• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснення

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 08.02.2011 № 811/11/17-11
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.02.2011
  • Номер: 811/11/17-11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.02.2011
  • Номер: 811/11/17-11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
08.02.2011 N 811/11/17-11
На N 012/14011-010357 від 27.12.2010
ВАТ "Житомиробленерго"
Щодо надання роз'яснення
Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула Ваше звернення від 27.12.2010 N 012/14011-010357 щодо надання роз'яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.
Положеннями пункту 1.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (із змінами) (далі - ПКЕЕ), встановлено, що ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії). Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).
При цьому норми розділів 1,2 ПКЕЕ поширюються на всіх споживачів без винятку.
Відповідно до положень пункту 1.2 ПКЕЕ, населення - це споживачі електричної енергії - фізичні особи, які з метою задоволення власних побутових або господарських потреб споживають електричну енергію для потреб електроустановок, що належать їм за ознакою права власності або користування, за винятком електроустановок, які використовуються для здійснення в установленому законодавством порядку підприємницької діяльності.
Слід зазначити, що до комунально-побутових потреб населення належать індивідуальні витрати електроенергії на побутове освітлення, опалення, приготування їжі, а також не пов'язана з отриманням доходів робота електричних побутових пристроїв (пральних машин, холодильників тощо), приватної комп'ютерної та оргтехніки, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.
Статтею 4 Житлового кодексу України визначено, що жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території України, утворюють житловий фонд.
Крім цього, жилі будинки, а також жилі приміщення призначені та придатні для постійного проживання в них громадян.
Отже, якщо об'єкт нерухомості, який належить фізичній особі на праві власності або користування, не відноситься до житлового фонду, відносини між таким споживачем - фізичною особою та енергопостачальником регулюються шляхом укладення договору про постачання електричної енергії на відокремлений об'єкт відповідно до вимог ПКЕЕ із обов'язковим наданням документів, передбачених пунктом 5.4 ПКЕЕ.
Оскільки об'єктом споживача на підставі права власності є нежитлове приміщення, то оплата за електричну енергію, що споживається у такому приміщенні фізичною особою, має здійснюватись за роздрібним тарифом відповідного класу напруги.
Додатково зазначаємо, що у разі забезпечення електропостачанням об'єктів споживача - фізичної особи на побутові та господарські потреби, між власником та енергопостачальником має укладатися договір про користування електричною енергією, відповідно до вимог Правил користування електричною енергією для населення від 26.07.99 N 1357 (далі - ПКЕЕН).
Слід зазначити, що у чинному законодавстві розкриття змісту поняття "домашнє підсобне господарство" не наведено, що є суттєвим недоліком правового регулювання.
Під визначенням побутові та господарські потреби населення слід розуміти індивідуальні витрати електроенергії в межах домоволодінь, на побутове освітлення, опалення, приготування їжі, не пов'язана з отриманням доходів робота електричних побутових пристроїв (пральних машин, холодильників тощо), приватної комп'ютерної та оргтехніки, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.
Так, домоволодіння - це житловий будинок з прилеглою до нього земельною ділянкою та належними йому господарськими спорудами та будівлями. (Держкомстат, наказ від 18.04.2005 N 95) .
Крім цього, положеннями пункту 2 Наказу Держкомстату від 30.05.2008 N 165 наведене визначення господарства населення - домогосподарства, що здійснюють сільськогосподарську діяльність зокрема з метою самозабезпечення продуктами харчування.
Тому під визначенням "домашнє підсобне господарство" слід розуміти домоволодіння та домогосподарства не пов'язане з отриманням доходів.
Таким чином, договір між споживачем - фізичною особою та енергопостачальником укладається відповідно до ПКЕЕН у разі споживання електричної енергії для задоволення потреб домоволодінь, разом з цим, тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309, можуть бути застосовані лише у разі споживання електричної енергії на побутові або господарські потреби власних домогосподарств та домоволодінь.
Член Комісії К.Теличко