• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про атестацію службових осіб митних органів України

Державна митна служба України  | Наказ, Інструкція від 05.03.1997 № 100 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 05.03.1997
  • Номер: 100
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 05.03.1997
  • Номер: 100
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 100 від 05.03.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 квітня 1997 р.
за N 107/1911
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 379 від 17.05.2006 )
Про затвердження Інструкції про атестацію службових осіб митних органів України
( Щодо скасування Наказу додатково див. Наказ Державної митної служби N 231 від 31.03.2005 )
З метою поліпшення правового регулювання управління митними органами і на підставі пункту 23 Положення про порядок і умови проходження служби в митних органах України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 лютого 1993 року N 97,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про атестацію службових осіб митних органів України (додається).
2. Інструкцію з атестації службових осіб митних органів України, затверджену наказом Держмиткому України від 21 грудня 1993 року N 341, вважати такою, що втратила чинність.
3. Начальнику Управління справами Максимову Ю.Ю. забезпечити тиражування та розсилку тексту Інструкції з атестації посадових осіб митних органів України в усі регіональні митниці, митниці, спеціалізовані митні управління та організації, підпорядковані Державній митній службі України.
4. Начальникам регіональних митниць, митниць, спеціалізованих митних управлінь та організацій довести текст Інструкції до відома всіх посадових осіб.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Управління по роботі з особовим складом Копача В.С.
Голова Служби Л.В.Деркач
Затверджено
наказом Голови Державної
митної служби України від
05.03.1997 р. за N 100
Інструкція про атестацію службових осіб митних органів України
Загальні положення
1. Відповідно до Положення про порядок і умови проходження служби в митних органах України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 лютого 1993 року N 97, та Положення про порядок проведення атестації державних службовців органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1996 року N 950, службові особи Державної митної служби України (далі - Служба), підпорядкованих їй регіональних митниць, митниць та спеціалізованих митних управлінь та організацій підлягають атестації.
2. Атестація проводиться з метою найбільш раціонального використання спеціалістів, підвищення ефективності їх праці та відповідальності за доручену справу і повинна сприяти вдосконаленню роботи з добору, розстановки та виховання кадрів, поглибленому вивченню їх ділових та моральних якостей, усуненню недоліків у роботі.
Під час атестування визначаються професійні та організаторські здібності працівників, ефективність їх праці та робляться висновки про відповідність займаній посаді.
3. Службові особи митних органів підлягають атестації один раз на п'ять років.
У випадках допущення суттєвих недоліків у роботі або в поведінці під час виконання службових обов'язків, за пропозицією безпосереднього керівника цієї службової особи, може проводитись позачергова атестація.
4. Не підлягають атестації такі працівники митних органів:
- призначені на посаду Президентом України;
- прийняті на службу за контрактом;
- службовці патронатної служби;
- особи, які перебувають на займаній посаді менше одного року;
- віднесені до категорії технічного й обслуговуючого персоналу.
Вагітні жінки підлягають атестації тільки за їх згодою.
5. Враховуючи важливість завдань, покладених на митні органи Митним кодексом України, та особливі умови, визначені щодо проходження служби в митних органах службовими особами, проводиться атестація службових осіб, прийнятих вперше на роботу в митні органи України на посади, де передбачено присвоєння персональних звань, не раніше ніж через два місяці, але не пізніше ніж через шість місяців після зарахування на посаду перед допуском до самостійного виконання службових обов'язків та присвоєнням первинного персонального звання.
Службові особи, зараховані за наказами Голови Служби у порядку переведення чи за конкурсом, при прийнятті на роботу атестації не підлягають.
6. Молоді спеціалісти, зараховані на посади, зазначені в п.5 Інструкції, підлягають атестації після закінчення стажування.
7. Особи, які мають персональні звання та перебували у відпустці по вагітності, пологах і догляду за дитиною, підлягають атестації не раніше ніж через рік після виходу на роботу.
8. Атестація службових осіб митних органів, які займають посади державних службовців, проводиться після подання ними декларації про доходи.
9. Методичне керівництво підготовкою до атестації та контроль за її проведенням у регіональних митницях, митницях, спеціалізованих митних управліннях та організаціях здійснює Управління по роботі з особовим складом Служби.
10. Конкретні терміни та графік проведення атестації затверджуються керівниками митних органів і завчасно доводяться до відома посадових осіб, які підлягають атестації.
Атестаційні комісії
11. Для проведення атестації утворюються постійно діючі атестаційні комісії.
12. При центральному апараті Служби утворюється Вища атестаційна комісія. Її склад затверджується Головою Служби.
Вища атестаційна комісія проводить атестацію службових осіб, які призначаються на посади наказом Голови Служби.
13. Начальники регіональних митниць, митниць, керівники спеціалізованих митних управлінь та організацій утворюють атестаційні комісії, склад яких затверджується наказом.
Ці атестаційні комісії проводять атестацію посадових осіб, за винятком тих, які атестуються Вищою атестаційною комісією.
14. Атестаційні комісії утворюються у складі голови комісії, секретаря та членів комісії. Головою комісії, як правило, призначається заступник керівника митного органу. У роботі комісії може брати участь представник профспілкового орагану, уповноважений на представництво трудовим колективом.
15. Атестаційна комісія має забезпечувати об'єктивний розгляд і професійну оцінку роботи, професійних та організаторських якостей працівника, який атестується, а також принциповий підхід до підготовки рекомендацій щодо подальшого використання його досвіду і знань у роботі митних органів.
16. Атестаційні комісії проводять свою роботу згідно з графіком проведення атестації.
Порядок проведення атестації
17. На кожну службову особу, яка підлягає атестації, заповнюється атестаційний лист (додається) та складається характеристика на підставі об'єктивних, всебічно обгрунтованих даних, що характеризують професійні та організаторські якості і практичну роботу особи.
18. Характеристики готують і підписують:
- заступники Голови Служби - на начальників управлінь і самостійних відділів центрального апарату Служби, на керівників спеціалізованих митних управлінь та організацій;
- начальник Управління по роботі з особовим складом з участю керівників інших структурних підрозділів Служби - на начальників митниць безпосереднього підпорядкування Службі;
- начальники управлінь і самостійних відділів Служби - на своїх заступників та на інших підлеглих їм службових осіб;
- начальники регіональних митниць - на начальників митниць, підпорядкованих відповідній регіональній митниці, на своїх заступників, на начальників митних постів, відділів та на інших службових осіб, безпосередньо їм підлеглих;
- начальники митниць, начальники спеціалізованих митних управлінь та організацій митної системи - на своїх заступників, начальників митних постів, відділів та на інших службових осіб, безпосередньо їм підлеглих;
- начальники відділів і начальники митних постів регіональних митниць, митниць, спеціалізованих митних управлінь та організацій - на всіх підлеглих їм службових осіб.
Атестаційні листи готують підрозділи по роботі з особовим складом.
Характеристики й атестаційні листи подаються до атестаційної комісії не пізніше ніж за тиждень до проведення атестації.
19. Оцінка практичної діяльності службової особи, характеристика її професійних та організаторських якостей мають бути чіткими, конкретними та обгрунтованими. У характеристиці зазначаються як позитивні якості, так і недоліки в роботі.
20. Атестаційний лист і характеристика готуються в одному примірнику. Після атестації вони зберігаються в особовій справі працівника.
21. Працівник, який атестується, попередньо, не пізніше ніж за тиждень до дня атестації, має бути ознайомлений з підготовленою на нього характеристикою. У разі, коли він не згоден з відомостями, поданими в характеристиці, керівник виносить її на обговорення колективу відповідного підрозділу, пропозиції якого разом з характеристикою подаються до комісії.
22. На засідання комісії запрошуються працівник, який атестується, його безпосередній керівник та, за рішенням комісії, інші службові особи, присутність яких на засіданні комісії необхідна.
Якщо працівник не з'явився на засідання атестаційної комісії без поважних причин, комісія має право провести атестацію під час його відсутності.
23. Атестація керівників структурних підрозділів та осіб, які ввійшли до складу комісії, передує атестації інших службових осіб цих підрозділів.
24. Атестація починається з доповіді секретаря або члена комісії, який зачитує текст атестаційного листа та характеристики. Після цього заслуховується керівник працівника, який атестується, та сам працівник.
25. В ході атестації спеціалістів враховується рівень їх кваліфікації, якість виконання службових обов'язків, знання та дотримання митного законодавства, ініціативність в роботі, особиста дисциплінованість, дотримання вимог, визначених Законом України "Про державну службу" та Митним кодексом України.
При атестації керівників особлива увага атестаційної комісії спрямовується на з'ясування таких основних питань:
- знання чинного законодавства України;
- наявність та використання в роботі організаторських здібностей;
- особистий внесок у результати роботи митного органу чи його підрозділу, у виховання підлеглих цьому керівнику посадових осіб;
- вміння забезпечити виконання завдань, покладених на очолюваний колектив;
- рівень виконавської дисципліни;
- морально-психологічний клімат у колективі.
26. На підставі всебічного розгляду поданих матеріалів, обговорення професійних та організаторських якостей працівника комісія шляхом відкритого голосування приймає одне з таких рішень:
- відповідає займаній посаді;
- відповідає займаній посаді за умов виконання рекомендацій щодо здобуття освіти, проходження перепідготовки, підвищення кваліфікації, стажування на відповідній посаді, вивчення іноземної мови, набуття навичок роботи на комп'ютері тощо;
- не відповідає займаній посаді.
Атестованими вважаються працівники, визнані комісією такими, що відповідають займаній посаді або відповідають займаній посаді за певних умов.
27. Атестаційна комісія шляхом відкритого голосування може дати одну з таких рекомендацій:
- у разі прийняття рішення про відповідність працівника займаній посаді - про зарахування його до кадрового резерву або стажування на більш високій посаді. Зарахування до кадрового резерву та зазначене стажування провадяться за згодою працівника;
- у разі прийняття рішення про відповідність працівника займаній посаді за виконання певних умов - про призначення протягом року повторного атестування при згоді працівника виконати рекомендації, передбачені п.26 Інструкції;
- у разі прийняття рішення про невідповідність працівника займаній посаді - про переведення (за його згодою) на іншу посаду, що відповідає його професійному рівню, або про звільнення із займаної посади.
Кожна рекомендація повинна мати відповідне обгрунтування.
28. Поряд з цими рекомендаціями атестаційна комісія може вносити пропозиції щодо дострокового присвоєння посадовій особі, яка атестується, чергового або позачергового персонального звання.
29. На засіданні комісії ведеться протокол, в якому зазначаються дата і місце проведення засідання, перелік присутніх членів комісії, прізвища та посади запрошених на засідання службових осіб, порядок денний, короткі відомості про працівника, який атестується, стислий зміст виступів, висновки та рішення комісії, підсумки голосування. До протоколу заносяться також окремі думки членів комісії, які не погодилися з рішенням комісії.
30. Засідання комісії вважається правочинним, якщо на ньому присутні не менше 3/4 її складу. Рішення і рекомендації комісії приймаються простою більшістю голосів.
Голосування проводиться під час відсутності особи, яка атестується.
При рівності голосів приймається позитивне рішення.
31. Результати атестації заносяться до атестаційного листа, що підписується головою і членами комісії, які брали участь у голосуванні, і повідомляються під розписку працівникові, який атестувався, одразу після проведення атестації.
У разі відмови працівника від підписання результатів атестування факт ознайомлення засвідчується в цьому ж листі відповідною довідкою за підписами голови та секретаря комісії.
32. Рішення комісії може бути оскаржене працівником. Оскарження подається керівникові митного органу протягом 10 днів від дня прийняття рішення комісії.
Рішення, що приймаються за результатами атестації, та порядок вирішення спірних питань
33. Після завершення роботи атестаційної комісії в митному органі розробляються заходи, що спрямовані на виконання рекомендацій атестаційної комісії, на подальше вдосконалення роботи щодо підвищення кваліфікації особового складу, та організується контроль за їх виконанням.
34. За результатами атестації та з урахуванням пропозицій комісії керівник згідно з чинним законодавством приймає остаточне рішення і видає відповідний наказ.
35. Рішення про переведення працівника, за його згодою, на іншу посаду або про звільнення з посади приймається керівником у двомісячний термін з дня атестації працівника. Прийняття такого рішення після закінчення зазначеного терміну не допускається. Час хвороби працівника, а також перебування його у відпустці до цього терміну не зараховуються.
36. Працівник, визнаний за результатами атестації таким, що не відповідає займаній посаді, звільняється з роботи на підставі, передбаченій п.2 статті 40 Кодексу законів про працю України.
37. Трудові спори, пов'язані з атестацією, в тому числі спори з питань звільнення працівників, визнаних такими, що не відповідають займаній посаді, розглядаються відповідно до чинного законодавства про порядок розгляду індивідульних трудових спорів.
Додаток
до Інструкції з атестації посадових
осіб митних органів України
Атестаційний лист
1. Загальні відомості
Прізвище, ім'я, по батькові ______________________________________
Рік народження ___________________________________________________
Посада, яку займає працівник, і стаж роботи на ній (на момент
атестації) _______________________________________________________
Освіта (найменування навчального закладу і рік закінчення) _______
__________________________________________________________________
Спеціальність за освітою _________________________________________
Науковий ступінь, вчене звання ___________________________________
Трудовий стаж: загальний ____________, в митних органах _________,
Останнє персональне звання _______________________________________
присвоєне наказом N _______ від __________________________ 199__р.
2. Результати атестації
За підсумками голосування атестаційної комісії:
відповідає займаній посаді (за ____________, проти _____________);
відповідає займаній посаді за умов: ______________________________
__________________________________________________________________
(за ___________, проти ____________);
не відповідає займаній посаді (за _________, проти _________).
Рішення атестаційної комісії _____________________________________
__________________________________________________________________
Рекомендації атестаційної комісії ________________________________
__________________________________________________________________
_________________________ (за _________, проти _________).
Голова атестаційної комісії ________________________ (підпис)
Члени комісії _______________________________________________
__________________________________________________________________
(підписи)
Дата атестації "_______" _________________ 199 року
З результатами атестації ознайомлений ____________________________
(підпис працівника, який
____________________________
атестується, дата)
Примітка: у разі, коли голова чи члени комісії мають окрему думку щодо оцінки роботи та ділових якостей працівника який атестується, вони викладають її письмово у довільній формі і додають до атестаційного листа.