• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Довідка про епідемічну ситуацію з грипу та гострих респіраторних інфекцій в Україні за період з 19 по 25 лютого 2007 року

Лист від 27.02.2007 № 05.02.01-07/201
Реквізити
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.02.2007
  • Номер: 05.02.01-07/201
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.02.2007
  • Номер: 05.02.01-07/201
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО
САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
27.02.2007 N 05.02.01-07/201
Головним державним
санітарним лікарям АР Крим,
областей, міст Києва
та Севастополя,
на водному, повітряному
та залізничному транспорті
Головному лікарю Центральної
санітарно-епідеміологічної
станції МОЗ України
ДОВІДКА
про епідемічну ситуацію з грипу та гострих респіраторних інфекцій в Україні за період з 19 по 25 лютого 2007 року
Ситуація з грипу та ГРІ в 10 контрольних містах УЦГГРІ МОЗ України на 8 тижні 2007 року
На 8 тижні 2007 року в цілому в 10 контрольних містах УЦГГРІ МОЗ України продовжувалося зростання захворюваності на грип та ГРІ. Темпи зростання захворюваності на грип та ГРІ уповільнилися. Приріст захворюваності становив 5,5% проти 35,7% на минулому тижні (з 12 по 18 лютого). За тиждень захворіло 112737 особи (114,5 на 10 тис. населення) проти 106830 осіб (108,3 на 10 тис. населення).
Перевищення епідемічного порогу відмічалось у 5-ти з 10-ти контрольних міст Центру, а саме у мм. Чернігові - на 82%, Києві - на 81%, Дніпропетровську - на 55,4%, Львові - на 47% та Вінниці - на 6,4%.
Передепідемічна ситуація реєструється у м. Донецьку, де рівні захворюваності нижче порогових значень лише на 0,56%.
Порівняно з попереднім тижнем відмічено зниження захворюваності дітей 0 - 14 років на 12,5% (тоді як на 7-му тижні року реєструвалось зростання на 12,8%). Питома вага дітей серед захворілих становить 36%.
Захворюваність серед дітей 7 - 14 років в цілому по 10 містах має тенденцію до зниження, що обумовлено впровадженням карантинних заходів. Питома вага школярів серед вікової групи дітей 0 - 14 років становить 40,7%.
Однак у мм. Донецьку та Сімферополі продовжується зростання захворюваності серед дітей до 14 років на 58 та 15 %% відповідно.
За матеріалами УЦГГРІ МОЗ України пік епідемії у 5 контрольних містах, в яких реєструється перевищення епідемічних порогів, вже пройдено.
В м. Києві, враховуючи розвиток та перебіг епідемії грипу, заняття у школах на поточному тижні відновлюватись не будуть (з 26.02.2007 р. по 04.03.2007 р.). За тиждень вірусологічною лабораторією СЕС м. Києва проведено 111 досліджень носоглоткових змивів від хворих на грип та ГРВІ виявлено: 3 аденовіруси (2,7%); 22 - віруси парагрипу (19,8%); 2 - PS віруси (1,8%); 14 - антиген грипу A (H3N2); 3 - віруси грипу B.
Вірусологічний моніторинг
З початку епідемічного підйому захворюваності в Україні виділено 30 ізолятів вірусу грипу, з яких 22 належали до типу A та 8 - до типу B. Чотири ізоляти було ідентифіковано як A(H1N1) - 3 ізоляти із м. Запоріжжя та 1 із м. Дніпропетровська; 1 - як A(H3N2) - із м. Дніпропетровська, 8 - як віруси типу B генетичної гілки B/Вікторія/2/87 (2 - із м. Запоріжжя, 2 - із м. Дніпропетровська, 2 - із Київської області, 1 - із м. Києва, 1 - із м. Рівне). В УЦГГРІ МОЗ України вивчається підтипова та штамова належність ще 17 ізолятів вірусу грипу типу A (5 - із м. Дніпропетровська та 12 - із Київської області).
Епідемічна ситуація з грипу у розрізі регіонів України
Епідемія грипу реєструється на території 5-ти областей України. Рівні захворюваності на грип та ГРВІ перевищують епідемічні порогові значення в цілому серед сукупного населення в Закарпатській, Рівненській, Черкаській, Кіровоградській областях та місті Києві.
В інших регіонах України перевищення рівнів епідемічного порогу серед сукупного населення не зареєстровано.
Локальні спалахи грипу із перевищенням рівнів епідемічних порогів реєструються у деяких містах, районах та населених пунктах на території 12 областей: Луганської, Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Львівської, Чернігівської, Чернівецької, Київської, Сумської, Запорізької, Тернопільської областей.
На адміністративних територіях з перевищенням рівня епідемічного порогу вводяться територіальні плани заходів на період епідемії грипу. З метою мінімізації наслідків поширення інфекції в регіонах проводиться комплекс запобіжних протиепідемічних заходів.
Здійснюється щоденний моніторинг епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ в Україні.
Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що епідемічний процес з грипу в Україні має високу екстенсивність (поширеність). Поряд із цим інтенсивність (рівень захворюваності населення) епідемічного процесу з грипу та ГРВІ, не перевищує межі багаторічних коливань. Інтенсифікація епідемічного процесу грипу пов'язана із циркуляцією вірусів грипу змішаної етіології.
Закриття навчальних закладів:
За оперативними даними Міністерства освіти і науки України по всій території України як запобіжний захід щодо мінімізації поширення грипу та ГРВІ серед населення, зокрема школярів, призупинено навчальний процес в понад 5300 навчальних закладах, в яких навчається понад 2 млн. учнів.
Летальні випадки:
За оперативним повідомленням Кіровоградської обласної санітарно-епідеміологічної станції в Кіровоградській області зареєстровано два летальних випадки від ускладнень після перенесеного грипу:
1. 20 лютого 2007 року за результатами дослідження секційного матеріалу, направленого обласним патолого-анатомічним бюро 19.02.2007 р., від померлої жінки (45 років), мешканки міста Кіровограда, виділено антиген вірусу грипу В. Жінка померла 18.02.2007 р., заключний діагноз "Грип", ускладнення основного діагнозу - "Постгрипозна полісегментарна правостороння пневмонія". Попередній патолого-анатомічний діагноз: основний - "грип", ускладнення - "вогнещева двухстороння пневмонія".
2. За результатом дослідження секційного матеріалу експрес-методом (ІФМ) від померлого чоловіка (55 років), мешканця Кіровоградського району з попереднім патологоанатомічним діагнозом "грип", від 23.02.2007 р. виділено антиген вірусу грипу A(H1N1).
Ситуація в світі
На території Російської Федерації, за даними Федерального центру грипу, продовжується реєстрація активності епідемічного процесу з грипу. Перевищення епідпорогів спостерігалося у 10 контрольних містах. В мегаполісах ситуація з грипу розцінюється як неепідемічна.
У США епідемія грипу реєструється на території 24 штатів, в 14 - спалахи.
В Європі триває активація епідемічного процесу з грипу та ГРВІ. На території більшості країн реєструються спорадичні та локальні спалахи та середні рівні захворюваності населення на грип. Регіональне поширення грипу реєструється в Англії, Латвії та Румунії. В Люксембурзі та Норвегії відмічаються високі рівні захворюваності населення (карта додається).
Організаційні, протиепідемічні і лікувально-профілактичні заходи:
З метою забезпечення запобігання поширенню захворювання населення на грип та гострі респіраторні інфекції в кожному з регіонів, зокрема населених пунктах, в яких реєструється напруження епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ вжито організаційних, протиепідемічних і лікувально-профілактичних заходів:
- в повному обсязі впроваджуються заходи, передбачені наказом МОЗ України від 09.02.98 N 30 "Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні" та комплексними планами регіонів по боротьбі з грипом та недопущення розвитку епідемії та пандемії;
- враховуючи результати поточного епідеміологічного нагляду вводяться обмежувальні заходи, зокрема проводиться призупинення занять в загальноосвітніх школах з метою недопущення розповсюдження інфекції серед школярів, які є детонатором розвитку епідемій в регіоні та країні. Регіональні підходи до визначення термінів припинення навчального процесу, як свідчить досвід, дозволяють суттєво зменшити питому вагу дітей серед захворілих та зменшити темпи епідемічного процесу;
- забезпечена готовність лікувально-профілактичної бази регіонів, аптечної мережі, структур санітарно-епідеміологічної служби. Додатково розгорнуто ліжка для госпіталізації хворих з тяжкими та ускладненими формами грипу, виділено автотранспорт, в поліклініках додатково залучено медпрацівників для обслуговування хворих на грип та ГРІ на дому, забезпечена робота у вихідні дні;
- проводяться вірусологічні дослідження з метою розшифрування етіології спалахів та визначення циркулюючих в країні вірусів;
- здійснюється систематичний моніторинг за захворюваністю на грип та ГРІ на всіх ланках системи охорони здоров'я.
Комплекс протиепідемічних заходів триває.
Ситуація контролюється на регіональних та центральному рівнях.
Повідомлення про ускладнення епідемічної ситуації з грипу в регіоні надавати до МОЗ України відповідно до додатка 2 наказу МОЗ України від 23.05.2002 N 190.
Перший заступник Головного
державного санітарного лікаря
України


А.М.Пономаренко
Додаток
Епідемічна ситуація з грипу та ГРІ в Європі на 7 тижні 2007 року ( va201488-07 )