• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про доведення спільного наказу МЗЕЗторгу та ДМСУ від 28.04.98 р. N 249/257

Державна митна служба України  | Лист від 07.07.1998 № 11/1-7157 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 07.07.1998
  • Номер: 11/1-7157
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 07.07.1998
  • Номер: 11/1-7157
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 11/1-7157 від 07.07.98
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Міністерства доходів і зборів N 8467/7/99-99-24-01-03-17 від 17.06.2013 )
Про доведення спільного наказу МЗЕЗторгу та ДМСУ від 28.04.98 р. N 249/257
Повідомляємо, що Міністерством зовнішніх економічних зв'язків та торгівлі України та Державною митною службою України підписаний спільний наказ від 28 квітня 1998 року N 249/257 "Про вдосконалення процедури застосування спеціальних санкцій", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 травня 1998 року за N 336/2776.
Надсилаємо для використання в роботі зазначений спільний наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України та Державної митної служби України.
Керуючись положенням статті 9 Митного кодексу України, згідно з якою митні органи України при проведенні в життя митної політики серед головних завдань реалізують такі, як захист економічних інтересів України та здійснення заходів щодо захисту інтересів споживачів товарів і додержання учасниками зовнішньоекономічних зв'язків державних інтересів на зовнішньому ринку за участю МЗЕЗторгу України, для запобігання в подальшому правопорушень суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, які допустили порушення чинного законодавства України, в тому числі митного законодавства України, з метою забезпечення повноти сплати до бюджету України необхідних платежів (мита, ПДВ та акцизного збору), начальникам митниць забезпечити внесення до ДМСУ подань на застосування спеціальних санкцій на території України до суб'єктів господарської діяльності, як українських, так і іноземних. Стосовно особливостей порядку виконання зазначеного наказу, інших наказів МЗЕЗторгу, деяких чинних законодавчих актів України, а також для забезпечення реалізації наданого Державній митній службі України права виходити з поданням на застосування згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" спеціальних санкцій і для поліпшення ефективності діяльності митної системи в сфері контролю за зовнішньоекономічною діяльністю суб'єктів господарської діяльності, що допустили порушення чинного законодавства України, повідомляємо наступне.
1. Подання на застосування та скасування спеціальних санкцій (пункти 1, 4 наказу) вносяться до МЗЕЗторгу безпосередньо Центральним апаратом Держмитслужби. Внесення подань митними органами безпосередньо до МЗЕЗторгу України або обласних управлінь ЗЕЗ не допускається.
2. Митні органи надсилають до Державної митної служби України свої подання на застосування (відповідно і скасування) спеціальних санкцій, як до суб'єктів господарської діяльності України, так і до іноземних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які допустили порушення чинного законодавства України, в тому числі митного законодавства України.
3. Подання на застосування спеціальних санкцій до суб'єктів господарської діяльності повинні містити всі реквізити, вказані в пункті 3 спільного наказу МЗЕЗторгу України та Держмитслужби України. При відсутності окремих реквізитів вказати причину їх відсутності.
4. В поданні обов'язково повинно бути вказано вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати.
5. До подань на застосування спеціальних санкцій додаються всі необхідні матеріали, які підтверджують факт порушення чинного законодавства України, в тому числі - митного законодавства України, а також те, що заходи, вжиті митними органами в межах своєї компетенції, повністю вичерпані та не призвели до усунення підприємством порушень. При підготовці матеріалів для внесення подань в основному враховуються допущені, але не усунуті суб'єктами ЗЕД порушення чинного законодавства України, якщо митними органами вжито всіх можливих заходів щодо припинення цих порушень. Слід також звертати увагу на раніше допущені порушення, їх кількість, систематичність та рівень нанесених державі збитків (суми несплачених до державного бюджету платежів).
6. Серед порушень, за які митні органи можуть направляти до ДМСУ подання на застосування спеціальних санкцій (як окремо, так і в комплексі з іншими), можуть бути наступні види порушень:
- порушення митного законодавства України, а саме статей 104 - 120 Митного кодексу України;
- порушення порядку виконання операцій з давальницькою сировиною;
- порушення вимог Указу Президента України від 27.01.95 р. N 84/95 "Про регулювання бартерних (товарообмінних операцій у галузі зовнішньоекономічної політики", звернувши увагу на суб'єктів ЗЕД, що порушили терміни повернення в Україну імпортної частини продукції за бартерним контрактом в особливо великих розмірах;
- незабезпечення перевізниками, які здійснюють перевезення вантажів між митницями, доставки вантажів до митниці призначення. В зазначеному випадку обов'язково вказати суму, на яку були не доставлені вантажі. Спеціальна санкція застосовується до перевізників.
7. До подань на скасування спеціальних санкцій, застосованих до суб'єктів підприємницької діяльності за поданням Держмитслужби, додаються всі необхідні матеріали, які підтверджують факт усунення порушення, за яке до суб'єкта було застосовано спеціальну санкцію.
Враховуючи нагальну необхідність постійного контролю за дотриманням суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності чинного законодавства України, подання з пропозиціями на застосування до суб'єктів господарської діяльності України згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" спеціальних санкцій за систематичне порушення чинного законодавства України, в тому числі і митного законодавства України, або разове порушення чинного законодавства України, яке завдало значної шкоди економіці країни, здійснювати в найкоротший термін з дотриманням вимог спільного наказу МЗЕЗторгу України та ДМСУ N 249/257 від 28.04.98 р. та цього листа.
Зазначену інформацію для розгляду та узгодження з управліннями Центрального апарату Державної митної служби України і прийняття остаточного рішення направляти до Управління статистики, контролю та аналізу (контактний телефон (044) 247-27-44, телефон/факс (044) 247-27-42).
Голова Служби Ю.Соловков