МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
РАХУНКОВА ПАЛАТА
Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження Порядку здійснення підприємствами закупівлі товарів, робіт і послуг, пов'язаних із запобіганням та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, наслідків аварій на виробництві, транспорті та об'єктах атомної енергетики
1. Затвердити Порядок здійснення підприємствами закупівлі товарів, робіт і послуг, пов'язаних із запобіганням та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, наслідків аварій на виробництві, транспорті та об'єктах атомної енергетики, що додається.
Голова Комісії Перший заступник Голови Комісії Заступник Голови Комісії Секретар Комісії | В.Копилов О.Ткаченко М.Мельничук О.Костусєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Міжвідомчої комісії
з питань державних
закупівель
23.03.2007 N 01/4рш
ПОРЯДОК
здійснення підприємствами закупівлі товарів, робіт і послуг, пов'язаних із запобіганням та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, наслідків аварій на виробництві, транспорті та об'єктах атомної енергетики
1. Цей Порядок поширюється на закупівлі підприємствами товарів, робіт і послуг за державні кошти за винятком коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.
Також цей Порядок поширюється на закупівлі підприємствами товарів, робіт і послуг за кошти резервного фонду бюджету, які виділяються для ліквідації конкретної надзвичайної ситуації або аварії відповідно до Порядку використання резервного фонду бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р.
N 415.
1.2. Терміни "надзвичайна ситуація" та "аварія" застосовуються у таких визначеннях:
надзвичайна ситуація - це порушення нормальних умов життєдіяльності людей на об'єкті або території, спричинене аварією, катастрофою, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження, що призвело до людських і матеріальних втрат;
аварія - це небезпечна подія техногенного характеру, що спричинила загибель людей або створює на об'єкті чи окремій території загрозу життю та здоров'ю людей і призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи завдає шкоди довкіллю.
2. Цей Порядок поширюється на:
- закупівлі підприємствами товарів, робіт і послуг, пов'язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
- закупівлі підприємствами товарів, робіт і послуг, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварій на виробництві, транспорті та об'єктах атомної енергетики.
3.1. Документальне підтвердження факту виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, аварії на виробництві, транспорті або об'єкті атомної енергетики відповідними державними органами або службами у встановленому законодавством порядку.
3.2. Отримання на закупівлю необхідних товарів, робіт і послуг без застосування процедур закупівлі, передбачених Законом України
"Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", розпорядження виконавчого органу місцевої ради відповідного рівня, на території якої підтверджено факт виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру, аварії на виробництві, транспорті або об'єкті атомної енергетики.
4. Після отримання підприємством документів, передбачених підпунктами 3.1-3.2 цього Порядку, закупівля необхідних товарів, робіт і послуг здійснюється шляхом укладення договору про закупівлю за результатами проведення переговорів з учасником.
5. Для здійснення оплати за договорами, укладеними відповідно до цього Порядку, разом з договором про закупівлю підприємство подає до обслуговуючого банку копії документів, отриманих відповідно до підпунктів 3.1-3.2 цього Порядку, засвідчені власною печаткою.
6. Неподання підприємством до обслуговуючого банку копій документів, передбачених пунктом 4 цього Порядку, є підставою для відмови у здійсненні оплати за договором.
7. Про укладення відповідно до цього Порядку договору підприємство у строк, що не перевищує 10 календарних днів, повинно надіслати Міжвідомчій комісії з питань державних закупівель (далі - Комісія) письмове повідомлення з копією такого договору та документів, отриманих відповідно до підпунктів 3.1-3.2 цього Порядку. Копії документів, які надсилаються Комісії з питань державних закупівель, повинні бути засвідчені власною печаткою підприємства.
8. У разі встановлення Комісією факту недотримання підприємством під час здійснення закупівлі вимог Закону України
"Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" або цього Порядку, Комісія вживає заходів, передбачених Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
9. За порушення вимог, встановлених цим Порядком, посадові особи підприємств несуть відповідальність згідно із законами України.
"Інформаційний бюлетень
Тендерної палати України",
N 14, 2 квітня 2007 р.