ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 2 від 12.01.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 лютого 1999 р. за N 78/3371 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики України N 292 від 02.08.2002 )
Про затвердження форми державної статистичної звітності N 1-готель (річна) "Звіт про роботу готелю" та Інструкції щодо її заповнення
( Додатково див. Наказ Держкомстату N 174 від 30.05.2000 )
Відповідно до статті 12 Закону України "Про державну статистику" та з метою подальшого удосконалення обліку та звітності у галузі діяльності готельного господарства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форму державної статистичної звітності N 1-готель (річна) "Звіт про роботу готелю" та Інструкцію щодо її заповнення (далі - Інструкція) і запровадити їх в дію, починаючи зі звіту за 1998 рік (додається).
2. Поширити зазначені форму та Інструкцію на суб'єкти підприємницької діяльності, які надають місця для короткотермінового проживання приїжджим (терміном до 45 діб), перебувають на самостійному балансі або на балансі підприємств (організацій) усіх форм власності та підпорядкування.
3. Управлінню статистики послуг, транспорту та зв'язку (Голуб О.В.) - визначити потрібний тираж, підготувати і передати підприємству-виготовлювачу оригінал затвердженої Інструкції.
4. Фінансово-економічному управлінню (Сорокіна Т.В.) - забезпечити фінансування виготовлення та розсилки потрібного тиражу Інструкції.
5. ГМІЦ Держкомстату України (Сидоренко М.М.) - забезпечити контроль за своєчасним тиражуванням та розсиланням Інструкції на адресу Держкомстату Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.
6. Скасувати дію наказу Мінстату України від 09.06.94 N 129 в частині затвердження Інструкції щодо складання державної статистичної звітності за формою N 1-готель (річна) "Звіт про роботу готелю" та наказу Держкомстату України від 09.07.98 N 249.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Остапчука Ю.М.
Голова | О.Г.Осауленко |
Затверджено
Наказ Державного комітету
статистики України
12.01.99 N 2
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 лютого 1999 р.
за N 78/3371
Інструкція щодо заповнення державної статистичної звітності за формою N 1-готель (річна) "Звіт про роботу готелю"
1. Загальні положення
Інструкція щодо заповнення державної статистичної звітності за формою N 1-готель (річна) "Звіт про роботу готелю" (далі - Інструкція) визначає єдиний порядок обліку підприємств готельного господарства всіх типів з метою одержання повної інформації та вичерпного їх характеризування, вивчення розвитку та впливу туризму на економічний стан регіонів.
Дія Інструкції поширюється на усі суб'єкти підприємницької діяльності, які надають місця для короткотермінового проживання приїжджим (терміном до 45 діб) та перебувають на самостійному балансі або на балансі підприємств (організацій) всіх форм власності та підпорядкування.
2. Нормативні документи
При розробленні Інструкції використані такі нормативні документи та посилання:
Закон України "Про туризм" від 15 вересня 1995 року N 324/95-ВР.
ДСТУ 28681.0-90 Стандартизація у сфері туристсько-екскурсійного обслуговування. Основні положення.
ДСТУ 28681.4-95 Туристсько-екскурсійне обслуговування. Класифікація готелів.
СНиП 2.08.02-89 Общественные здания и сооружения.
3. Документи первинного обліку
Документами первинного обліку, які використовуються для заповнення статистичного звіту про діяльність підприємств готельного господарства, є:
анкета громадянина України, який прибув до готелю (форма N 1-Г);
реєстраційна картка (форма N 2-Г);
візитна картка гостя на право проживання у готелі (форма N 3-Г);
рахунок (форма N 4-Г);
журнал обліку громадян, які проживають у готелі (форма N 5-Г);
журнал обліку іноземних громадян, які проживають у готелі (форма N 6-Г);
журнал реєстрації заявок на бронювання номерів (місць) (форма N 7-Г);
розрахунок оплати за бронювання номерів (місць) та проживання за безготівковим розрахунком (форма N 8-Г);
касовий звіт (форма N 9-Г);
технічний паспорт готелю.
Форми первинного обліку NN 1-Г, 2-Г, 3-Г, 4-Г, 5-Г, 6-Г, 7-Г, 8-Г, 9-Г затверджені наказом Держбуду України і Держкомтуризму України від 30.12.97 N 63/53. При механізованому (комп'ютерному) обліку склад показників, занесених у комп'ютер, лишається таким самим, як і на паперових носіях вищеназваних форм первинного обліку.
4. Порядок заповнення звіту
Державну статистичну звітність за формою N 1-готель заповнюють один раз на рік і подають до органу державної статистики району (міста) за місцезнаходженням. Обліку підлягають: суб'єкти підприємницької діяльності всіх форм власності (готелі, готельно-офісні центри, мотелі, кемпінги, молодіжні турбази та гірські притулки, клуби з проживанням, гуртожитки для приїжджих та інші об'єкти для короткотермінового проживання), які перебувають на самостійному балансі; підприємства, організації (установи), на балансі яких перебувають зазначені вище об'єкти. Якщо підприємство має на своєму балансі декілька готелів, то воно повинно звітувати окремо за кожний готель; якщо готель має два чи більше корпуси або філіали, які об'єднані в одне господарство (мають один розрахунковий рахунок у банку), то він заповнює один звіт на усі корпуси, філіали. Якщо у складі об'єднання готелів є готелі, які розташовані як у міських поселеннях, так і в сільській місцевості, то потрібно заповнити два звіти: окремо за міськими поселеннями та сільською місцевістю.
Звітні дані слід відображати в тих одиницях виміру, які вказані у формі, дані рядків 41-55 - з одним десятковим знаком, інші - в цілих числах.
4.1. Розділ "Довідково" заповнюється на підставі даних статуту готелю.
Відповідно до типу підприємства підкреслюється код у графі "Код рядка".
Готелі, мотелі, готельно-офісні центри таким самим чином поряд з типом підприємства позначають категорію.
Готелі за категоріями класифікуються на підставі комплексу вимог до матеріально-технічного забезпечення, номенклатури та якості наданих послуг, рівня обслуговування.
4.2. Розділ 1 "Характеристика підприємства" заповнюється на підставі даних технічного паспорта готелю станом на кінець звітного року.
Загальна площа готелю (рядок 01) - сума площі усіх номерів і площі підсобних приміщень (кухонь, ванних та душових кімнат, туалетів, камер схову, буфетів, комор та побутових кімнат, коридорів, вестибюлів, холів, гардеробів, віталень, адміністративних приміщень і т.п.), включаючи площі вбудованих шаф, площі прибудованих до будинку приміщень (терас, веранд, мансард, мезонінів та ін., які є опалюваними і придатними для проживання протягом усього року). В кемпінгах, молодіжних турбазах та інших підприємствах, які працюють тільки в теплий період року і не потребують спеціального опалення, до загальної площі включається площа терас, веранд, мансард, мезонінів та інших прибудованих приміщень, які не мають опалення.
В рядку 01 не враховується площа:
сходових кліток, тамбурів;
зайнята конструкційними елементами, що виступають, а також опалювальними печами.
Житлова площа усіх номерів (рядок 02) - це площа, що складається з площі усіх номерів (житлових кімнат гуртожитків), яка використовується для проживання приїжджих. До житлової площі не входить площа підсобних приміщень готелю (див. рядок 01), площа готелю, яка використовується не за прямим призначенням (під установи, організації, буфети, перукарні тощо), а також площа приміщення, плата за проживання в яких береться з приїжджих за чинними тарифами для житлових будинків.
Місткість (рядок 03) - це загальна кількість місць у готелі, яка визначається за кількістю ліжок в усіх номерах станом на кінець звітного року.
В цей показник не включаються дані про:
тимчасові (додаткові) місця;
місця в тих номерах, які постійно зайняті не за прямим призначенням, наприклад, під установи і т.п.;
постійні місця в номерах, що більше ніж 45 діб зайняті мешканцями, які сплачують за займану площу за чинними тарифами для житлових будинків.
Кількість усіх номерів (рядок 04) - це число усіх номерів згідно з інвентарними даними станом на кінець року. Номери поділяються, залежно від комфортності, на номери вищої категорії (люкс), напівлюкс, одномісні, двомісні, тримісні і з більшою кількістю місць. Дані про кількість номерів відповідної категорії проставляють в рядках 05-09. Сума даних рядків 05-09 повинна дорівнювати даним рядка 04.
4.3. У розділі 2 "Структурні підрозділи сфери сервісу" наводяться дані про кількість структурних підрозділів сфери сервісу, які перебувають на балансі готелю, тобто входять до його складу, а саме:
у рядку 21 - кількість автостоянок, що охороняються (критих чи відкритих), з автосервісом, автозаправною станцією та іншими послугами;
у рядках 22 і 23 відображається відповідно кількість ресторанів, кафе, барів і інших підприємств громадського харчування;
у рядку 24 - кількість саун (лазень, басейнів);
у рядку 25 - кількість пралень, що надають особам, які проживають у готелі, послуги з термінової чистки, прання та прасування одягу тощо;
у рядку 26 - кількість закладів торгівлі (магазинів, кіосків тощо), що обслуговують приїжджих;
у рядку 27 - кількість інших підрозділів сфери сервісу, які не увійшли до вищенаведеного переліку (косметичний салон, масажний кабінет, міжміський телефон, пошта, телеграф, телетайп, медичний пункт, перукарня, пункт обміну валюти, служби ремонту одягу, взуття, тренажерний зал та інші).
4.4. У розділі 3 "Діяльність підприємства" зазначаються такі дані:
Обслуговано приїжджих (рядок 31) - кількість приїжджих всього (гр.1), яких обслуговували у готелі протягом звітного року, у тому числі кількість дітей до 14 років (гр.2) та підлітків 15-17 років (гр.3). Для заповнення цього рядка використовують відомості анкети для приїжджих (форма N 1-Г) та журналу обліку громадян (форма N 5-Г).
В рядку 32 відображається кількість іноземних громадян за даними реєстраційної картки (форма N 2-Г) та журналу обліку іноземних громадян (форма N 6-Г).
Загальний час перебування приїжджих у готелі (рядок 33) визначається як сума людино-діб - діб перебування кожного приїжджого; заповнюється згідно з відомостями анкети (форма N 1-Г).
В рядку 34 відображається загальна кількість людино-діб - діб перебування іноземних громадян за даними реєстраційних карток (форма N 2-Г).
4.5. У розділі 4 "Основні фінансові показники" зазначаються такі дані:
Доходи від експлуатації (рядок 41) - це сума виторгу за надання у звітному періоді постійних та тимчасових (додаткових) місць, як для громадян України, так і для іноземних громадян, за діючими тарифами, а також за надання броні на місця та номери. Доходи визначаються на підставі коштів, сплачених за рахунками за фактично надану кількість місць.
У рядку 42 показуються доходи від обслуговування іноземних громадян.
Доходи від надання платних послуг (рядок 43) - це доходи від додаткових платних послуг, що надаються за бажанням осіб, які проживають у готелі (ця сума визначається окремо від суми доходів від експлуатації і не включається до вартості проживання у готелі та відповідно до суми доходів від експлуатації). До числа цих послуг належать: доставка та зберігання багажу; доставка в номер чаю, сигарет, води, печива; придбання та доставка квитків на усі види транспорту, видовищні заходи; виклик таксі; замовлення телефонних розмов; надання в користування предметів культурно-побутового та господарського призначення (електропобутових приладів, посуду тощо), інші послуги.
Плата за окремі види додаткових послуг не стягується, якщо їх вартість урахована в тарифах на послуги з надання місць (наприклад: заміна білизни, користування холодильником, телевізором тощо).
Інші доходи готелю (рядок 44) - показуються інші прибутки, що не включаються в доходи від експлуатації, а саме доходи від:
експлуатації підсобних підприємств, які перебувають на балансі готелю;
надання в оренду нежитлових приміщень (ресторанів, кіосків і т.п.);
реалізації майна, яке вилучено із використання.
Фінансові показники у рядках 41-44 наводяться з урахуванням податку на додану вартість.
Витрати на експлуатацію (рядок 45) - показуються усі витрати на експлуатацію готелю, які включаються до повної собівартості послуг готелю за рік, а в рядках 46-52 - за відповідними статтями. Сума даних рядків 46-52 повинна дорівнювати даним рядка 45.
В рядку 53 показується балансова вартість основних фондів готелю.
В рядку 54 показується балансовий прибуток.
В рядку 55 показуються платежі до бюджету.
Для заповнення 4 розділу використовуються дані бухгалтерської звітності.
5. Порядок подання звіту
"Звіт про роботу готелю" заповнюють за затвердженою Держкомстатом України формою N 1-готель відповідно до даної Інструкції, його підписує керівник підприємства та головний бухгалтер, які несуть, згідно зі ст.14 Закону України "Про державну статистику" від 17.09.92 N 2614-XII, відповідальність за своєчасне його подання та достовірність інформації.
ДЕРЖАВНА СТАТИСТИЧНА ЗВІТНІСТЬ
Форма N 1-готель
Затверджено
Наказ Держкомстату України
12.01.99 N 2
Поштова - річна
Подають до 20 січня готелі, готельно-офісні центри, мотелі, кемпінги, молодіжні турбази та гірські притулки, клуби з приміщенням для проживання, гуртожитки для приїжджих та інші об'єкти для короткотермінового проживання всіх форм власності, які перебувають на самостійному балансі; підприємства, організації (установи), на балансі яких перебувають зазначені вище об'єкти органу державної статистики району (міста) за місцезнаходженням
Кому подається ___________________________________________________
(найменування та адреса одержувача)
Міністерство, інший орган виконавчої влади _______________________
Концерн, асоціація та інше об'єднання ____________________________
Підприємство (організація) _______________________________________
Адреса підприємства (організації) ________________________________
Форма власності __________________________________________________
Область (Автономна Республіка Крим) ______________________________
Район ____________________________________________________________
Місто, селище міського типу, сільський населений пункт ___________
Звіт про роботу готелю
за 19__ р.
Довідково: (потрібне підкреслити)
Керівник __________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
"___"_______________ 19__ р.
Виконавець __________________ Головний бухгалтер ________________
(прізвище та номер телефону) (підпис) (прізвище, ініціали)