• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо укладення договору про постачання електричної енергії

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 15.01.2007 № 156/11/17-07
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 15.01.2007
  • Номер: 156/11/17-07
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 15.01.2007
  • Номер: 156/11/17-07
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
15.01.2007 N 156/11/17-07
На N 28-29/11-7541 від 01.12.2006
Антимонопольний комітет
України
Щодо укладення договору про постачання електричної енергії
Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула ваш лист від 01.12.2006 N 28-29/11-7541 та повідомляє.
Згідно зі статтею 18 Житлового кодексу Української РСР (далі - Кодекс), управління житловим фондом здійснюється власником або уповноваженим ним органом у межах, визначених власником.
За наданою вами інформацією, у даному випадку будинок, знаходиться у власності ТОВ "Одеський завод керамічних виробів", а управління будинком здійснює житлово-експлуатаційна організація (далі - ЖЕО).
Правовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами електричної енергії - юридичними особами та фізичними особами (крім населення), регламентуються Правилами користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910 (далі - Правила).
Відповідно до пункту 1.3 Правил, постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Абзацом тридцять сьомим пункту 1.2 Правил зазначено, що населений пункт - юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту.
Згідно з частиною шістдесят шостою пункту 1.2 Правил споживачі населеного пункту - населення, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту та яке розраховується за використану електричну енергію з населеним пунктом.
Тобто, зазначений будинок підпадає під визначення - "населений пункт".
Відносини між населеними пунктами та споживачами електричної енергії населеного пункту регулюються розділом 12 Правил.
Пунктом 12.4 Правил визначено, що закупівля електричної енергії у постачальника за рахунок коштів споживачів населеного пункту, умови використання електричної енергії, розрахунків за неї, умови технічного забезпечення електропостачання електроустановок споживачів населеного пункту, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту регулюються установчими документами населеного пункту та/або укладеними у встановленому законодавством порядку договорами між споживачами населеного пункту та населеним пунктом щодо обслуговування технологічних електричних мереж населеного пункту.
Разом з тим, відповідно до пунктів 12.5 та 12.6 Правил, у разі виходу із складу населеного пункту або прийняття відповідного рішення органом управління населеного пункту споживач населеного пункту або фізична особа, електроустановки якої приєднані до технологічних електричних мереж населеного пункту (далі - споживач на території населеного пункту), для користування електричною енергією має право:
змінити у встановленому порядку схему електропостачання та приєднати належну йому електроустановку до електричних мереж електропередавальної організації;
укласти тристоронній договір про користування електричною енергією на території населеного пункту з постачальником електричної енергії та населеним пунктом на основі типового договору (додаток 5 до Правил та договір про користування електричною енергією відповідно до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року N 1357 (із змінами).
У разі укладення тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту постачальник електричної енергії та населений пункт вносять у встановленому законодавством України порядку зміни в укладений між ними договір про постачання електричної енергії щодо визначення обсягу спожитої населеним пунктом електричної енергії та умов припинення або обмеження електропостачання населеного пункту, які пов'язані та витікають з умов тристороннього договору про користування електричною енергією на території населеного пункту.
Точка продажу електричної енергії споживачу на території населеного пункту збігається з точкою продажу електричної енергії населеному пункту. Відносини постачальника електричної енергії та населеного пункту із споживачем на території населеного пункту регулюються законодавством України, у тому числі нормами цих Правил.
Договір про користування електричною енергією на території населеного пункту може бути укладений у разі виконання таких умов:
1) особа, яка має намір набути статус споживача на території населеного пункту, та населений пункт не мають боргів за електричну енергію перед населеним пунктом та постачальником електричної енергії відповідно;
2) технічний стан розрахункового засобу обліку, яким обладнана електроустановка особи, яка має намір набути статусу споживача на території населеного пункту, відповідає вимогам нормативно-технічних документів;
3) особою, яка має намір набути статус споживача на території населеного пункту, створені технічні можливості щодо забезпечення безперешкодного доступу представників постачальника електричної енергії, підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку.
Таким чином, врегулювання питання щодо укладання прямих договорів з енергопостачальником має вирішуватись із врахуванням вищевикладеного.
Додатково звертаємо увагу, що переведення мешканців будинку на прямі договори з енергопостачальником можливе також за умови переведення будинку із відомчого житлового фонду до державного житлового фонду та приведення розрахункових засобів обліку споживачів у відповідність до вимог нормативно-технічних документів. За таких обставин відносини між громадянами та енергопостачальником будуть регулюватись відповідно до норм Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 N 1357. У цьому випадку укладення тристоронніх договорів не передбачено.
Член Комісії В.Меркушов