ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ РАДІОЧАСТОТ (ГУРЧ)
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 138/31 від 22.09.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 січня 1998 р. за N 22/2462 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Держкомзв'язку N 29 від 15.02.2000 )
Про затвердження Граничних тарифів на послуги, пов'язані з експертизою заявок, наглядом та моніторингом радіоелектронних засобів радіозв'язку, радіомовлення, телебачення, систем кабельного та ефірно-кабельного телебачення, систем супутникового зв'язку
З метою вдосконалення Граничних тарифів на послуги, пов'язані з експертизою заявок, наглядом та моніторингом радіоелектронних засобів радіозв'язку, радіомовлення, телебачення, систем кабельного та ефірно-кабельного телебачення, систем супутникового зв'язку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 17.09.96 р. N 1135 "Про вдосконалення механізму використання радіочастотного ресурсу"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Граничні тарифи на послуги, пов'язані з експертизою заявок, наглядом та моніторингом радіоелектронних засобів радіозв'язку, радіомовлення, телебачення, систем кабельного та ефірно-кабельного телебачення, систем супутникового зв'язку (додаються).
2. Ввести в дію затверджені Граничні тарифи через 10 днів після їх державної реєстрації в Міністерстві юстиції.
3. Начальнику Українського державного центру радіочастот та нагляду за зв'язком "Укрчастотнагляд" Карпенку О.Є.:
3.1. Забезпечити своєчасне застосування Граничних тарифів.
3.2. Повідомити споживачів про введення нових Граничних тарифів за користування радіочастотами.
4. Спільний наказ Міністерства зв'язку України та Головного управління з питань радіочастот (ГУРЧ) при Кабінеті Міністрів України "Про тарифи на послуги, пов'язані з експертизою заявок, наглядом та моніторингом радіоелектронних засобів радіозв'язку, радіомовлення, телебачення, систем кабельного та ефірно-кабельного телебачення, систем супутникового зв'язку" від 11.10.96 р. N 217/31 (Держреєстр від 12.11.96 р. N 660/1685) і Зміни та доповнення до вищезгадуваного наказу від 15.01.97 р. N 2/1 (Держреєстр від 15.04.97 р. N 138/1942), від 25.07.97 р. N 111/16 (Держреєстр від 29.08.97 р. N 359/2163) вважати такими, що втратили чинність.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держкомзв'язку Філіпову О.І.
Голова Держкомзв'язку України Начальник Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України | Д.А.Худолій І.П.Міхальчук |
Затверджено
Наказ Державного комітету зв'язку
України та Головного управління з
питань радіочастот при КМ України
від 22.09.97 р. N 138/31
Граничні тарифи на послуги, пов'язані з експертизою заявок, наглядом та моніторингом радіоелектронних засобів радіозв'язку, радіомовлення, телебачення, систем кабельного та ефірно-кабельного телебачення, систем супутникового зв'язку
Загальні вказівки
1. Ці тарифи застосовуються і діють на всій території України.
2. Тарифи поширюються на юридичних і фізичних осіб - власників радіоелектронних засобів (РЕЗ) та високочастотних пристроїв, незалежно від форм власності.
3. Затверджені тарифи є граничні. Центр "Укрчастотнагляд" має право знижувати їх рівень не більш як на 40 відсотків, але не менше експлуатаційних витрат, після погодження з Держкомзв'язку та Головним управлінням з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України.
4. Тарифи, встановлені для бюджетних організацій і підприємств, застосовуються на підставу довідки фінансових органів місцевої державної адміністрації про фінансування організацій і підприємств за рахунок бюджетних коштів.
5. Вартість робіт з нагляду за технічними характеристиками випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ сплачується власником РЕЗ щомісячно або щоквартально, рівними частинами, до 15 числа поточного місяця (до 15 числа першого місяця звітного кварталу). При бажанні власник РЕЗ може сплатити на початку року всю суму одноразово.
6. У разі, коли дозвіл на право експлуатації РЕЗ було видано в поточному місяці вартість нагляду за електромагнітною сумісністю (ЕМС) сплачується в розмірі 1/12 річної суми оплати за кожний наступний, місяць, починаючи з місяця, в якому видано дозвіл.
7. При закритті РЕЗ та ВЧП сплачені кошти з нагляду за технічними характеристиками випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності власнику не повертаються, незалежно від причини закриття.
8. У разі подовження дії дозволу на придбання, проектування, будівництво (встановлення) РЕЗ стягуються кошти в розмірі 50 відсотків від суми відповідної позиції статті 1 розділу 1 тарифів. Термін подовження дії дозволу не може перевищувати 1 рік.
9. Наведені розміри оплати статей 2, 8, 15 розділу 1 визначені стосовно сільської місцевості. В разі використання РЕЗ в містах Києві, Севастополі та обласних центрах, в адміністративних межах міста розмір оплати збільшується згідно з коефіцієнтом який враховує ускладнення електромагнітної сумісності в містах і дорівнює 2,0.
У містах, крім вищезазначених, з чисельністю населення 0,5 млн. чоловік і більше (в адміністративних межах міста) коефіцієнт збільшення дорівнює 1,7.
У містах та селищах міського типу - районних центрах, крім вищезазначених, з чисельністю населення менше 0,5 млн. чоловік (в адміністративних межах міста) коефіцієнт збільшення дорівнює 1,5.
До платежів, зазначених в статті 8 розділу 1 збільшувальні коефіцієнти не застосовуються:
- для власників РЕЗ Укрзалізниці, бюджетних швидкої та невідкладної медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України, бюджетних аварійних та аварійно-рятувальних служб, що створені та діють з метою врятування людського життя;
- для користувачів смуг радіочастот в діапазонах 26.8-27.4, 33.0-48.5, 57.0-57.5 МГц;
- для користувачів радіомереж з передавачами потужністю до 3 Вт без базових станцій.
10. При терміновому виконанні робіт за вимогою замовника (при нормативі 30 днів) тариф збільшується залежно від терміну їх виконання, відповідно:
- до 3-х робочих днів - на 100 відсотків;
- до 10 робочих днів - на 75 відсотків;
- до 15 робочих днів - на 50 відсотків.
При затримці виконання робіт вище нормативного терміну вартість послуги зменшується на 1 відсоток за кожен день затримки. У випадках, коли для виконання робіт необхідні погодження та міжнародна координація, коефіцієнти збільшення і зменшення не застосовуються.
11. Тарифи на послуги з нагляду за засобами радіозв'язку застосовуються тільки у випадках, коли зона дії радіомережі цілком знаходиться в межах адміністративної області. В разі збільшення зони, розмір оплати за всі види послуг збільшується відповідно коефіцієнту, що враховує ускладнення вибору частотних присвоєнь і забезпечення електромагнітної сумісності:
Ку = 2 x корінь(n - 1),
де: Ку - коефіцієнт ускладнення;
n - кількість адміністративних областей, в межах яких передбачається застосування радіозасобів радіомережі,
що розглядається.
12. Тарифи, наведені в позиції 1 статті 1, позиціях 17-18 статті 2 та в статтях 8, 13 розділу 1 при застосуванні їх для радіозв'язку дуплексного каналу застосовуються з коефіцієнтом збільшення, що дорівнює 1,5.
13. За суднові аварійні передавачі плата стягується в розмірі 50 відсотків тарифу, встановленого для передавача тієї ж потужності.
14. За резервні передавачі, в тому числі і за ті, що знаходяться на складах, всі види платежів стягуються в повному розмірі, але без застосування збільшувальних коефіцієнтів, а за передавачі, що призначені для використання в особливий період - плата не стягується.
15. Плата за реєстрацію РЕЗ стягується також у всіх випадках, пов'язаних з необхідністю видачі дозволу або його дубліката (при зміні місцезнаходження радіостанції фіксованої служби, об'єкта встановлення радіостанції сухопутної рухомої служби, власника радіостанції та обладнання радіостанції).
16. Плата за роботи з нагляду за технічними характеристиками випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності, за передавачі суднових станцій сплачується як за одноканальні станції (одне частотне присвоєння).
17. Користувачі РЕЗ та ВЧП, які зайняті виробництвом сільськогосподарської продукції в сільській місцевості, крім робіт, передбачених статтею 1 розділу 1, сплачують плату за послуги в розмірі 50 відсотків від відповідної затвердженої ставки плати.
18. За передавачі радіоцентрів (центральних станцій) міністерств, інших органів виконавчої влади та підприємств, які мають закріплені списки частот, плата стягується як за один багатоканальний передавач, згідно з максимально дозволеною потужністю із наявних на радіоцентрі передавачів. Якщо ж за кожним передавачем радіоцентру (станції) закріплені Українським державним центром по нагляду за зв'язком конкретні номінали частот - плата стягується за кожну закріплену за передавачем частоту, виходячи з його максимальної дозволеної потужності випромінювання.
19. За частоти виклику в разі стихійного лиха та з метою врятування людського життя, визначені в Статті 38 Розділу IX Регламенту Радіозв'язку, плата не стягується.
20. Граничні тарифи наведені з урахуванням податку на додану вартість.
Розділ I
Тарифи на експертизу заявок, нагляд та моніторинг радіоелектронних засобів радіозв'язку, радіомовлення, телебачення, систем кабельного та ефірно-кабельного телебачення, систем супутникового зв'язку (для юридичних осіб)
Розділ II
Тарифи за експертизу та нагляд за радіоелектронними засобами радіозв'язку (для фізичних осіб)
Примітки:
1. Від сплати за нагляд за технічними характеристиками випромінювання РЕЗ та забезпечення електромагнітної сумісності аматорських радіостанцій індивідуального користування звільняються інваліди I-ї та II-ї груп, школярі.
2. Від сплати за нагляд за технічними характеристиками випромінювання РЕЗ та забезпечення електромагнітної сумісності аматорських радіостанцій колективного користування звільняються школи, дитячі будинки.
3. В разі використання в діапазоні 27 Мгц радіостанцій, які придбані приватним порядком для виробничих потреб, всі види оплати беруться як за радіостанції відомчого радіозв'язку.
Розділ III
Тарифи за оформлення дозволів на право тимчасового ввезення та експлуатації в Україні радіоелектронних засобів та супутникових систем зв'язку іноземними користувачами
Примітки:
1. В разі ввезення РЕЗ на термін до 15 діб застосовується коефіцієнт зменшення що дорівнює 0,3.
2. Згідно з чинним законодавством про валютне регулювання користувачі сплачують ці послуги у національній валюті України за курсом Національного банку України на момент платежу.