ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАГЛЯДОВА РАДА З ПИТАНЬ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Наглядової
ради з питань
оціночної діяльності
23.09.2010
протокол N 47
( Регламент втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 680 від 15.05.2012 - Наказ скасовано на підставі Наказу Фонду державного майна N 2950 від 14.06.2012 )
РЕГЛАМЕНТ
Наглядової ради з питань оціночної діяльності
I. Загальні положення
1. Регламент Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Регламент) установлює порядок організації діяльності Наглядової ради з питань оціночної діяльності (далі - Наглядова рада), пов'язаної зі здійсненням її повноважень.
2. Наглядова рада у своїй діяльності керується Конституцією, законами України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Регламентом.
3. Наглядова рада створюється Фондом державного майна України. Склад Наглядової ради визначається відповідно до ст. 21 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (далі - Закон) і передбачає рівне представництво від органів державної влади та саморегулівних організацій оцінювачів.
4. Перелік органів державної влади, участь яких у складі Наглядової ради є доцільним, визначається Фондом державного майна України. Рівень представництва, кількісний склад від органів державної влади, які делегуються органами державної влади до складу Наглядової ради, встановлюються цими органами з урахуванням пропозицій Фонду державного майна України.
5. Делегування представників саморегулівних організацій оцінювачів для включення їх до складу Наглядової ради здійснюється після прийняття рішення Фондом державного майна України про визнання їх статусу саморегулівних організацій оцінювачів у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
6. Кількісний склад представників саморегулівних організацій оцінювачів відповідно до квоти представництва, встановленої ст. 21 зазначеного Закону, визначається після затвердження Фондом державного майна України персонального складу Наглядової ради з числа представників органів державної влади, делегованих цими органами.
7. Делегування представників саморегулівних організацій оцінювачів відбувається виходячи з принципу рівного представництва кожної з них у межах квоти представництва саморегулівних організацій оцінювачів у складі Наглядової ради.
8. До складу Наглядової ради від Фонду державного майна України включається заступник Голови Фонду, у підпорядкуванні якого знаходиться структурний підрозділ, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності, що призначається Головою Наглядової ради, керівник зазначеного структурного підрозділу, який виконує обов'язки заступника Голови Наглядової ради та відповідального секретаря Наглядової ради, та інші представники за рішенням заступника Голови Фонду державного майна України.
9. Зміни до персонального складу Наглядової ради вносяться шляхом видання відповідного наказу Фонду державного майна України на підставі офіційного подання пропозицій органів державної влади та саморегулівних організацій оцінювачів. При цьому Фонд державного майна України забезпечує збереження квот представництва органів (організацій) у Наглядовій раді, передбачених ст. 21 Закону.
10. Наглядова рада є колегіальним, постійно діючим органом, до повноважень якого належить:
вирішення спірних питань, пов'язаних з видачею або анулюванням сертифіката суб'єкта оціночної діяльності;
погодження загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації;
розгляд та надання пропозицій щодо скарг на оціночну діяльність суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, у тому числі тих, що виникли під час проведення рецензування звіту про оцінку майна;
погодження нормативно-правових актів з оцінки майна;
надання рекомендацій щодо удосконалення професійної підготовки оцінювачів.
11. Наглядова рада під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, установами, організаціями, судами та іншими органами, до повноважень яких належить забезпечення контролю за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства під час здійснення оцінки майна.
12. Діяльність Наглядової ради є відкритою та прозорою, що забезпечується шляхом розміщення інформації про неї на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України, публікацій у засобах масової інформації, інтерв'ю та виступів посадових осіб органів державної влади, представників саморегулівних організацій оцінювачів.
13. Інформація про діяльність Наглядової ради надається громадянам, представникам засобів масової інформації відповідно до вимог законодавства.
II. Визначення повноважень Голови та інших членів Наглядової ради
1. Члени Наглядової ради мають право:
ініціювати розгляд питань на чергових та позачергових засіданнях Наглядової ради шляхом внесення їх до порядку денного;
вносити пропозиції щодо внесення змін до цього Порядку та до проектів рішень Наглядової ради;
вимагати надання необхідних матеріалів та документів для ознайомлення з метою прийняття рішення з питання порядку денного;
особисто голосувати за проекти рішень з питань, що винесені на обговорення Наглядової ради, за принципом "за" чи "проти";
висловлюватися з мотивів голосування з конкретного питання порядку денного та оприлюднювати їх відповідно до цього Порядку.
2. Члени Наглядової ради зобов'язані:
брати участь у засіданнях Наглядової ради;
подавати матеріали та документи для забезпечення позачергових засідань Наглядової ради в разі їх особистого ініціювання;
повідомляти про причини неможливості своєї присутності на засіданнях Наглядової ради;
виконувати рішення Наглядової ради незалежно від особистого голосування за ними;
прибувати на засідання Наглядової ради з роздрукованими документами з питань порядку денного, які попередньо надсилаються працівниками фонду державного майна України електронною поштою.
3. Голова Наглядової ради має такі повноваження:
забезпечувати роботу Наглядової ради відповідно до повноважень, які на неї покладені згідно із Законом, у порядку, встановленому Наглядовою радою;
забезпечувати формування остаточного порядку денного засідань Наглядової ради;
ініціювати розгляд питань на засіданні Наглядової ради;
скликати чергові та позачергові засідання Наглядової ради;
підписувати рішення, у тому числі протокольні рішення Наглядової ради, листи, звернення, запити, відповіді на запити з питань, що обговорені та прийняті Наглядовою радою;
представляти Наглядову раду в органах державної влади, на підприємствах, в установах та організаціях;
здійснювати інші повноваження з метою забезпечення діяльності Наглядової ради та виконання нею своїх повноважень, передбачених Законом.
4. Заступник Голови Наглядової ради - відповідальний секретар Наглядової ради:
збирає та готує пропозиції до порядку денного засідань Наглядової ради та проектів протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного її засідань;
організаційно забезпечує засідання Наглядової ради, у тому числі готує протоколи її засідань та забезпечує їх підписання членами Наглядової ради;
готує виписки з протокольних рішень Наглядової ради з питань порядку денного;
виконує інші повноваження та доручення Наглядової ради з метою забезпечення її діяльності.
III. Організація роботи Наглядової ради
Планування роботи
1. Підготовка пропозицій до порядку денного Наглядової ради здійснюється структурним підрозділом Фонду державного майна України, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності, відповідно до вимог Положення про порядок роботи Наглядової ради з питань оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 08.05.2002 N 791 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.06.2002 за N 477/6765 (далі - Положення).
2. Чергові засідання Наглядової ради відбуваються не рідше одного разу на місяць (у четвер останнього тижня місяця). У разі виникнення потреби на вимогу Голови або членів Наглядова рада має право проводити позачергові засідання.
У разі відсутності Голови Наглядової ради його повноваження виконує заступник Голови Наглядової ради, який призначається згідно з наказом Фонду державного майна України.
Комітети, робочі групи та інші допоміжні органи
1. Наглядова рада для забезпечення здійснення своїх повноважень може утворювати спеціалізовані комітети, постійні або тимчасові робочі групи та інші допоміжні органи. Рішення про утворення спеціалізованих комітетів, робочих груп та інших допоміжних органів (у тому числі порядок роботи, повноваження, кількісний та персональний склад, термін функціонування) затверджується протоколом Наглядової ради.
2. Спеціалізовані комітети створюються з метою впорядкування діяльності Наглядової ради та надання пропозицій, у межах компетенції до проекту рішень Наглядової ради за підсумками розгляду питань, включених до порядку денного, а саме:
комітет з питань удосконалення законодавства, методології та стандартизації оцінки;
комітет з удосконалення професійної підготовки оцінювачів;
комітет з питань рецензування та експертизи звітів;
дисциплінарний комітет з питань професійної етики.
3. Персональний склад комітету не може перевищувати семи осіб і складається з членів Наглядової ради.
4. До складу робочої групи та інших допоміжних органів спільно з членами Наглядової ради можуть включатися найбільш досвідчені представники суб'єктів оціночної діяльності.
5. Чергові засідання комітетів, робочих груп та інших допоміжних органів відбуваються, у разі необхідності, не рідше одного разу на два тижні. У разі виникнення потреби, на вимогу голів комітетів, робочих груп, інших допоміжних органів або їх членів, засідання можуть проводитися позачергово.
IV. Порядок проведення засідань Наглядової ради
Загальні положення
1. Засідання Наглядової ради є організаційно-правовою формою роботи Наглядової ради, яка спрямована на здійснення повноважень Наглядової ради.
2. Голова Наглядової ради або в разі його відсутності заступник Голови Наглядової ради (відповідно до розподілу обов'язків) проводять засідання для оперативного розгляду та вирішення питань, що належать до повноважень Наглядової ради.
3. Порядок денний Наглядової ради формується з:
пропозицій структурного підрозділу Фонду державного майна України, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності;
пропозицій керівників інших структурних підрозділів Фонду державного майна України, регіональних відділень;
звернень органів державної влади, саморегулівних організацій оцінювачів, членів Наглядової ради, оцінювачів та інших громадян і містить питання, які є найбільш актуальними для вирішення протягом поточного місяця.
4. Контроль за виконанням рішень, прийнятих на засіданнях Наглядової ради, здійснює структурний підрозділ Фонду державного майна України, до повноважень якого належить вирішення питань з оцінки майна та професійної оціночної діяльності.
5. Порядок денний засідань Наглядової ради формує Голова Наглядової ради. Питання порядку денного, запропоновані членами Наглядової ради письмово не пізніше семи робочих днів до її чергового засідання або трьох робочих днів до її позачергового засідання, включаються до порядку денного обов'язково.
6. З метою проведення чергового засідання Наглядової ради відповідальний секретар Наглядової ради не пізніше ніж за п'ять робочих днів надсилає членам Наглядової ради письмове запрошення з вказівкою призначеної дати та часу проведення засідання, а також проект порядку денного чергового засідання та необхідні матеріали до нього.
7. Порядок денний Наглядової ради доводиться до відома інших посадових осіб, запрошених на засідання, за два дні до його проведення. Коло службових осіб, запрошених на засідання Наглядової ради, визначається Головою Наглядової ради або її заступником.
8. Рішення, прийняті на засіданнях Наглядової ради, оформлюються протоколом не пізніше, ніж у дводенний термін. Після підписання протоколу Головою Наглядової ради та членами Наглядової ради, у строк, що не перевищує двох тижнів, Фонд державного майна України забезпечує його розміщення на своєму офіційному веб-сайті.
Режим роботи Наглядової ради
1. Тривалість засідання Наглядової ради становить не більше 2 годин. Початок роботи Наглядової ради о 14-й годині.
2. У разі припадання дати проведення засідання Наглядової ради на святковий (неробочий) день дата засідання Наглядової ради переноситься на наступний робочий день.
3. Час доповіді по суті питання з порядку денного засідання Наглядової ради становить, як правило, 5 хвилин;
Час виступу опонента становить, як правило, 5 хвилин;
Час на коментарі членів Наглядової ради та запрошених з дозволу Голови Наглядової ради становить, як правило, 2 хвилини;
Час на відповідь щодо виступу опонента, коментарі присутніх становить, як правило, 3 хвилини;
Повторний виступ після виступів усіх бажаючих становить 3 хвилини.
4. Недотримання регламенту Наглядової ради є підставою для позбавлення члена Наглядової ради або запрошеної особи можливості виступу на поточному засіданні.
V. Взаємодія Наглядової ради із засобами масової інформації та громадськістю
Організація роботи із засобами масової інформації
1. З метою організації ефективної взаємодії між Наглядовою радою, засобами масової інформації та громадянами Фонд державного майна України забезпечує:
організацію вивчення громадської думки стосовно проблем, пріоритетів та перспектив розвитку у відповідній сфері;
інформування громадськості про діяльність Наглядової ради шляхом проведення прес-конференцій, брифінгів, інтернет-конференцій, прямих телефонних ліній, розміщення у засобах масової інформації статей, інтерв'ю, коментарів, підготовки теле- і радіопередач;
проведення моніторингу повідомлень у засобах масової інформації стосовно діяльності Наглядової ради та реагування на критичні зауваження;
організацію та проведення роз'яснень цілей, змісту і порядку реалізації державної регуляторної політики;
оприлюднення інформації про діяльність Наглядової ради на офіційному веб-сайті Фонду державного майна України.
2. Організація діяльності щодо забезпечення взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Наглядової ради покладається на Департамент взаємодії з Верховною Радою України та зв'язків з громадськістю.
VI. Матеріально-технічне забезпечення роботи Наглядової ради
Матеріально-технічне забезпечення роботи Наглядової ради покладається на Управління адміністративно-господарської роботи Фонду державного майна України.
Директор Департаменту оціночної діяльності | М.Горяйнов |