• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо правомірності дії Державної податкової інспекції з приводу застосування контрольно-касових апаратів в обмінних пунктах комерційних банків

Національний банк України  | Лист від 17.03.1995 № 19010/818 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 17.03.1995
  • Номер: 19010/818
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 17.03.1995
  • Номер: 19010/818
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
N 19010/818 від 17.03.95
м.Київ
Управлінням Національного банку
України
Республіканському банку Криму
Асоціації комерційних банків
України
Комерційним банкам
Міністерству фінансів України
( Лист втратив актуальність на підставі Листа Національного банку N 40-0006/16290 від 22.03.2018 )
Щодо правомірності дії Державної податкової інспекції з приводу застосування контрольно-касових апаратів в обмінних пунктах комерційних банків
До Національного банку України надходять численні запити щодо правомірності дії Державної податкової інспекції з приводу застосування контрольно-касових апаратів в обмінних пунктах комерційних банків та їх агентів. З цього питання НБУ пояснює.
Пункти обміну іноземної валюти в своїй роботі керуються "Положенням про пункти обміну", затвердженим постановою Правління Національного банку України 07.07.94 N 129 і "Порядком укладення агентських угод між уповноваженими банками і юридичними особами щодо відкриття обмінного пункту" від 25.05.93 N 19029/936, ведуть облік купленої та проданої іноземної валюти за встановленою формою суворої звітності, надають квитанції про купівлю продаж іноземної валюти і дають звіт уповноваженим банкам, а також підзвітні Національному банку України.
Національний банк України разом з уповноваженими банками розглядав можливості використання електронного контрольно-касового апарату (ЕККА) в обмінних пунктах банків та в обмінних пунктах, які діють на підставі агентських угод. Функціональні можливості представлених моделей ЕККА (SILEX 7004, ЭРА 103, SAMSUNG ER-250, ER-250-BGOIUA) не відповідають вимогам, що пред'являються нормативними документами до порядку роботи пункту обміну іноземної валюти. Про це Кабінету Міністрів України та Міністерству фінансів України було повідомлено листом Національного банку України N 19002/642 від 24.02.95.
Крім того, Наказом Міністерства економіки України від 10.01.95 N 1 "Про затвердження переліку окремих форм діяльності в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки із споживачем без використання електронних контрольно-касових апаратів з використанням контрольно-касових книг" передбаченно, що надання послуг населенню з використанням готівки при розрахунках може здійснюватись без ЕККА, у разі видачи бланків суворої звітності.
З метою посилення контролю за діяльністью пунктів обміну іноземної валюти Національний банк України працює над вдосконаленням порядку здійснення операцій продажу та купівлі іноземної валюти з використанням комп'ютерної техніки. Орієнтований термін застосування нових положень цього порядку - 1 травня цього року. Для забезпечення подальшої роботи обмінних пунктів уповноважені банки до 01.07.95 повинні встановити небхідне комп'ютерне обладнання.
Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що суперечки, які виникають між податковими інспекціями та комерційними банками з приводу застосування ЕККА та стягнення при цьому штрафів з банків, необхідно вирішувати через Арбітражний суд України.
Заступник Голови Правління О.І.Кірєєв