• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання інформації щодо садових товариств

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 01.11.2000 № 05-39-11/2395
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.11.2000
  • Номер: 05-39-11/2395
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.11.2000
  • Номер: 05-39-11/2395
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 05-39-11/2395 від 01.11.2000
м.Київ
На N 396-25/1 від 16.10.2000
Херсонське обласне територіальне відділення
Антимонопольного комітету України
Про надання інформації щодо садових товариств
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула Ваш запит щодо нарахування садовим товариствам втрат електроенергії у трансформаторах, що перебувають на їх балансі і повідомляє таке відповідно до поставлених питань.
1. Щодо правомірності віднесення на рахунок об'єднань громадян - садових товариств втрат енергії у трансформаторах.
Відповідно до Закону "Про кооперацію в СРСР" садове товариство це є споживчий кооператив, який є юридичною особою, користується правами і виконує обов'язки, пов'язані з його діяльністю, і має самостійний баланс. Споживчий кооператив має повну господарську самостійність у провадженні своєї діяльності і покриває свої витрати за рахунок внесків членів кооперативу і доходів від його господарської діяльності.
Враховуючи, що трансформатори перебувають на балансі садового товариства, електроенергія продається йому на межі балансової належності електромереж між садовим товариством та енергопостачальником. Відповідно до Правил користування електричною енергією розрахункові прилади обліку повинні знаходитися на межі балансової належності. У випадку необхідності дотримання вимог техніки безпеки при знятті показань приладів обліку, останні встановлюються на стороні нижчої напруги, а втрати визначаються розрахунковим шляхом та сумуються з величиною електроенергії заміряною приладом обліку. На садові товариства, які є юридичними особами поширюються всі нормативні документи, що стосуються юридичних осіб. Перелік необхідних документів наведений у пункті 8 цього листа.
2. Нарахування втрат електроенергії у трансформаторах має здійснюватися відповідно до узгодженого додатку до договору про користування електричною енергією, який передбачений Правилами. Нарахування втрат без юридично оформленого додатку до договору є порушенням. Відповідальність за порушення умов договорів між юридичними особами регулюється відповідними статтями Цивільного кодексу.
3. Виставлення рахунку має здійснюватися відповідно до умов договору. Порядок заповнення рахунку не регламентується документами НКРЕ, у тому числі Правилами користування електричною енергією.
У разі відсутності узгодженого додатку до договору про розрахунок втрат електроенергії, енергопостачальна організація не має права враховувати ці величини до моменту врегулювання договірних відносин з цього питання. У разі відмови споживача узгодити додаток до договору про розрахунок втрат у трансформаторі, електропостачальна організація має право обмежити доступ споживача до електропостачання до вирішення спірних питань у судовому порядку.
4. Що стосується правомірності проведення тих чи інших розрахунків втрат електроенергії у трансформаторах, то з цими питаннями необхідно розбиратися на місці, розглядаючи конкретні випадки розрахунків із відповідними поясненнями енергопостачальників.
5. Методика по визначенню втрат електроенергії в трансформаторах і лініях електропередач, затверджена заступником Міністра енергетики України, головним державним інспектором України з енергетичного нагляду 18.02.98 та доведена до енергокомпаній листом Міністерства енергетики від 18.02.98 N 07/32-209 має нормативно-технічний характер, такі документи не подаються на державну реєстрацію у Міністерство юстиції (підпункт г) пункту 5 постанови Кабінету Міністрів від 28.12.92 N 731. На сьогодні в Україні немає іншої чинної Методики.
6. Нарахування втрат електроенергії у трансформаторах здійснюється відповідно до показань приладів обліку (за обсягами споживання електроенергії) та відповідно до кількості годин роботи протягом розрахункового періоду. При визначенні тривалості роботи трансформатора протягом розрахункового періоду необхідно вилучати тривалість перерв у електропостачанні, за яких трансформатори споживачів були повністю відключені.
7. На території Херсонської області протягом 1996-2000 років здійснювали діяльність з постачання електричної енергії за регульованим тарифом:
а) ВАТ "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго", м. Херсон, вул. Пестеля, 5; ліцензія на постачання за регульованим тарифом N 77, постанова НКРЕ про видачу ліцензії від 19.09.96 N 95;
б) Державне підприємство "Придніпровська залізниця", м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 108; ліцензія на постачання за регульованим тарифом N 427, постанова НКРЕ про видачу ліцензії від 03.09.97 N 687;
в) Одеська залізниця, м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 19; ліцензія на постачання за регульованим тарифом N 646, постанова НКРЕ про видачу ліцензії від 27.05.98 N 666.
До отримання ліцензій Придніпровська та Одеська залізниці здійснювали діяльність з постачання електричної енергії споживачам, приєднаним до їхніх електромереж, з урахуванням знижки до тарифу.
8. Перелік нормативних документів, якими протягом 1998-2000 року мали керуватися енергопостачальні організації, визначаючи розмір втрат електроенергії у мережах:
- Методика по визначенню втрат електроенергії в трансформаторах і лініях електропередач, затверджена заступником Міністра енергетики України, головним державним інспектором України з енергетичного нагляду 18.02.98 та доведена до енергокомпаній листом Міністерства енергетики від 18.02.98 N 07/32-209.
- До 18.02.98 діяла "Инструкция по определению потерь" Главгосэнергонадзора СССР (Инструктивные материалы Главгосэнергонадзора 1977 г).
В.о. Голови Комісії В.Котко