МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
03.11.2006 N 689/020/99-06 |
Щодо окремих питань обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності
(Витяг)
<...>
Середня заробітна плата для розрахунку допомоги з тимчасової непрацездатності обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р.
N 1266, з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 р.
N 193.
Відповідно до пунктів 7 - 9
Порядку середня заробітна плата обчислюється виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України
"Про оплату праці", та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб, у межах максимальної величини (граничної суми) заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Виплати за час, протягом якого працівник не працював, але за ним зберігався середній заробіток, обчислений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р.
N 100 (оплата всіх видів відпусток, компенсації за невикористані відпустки та збереження середньої заробітної плати працівникам у період виконання державних і громадських обов'язків у робочий час, оплата простою), не повинні включатися до розрахунку. Якщо застрахована особа весь місяць у розрахунковому періоді перебувала у відпустці (щорічній, без збереження заробітної плати та ін. видах відпусток), цей місяць не виключається з розрахункового періоду, і при обчисленні середньої заробітної плати для нарахування страхових виплат до розрахунку включаються всі види премій в межах максимальної величини заробітної плати.
Усі виплати, з яких сплачено страхові внески під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат, включаються в межах максимальної величини в тому місяці, у якому їх було нараховано, у т. ч. усі види премій, соціально-трудові пільги, встановлені колективним договором, незалежно від кількості відпрацьованих у цьому місяці днів, крім місяців розрахункового періоду, в яких застрахована особа не працювала з першого до першого числа місяця з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком) (абзац 3 пункту 4
Порядку). Якщо застрахована особа не працювала частину місяця із вищезазначених поважних причин, для обчислення середньої заробітної плати заохочувальні та компенсаційні виплати, що не передбачені актами законодавства або що провадяться понад встановлені зазначеними актами норми, враховуються пропорційно до відпрацьованого часу в цьому місяці (абзац 2 пункту 9 Порядку).
Згідно з п. 2.3
Інструкції зі статистики заробітної плати до заохочувальних та компенсаційних виплат відносяться: винагороди за підсумками роботи за рік, щорічні винагороди за вислугу років; премії, що виплачуються у встановленому порядку за спеціальними системами преміювання, виплачені відповідно до рішень уряду; премії за виконання важливих та особливо важливих завдань; одноразові заохочення, не пов'язані з конкретними результатами праці (до ювілейних та пам'ятних дат).
Директор департаменту політики Державного соціального страхування | Т.Антоненко |