НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І
РАДІОМОВЛЕННЯ
РІШЕННЯ
26.12.2012 № 2561 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 січня 2013 р.
за № 136/22668
Про внесення змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору
Керуючись статтями 21, 22 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" , статтями 15, 17 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" , Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору , затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 01 грудня 2010 року № 1684 (у редакції рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 14 грудня 2011 року № 2874), зареєстрованого в Міністерстві юстиції 20 грудня 2010 року за № 1294/18589, що додаються.
2. Управлінню правового забезпечення подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу зв’язків із засобами масової інформації, громадськістю та громадськими організаціями оприлюднити це рішення на офіційному веб-сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення В.Манжосова.
5. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова | В. Манжосов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
ради України з питань
телебачення і радіомовлення
26.12.2012 № 2561
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 січня 2013 р.
за № 136/22668
ЗМІНИ
до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору ( z1294-10 )
1. У розділі ІІ:
1.1. У главі 1:
у пункті 1.2:
в абзаці четвертому слово та цифру "(додаток 3)" виключити;
доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
"закордонні";
доповнити главу новим пунктом такого змісту:
"1.7. Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення забезпечується реалізація заходів із переходу до запровадження цифрових стандартів розповсюдження телерадіопрограм, надання програмних послуг, використання новітніх технологій та підвищення технічної якості мовлення".
1.2. У главі 2:
пункт 2.6 після слова "ресурсу" доповнити словами "для потреб телерадіомовлення";
пункти 2.7-2.15 викласти у новій редакції:
"2.7. Під час оголошення конкурсу на отримання ліцензії на багатоканальне мовлення з використанням радіочастного ресурсу в цифрових телемережах для місцевої або регіональної категорій мовлення Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення може розширити перелік критеріїв за умови їх публічного оголошення.
2.8. З метою збереження цілісності мережі теле- та радіомовлення загальнонаціональних та регіональних каналів мовлення та програмного наповнення додаткові частоти/канали або додатковий час мовлення, отримані на конкурсних засадах, заносяться до раніше виданих Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення ліцензій на мовлення.
2.9. Ліцензування мовлення місцевої категорії мовлення відбувається в обсягах часу, який забезпечується фінансово-економічними та професійно-технічними можливостями місцевих телерадіомовників, для ефективного використання радіочастотного ресурсу та вільного часу мовлення на каналах. Граничний обсяг мовлення для створення місцевого каналу мовлення визначається конкурсними умовами.
2.10. З метою визначення фактичної території розповсюдження програм ліцензіат надає до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення виміри напруженості електромагнітного поля або карти покриття, згідно з якими вносяться відповідні зміни до ліцензії, у тому числі на підставі інформації щодо фактичної експлуатації радіоелектронного засобу зазначеної ліцензіатом у заяві про переоформлення ліцензії.
2.11. Ліцензування провайдерів програмної послуги в багатоканальних ефірних телемережах (у тому числі з використанням технологій типу "Телесело", "МІТРІС", "ММDS", цифрових мультиплексів) здійснюється відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги , затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 28.12.2011 № 2979, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.03.2012 за № 351/20664.
2.12. Створення і розвиток ефірних багатоканальних телемереж з використанням технології типу "МІТРІС" у сільській місцевості, на складних за рельєфом територіях, здійснюються із застосуванням обладнання систем, визначених відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу , за умови нестворення радіозавад супутниковому мовленню.
2.13. У разі створення багатоканальної ефірної телемережі (у тому числі з використанням технологій типу "Телесело", "МІТРІС", "ММDS", цифрових мультиплексів) Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звертається до суб’єктів господарювання з пропозицією стосовно надання протягом визначеного строку пропозицій щодо технічної розробки мережі мовлення.
2.14. Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії провайдера програмної послуги з використанням технології типу "МІТРІС", за допомогою радіозв’язку у розподільчих системах надають програмну послугу шляхом ретрансляції телерадіопрограм відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" .
2.15. Використання радіоелектронних засобів мовлення та/або випромінювальних пристроїв здійснюється відповідно до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для експлуатації яких не потрібні дозволи на експлуатацію , затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку від 06.09.2007 № 914, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.11.2007 за № 1297/14564";
доповнити главу після пункту 2.15 новим пунктом 2.16 такого змісту:
“2.16. Додаткове впровадження радіоелектронних засобів мовлення та/або випромінювальних пристроїв для підвищення якості приймання сигналу виключно в межах територій розташування (прийому) багатоканальних ефірних телемереж здійснюється за замовленням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з подальшим внесенням їх місцезнаходження до переліку передавачів у додаток до ліцензії.”.
У зв’язку з цим пункти 2.16-2.18 вважати відповідно пунктами 2.17-2.19.
1.3. У главі 3:
у пункті 3.1:
абзаци перший - четвертий викласти у новій редакції:
"3.1. Встановлюються такі етапи впровадження цифрового мовлення:
I етап – розбудова багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 (далі - цифрові Телемережі) (виконано);
ІІ етап - одночасне мовлення на цифрових Телемережах та мережі аналогового наземного мовлення. Забезпечення населення пристроями для прийому телепрограм у цифровому форматі (2012-2014 роки);
III етап - поетапне вимкнення ліцензіатами радіоелектронних засобів аналогового наземного телемовлення за згодою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (шляхом прийняття рішення) та з урахуванням рівня забезпечення населення перетворювачами цифрового сигналу. Вивільнення радіочастотного ресурсу (2013-2014 роки);
в абзаці п’ятому цифри "2013" замінити цифрами "2014";
пункт 3.2 після слів "впровадження", "планування" доповнити словом "цифрових";
у пункті 3.4 після слова "розбудови" доповнити словом "цифрових", слова "технічної розробки чи" виключити;
пункти 3.5-3.8 викласти у новій редакції:
"3.5. Відповідно до вимог статті 23 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" цифрове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України ліцензується як багатоканальне мовлення на конкурсних засадах.
3.6. Конкурс на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних каналів мовлення у цифрових Телемережах оголошується згідно з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
3.7. Перехід телевізійних технологій, запроваджених на вторинній основі для розвитку наземного ефірного телебачення у діапазоні 470-862 МГц ("Телесело"), на цифрові стандарти мовлення здійснюється після завершення V етапу впровадження цифрового мовлення.
3.8. Створення малопотужних багатоканальних телемереж для місцевого мовлення для забезпечення цифровим мовленням віддалених регіонів, сільської місцевості відбувається після завершення планування мультиплексів згідно з Планом "Женева-2006", за умови наявності висновків Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" згідно із пунктом 7 частини третьої статті 16 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" ;
доповнити главу двома новими пунктами такого змісту:
"3.9. Повний перехід наземного ефірного телемовлення від аналогового до цифрового стандарту планується до 17 червня 2015 року.
3.10. Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу України на цифрове мовлення, усі ліцензіати цифрових Телемереж зобов’язані протягом 2013 року брати участь в інформуванні населення про перехід країни на цифровий стандарт мовлення - безкоштовно транслювати у своїй програмі інформаційні ролики провайдера програмної послуги цифрових Телемереж щодо особливостей прийому сигналу багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 в обсягах та на умовах, зазначених у додатку до ліцензії на мовлення.".
2. У розділі ІІI:
2.1. У главі 1:
пункт 1.2 викласти у новій редакції:
"1.2. Мовлення телерадіокомпаній складають програми і передачі різного жанрового спрямування: інформаційно-аналітичні і публіцистичні, культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважально-музичні та дитячі.";
пункти 1.4-1.6 викласти у новій редакції:
"1.4. Форматами телевізійного мовлення є інформаційний, культуро-логічний, просвітницький, розважальний, дитячий, інформаційно-розважальний, розважально-інформаційний, інформаційно-просвітницький, інформаційно-культурологічний тощо.
1.5. Згідно з чинним законодавством телерадіоорганізації можуть змінювати формат мовлення тільки шляхом подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяви на переоформлення ліцензії, яка розглядається в установленому порядку.
1.6. Вживання мов в ефірі теле- і радіокомпаній відбувається з урахуванням статті 10 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин ";
пункт 1.7 виключити.
2.2. У главі 3:
у назві глави слова "в кабельних мережах (окрім мереж багатоканального мовлення)" замінити словами "в телемережах (окрім цифрових Телемереж)";
пункт 3.1 викласти у новій редакції:
"3.1. З метою реалізації частини першої статті 4 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" провайдер програмної послуги зобов’язаний забезпечити усім абонентам можливість отримання програм універсальної програмної послуги (окрім провайдерів програмної послуги супутникових платформ за технологією DTH, типу "МІТРІС"), а також доступ до програм і передач вітчизняного виробництва";
у пункті 3.7:
в абзаці першому слово "Пакетування" замінити словом "Розміщення";
абзаци третій та четвертий виключити.
У зв’язку з цим абзаци п’ятий - восьмий вважати відповідно абзацами третім - шостим.
3. Додатки 1 та 2 до Плану викласти у новій редакції, що додаються.
4. Додаток 3 до Плану виключити.
Заступник начальника управління науково-технічного і частотного розвитку | Д. Кардаш |
Додаток 1
до Плану розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
Загальнонаціональні ефірні телевізійні канали
Загальнонаціональні канали ефірного радіомовлення
Заступник начальника управління науково-технічного і частотного розвитку | Д. Кардаш |
Додаток 2
до Плану розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
Регіональні ефірні телевізійні канали
Регіональні ефірні канали радіомовлення
Заступник начальника управління науково-технічного і частотного розвитку | Д. Кардаш |