ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
Головне контрольно-ревізійне управління України розглянуло лист контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області <...> щодо деяких особливостей застосування постанови Кабінету Міністрів України "Про запровадження обмежень щодо проведення перевірок діяльності сільських та селищних рад, їх виконавчих органів і посадових осіб" від 03.06.2009
N 549 (далі - постанова N 549) і повідомляє таке.
1. Стосовно сфери дії постанови
N 549Підпунктом 1 пункту 1 постанови
N 549 органам виконавчої влади та їх територіальним підрозділам, у тому числі й ГоловКРУ та його територіальним підрозділам, доручається обмежити проведення перевірок сільських та селищних рад, їх виконавчих органів і посадових осіб. Разом з тим, таке обмеження не стосується проведення контрольних заходів з питань використання бюджетних коштів та, зокрема, тих, що проводяться за зверненнями фізичних та юридичних осіб про порушення відповідною сільською або селищною радою чи посадовою особою їх прав або за поданням відповідною радою до органу виконавчої влади письмового звернення про проведення перевірки.
Згідно з частиною 1 статті
55 Закону України
"Про Кабінет Міністрів України" постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.
Таким чином, постанова
N 549 набрала чинності з дня її офіційного опублікування, тобто з 10.06.2009.
2. Стосовно правомірності накладення адміністративних стягнень на посадових осіб рад за ст.
164-2 КУпАП, а також складання протоколів за ст. ст.
164-12,
164-14 КУпАП Постанова
N 549 не встановлює обмежень стосовно складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Статтею
234-1 КУпАП органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства з фінансових питань (стаття 164-2), порушенням порядку подання фінансової звітності та ведення бухгалтерського обліку при ліквідації юридичної особи (стаття 166-6).
Згідно з постановою
N 549 приймати рішення про притягнення посадових осіб сільських та селищних рад до адміністративної відповідальності необхідно у разі невиконання ними протягом 30 днів після надходження приписів про усунення виявлених порушень.
3. Стосовно правомірності незастосування фінансових санкцій за порушення, усунуті на виконання обов'язкових вимог
Відповідно до пункту 10 Порядку зупинення операцій з бюджетними коштами, затвердженого наказом Державного казначейства України від 18.11.2002
N 213, на підставі доповідної записки посадової особи уповноваженого органу або інформації про усунення бюджетного правопорушення уповноваженим органом, який прийняв розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами, або установою вищого рівня приймається розпорядження про відновлення операцій з бюджетними коштами.
Отже, якщо в уповноваженого органу є підтверджена інформація про усунення бюджетного правопорушення, то зупиняти операції з бюджетними коштами і відразу ж їх відновлювати є недоцільним.
Аналогічно питання врегульовується стосовно призупинення та зменшення бюджетних асигнувань.
З огляду на зазначене та враховуючи вимоги абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови
N 549, у разі усунення бюджетного правопорушення фінансові санкції не застосовуються.
4. Стосовно строку виконання вимоги
Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" та постановою
N 549 не визначається конкретний строк виконання вимоги органів ДКРС підконтрольною установою.
Разом із тим, згідно з абзацом другим пункту 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006
N 550, органи ДКРС мають зазначати у вимогах терміни інформування об'єктом контролю про вжиті заходи щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства.