• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про оподаткування власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів

Органи влади СРСР | Указ від 21.03.1988 № 8641-XI
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ СРСР
Про оподаткування власників транспортних засобів
та інших самохідних машин і механізмів
( Відомості Верховної Ради СРСР, 1988, N 12, ст. 186 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР N 10239-XI від 28.03.89 - набуває чинності з 01.01.89Законом СРСР N 1892-I від 11.01.91 )
З метою впорядкування оподаткування громадян-власників транспортних засобів, а також залучення додаткових коштів підприємств, організацій і населення на будівництво і ремонт автомобільних шляхів Президія Верховної Ради СРСР
постановляє:
1. Встановити, що юридичні і фізичні особи (в тому числі іноземні), які мають транспортні засоби (автомобілі, мотоцикли, моторолери, трактори) та інші самохідні машини і механізми на пневмоходу, щорічно сплачують податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Податок не справляється з власників машин і механізмів на гусеничному ходу, а також зернозбиральних і спеціальних комбайнів з двигунами.
( Стаття 1 в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСРN 10239-XI від 28.03.89 - набуває чинності з01.01.891 )
2. Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів справляється в таких розмірах:
------------------------------------------------------------------
Найменування об'єктів оподаткування | Розміри податку
------------------------------------------------------------------
Автомобілі легкові залежно від потужності мотора
з кожної кінської сили 50 коп.
або з кожного кіловата потужності 68 коп.
Мотоцикли і моторолери залежно від потужності мотора
з кожної кінської сили 30 коп.
або з кожного кіловата потужності 40,8 коп.
Автомобілі вантажні та інші самохідні машини і
механізми на пневмоходу залежно від потужності
мотора
з кожної кінської сили 1 крб.
або з кожного кіловата потужності 1 крб. 36 коп.
( Стаття 2 із змінами, внесеними згідно з Указом ПрезидіїВерховної Ради СРСР N 10239-XI від 28.03.89 -набуває чинності з 01.01.89 )
3. Встановити, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів вноситься в доход місцевих бюджетів.
( Стаття 3 із змінами, внесеними згідно із Законом СРСР N 1892-I від 11.01.91 )
4. Сплата податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів провадиться до реєстрації, перереєстрації або щорічного технічного огляду транспортних засобів. У зв'язку з цим власники транспортних засобів зобов'язані пред'являти квитанції, платіжні доручення про сплату податку відповідним органам, які провадять реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд транспортних засобів.
5. Строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів встановлюються виконавчими комітетами районних, міських і районних у містах Рад народних депутатів.
6. Від податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів звільняються:
а) підприємства автотранспорту загального користування по транспортних засобах, що здійснюють перевезення пасажирів;
( Підпункт "а" статті 6 в редакції Закону СРСР N 1892-I від 11.01.91 )
б) інваліди Великої Вітчизняної війни або інші інваліди з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при захисті СРСР або при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, зв'язаного з перебуванням на фронті, інваліди з числа колишніх партизанів, а також інші інваліди, прирівняні щодо пенсійного забезпечення до зазначених категорій військовослужбовців;
в) інваліди, які мають мотоколяски й автомобілі з ручним керуванням;
( Статтю 6 доповнено підпунктом "в" згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР N 10239-XI від 28.03.89 - набуває чинності з 01.01.89 )
г) установи та організації, які перебувають на державному бюджеті.
( Статтю 6 доповнено підпунктом "г" згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР N 10239-XI від 28.03.89 - набуває чинності з 01.01.89 )
7. Міністерство фінансів СРСР і міністерства фінансів союзних республік мають право повністю звільняти окремих платників і групи платників від сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а також знижувати для окремих платників і груп платників розміри податку.
Міністерства фінансів автономних республік, фінансові управління (відділи) виконавчих комітетів крайових, обласних Рад народних депутатів, Рад народних депутатів автономних областей і автономних округів, районних, міських, районних у містах Рад народних депутатів мають право повністю звільняти окремих громадян від сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а також знижувати для окремих громадян розміри цього податку.
( Статтю 7 доповнено частиною другою згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР N 10239-XI від 28.03.89 - набуває чинності з 01.01.89 )
8. Платники, своєчасно не залучені до сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, сплачують його не більш як за два попередніх роки.
Перегляд неправильно проведеного оподаткування допускається також не більш як за два попередніх роки.
9. Інструкція про порядок застосування цього Указу видається Міністерством фінансів СРСР.
10. У зв'язку з прийняттям цього Указу:
а) визнати такими, що втратили чинність у частині податку власників автомобілів і мотоциклів, пункт 3 статті 1, статті 4, 7 і розділ V Положення про місцеві податки, затвердженого Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26 січня 1981 року (Відомості Верховної Ради СРСР, 1981 р., N 5, ст. 121; 1984 р., N 45, ст. 790);
б) пункт "е" статті 29 Закону СРСР від 30 жовтня 1959 року "Про бюджетні права Союзу РСР і союзних республік" (Відомості Верховної Ради СРСР, 1959 р., N 44, ст. 221; 1983 р., N 32, ст. 493) викласти в такій редакції:
"е) податок з власників транспортних засобів (автомобілів, мотоциклів) та інших самохідних машин і механізмів на пневмоходу; доходи, передбачені законодавством СРСР".
11. Цей Указ вводиться в дію з 1 січня 1989 року.
Голова Президії Верховної Ради СРСР
Секретар Президії Верховної Ради СРСР
Москва, Кремль. 21 березня 1988 р.
А.ГРОМИКО
Т.МЕНТЕШАШВІЛЛІ
N 8641-XI