МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 27 від 21.01.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 січня 2002 р. за N 82/6370 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони N 549 від 24.10.2016 )
Про проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб'єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна Збройних Сил України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони N 83 від 15.03.2004 )
Відповідно до пункту 5 Положення про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 року N 1919,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про умови і порядок проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб'єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна Збройних Сил України, що додається.
2. Начальнику Головного фінансово-економічного управління Міністерства оборони України:
забезпечити в місячний термін з дня набрання чинності цим наказом підготовку та подання проекту наказу Міністра оборони України про створення конкурсної (тендерної) комісії;
за результатами проведення конкурсу (тендера) забезпечити підготовку та супроводження проекту рішення Кабінету Міністрів України про надання повноважень суб'єкту (суб'єктам) підприємницької діяльності - переможцю (переможцям) конкурсу (тендера) - на реалізацію списаного військового майна.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра оборони України.
4. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України генерал армії України | В.П.Шкідченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністра оборони
України
21.01.2002 N 27
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 січня 2002 р.
за N 82/6370
ПОЛОЖЕННЯ
про умови і порядок проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб'єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна Збройних Сил України
( У тексті Положення слова "Державний секретар Міністерства оборони України" у всіх відмінках замінено словами "Міністр оборони України" у відповідному відмінку згідно з Наказом Міністерства оборони N 83 від 15.03.2004 )
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до пункту 5 Положення про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 року N 1919, з метою визначення умов і порядку проведення конкурсів (тендерів) з визначення суб'єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію списаного військового майна Збройних Сил України (далі - майно).
1.2. Конкурс (тендер) з визначення суб'єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію майна, полягає у визначенні переможця (переможців) серед суб'єктів підприємницької діяльності, які запропонували найбільш ефективні умови реалізації майна (далі - учасники конкурсу (тендера)).
1.3. Конкурс (тендер) проводиться за наявності заяв від двох або більше учасників конкурсу (тендера), які надійшли протягом місяця після опублікування повідомлення про проведення конкурсу (тендера) з визначення суб'єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію майна.
1.4. Опублікована інформація про конкурс (тендер) з визначення суб'єктів підприємницької діяльності, яким надаватимуться повноваження на реалізацію майна, повинна містити такі відомості:
назву та місце розташування органу, що проводить конкурс (тендер);
кінцевий термін прийняття документів на конкурс (тендер);
перелік необхідних документів, які повинні надавати учасники конкурсу (тендера);
основні вимоги до учасників конкурсу (тендера);
телефон для довідок з питань конкурсу (тендера);
склад списаного майна;
іншу інформацію.
Зазначена інформація публікується в одному з засобів масової інформації не пізніше ніж за місяць до дати проведення конкурсу (тендера).
2. Конкурсна комісія
2.1. Для організації і проведення конкурсів (тендерів) утворюється комісія, до складу якої входять фахівці Міністерства оборони України та Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Конкурсна (тендерна) комісія (далі - комісія) утворюється у складі голови комісії, секретаря та 5 членів комісії, з них 3 представники від Міністерства оборони України та 2 - від Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Склад комісії затверджується наказом Міністра оборони України.
Від Міністерства оборони України до складу комісії залучаються представники Озброєння Міністерства оборони України, Тилу Міністерства оборони України та Правового управління Міністерства оборони України. Головою комісії та секретарем призначаються представники від Головного фінансово-економічного управління Міністерства оборони України.
Для залучення до роботи комісії представників Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України начальником Головного фінансово-економічного управління Міністерства оборони України направляється відповідний письмовий запит на адресу зазначеного міністерства.
2.2. Комісія розпочинає роботу з моменту підписання наказу про її склад.
2.3. Основними завданнями та функціями комісії є:
опублікування інформації про проведення конкурсу (тендера);
визначення терміну проведення конкурсу (тендера);
визначення учасників конкурсу (тендера);
розгляд матеріалів, поданих учасниками конкурсу (тендера) та пропозицій щодо умов реалізації списаного майна;
визначення переможця (переможців) конкурсу (тендера);
складання протоколів та подання їх на затвердження Міністру оборони України.
2.4. Керує діяльністю комісії й організовує її роботу голова комісії, який у межах своєї компетенції:
скликає засідання комісії;
головує на засіданнях;
дає доручення членам комісії;
організовує підготовку до розгляду матеріалів, передбачених пунктом 3.2 Положення.
3. Вимоги до учасників конкурсу (тендера)
3.1. До участі в конкурсі (тендері) допускаються юридичні особи, діяльність яких у сфері реалізації майна передбачена статутами, які мають досвід роботи в цій сфері та подали на розгляд комісії повний пакет документів, зазначених у пункті 3.2 Положення.
3.2. Для участі в конкурсі (тендері) учасник подає на розгляд конкурсної (тендерної) комісії такі матеріали:
заяву про участь у конкурсі (тендері) із зазначенням повної назви претендента, який виявив бажання брати участь у конкурсі (тендері), реквізитів (адреса, телефон, телефакс), складу керівництва (прізвище, посада), чисельності працюючих, спеціалізації;
копії установчих документів, засвідчені в нотаріальному порядку (свідоцтво про реєстрацію, статут, установчий договір);
належним чином оформлене доручення, видане представнику учасника конкурсу (тендера);
інформацію щодо фінансової спроможності загального власного та позичкового капіталу, установ банку, що фінансують учасника (назва, адреса), завірену керівником учасника конкурсу (тендера) копію фінансового балансу за попередній рік, результати останньої аудиторської перевірки;
обґрунтовану інформацію щодо технічних можливостей забезпечення організації реалізації майна та виконання взятих зобов'язань.
Усі учасники конкурсу (тендера) подають зобов'язання (пропозиції) щодо умов реалізації списаного майна.
4. Порядок проведення конкурсу (тендера)
4.1. Конкурс (тендер) проводиться один раз на рік (у четвертому кварталі поточного року), має тільки один етап.
4.2. Комісія визначає переможця (переможців) за результатами розгляду отриманих документів та їх пропозицій щодо умов реалізації. Переможцями вважаються учасники конкурсу (тендера), які відповідають вимогам конкурсу (тендера) та запропонували найбільш ефективні умови реалізації майна.
4.3. Засідання комісії є відкритими. У разі потреби отримання додаткової інформації щодо учасника конкурсу (тендера) комісія має право заслуховувати на засіданнях учасників конкурсу (тендера).
4.4. Засідання комісії є правомочними за умови участі в ньому не менше 2/3 усіх членів комісії.
4.5. Рішення про визначення переможця (переможців) приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. Голова комісії має ухвальний голос, якщо під час прийняття рішення про визначення переможця (переможців) конкурсу (тендера) голоси членів комісії розділилися порівну.
4.6. Після закінчення засідання комісії складається протокол (два примірники), у якому зазначаються:
відомості про учасників;
пропозиції учасників;
результати голосування;
обґрунтування визначення переможця (переможців).
Протокол підписується всіма членами комісії, які брали участь у голосуванні.
4.7. Протокол про результати проведення конкурсу (тендера) затверджує Міністр оборони України.
4.8. Облік протоколів щодо результатів конкурсів (тендерів), а також матеріалів, які подаються на розгляд до комісії, ведеться в Головному фінансово-економічному управлінні Міністерства оборони України.
Другий примірник затвердженого протоколу про результати конкурсу (тендера) додається до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про надання переможцю (переможцям) конкурсу (тендера) повноважень на реалізацію списаного військового майна, який готується Головним фінансово-економічним управлінням Міністерства оборони України.
4.9. Інформація щодо переможця (переможців) конкурсу (тендера) в триденний термін після затвердження протоколу про результати конкурсу (тендера) надсилається учасникам конкурсу (тендера).
Начальник Головного фінансово-економічного управління Міністерства оборони України генерал-лейтенант | І.Ю.Марко |