятувальний центр
МНС України"
ПЕРЕЛІК
посад допоміжного складу, який забезпечує діяльність ДП МРЦ
I. Управління ДП МРЦ
Головний бухгалтер
Заступник головного бухгалтера
Провідний бухгалтер
Начальник відділу матеріально-технічного забезпечення
Заступник начальника відділу матеріально-технічного забезпечення
Начальник сектору відділу матеріально-технічного забезпечення
Провідний фахівець відділу матеріально-технічного забезпечення
Начальник відділу по роботі з персоналом
Заступник начальника відділу по роботі з персоналом
Спеціаліст з питань кадрової роботи
Провідний інженер з охорони праці
Провідний юрисконсульт
II. Структурні підрозділи
Загін аварійно-рятувальних робіт
Оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин
Загін спеціальних аварійно-рятувальних робіт
Оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин
Загін транспортного забезпечення
Командир загону
Заступник командира загону
Оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин
Командир взводу
Заступник командира взводу
Командир відділення
Водій автотранспортного засобу
Машиніст крана автомобільного
Машиніст автовишки та автогідропідіймача
Машиніст бульдозера
Машиніст екскаватора
Загін матеріально-технічного забезпечення
Командир загону
Заступник командира загону
Оператор електронно-обчислювальних та обчислювальних машин
Командир взводу
Командир відділення
Командир відділення - начальник КТП
Слюсар з ремонту електроустаткування
Прибиральник службових приміщень
Слюсар-сантехнік
Теплотехнік
Старший комірник
Комірник
Контролер технічного стану автомототранспортних засобів
Електрогазозварник
Слюсар з ремонту автомобілів
Слюсар-дизеліст
Акумуляторник
Верстатник спеціальних металообробних верстатів (токар)
Начальник авторемонтної майстерні
Водій автотранспортних засобів
Фахівці відділення зв'язку
Рятувальник
Кухар
Начальник майстерні
Столяр
Додаток 3
до Положення про проходження
служби особовим складом
Державного підприємства
"Мобільний рятувальний центр
МНС України"
РОЗПОДІЛ
основного особового складу ДП МРЦ за групами
I. Управління ДП МРЦ
Найменування посад | Група |
Начальник центру | Вища |
Заступник начальника центру | Вища |
Начальник відділу | Вища |
Заступник начальника відділу | Вища |
Провідний фахівець | Старша |
Провідний інженер | Старша |
II. Структурні підрозділи. Загін аварійно-рятувальних робіт, загін спеціальних аварійно-рятувальних робіт, взвод спеціальних водолазних робіт, мобільний госпіталь, медичний пункт