• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про експертно-технічні центри (госпрозрахункові підрозділи) Держнаглядохоронпраці

Державний комітет України по нагляду за охороною праці  | Наказ від 21.11.1994 № 116 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по нагляду за охороною праці
  • Тип: Наказ
  • Дата: 21.11.1994
  • Номер: 116
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по нагляду за охороною праці
  • Тип: Наказ
  • Дата: 21.11.1994
  • Номер: 116
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
Н А К А З
N 116 від 21.11.94 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
5 січня 1995 р.
за N 4/540
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці N 38 ( z0356-05 ) від 21.03.2005 )
Про експертно-технічні центри
(госпрозрахункові підрозділи)
Держнаглядохоронпраці
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінпраці та соцполітики N 213 ( z0077-99 ) від 02.11.98 )
З метою посилення контролю за технічною безпекою виробничихоб'єктів і засобів виробництва, на виконання постанови КабінетуМіністрів України від 27.01.93 N 62 ( 62-93-п ) "Про питаннянагляду за охороною праці", Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Положення про експертно-технічний центр(госпрозрахунковий підрозділ) Держнаглядохоронпраці та тарифи завиконання робіт і послуг, які здійснюються експертно-технічнимицентрами ( z0005-95 ), що додаються.
2. Начальникам територіальних управлінь
Держнаглядохоронпраці:
2.1. Відповідно до зазначеного Положення створити у складітериторіальних управлінь експертно-технічні центри та їх філії вобластях, де відсутні теруправління.
2.2. В місячний термін розробити та затвердити Положення проекспертно-технічний центр територіального управління та йогофілії.
2.3. Довести до відома підприємств, установ, організацій,незалежно від форм власності, та громадян-підприємців, що висновкина відповідність нормативних актів про охорону праці проектноїдокументації, виробничих об'єктів, машин, устаткування, новихтехнологій, а також виконання робіт та надання послуг з питаньохорони праці, які передбачені Положенням про експертно-технічніцентри, здійснюються на госпрозрахункових засадах.
3. Запропонувати Уряду Автономної Республіки Крим,міністерствам, відомствам, об'єднанням підприємств, виконкомамобласних, Київської та Севастопольської міських Рад народнихдепутатів довести до відома підвідомчих підприємств, установ іорганізацій Положення про експертно-технічний центр(госпрозрахунковий підрозділ) Держнаглядохоронпраці.
4. Скасувати тарифи за виконання робіт і послуг, якіздійснюються госпрозрахунковими підрозділами (експертно-технічнимиінспекціями) територіальних органів Держнаглядохоронпраці, щозатверджені Комітетом 07.07.93 і 29.09.94.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступниківГолови Комітету.
Голова Держнаглядохоронпраці
України С.П.Ткачук
Затверджено
наказом Держнаглядохоронпраці
21 листопада 1994 року N 116
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Мінпраці та соцполітики N 213 ( z0077-99 ) від 02.11.98 )
Положення
про експертно-технічний центр
(госпрозрахунковий підрозділ)
Держнаглядохоронпраці України
1. Це Положення розроблене відповідно до постанови КабінетуМіністрів України від 27.01.93 N 62 ( 62-93-п ) "Про питаннянагляду за охороною праці".
2. Експертно-технічний центр є структурним госпрозрахунковимпідрозділом, що створюється в складі територіального управлінняДержнаглядохоронпраці, має самостійний баланс, рахунки в установахбанків і печатку із своїм найменуванням.
Експертно-технічні центри утворюються, реорганізуються іліквідуються Держнаглядохоронпраці за поданням територіальнихуправлінь. Експертно-технічний центр у своїй діяльності керуєтьсяКонституцією, законами України та іншими нормативними актами проохорону праці, наказами, постановами і рішеннямиДержнаглядохоронпраці, територіального управління та цимПоложенням.
3. Основними завданнями експертно-технічного центру єпроведення робіт та надання послуг, на які не передбаченобюджетного фінансування, а саме:
проведення діагностики устаткування;
експертиза проектів виробничих об'єктів, розробок новихтехнологій, засобів виробництва, колективного та індивідуальногозахисту працюючих на відповідність нормативним актам про охоронупраці;
технічна експертиза нових об'єктів виробничого призначення татих, що реконструюються, зразків нових машин і механізмів,устаткування та інших засобів виробництва, нових технологій ішкідливих речовин на їх відповідність нормативним актам проохорону праці;
технічна експертиза технологій, машин, механізмів,устаткування, транспортних засобів, що закуповуються за кордоном,на їх відповідність діючим в Україні нормативним актам про охоронупраці;
проведення державного технічного огляду і реєстраціявеликотоннажних автомобілів та інших технологічних транспортнихзасобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережізагального користування;
проведення сертифікації виробів, приладів, устаткування,робіт та послуг з питань безпеки праці разом з органамиДержстандарту;
організація та проведення навчання і перевірки знаньпрацівників з питань охорони праці.
4. Експертно-технічний центр відповідно до покладених нанього завдань:
4.1. Проводить експертизу:
проектної документації на будівництво (реконструкцію,технічне переоснащення) виробничих об'єктів, виготовлення машин,устаткування та інших засобів виробництва, засобів колективного таіндивідуального захисту працюючих, нових технологій на їхвідповідність нормативним актам про охорону праці;
проектів будівництва гірничодобувних і переробних підприємствщодо охорони праці та раціонального використання мінеральноїсировини;
проектів заходів щодо охорони будівель і споруд відшкідливого впливу гірничих робіт;
проектів гірничих відводів і схем розробки родовищ твердих,рідинних та газоподібних корисних копалин;
матеріалів на списання запасів корисних копалин;
проектів на ліквідацію гірничодобувних підприємств, нафтовихта газових свердловин;
проектів на масові вибухи і на виконання вибухових робітспеціального призначення;
проектів будівництва і експлуатації комплексів виготовленнявибухових речовин, що ллються в гарячому стані, а такожмалощільних і емульсійних вибухових речовин;
нових об'єктів виробничого і соціально-культурногопризначення, що вводяться в експлуатацію, і тих, щореконструюються;
зразків нових машин, механізмів, устаткування та іншихзасобів виробництва, нових технологій перед одержанням дозволуорганів державного нагляду за охороною праці на їх введення тавиготовлення;
стану будівель, споруд, машин і механізмів;
технологічних процесів, машин, устаткування; транспортнихзасобів, придбаних за кордоном, на відповідність нормативним актампро охорону праці.
4.2. Проводить діагностику технічного стану
металоконструкцій, зварних швів, заклепочних з'єднань, основних
деталей устаткування, в тому числі об'єктів газового комплексу,
технологічного обладнання нафтопереробних, нафтохімічних і
хімічних виробництв, котлів, посудин, які працюють під тиском,
трубопроводів пари і гарячої води, вантажопідйомних споруд, які
відпрацювали нормативні строки. Обстеження діагностичних центрів і
електровимірювальних лабораторій.
4.3. Видає висновки про можливість роботи новоутворенихпідприємств, виготовлення і передачу у виробництво нових зразківмашин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва,впровадження нових технологій, а також на їх ремонт, монтаж іналадку.
4.4. Проводить сертифікацію виробів, устаткування, приладів,робіт і послуг.
4.5. Проводить технічні огляди (іспити і випробування) ітехнічні обстеження під час експлуатації парових і водогрійнихкотлів, посудин, які працюють під тиском, наповнювальних станцій,трубопроводів пари і гарячої води, підйомних споруд таелектроустаткування.
4.6. Видає висновки, відгуки, рецензії, узгодження на проектиправил, стандартів, інструкцій та наукових розробок з охоронипраці і надр, проведення геологічних та маркшейдерських робіт,переробки мінеральних ресурсів.
4.7. Проводить державний технічний огляд і реєструєвеликотоннажні автомобілі та інші технологічні транспортні засоби,що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережізагального користування.
4.8. Надає методичну допомогу власникам підприємств з питаньорганізації роботи щодо створення безпечних і нешкідливих умовпраці на робочих місцях, охорони надр та використання мінеральнихресурсів.
4.9. Надає методичну допомогу підприємствам, установам,організаціям та громадянам-підприємцям в підготовці документів, щопотребують узгодження, затвердженя або одержання дозволів органівДержнаглядохоронпраці.
4.10. Організує та проводить навчання і перевірку знаньпрацівників з питань охорони праці.
4.11. Здійснює експертну оцінку матеріально-технічної бази іпрограмно-методичного забезпечення навчальних закладів для видачідозволів на проведення навчання з питань охорони праці посадовихосіб і спеціалістів.
5. При виявленні в процесі експертизи проектів грубихпорушень законодавства і нормативних актів про охорону праціекспертно-технічний центр має право подавати в центр ліцензуванняДержкоммістобудування подання на анулювання виданої проектнійорганізації ліцензії на право виконання проектних робіт.
6. Чисельність працівників експертно-технічного центрувизначається залежно від обсягів робіт, що виконуються ізатверджується начальником територіального управління.
Умови оплати праці працівників експертно-технічних центріввстановлюються згідно з чинними нормативними актами про оплатупраці госпрозрахункових державних підприємств і організацій.
7. Керівник експертно-технічного центру приймається на роботуначальником територіального управління по узгодженню зДержнаглядохоронпраці на контрактній основі.
8. Спеціалісти, які прийняті на посаду державних технічнихекспертів, допускаються до самостійної роботи після стажування іатестації в комісії територіального управління, до складу якоївходить представник відповідного управління (відділу) Комітету. Зарезультатами атестації працівникові видається посвідченнядержавного технічного експерта з правом проведення відповіднихвидів робіт (експертиз).
Повторна атестація державних технічних експертів проводитьсячерез кожні 3 роки.
9. Експертно-технічному центру дозволяється залучатиспеціалістів інших організацій для виконання окремих видів робітпо договору субпідряду.
10. Відносини між експертно-технічним центром іпідприємствами, установами та організаціями регулюютьсядоговорами, що укладаються на відповідний строк або для виконанняокремих обсягів робіт.
Договір підписується керівником підприємства таекспертно-технічного центру.
11. Вартість робіт і послуг, що виконуються за договором,визначаються на підставі тарифів, які затверджуються Комітетом заузгодженням з Мінфіном та Мінекономіки.
12. Суми за виконані роботи перераховуються замовником(підприємством) на розрахунковий або інший рахунокекспертно-технічного центру.
13. Експертно-технічний центр веде бухгалтерський облікфінансово-господарських операцій, складає звітність, своєчаснопроводить розрахунки з бюджетом по податках та інших платежахзгідно з чинним законодавством.
14. Контроль за якістю робіт і фінансово-господарськоюдіяльністю експертно-технічного центру здійснюється територіальним
управлінням Держнаглядохоронпраці і Комітетом.