• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про класифікацію товарів "металочерепиця" та "профільований лист"

Державна митна служба України  | Лист від 13.09.2010 № 11/2-10.16/9754-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.09.2010
  • Номер: 11/2-10.16/9754-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.09.2010
  • Номер: 11/2-10.16/9754-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
13.09.2010 N 11/2-10.16/9754-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Про класифікацію товарів "металочерепиця" та "профільований лист"
У зв'язку із набуттям чинності наказу Держмитслужби від 19.01.2010 N 27 "Про внесення змін до Пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності" лист Держмитслужби України до митних органів від 06.05.2009 N 11/4-10.29/4241-ЕП викласти у наступній редакції.
З метою захисту будівлі від впливу атмосферних опадів використовуються різноманітні покрівельні матеріали. Серед покрівельних матеріалів, представлених на ринку, що виготовлені з плоского прокату, найбільш популярними є металочерепиця та профільовані листи (профілі сталеві).
Такі матеріали виробляються шляхом прокатування плоского сталевого листа з метою надання хвилястої форми у поперечному перерізі або кутового профілю (наприклад, квадратного, трикутного чи трапецеїдального) з наступним покриттям певними захисними матеріалами. Деякі види таких матеріалів можуть бути піддані в подальшому штампуванню.
Згідно з вимогами УКТЗЕД вищезазначені товари класифікуються в залежності від технології виготовлення, типу поперечного перерізу, наявності елементів кріплення, призначення, наявності покриття тощо.
Покрівельні матеріали, виготовлені виключно шляхом прокатування (мал. 1) відносяться до прокату плоского, підданого гофруванню із гальванічним або іншим покриттям, наприклад, цинком, сплавами алюмінію і цинку, неметалевими матеріалами, такими як фарби, емалі чи пластмаси, відповідно до Примітки 1(k) групи 72 розділу XV УКТЗЕД та пояснень до товарної позиції 7210 (Пояснення до УКТЗЕД, т. 3), класифікуються в товарній позиції 7210.
Профільовані листи (мал.2 а, б), що мають сталий кутовий профіль у поперечному перерізі та можуть бути покриті гальванічним або іншим покриттям, цинком, сплавами алюмінію і цинку, неметалевими матеріалами, такими як фарби, емалі чи пластмаси, відповідно до Примітки 1(n) до групи 72 розділу XV УКТЗЕД (Пояснення до УКТЗЕД, т. 3), відносяться до виробів товарної позиції 7216.
Профільовані листи (мал. 3), які мають сталий кутовий профіль у поперечному перерізі, виготовлені із рулонної оцинкованої гарячекатаної або холоднокатаної сталі методом холодного деформування на профілюючих прокатних станах (профільовані ребристі листи) з елементами кріплення (фальцові з'єднання по краям) можуть бути з гальванічним або іншим покриттям, цинком, сплавами алюмінію і цинку, неметалевими матеріалами, такими як фарби, емалі чи пластмаси (Додаткові пояснення до товарної категорії 7216 91 10), класифікується в товарній позиції 7308.
Металочерепиця (мал. 4) випускається у вигляді виробів визначеного розміру, шляхом холодного деформування рулонного сталевого прокату, покритого полімерними матеріалами, фарбою тощо із наступним штампуванням з метою імітування натуральної керамічної черепиці та нарізанням листів металочерепиці визначеного розміру (мал. 3). Металочерепиця складається з шару металу, шару антикорозійного покриття з обох боків, з одного боку шару полімерного покриття або композитного покриття з базальтовим гранулятом, піском, з іншого боку шару полімеру або фарби. Металочерепиця може відрізнятися розміром хвилі, розміром листів, складом полімерного покриття (поліестер, матовий поліестер, прилак, пурал, пластизол тощо), складом антикорозійного покриття (цинкове, алюмоцинкове), хімічним складом барвника, що надає колір (композитне покриття або інше).
За способом складання металочерепиця поділяється на класичну та модульну. Листи класичної металочерепиці мають підвищення та зниження по краям для з'єднання нахлистом за допомогою спеціальних кріпильних болтів. Листи модульної металочерепиці мають Z-подібний замок для прихованого з'єднання. Зазначені типи з'єднання листів металочерепиці вважаються кріпильними пристосуваннями, спеціально призначеними для складання металевих конструктивних елементів покриття даху. Металочерепиця класична та модульна класифікується в товарній позиції 7308.
Вироби, що не відповідають опису та вимогам товарних позицій 7210, 7216 та 7308, класифікуються в товарній позиції 7326 УКТЗЕД.
Для однозначної ідентифікації покрівельних матеріалів та полегшення перевірки відповідності найменування товарів кодам УКТЗЕД у графі 31 ВМД необхідно обов'язково зазначати таку інформацію про товар, а саме: найменування, торгову марку, модель, тип, країну - виробника, тип пакування (у рулонах або у листах), тип покриття, тип оброблення (холодне деформування, штампування), габаритні розміри.
Перший заступник
Голови Служби

О.М.Дороховський
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua
( Малюнки не наводяться )