ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29.12.2021 № 641-рш
Про внесення змін до деяких розпорядчих актів Національного банку України
Відповідно до статей 6, 7, 15, 25, 42, 56, 73 Закону України "Про Національний банк України" та з метою вдосконалення підходів до визначення справедливої вартості боргових цінних паперів нерезидентів, які перебувають у власності Національного банку України або приймаються ним як забезпечення виконання зобов'язань, Правління Національного банку України вирішило:
1. У тексті Порядку оцінки за справедливою вартістю цінних паперів резидентів, що перебувають у власності Національного банку України або приймаються ним як забезпечення виконання зобов'язань, схваленого постановою Правління Національного банку України від 26 жовтня 2015 року № 732 (зі змінами), слова "Управління фінансових та операційних ризиків" у всіх відмінках замінити відповідно словами "підрозділ з управління ризиками" у відповідних відмінках.
2. Унести до Порядку оцінки за справедливою вартістю боргових цінних паперів нерезидентів, що перебувають у власності Національного банку України або приймаються ним як забезпечення виконання зобов'язань, схваленого постановою Правління Національного банку України від 26 жовтня 2015 року № 732 (зі змінами), такі зміни:
1) підпункт 1 пункту 7 розділу II викласти в такій редакції:
"1) дані з інформаційного термінала Bloomberg, а саме:
CBBT "Зведений торговець облігацій Bloomberg" (Composite Bloomberg Bond Trader) - складена ринкова ціна, що розраховується на підставі інформації від сотень різних дилерів;
BGN "Типова ціна Bloomberg" (Bloomberg Generic Price) - консенсусна ринкова ціна облігації, визначена на основі котирувань, що отримані Bloomberg з декількох джерел, та іншої інформації, яку в Bloomberg уважають доречною. BGN є ринковим індикатором оцінки облігацій та використовує як тверді, так і індикативні котирування залежно від того, які з них доступні на момент оцінки;
BVAL "Служба оцінки Bloomberg" (Bloomberg Valuation Service) надає обґрунтовані та доступні ринкові ціни на кінець дня для різних інструментів.
Для цінних паперів, для яких є лише одне джерело цін - BVAL, регулярно, але не рідше одного разу на рік, проводиться додатковий аналіз рівнів ієрархії за допомогою поля BRAM_S TANDARDF V_HIERARCHY_LEVEL.
BRAM_STANDARDFV_HIERARCHY_LEVEL класифікує ціни як рівень 1, 2 або 3 на основі значущості неспостережуваних вхідних даних, визначається відповідно до вимог МСФЗ 13 та бухгалтерських стандартів, які вимагають розкриття цих рівнів у фінансовій звітності. Значення розраховуються з використанням стандартних правил, створених та підтримуваних Bloomberg, та даних щодо прозорості ціноутворення, що входять до ціни BVAL.
Для визначення справедливої вартості цінних паперів, які мають 3-й рівень ієрархії, використовується DCF (discount cash flow) модель;";
2) у тексті Порядку слова "Управління фінансових та операційних ризиків" у всіх відмінках замінити відповідно словами "підрозділ з управління ризиками" у відповідних відмінках.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Голову Національного банку України Кирила Шевченка.
4. Рішення набирає чинності з дня, наступного за днем його прийняття.
Голова | К. Шевченко |
( Текст взято з сайту НБУ https://www.bank.gov.ua/ )