ГУ ДФС у м. Києві
Лист
30.12.2015 №19879/10/26-15-11-01-18 |
Щодо ліквідації основних засобів
ГУ ДФС у м. Києві розглянуло лист " " щодо ліквідації основних засобів і в межах своїх повноважень повідомляє.
Згідно з п. 189.9 ст. 189 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Норма п. 189.9 ст. 189 Кодексу не поширюється на випадки, коли основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних виробничих або невиробничих засобів, що підтверджується відповідно до законодавства або коли платник податку подає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основних виробничих або невиробничих засобів у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.
При цьому, якщо внаслідок ліквідації необоротних активів отримуються комплектувальні вироби, складові частини, компоненти або інші відходи, які оприбутковуються на матеріальних рахунках з метою їх використання в господарській діяльності платника, на такі операції не нараховуються податкові зобов'язання (п. 189.10 ст. 189 Кодексу).
Відповідно до п. 41 та п.43 Методичних рекомендацій з обліку основних засобів, затверджених наказом МФУ від 30.09.2003 р. №561, для визначення непридатності основних засобів до використання, можливості їх використання іншими підприємствами, організаціями та установами, неефективності або недоцільності їх поліпшення (ремонту, модернізації тощо) та оформлення відповідних первинних документів керівником підприємства створюється постійно діюча комісія.
Документами, що підтверджують знищення, розібрання або перетворення основного засобу є висновки відповідної експертної комісії щодо неможливості використання в майбутньому цих засобів за первісним призначенням та акти на їх списання відповідної форми.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" продовжено до 01.01.2017 дію режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість для операцій з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного пунктом 23 підрозділу 2 розділу XX Кодексу.
Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.01. 2011 р. № 15 (далі - Перелік).
Проте, операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів) та постачання відходів і брухту, які не відносяться до Переліку металів, затвердженого КМУ, підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою ПДВ.
Отже, у разі здійснення ТОВ " " операцій з постачання (імпорту) відходів та брухту чорних і кольорових металів, які входять до Переліку, затвердженого КМУ, тимчасово до 01.01.2017 р. звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
Згідно із ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Заступник начальника | Е.М. Пруднікова |