• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

ЗМІНИ до Порядку відбування покарання засуджених військовослужбовців у виді тримання в дисциплінарному батальйоні

Міністерство оборони України  | Наказ від 23.12.2021 № 395
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 23.12.2021
  • Номер: 395
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 23.12.2021
  • Номер: 395
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
23 грудня 2021 року № 395
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 лютого 2022 р.
за № 237/37573
ЗМІНИ
до Порядку відбування покарання засуджених військовослужбовців у виді тримання в дисциплінарному батальйоні
1. Пункт 3 розділу I доповнити новим абзацом такого змісту:
"Командир дисциплінарного батальйону забезпечує дотримання вимог законодавства та цього Порядку під час тримання засуджених військовослужбовців у дисциплінарному батальйоні.".
2. Пункт 6 розділу VII викласти в такій редакції:
"6. Для одержання правової допомоги, конфіденційних юридичних консультацій за письмовою заявою засуджених військовослужбовців, їхніх родичів та/або за ініціативою осіб, визначених абзацом першим цього пункту, засудженим військовослужбовцям, у тому числі під час їх перебування в спеціальних палатах закладів охорони здоров’я Збройних Сил України, надаються невідкладні побачення без обмеження у тривалості та кількості в робочі, вихідні, святкові, неробочі дні у будь-який час з 8 години до 20 години із захисником (захисниками) у кримінальному провадженні, адвокатом (адвокатами), законним представником (законними представниками), який (які) представляє (представляють) засудженого військовослужбовця під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, адміністративних, цивільних, господарських справ у суді, юристом (юристами), фахівцем (фахівцями) у галузі права, який (які) представляє (представляють) засудженого військовослужбовця в Європейському суді з прав людини.
Якщо такі побачення заплановано здійснити у вихідні, святкові, неробочі дні, особи, визначені абзацом першим цього пункту, повинні не пізніше як за 24 години до візиту письмово повідомити про це командування дисциплінарного батальйону.
Особи, визначені абзацом першим цього пункту, мають право на побачення із засудженими військовослужбовцями без спеціального дозволу (акредитації).
Особи, визначені абзацом першим цього пункту, мають право на побачення з одним засудженим військовослужбовцем. Побачення з двома та більше засудженими військовослужбовцями одночасно не допускається.
Засуджений військовослужбовець має право на побачення не більше як з двома особами, визначеними абзацом першим цього пункту, одночасно.
Побачення засуджених військовослужбовців з особами, визначеними абзацом першим цього пункту, є конфіденційними.
Аудіофіксація такого побачення забороняється.
Відеофіксація такого побачення здійснюється відкрито. Засуджений військовослужбовець та особи, які до нього прибули, мають бути повідомлені командиром дисциплінарної роти (командиром групи утримання офіцерів) про місце встановлення камери. Відеофіксація побачення камерою, про яку не повідомлено учасників побачення, забороняється.
Відеофіксація побачення здійснюється у спосіб, що унеможливлює фіксацію змісту документів, якими користуються засуджений військовослужбовець та/або особа (особи), яка (які) до нього прибула (прибули).
Відеофіксація побачення здійснюється у спосіб, що унеможливлює фіксацію змісту розмови засудженого військовослужбовця з особою (особами), яка (які) до нього прибула (прибули).
Присутність на побаченні посадових осіб дисциплінарного батальйону можлива за письмовою заявою особи, визначеної абзацом першим цього пункту, або засудженого військовослужбовця, складеної ним у присутності особи (осіб), яка (які) прибула (прибули) до нього.
Побачення надається командиром дисциплінарного батальйону негайно при пред’явленні особами, визначеними абзацом першим цього пункту, документа, що посвідчує особу, та одного з документів, визначених статтею 50 Кримінального процесуального кодексу України, або довіреності, договору із засудженим військовослужбовцем чи договору з його родичами про представлення інтересів засудженого військовослужбовця в Європейському суді з прав людини, копії ухвали про залучення особи як законного представника або інших документів, що підтверджують їх право на таке побачення із засудженим військовослужбовцем.
Якщо ініціатором побачення є особи, визначені абзацом першим цього пункту, але засуджений військовослужбовець відмовляється від побачення, командування дисциплінарного батальйону зобов’язане організувати таке побачення.
У разі, коли засуджений військовослужбовець, який перебуває на лікуванні у спеціальній палаті закладу охорони здоров’я Збройних Сил України, не може за медичними показаннями спілкуватися з особами, визначеними абзацом першим цього пункту, які до нього прибули - командування дисциплінарного батальйону разом з адміністрацією закладу охорони здоров’я має забезпечити доступ цих осіб до засудженого військовослужбовця аби вони особисто переконалися, що такий військовослужбовець перебуває в спеціальній палаті закладу охорони здоров’я Збройних Сил України і не може за медичними показаннями спілкуватися з ними.
У разі якщо засуджений військовослужбовець особисто та безпосередньо повідомляє осіб, визначених абзацом першим цього пункту, про небажання продовжувати побачення, таке побачення командиром дисциплінарного батальйону припиняється.
Не є підставою для відмови командування дисциплінарного батальйону, адміністрації закладу охорони здоров’я Збройних Сил України, в якому на лікуванні перебуває засуджений військовослужбовець, у побаченні з особами, визначеними абзацом першим цього пункту, наявність письмової відмови засудженого військовослужбовця від такого побачення. Відмова з цієї підстави командування дисциплінарного батальйону, адміністрації закладу охорони здоров’я, в якому на лікуванні перебуває засуджений військовослужбовець, у забезпеченні такого побачення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Командир дисциплінарного батальйону повинен забезпечити можливість спілкування засудженого (заарештованого) військовослужбовця з особами, визначеними абзацом першим цього пункту, у приміщенні без суцільного розмежувального скла за згодою таких осіб.
У разі зняття засудженого військовослужбовця з обліку за дисциплінарним батальйоном, зміни правового, процесуального статусу засудженого військовослужбовця, у тому числі в разі переведення засудженого військовослужбовця для подальшого відбування покарання з дисциплінарного батальйону до іншої установи виконання покарань - командир дисциплінарного батальйону невідкладно (не пізніш як за 24 години) письмово або шляхом надсилання листа на електронну поштову скриньку інформує осіб, визначених абзацом першим цього пункту, а також невідкладно - після його (їх) фактичного прибуття до дисциплінарного батальйону. В інформаційному листі зазначаються ініціатор прийнятих рішень стосовно засудженого, правове обґрунтування таких рішень, інформація щодо місця перебування засудженого військовослужбовця (кінцевий пункт переведення), підстави та дата зміни місця перебування засудженого, а також підстави зміни правового, процесуального статусу засудженого військовослужбовця.".

Тимчасово виконуючий
обов’язки начальника
Військової служби
правопорядку
у Збройних Силах України -
начальника
Головного управління
Військової служби
правопорядку
Збройних Сил України
полковник











В. Гуцол