• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про взяття за основу проекту Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет

Національна комісія з питань регулювання звязку України  | Рішення, Умови від 11.11.2010 № 512
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія з питань регулювання звязку України
  • Тип: Рішення, Умови
  • Дата: 11.11.2010
  • Номер: 512
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія з питань регулювання звязку України
  • Тип: Рішення, Умови
  • Дата: 11.11.2010
  • Номер: 512
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
11.11.2010 N 512
Про взяття за основу проекту Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет
Відповідно до статей 18, 42 Закону України "Про телекомунікації" Національна комісія з питань регулювання зв'язку України
ВИРІШИЛА:
1. Взяти за основу проект Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет, що додається.
2. Департаменту забезпечення діяльності оприлюднити рішення на веб-сайті НКРЗ для громадського обговорення.
Голова В.Олійник
Додаток
до рішення НКРЗ
11.11.2010 N 512
УМОВИ
здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до інтернет
1. Загальні положення
1.1. Умови здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет (далі - Умови) розроблені відповідно до Закону України "Про телекомунікації" та інших нормативно-правових актів, що регулюють здійснення діяльності у сфері телекомунікацій.
1.2. Умови є нормативно-правовим актом, що містить перелік організаційних, кваліфікаційних, технічних та інших вимог, обов'язкових для виконання при здійсненні діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет.
1.3. Умови поширюються на всіх суб'єктів господарювання - юридичних осіб з місцезнаходженням на території України, які зареєстровані відповідно до законодавства України, та фізичних осіб - підприємців, які здійснюють або планують здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет.
1.4. Умови не поширюються на діяльність діяльності суб'єктів господарювання з надання інформаційних послуг (контенту) в Інтернет.
1.5. Послуга доступу до Інтернет - телекомунікаційна послуга з технічного забезпечення підключення до мережі, якою розповсюджуються ресурси Інтернет, кінцевого обладнання споживача телекомунікаційних послуг та/або оператора телекомунікацій, яке надається споживачу на договірних засадах.
1.6. Для здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет суб'єкт господарювання зобов'язаний зареєструватись в Реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій відповідно до законодавства України, який веде Національна комісія з питань регулювання зв'язку України (далі - НКРЗ).
1.7. Суб'єкт господарювання має право здійснювати діяльність з надання послуг доступу до Інтернет на території в межах населених пунктів, які вказані заявником при поданні повідомлення про реєстрацію.
1.8. Використанням радіочастотного ресурсу України для надання послуг доступу до Інтернет з здійснюється за наявності ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України та у відповідності до вимог Закону України "Про радіочастотний ресурс України".
1.9. При здійсненні діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет суб'єкт господарювання зобов'язаний додержуватися вимог Закону України "Про телекомунікації", Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, інших нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері телекомунікацій.
1.10. Контроль за додержанням суб'єктами господарювання цих Умов здійснюється Державною інспекцією зв'язку у порядку, визначеному законодавством.
2. Кваліфікаційні вимоги до оператора, провайдера телекомунікацій, який здійснює діяльність з надання послуг доступу до Інтернет
2.1. Штат суб'єкта господарювання, який здійснює діяльність або має намір здійснювати діяльність з надання послуг доступу до Інтернет, повинен налічувати не менше 30 відсотків працівників, які мають базову вищу освіту у галузі зв'язку та досвід роботи у сфері телекомунікацій або інформатизації не менше одного року.
2.2. Склад персоналу, який безпосередньо виконує функції щодо надання телекомунікаційних послуг та здійснює технічне обслуговування та експлуатацію мереж, повинен відповідати вимогам кваліфікаційних характеристик професій працівників відповідно до законодавства.
2.3. Суб'єкт господарювання (фізична особа - підприємець) повинен мати вищу освіту або базову вищу освіту та досвід роботи у сфері телекомунікацій не менше двох років.
2.4. Суб'єкт господарювання повинен дотримуватися установленого чинним законодавством порядку прийняття та оформлення громадян на роботу відповідно до вимог глави III Кодексу законів про працю України.
3. Організаційні вимоги до оператора, провайдера телекомунікацій, який здійснює діяльність з надання послуг доступу до Інтернет
3.1. Суб'єкт господарювання повинен поінформувати НКРЗ про початок надання послуг доступу до Інтернет (в кожному з населених пунктів згідно реєстрації), а також про припинення надання таких послуг із зазначенням підстав. Форму повідомлення про початок діяльності наведено в Додатку 1.
3.2. Оператор телекомунікацій надає послуги доступу до Інтернет з використанням власної (або орендованої) телекомунікаційної мережі.
3.3. Провайдер телекомунікацій надає послуги доступу до Інтернет з використанням телекомунікаційної мережі оператора телекомунікацій, з яким він підписав договір та у випадках передбачених законодавством отримав копію його ліцензії.
3.4. Оператор телекомунікацій повинен забезпечити в межах власної (орендованої) мережі на території України технічну можливість роботи автоматизованих систем розрахунків за телекомунікаційні послуги (білінгових систем), що відповідають вимогам нормативних документів у сфері телекомунікацій. Оператору, провайдеру телекомунікацій заборонено здійснювати дії, які приводять до зміни результатів розрахунків білінгової системи.
3.6. Укладення договору про взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж здійснюється операторами телекомунікацій відповідно до обов'язкових вимог до договору про взаємоз'єднання, які встановлює НКРЗ.
3.7. Суб'єкт господарювання зобов'язаний подавати відповідну звітність за встановленими формами згідно із чинним законодавством.
3.8. Суб'єкт господарювання зобов'язаний вживати заходів для недопущення несанкціонованого доступу до телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.
3.9. Суб'єкт господарювання зобов'язаний не допускати на ринку телекомунікацій порушень законодавства щодо захисту економічної конкуренції.
3.10. Для організації доступу до мережі Інтернет суб'єкт господарювання зобов'язаний використовувати виробничі приміщення (технологічні приміщення та майданчики для розміщення телекомунікаційного обладнання). Взаємодія суб'єктів господарювання з володільцями таких приміщень здійснюється на договірних засадах відповідно до законодавства України.
3.11. Суб'єкти господарювання, що надають послуги доступу до мережі Інтернет органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам та організаціям, які одержують, обробляють, поширюють і зберігають інформацію, що є власністю держави, або інформацію з обмеженим доступом, вимоги щодо захисту якої встановлені чинним законодавством, зобов'язані додержуватись вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах".
3.12. Суб'єкти господарювання, що надають послуги доступу до мережі Інтернет, зобов'язані при підключенні до мережі Інтернет учбових, освітніх закладів, закладів охорони здоров'я та у пунктах колективного доступу встановлювати відповідні фільтри (здійснювати блокування доступу) до інформаційних ресурсів аморального та протиправного змісту з метою захисту суспільної моралі в порядку, встановленому законодавством.
3.13. Тарифи на телекомунікаційні послуги доступу до мережі Інтернет встановлюються суб'єктами господарювання самостійно.
3.14. Взаємодія операторів та провайдерів телекомунікацій здійснюється на договірних засадах відповідно до законодавства України.
3.15. Суб'єкт господарювання зобов'язаний надавати на запит посадових осіб Державної інспекції зв'язку інформацію щодо технічних характеристик, застосування, розміщення технічних засобів телекомунікацій, іншу інформацію, необхідну для здійснення державного нагляду.
4. Технічні вимоги до оператора, провайдера телекомунікацій, який здійснює діяльність з надання послуг доступу до Інтернет
4.1. Суб'єкт господарювання зобов'язаний використовувати технічні засоби та обладнання телекомунікацій, у тому числі призначені для обліку обсягів та проведення розрахунків наданих телекомунікаційних послуг, які мають документ про підтвердження відповідності вимогам нормативних документів у сфері телекомунікацій, виданий в установленому порядку органами із сертифікації.
4.2. Суб'єкт господарювання зобов'язаний дотримуватись вимог метрологічного забезпечення у сфері телекомунікацій.
4.3. При розміщенні кабельних ліній в будинках та інших спорудах, уведенні кабелів у будинки, встановленні кабельних ящиків та при улаштуванні будинкових розподільних мереж у житлових будинках та інших спорудах, незалежно від форм власності, суб'єкт господарювання зобов'язаний дотримуватись вимог ВБН В.2.2-45-1-2004 "Лінійно-кабельні споруди", КНД 45-189-2003 "Керівництво з експлуатації лінійно-кабельних споруд місцевих мереж зв'язку" та інших нормативних документів.
4.4. При підключенні до телекомунікаційних мереж загального користування суб'єкт господарювання повинен дотримуватись вимог Правил взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж загального користування та Технічних вимог до маршрутизації трафіку в телефонній мережі загального користування України.
4.5. Технічна експлуатація телекомунікаційних мереж суб'єктом господарювання повинна здійснюватись тільки за умови наявності проектної документації, розробленої у відповідності до норм технологічного проектування та вимог керівних нормативних документів.
4.6. Суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити технічне обслуговування телекомунікаційних мереж у відповідності до нормативних та технічних документів, чинних у сфері телекомунікацій.
Директор департаменту
ліцензування та радіочастот

А.Г.Мартиненко
( Додаток 1 не наводиться )